راهنمای کامل خرید خانه در مهرشهر کرج

راهنمای کامل خرید خانه در مهرشهر کرج

خرید خانه به شناخت دقیق منطقه بستگی دارد و در صورتی که قصد خرید خانه در مهرشهر کرج دارید باید بتوانید بخش های مختلف این منطقه را بشناسید. مهرشهر کرج یکی از مناطق خوش آب و هوا محسوب می شود و افراد زیادی که علاقه به خرید خانه در این منطقه دارند می توانند رویکرد ساخت و ساز این منطقه را مدنظر قرار دهند. خرید خانه در مهرشهر کرج از نوع ویلایی، آپارتمانی و ترکیبی وجود دارد.

 

آشنایی با مهرشهر کرج

منطقه مهرشهر کرج از سال 1372 توانست یک موقعیت منطقه ای مخصوص برای خود باشد و توسط شهرداری کرج نامگذاری شد. دو خیابان اصلی برای این منطقه وجود دارد که با نام های ارم و شهرداری شناخته می شوند. این منطقه به واسطه باغ های فراوانی که دارد بسیار قابل قبول است و البته که در لیست مناطق تمیز نیز قرار گرفته است. در ابتدا خرید زمین و باغ در این منطقه بسیار دیده می شد اما امروزه این رویکرد بیشتر شده است و افراد به سراغ خرید خانه هایی می روند که از سبک نو و زیبایی در طراحی آنها استفاده شده است. کاخ مروارید در این منطقه قرار دارد و سبب شده است که ویلاسازی سبک و سیاق بهتری داشته باشد.

مجوز آپارتمان سازی در این منطقه به نسبت سایر مناطق به سختی صادر شد اما امروزه یکی از بهترین مناطقی است که می تواند دسته بندی خوبی داشته باشد.

خرید خانه در مهرشهر کرج1

 

زمانی که مهرشهر کرج به شهرداری این شهر پیوست، مجوز آپارتمان سازی نیز رشد بهتری پیدا کرد به طوری که بسیاری از خانه های قدیمی و ویلایی تخریب شدند و شرایط برای ساخت و ساز فراهم شد. آپارتمان های سه تا پنج طبقه در مهرشهر کرج دیده می شود که هر یک بر اساس معماری جدیدی که دارند دسته بندی شده اند. مهرشهر کرج شامل فازهای مختلفی است. فازهای یک تا سه در این منطقه به طور کلی در لیست گران ترین و دیدنی ترین مناطق بوده به طوری که قیمت خرید ملک در این فازها بسیار بیشتر از سایر بخش ها است.

کرج در لیست کلان شهرها قرار گرفته است و به نوعی مرکز استان البرز بوده و می تواند به واسطه دامنه رشته کوه های البرز مورد ارزیابی قرار بگیرد.

 

بررسی وضعیت مسکن برای خرید خانه در مهرشهر کرج

موضوع از این قرار است که مهرشهر کرج در لیست شهرهای مهاجرپذیر قرار دارد و افراد زیادی تمایل دارند که در این منطقه زندگی یا کار کنند. از سوی دیگر کرج به تهران بسیار نزدیک است و افرادی که موقعیت کاری در تهران دارند اما شرایط خرید خانه در تهران ندارند به سراغ خرید خانه در مهرشهر کرج می روند و شرایط خوبی برای خود ایجاد می کنند. البته زمینه های اشتغال در مهرشهر کرج بسیار زیاد است.

در خصوص قیمت خرید خانه در مهرشهر کرج نوسانات زیادی دیده می شود این موضوع از سمتی مربوط به تحریم مصالح ساختمانی است، از سمت دیگر مربوط به قیمت دلار بوده و رویکرد اقتصادی قوی می طلبد. به هر صورت تعرفه مشخصی برای قیمت خرید خانه در مهرشهر کرج دیده نمی شود و از گذشته تا به امروز این وضعیت به رکود رسیده است.

خرید خانه در مهرشهر کرج2

 

در سال های اخیر بسیاری از افرادی که علاقه ای به مستاجری ندارند به سراغ خرید خانه های قولنامه ای و بدون سند در پایین شهر می روند و این موضوع بسیار نگران کننده به نظر می رسد.

وضعیت خرید خانه در مهرشهر کرج به صورتی دنبال شده است که می تواند سرمایه گذاران زیادی را به سمت خود بکشاند و این موضوع می بایست دقت بالایی را در بر بگیرد.

 

خرید خانه در مهرشهر کرج از نوع ویلایی

در گذشته خرید خانه ویلایی در مهرشهر کرج بسیار باب بود به طوری که مردم علاقه به زندگی در خانه هایی به سبک قدیمی داشتند و این موضوع بخشی از سلیقه آنها محسوب می شد. امروزه این رویکرد کمی تغییر کرده است به طوری که خرید خانه ویلایی از سوی مردمی که اهل کرج هستند کمتر دیده می شود بنابراین فرصت خوبی برای مهاجران به کرج است که به سراغ خانه های ویلایی بخش مهرشهر بروند و از نظر هزینه از تخفیف های خوبی برخوردار باشند.

قیمت خرید خانه در مهرشهر کرج بدون سند معمولاً کمتر است و به طور کلی از نظر امکانات تفاوتی بین این خانه ها و خانه های سنددار دیده نمی شود.

خانه های ویلایی اغلب نیاز به بازسازی دارند اما با خانه های کلنگی فرق می کنند به طوری که از نظر قیمت گذاری نیز خانه های کلنگی ارزانتر هستند. از یاد نبرید که خانه های ویلایی در مهرشهر به طور کلی متراژ بالایی دارند و برای خانواده های پر جمعیت گزینه خوبی محسوب می شود.

خرید خانه در مهرشهر کرج3

 

نکات خرید خانه در مهرشهر کرج

برای خرید خانه در مهرشهر کرج در ابتدا باید به جیب خود نگاه کنید، این منطقه نیز نوسان قیمت عجیبی را دنبال می کند و به طور کلی مقدار پولی که بابت خرید خانه در اختیار شما قرار دارد سهم بزرگی از انتخاب محسوب می شود.

مورد بعدی این است که بررسی کنید خانه مورد نظر چند متر است و شامل چند اتاق خواب می شود. دقت کنید که شناسایی این موضوع بسیار مهم بوده و می تواند قابل بررسی باشد. کسانی که مایل به خرید خانه در مهرشهر کرج هستند باید بتوانند از نظر بودجه شرایط خوبی را دنبال کنند.

خرید خانه در مهرشهر کرج4

 

فاز یک مهرشهر نیز بخش خوبی برای خرید خانه محسوب می شود و تعرفه خوبی برای این بخش دیده می شود. البته که کیان مهر نیز می تواند از نظر تعرفه گذاری گزینه خوبی باشد و در لیست مناطق بالا برای خرید خانه در مهرشهر کرج محسوب می شود. دقت کنید که قیمت خرید خانه در مهرشهر کرج بر اساس قدیمی یا نوساز بودن ملک بررسی می شود و در صورتی که خانه ها همگی نوساز باشند می توانند یک گزینه بسیار خوب را مدنظر قرار دهند. اینطور که مشخص است شرایط برای خرید خانه در مهرشهر کرج با قیمت ارزان نیز فراهم شده است.

تفاوت قیمت خرید خانه در مهرشهر کرج در مدل های ویلایی و آپارتمانی دیده می شود. برخی از خانه های ویلایی تعرفه ای ارزانتر دارند و برخی دیگر به واسطه نوسازی که می کنند از نظر تعرفه در شرایط بهتری هستند از یاد نبرید که برای خرید خانه در مهرشهر کرج بهتر است افراد بودجه بهتری در نظر بگیرند و سعی کنند سبک خانه را نیز مدنظر قرار دهند.

 

چرا قیمت خرید خانه در مهرشهر کرج نوسان دارد؟

سوالی که بارها پرسیده می شود، اینکه موقعیت ملک از نظر سال ساخت و میزان مصالح به کار رفته در آن بررسی میشود. ملک هایی که از نظر استاندارد سازی تعرفه بالایی دارند اغلب نوسان قیمت را بیشتر تجربه می کنند. برخی از خانه ها هستند که چون بخشی از آنها تخریب شده است شاید ارزانتر به نظر برسد. دقت کنید که قیمت خرید خانه در مهرشهر کرج بر اساس فصل خرید نیز مشخص می شود، فصل خرید بسیار مهم است و در صورتی که افراد ملک مورد نظر را از نظر موقعیت بررسی نکنند شاید در خرید دچار ضرر شوند.

محله های شاهین ویلا، گوهر ویلا، شاه عباسی و بلوار ارم بسیار زیبا و جذاب هستند و سطح گردشگری خوبی را در بر میگیرند به طور کلی این محله ها می توانند برای خرید خانه های نو و قدیمی گزینه خوبی باشند. البته که سطح پولی که برای خرید خانه در کرج در نظر گرفته می شود می تواند سازمانبندی شده باشد. در سال های اخیر موقعیت خرید خانه در مهرشهر کرج می بایست بر اساس سطح اقتصادی کشور مشخص می شود.

یک سری واحدهای نوساز در قالب های پیش فروش دنبال می شود که می تواند ساخت و ساز قابل قبولی را شامل شود. البته که همه این قالب ها دسته بندی های خوبی داشته و می تواند برای کسانی که بودجه کمتری دارند بررسی شود. بودجه بندی در ساخت و ساز سهم اقتصادی خوبی دارد و البته که رویکرد این ساختمان ها مدنظر قرار بگیرد. یک موضوع مهم این است که محله های مهرشهر کرج هر یک از نظر واحد بندی می توانند با هم فرق داشته باشند و دقت به این موضوعی نیز روال خرید خانه در مهرشهر کرج را کمی آسانتر می کند و نتایج بهتری خواهد داشت.

امیدوارم که مطلب راهنمای کامل خرید خانه در مهرشهر کرج مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :