راهنمای کامل خرید خانه در عظیمیه کرج

راهنمای کامل خرید خانه در عظیمیه کرج

نام دیگر عظیمیه کرج، شهرک رسالت است. این محله در بخش شمال شرق کرج قرار گرفته است و محله ای برای اعیان نشینان محسوب می شود. عظیمیه کرج در دامنه های کوه های البرز قرار گرفته است و سراشیبی بخشی از بافت این محله محسوب می شود. خرید خانه در عظیمیه کرج این روزها بسیار داغ است، احتمالاً به خاطر داشتن چندین چشمه طبیعی دائم است که از سوی دیگر عظیمیه به رودخانه چالوس نیز متصل است و از مناطق بسیار خوش آب و هوا محسوب می شود. گردشگری در این منطقه نیز رشد زیادی دارد و بخشی از دلایل گرانی آن محسوب می شود.

شرایط خرید خانه در عظیمیه کرج

عظیمیه منطقه بالای کرج است، منطقه ای پر از ساخت و ساز لوکس. موقعیت جغرافیایی این منطقه بسیار عالی است و به نوعی خیابان بندی های آن نیز خوب است. اینطور که مشخص است افراد برای زندگی در این محله می توانند بهترین منطقه را انتخاب کنند. عظیمیه در لیست منطقه یک کرج قرار دارد و محل استقرار آن بخش شمال شرق کرج است. از نظر بافت در راستای خرید خانه در عظیمیه کرج، بیشتر خانه ها آپارتمان هستند. همسایه های محلی در عظیمیه، از بخش جنوبی گلستان 21، از سمت غرب بلوار ولیعصر و از سمت شرق نیز بلوار طالقانی است.

افرادی که خرید خانه در عظیمیه کرج را انتخاب می کنند به سادگی به بلوار ولیعصر و بلوار طالقانی دسترسی دارند و می توانند با صرف زمانی بسیار کم به منطقه بعثت برسند.

این منطقه دارای ایستگاه مترو و بی آر تی است. وضعیت قیمت خرید خانه در عظیمیه کرج متوسط رو به بالا است. نمای ساختمان های عظیمیه، اغلب لوکس است، فضای سبز در خیابان ها زیاد است و این موضوع به رفع آلودگی محله منجر شده است. از سوی دیگر عظیمیه کرج محله ای است که مهاجران زیادی را در دل خود جا داده است.

راهنمای کامل خرید خانه در عظیمیه کرج1

 

در گذشته نام منطقه عظیمیه، پرگیرک بوده است و پس از گذشت دوره ای نام عظیمیه بر روی آن قرار گرفت. در این محله یک بلوار مشهور به نام بلوار استقلال وجود دارد که در گذشته مشهور به بلوار اسبی بوده است. کرج در گذشته بافت روستایی داشت و همینطور اهالی کرج نیز برای کشت از اسب و سایر حیوانات استفاده می کردند علت انتخاب اسم اسبی برای بلوار این منطقه نیز، همین موضوع است.

جمعیت منطقه عظیمیه کرج در گذشته بیش از 33 هزار نفر بوده است اما رویکرد مهاجرتی به این منطقه سبب شده تا جمعیت به بیش از 115 هزار نفر برسد. این تراکم جمعیت بر روی قیمت خرید خانه در عظیمیه کرج نیز تاثیر گذار بوده اما آنچه بر روی قیمت بیشترین تاثیر را دارد، ساخت بنا، سن بنا و نوع بنا اعم از آپارتمان و ویلا است.

راهنمای کامل خرید خانه در عظیمیه کرج1

 

دسترسی و امکانات محله عظیمیه

خیابان استقلال یا بلوار استقلال یکی از خیابان های مهم در عظیمیه است. این خیابان دارای ایستگاه مترو است و به نوعی برای رفت و آمد بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. از دیگر بلوارهای مهم در این محله نیز بلوار آیت الله طالقانی نام دارد که مربوط به بخش غرب است و دسترسی به آن نیز به آسانی صورت می گیرد. از بخش شمال تا شرق نیز بلوار بعثت کشیده شده است. در موقعیت جغرافیایی این محله مشخص است که بلوار بسیج به بلوار استقلال متصل شده است و موقعیت منطقه ای خوبی دارد.

یکی از دلایلی که افراد به سراغ خرید خانه در عظیمیه کرج می روند وضعیت دانشگاهی موجود در این منطقه است که به رشد آن کمک زیادی می کند. در محله عظیمیه، دانشگاه و مراکز آموزشی علم کاربردی وجود دارد و همینطور سازمان ها و بنیادهای زیادی نیز در راستای فرهنگ و هنر دیده می شود. آکادمی های زبان انگلیسی در این محله بسیار زیاد هستند و به نوعی نشان از فرهنگ بالای مردم عظیمیه کرج خواهد بود. طبق آماری که به دست ما رسیده است در منطقه عظیمیه کرج، مدارس و مراکز آموزشی زیادی دیده می شود به طوری که تعداد 10 دبستان و پیش دبستانی در این منطقه وجود دارد. اینطور که مشخص است این منطقه با بافتی که دارد توانسته اعتبار خوبی کسب نماید و موفق ظاهر شود.

افرادی که علاقه به یادگیری موسیقی دارند در خرید خانه در عظیمیه کرج به رشد خوبی می رسند، چون در این منطقه آموزشگاه های آموزش موسیقی زیادی دیده می شود و همینطور مجموعه فرهنگی و ورزشی نیز وجود دارد که دسترسی به آن آسان است.

بانوان برای خرید خانه در عظیمیه کرج به دنبال دسترسی به مراکز خرید هستند و خوشبختانه عظیمیه در این آزمون نیز روسفید بوده است. محله عظیمیه از مراکز خرید زیادی برخوردار است به طوری که هر نوع صنفی را در بر می گیرد. مرکز خرید مهستان یکی از مهمترین مراکز خرید در عظیمیه محسوب می شود. این مرکز خرید در خیابان مطهری قرار دارد و یکی از دلایل گران بودن قیمت خانه در این خیابان نیز وجود مرکز خرید مهستان است. بلوار نبوت یکی از بخش های خوب خرید خانه در عظیمیه کرج محسوب می شود چون هم بافت خانه ها بسیار لوکس است و هم دسترسی خوبی به مرکز خرید مهستان دارد.

اگر دوست دارید خرید خانه در عظیمیه کرج داشته باشید و بلوار طالقانی را انتخاب کرده باشید می توانید از مجتمع تجاری یادمان بازدید کنید که پایین تر از پل آزادگان قرار دارد. این ساختمان 4 طبقه تجاری دارد و برای آن 73 واحد تجاری نیز مشخص شده است.

راهنمای کامل خرید خانه در عظیمیه کرج3

 

لوکس ترین مناطق خرید خانه در عظیمیه کرج

بلوار طالقانی یکی از لوکس ترین مناطق خرید خانه در عظیمیه کرج محسوب می شود. مرکز خرید برج میلاد در این بلوار قرار دارد و جنب خیابان شهید حسینی است. البته که این بلوار از نظر بافت و سازه در وضعیت بسیار جالبی است و توانسته صنف های زیادی را به خود اختصاص دهد. کسانی که خرید خانه در عظیمیه کرج در بلوار طالقانی را انتخاب می کنند به همه بخش ها اعم از صنف های طلا و جواهر، بازی های رایانه ای و موبایل و کافی شاپ دسترسی دارند.

کسانی که به دنبال خرید خانه در عظیمیه کرج با قیمت بالا هستند اغلب دوست دارند موقعیت خوبی برای خرید روزانه داشته باشند. بازار روز و تره بار میخک یکی از نقاط دسترسی خوب عظیمیه محسوب می شود و در میدان مهران واقع شده است و از آنجایی که فروشگاه های بزرگی در این میدان قرار دارد یکی از مناطق خوب خرید خانه در عظیمیه کرج محسوب می شود. مشخص است امکانات این بخش می تواند به صورت جدی دنبال شود. وضعیت خرید خانه در عظیمیه کرج به صورتی دنبال می شود که می تواند قابلیت سودآوری داشته باشد.

جشن های مذهبی و عزاداری نیز در منطقه عظیمیه برگزار می شود و خیابان رسالت یکی از مناطقی است که مساجد زیادی در آن قرار دارد و منطقه خوبی برای خرید خانه در عظیمیه کرج محسوب می شود برای کسانی که به این فضا علاقمند هستند.

راهنمای کامل خرید خانه در عظیمیه کرج4

 

کسانی که بودجه زیادی برای خرید خانه در عظیمیه کرج در نظر می گیرند دوست دارند دسترسی به مراکز درمانی مختلف داشته باشند. یکی از مهمترین مراکز درمانی عظیمیه بیمارستان فوق تخصصی تخت جمشید است که در میدان مهران قرار گرفته است و به نوعی این محله دارای بیمارستان های دیگر نیز است و البته که در سه راه عظیمیه و خیابان چالوس موقعیت خرید ملک به واسطه دسترسی به مراکز خرید بهتر صورت می گیرد.

کلینیک های دندانپزشکی نیز در این منطقه وجود دارد که می تواند دسترسی خوبی فراهم سازد.

 

نکات مهم خرید خانه در عظیمیه کرج

بافت خانه های منطقه عظیمیه خوب است و باب میل خریداران از نظر سازه محسوب می شود، آپارتمان سازی بسیار رشد کرده است و منطقه ای خوب و قابل قبول محسوب می شود. این محله به طور کلی دسترسی به دادگستری، اداره آموزش و پرورش، اداره راهنمایی و رانندگی و همینطور ارگان شورای حل اختلاف را فراهم می سازد. مراکز مهم دولتی در این محله مربوط به میدان طالقانی است و این میدان بیشترین تراکم فروش و خرید خانه در عظیمیه کرج را فراهم ساخته است.

از سوی دیگر در خرید خانه در عظیمیه کرج نیاز است که دسترسی به شعب بانک های مختلف نیز به طور آسانی فراهم باشد. بانک ملی در 45 متری کاج قرار دارد، بانک ایران زمین بین میدان مهران و طالقانی قرار دارد و همینطور بانک های دیگر نیز در کوچه 45 کاج قرار گرفته است. بام کرج مربوط به عظیمیه است و یکی از معروف ترین مکان های دیدنی برای گردشگران در هر 4 فصل محسوب می شود. این منطقه ارتفاع زیادی دارد و هوایی بسیار پاک را به افراد هدیه می دهد.

راهنمای کامل خرید خانه در عظیمیه کرج5

 

خرید خانه در عظیمیه کرج به واسطه منطقه ای که انتخاب می کنید قیمت های مختلفی دارد، برخی از مناطق به دلیل دسترسی به شهر در شرایط خوبی قرار دارند و برخی دیگر نیز به واسطه موقعیت منطقه ای که دارند گزینه خوبی محسوب می شوند. البته که برای خرید خانه در عظیمیه کرج نیاز است که اولویت های خود را مشخص کنید و سعی کنید در همه فصول این رویکرد را جدی بگیرید. ارتفاعات منطقه عظیمیه بسیار حائز اهمیت است و گزینه خوب برای کسانی است که نیاز به هوایی پاک و زندگی بسیار آرام دارند.

امیدوارم که مطلب راهنمای کامل خرید خانه در عظیمیه کرج مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :