راهنمای کامل خرید خانه در فردیس کرج

راهنمای کامل خرید خانه در فردیس کرج

کرج محله های گسترده ای دارد و یکی از محله های خوب کرج، فردیس نامیده می شود. خرید خانه در فردیس کرج این روزها زبانزد مهاجران شده است. موقعیت منطقه ای فردیس بسیار خوب است و می تواند سودآوری خوبی در راستای خرید خانه داشته باشد. فردیس مرکز کرج قرار گرفته است و به طور دقیق در 10 کیلومتری بخش جنوب شرقی استان البرز واقع شده است. این منطقه پنجمین شهرستان کرج است. خرید خانه در فردیس کرج بیشتر در خیابان اصلی آن یعنی فلکه یک تا پنج صورت می گیرد. در این مقاله قصد داریم در خصوص خرید خانه در فردیس کرج صحبت کنیم و اطلاعاتی در مورد این منطقه و بافت و امکانات آن داشته باشیم.

 

معرفی فردیس کرج

می دانیم که پس از تهران، کرج یکی از بهترین شهرهای ایران محسوب می شود و تراکم جمعیت در این شهر زیاد است. فردیس مربوط به مناطق 3 و 10 کرج است و به طور کلی شامل دو بخش مرکزی و مشکین دشت می شود. از سوی دیگر وضعیت ترافیکی در فردیس بسیار خوب است و دسترسی از این منطقه به تهران نیز به آسانی صورت می گیرد. در آمارها مشاهده شده است که بیشترین ساکنان فردیس کرج، تهرانی ها هستند و این موضوع به دلیل هوای پاکی است که این منطقه دارد. موضوع جالبی که در راستای خرید خانه در فردیس کرج وجود دارد شهرک بندی های آن است. شهرک ناز، شهرک داروگر، شهرک طالقانی و شهرک دهکده از شهرک های مهم این منطقه محسوب می شوند و نقش مهمی در خرید ملک دارند. مشخص است که این منطقه به واسطه رویکرد منطقی که دارد بررسی می شود.

راهنمای کامل خرید خانه در فردیس کرج2

 

در خرید خانه در فردیس کرج بافت محله بسیار مهم است، بافت این محله تقریباً فرسوده است و به نوعی به دوره پیروزی انقلاب باز می گردد. اینطور که مشخص است اغلب کسانی که خرید خانه در فردیس کرج را انتخاب می کنند به دلیل زیرساخت خوب این محله است. به طوری که قدمت دیرینه و استحکام زیاد آن بسیار ارزشمند است. این منطقه در حال تبدیل شدن به آپارتمان است.

 

خیابان های مهم خرید خانه در فردیس کرج

فردیس دارای یک خیابان اصلی است، این خیابان 5 فلکه دارد. به طور کلی فلکه اول مربوط به میدان پانزده خرداد است و فلکه دوم نیز مربوط به میدان هفده شهریور اعلام شده است. سه فلکه دیگر نیز بسیار مهم هستند. فلکه سوم مربوط به میدان استقلال، فلکه چهارم مربوط به میدان آزادی و در نهایت فلکه پنجم نیز مربوط به میدان جمهوری اسلامی است. بالاترین نرخ قیمت خانه و مغازه در فردیس مربوط به فلکه دوم و سوم است چون میدان استقلال و همینطور خیابان هفده شهریور از نظر دسترسی به نقاط مختلف شهر بسیار عالی هستند و رویکرد اجتماعی خوبی دارند.

در خرید خانه در فردیس کرج دسترسی به مراکز اصلی خرید بسیار مهم است. یکی از مهمترین مراکز خرید این منطقه آویژه نام دارد که مربوط به فلکه اول است و در اطراف این منطقه خرید و فروش ملک بسیار زیاد است. پاساژ کویتی واقع در فلکه دوم نیز از دیگر بخش های مهم خرید خانه در فردیس کرج محسوب می شود. اینطور که مشخص است بازار کوثر مربوط به این بخش اهمیت زیادی دارد. برخی از ساکنان فردیس برای اینکه بتوانند نیازهای خود در راستای خرید مایحتاج زندگی را برطرف سازند به سراغ مراکز مهم حومه فردیس می روند. مشکین دشت، محمد شهر، منظریه و میدان سرحدی از مکان های مهم فردیس محسوب می شود.

راهنمای کامل خرید خانه در فردیس کرج3

 

امکانات محله های خرید خانه در فردیس کرج

مکان های تفریحی یکی از موضوعات مهم خرید خانه در فردیس کرج محسوب می شود. مثلاً وجود سینما در فلکه پنجم فردیس سبب شده است که خرید و فروش در این منطقه بسیار بیشتر از گذشته باشد. همینطور وجود استخر کوروش در سه راه حافظیه و دلفین در فلکه پنجم نیز موقعیت ملکی خوبی را شامل می شود. به طور کلی موقعیت منطقه ای برای این فلکه بسیار ارزشمند است. آبشار هفت چشمه از دیگر دیدنی های جذاب مربوط به فردیس کرج است که توانسته موقعیت منطقه ای خوبی را فراهم سازد. از دیگر امکاناتی که در فردیس کرج دیده می شود وجود بانک های دارای شعب فعال بوده که می تواند برای برخی از افرادی که دسترسی به بانک و سایر ادارات برایشان مهم است، انتخاب خوبی باشد. از سوی دیگر این منطقه به واسطه دادگستری و آتش نشانی نیز به شهرت رسیده است و رویکرد بی نظیری دارد.

در رابطه با خرید خانه در فردیس کرج بهتر است با شما روراست باشیم، اول اینکه راه های ارتباطی در این منطقه کم است چون راه های ارتباطی اندیشه و مارلیک و شهریار به واسطه فردیس پیگیری می شود و بار ترافیکی سنگینی را به دوش فردیس می کشد. مشخص است که مردم این منطقه از این نظر کمی نگران هستند. موضوع دیگر اینکه امکانات ورزشی در فردیس محدود است و شاید فضای سبز آنطور که بخواهید وجود نداشته باشد. یکی از بخش های پرخطر در فردیس مشهور به پل فردیس است و به نوعی باید در رفت و آمد از این پل دقت صورت بگیرد.

راهنمای کامل خرید خانه در فردیس کرج4

 

قیمت خرید خانه در فردیس کرج

از آنجایی که قیمت خرید خانه موضوع پر اهمیتی است قصد داریم، محله فردیس را از نظر قیمت گذاری بررسی کنیم. مثلاً فلکه دوم و سوم بهترین قسمت برای خرید و فروش خانه محسوب می شود چون هم از نظر آب و هوایی در شرایط خوبی است و هم نقطه مرکزی شهر خواهد بود. در این راستا این دو منطقه از نظر قیمت نیز بالاتر از سایر مناطق هستند و البته که این منطقه به واسطه موقعیتی که دارد بررسی شده است. بخش شمالی فردیس در لیست منطقه 3 قرار می گیرد و البته که بخش مرکزی نیز در منطقه 10 محسوب می شود. نرخ خرید خانه در فردیس کرج نسبت به دیگر مناطق بسیار خوب است. از نظر رهن خانه نیز این منطقه قیمت ارزانتری دارد و گزینه خوبی محسوب می شود.

در هر صورت قیمت خرید خانه در فردیس کرج چندان گران نیست البته این مقایسه با محله های گران کرج اعم از مهردشت و عظیمیه صورت گرفته است. به طور کلی برای یافتن خانه در فردیس بهتر است فلکه مورد نظر را انتخاب کنید و بافت خانه ای را مدنظر قرار دهید که از نظر اعتبار بسیار ارزشمند است.

راهنمای کامل خرید خانه در فردیس کرج5

 

محله های حومه خرید خانه در فردیس کرج

یک سری مراکز حومه ای نیز وجود دارد که وابسته به فردیس است. مثلاً میدان سرحدی در این لیست قرار دارد که از نظر قیمت ملک در شرایط خوبی قرار گرفته است. میدان شانزده متری امام خمینی نیز در این راستا گزینه خوبی است. از سوی دیگر محله های نسترن شرقی و غربی نیز گزینه های خوبی هستند و مشکین دشت و محمد شهر نیز به واسطه این محله ارزیابی شده است. از سوی دیگر شرک ناز و شهرک 110 محله های تازه تاسیسی هستند که از نظر بافت شهری در شرایط خوبی قرار دارند. بلوار بیات موقعیت خوبی از خرید خانه در فردیس کرج محسوب می شود و از اندیشه آغاز شده و تا فلکه پنجم و تا شهرک ناز ادامه دارد و تنوع ملک در این بخش بسیار خوب است.

موضوع دیگر منظریه است محله ای زیبا که دارای بافت جدید است و البته از نظر قیمت کمی ارزانتر است. موقعیت این شهرک بسیار خوب است. به طور کلی این منطقه می تواند موقعیت منطقه ای خوبی داشته است. البته که این محله دارای سیاست های اجرایی خوبی است و توانسته از نظر دسترسی به بخش های مختلف گزینه خوبی محسوب شود. در هر صورت افرادی که قصد دارند خرید خانه در فردیس کرج داشته باشند می توانند به بخش محمدشهر نیز سر بزنند، این منطقه به طور کلی دارای شرایط رفاهی خوبی است.

شهرک های مهم خرید خانه در فردیس کرج

شهرک مسکونی پرنیان مربوط به فازهای یک و دو از بهترین شهرک هایی است که می تواند برای خرید مورد استفاده قرار بگیرد. شهرک مسکونی بهاران 1 الی 5 می تواند گزینه خوبی برای خرید خانه باشند. از سوی دیگر شهرک مسکونی ماهان و مهران نیز دو مورد خوب خرید خانه در فردیس کرج محسوب می شود. از یاد نبرید که این منطقه به واسطه شهرک های الزهرا، حافظیه و دهکده بررسی می شود، شهرک ناز و پاسدار دو بخش مهم از خرید خانه در فردیس کرج محسوب می شود. شهرک های گلسار، دلفین و شعیب می تواند برای کسانی که قصد خرید خانه های کوچک دارد فراهم شود. اینطور که بررسی ها نشان می دهد، گسترده منطقه فردیس خوب است و توانسته رویکرد خوبی را برای خود فراهم سازد. بخش های مختلفی از این محله ها هستند که می توانند برای خرید خانه های ویلایی مناسب باشد. مثلاً خیابان اهری در فردیس با خانه های ویلایی قدیمی خود شهرت زیادی دارد و یا رکن آباد که هنوز تورم آنطور که باید بر روی آن تاثیر نگذاشته است. فردیس کرج محله ای بسیار جذاب است که توانسته موقعیت ملکی قدرتمندی داشته باشد. اینطور که بررسی ها نشان داده است هر یک از شهرک های مهم فردیس دارای دسته بندی مخصوصی هستند و می توانند سازماندهی مخصوصی را در بر بگیرد و در نهایت موقعیت خانه های فردیس می تواند برای هر سلیقه ای مناسب باشد.

امیدوارم که مطلب راهنمای کامل خرید خانه در فردیس کرج مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :