راهنمای کامل خرید خانه در قزوین

راهنمای کامل خرید خانه در قزوین

اگر می خواهید خانه ای ارزان در قزوین خریداری کنید، باید به سراغ محله هایی بروید که وضعیت قیمت گذاری در آنها مناسب تر از سایر مناطق قزوین است و اگر دوست دارید به سراغ خانه هایی بروید که از نظر سرمایه گذاری وضعیت بهتری دارند باید دقت کنید که کدام منطقه را انتخاب می کنید و رویکرد منطقه انتخاب شده به چه صورت پیش می رود.

 

مناطق لوکس خرید خانه در قزوین

قزوین در لیست شهرهای بزرگ و صنعتی در ایران قرار گرفته است و وقتی یک شهر هم از نظر صنعتی و هم گردشگری قوی باشد قطعاً قیمت خانه در آن گران است. خرید خانه در قزوین به واسطه محله ای که انتخاب می شود قیمت گذاری خواهد شد و برخی از محله ها به نسبت محله های دیگر گرانتر هستند. موضوع از این قرار است که قزوین نیز مانند همه شهرها دسته بندی خوبی از موقعیت زندگی دارد، بالاشهر، مرکز شهر و پایین شهر سه دسته مهم زندگی در قزوین محسوب می شوند و به طور کلی تفکیک در این راستا بسیار مهم است.

محله های خوب خرید خانه در قزوین در واقع به محله هایی گفته می شود که سایر افراد آن را بالاشهر می نامند. مثلاً ملاصدرا، خیام، بلوار شمالی و همینطور خیابان دانشگاه محله های بالا شهر قزوین محسوب می شوند، وقتی از این محله ها عبور می کنید ماشین ها و نوع تردد و سبک زندگی کاملاً گواه از درآمدزایی بالای مردم خواهد بود.

راهنمای کامل خرید خانه در قزوین2

 

برای خرید خانه در قزوین در محله های یاد شده و همینطور بلوار شهید بابایی می بایست بودجه خوبی داشته باشید. انبوه سازی در این مناطق بسیار دیده می شود و سبک ساخت و ساز نیز قوی و قابل ارزیابی است. خانه های ویلایی در این محله ها به ندرت دیده می شود و اغلب خرید و فروش برای آپارتمان های نوساز دنبال می شود. به هر صورت لوکس ترین آپارتمان ها مربوط به ملاصدرا و خیابان دانشگاه است که از جدیدترین معماری روز دنیا در طراحی آنها استفاده شده است و قیمت مسکن در این مناطق به نسبت سایر مناطق بالاتر است. دقت کنید که این مناطق از نظر دسترسی به شهر نیز موقعیت بهتری دارند و همینطور سیستم حمل و نقل در بالا شهر قزوین به واسطه وجود دانشگاه بهتر دیده می شود. در سال های اخیر مناطق مختلف قزوین از نظر دسته بندی با هم فرق کرده اند، برخی از مناطق اغلب گرانتر از مناطق دیگر هستند و گاه نیز مناطقی دیده می شود که به واسطه طراحی لوکسی که دارند قیمت گذاری خوبی خواهند داشت.

از یاد نبرید که خرید خانه در قزوین با قیمت بالا هم یک گام سرمایه گذاری خواهد بود و هم می تواند محل خوبی برای زندگی محسوب شود. اینطور که مشخص است افرادی که از کلان شهرها وارد قزوین می شوند و قصد سرمایه گذاری دارند به سراغ محله های بالاشهر می روند تا از سرمایه خود استفاده خوبی داشته باشند. این موضوع بخش مهمی از روال خرید خانه در قزوین را شامل می شود.

 

محله های خوب خرید خانه در قزوین

در صورتی که بودجه شما برای خرید خانه در منطقه ملاصدرا و سایر مناطق یاد شده در بخش قبل کم است می توانید به سراغ محله هایی بروید که اعتبار خوبی دارند و مربوط به مرکز شهر است. جنگ اول به از صلح آخر است! مراکز شهر در قزوین نیز در لیست محله های گران هستند و نباید انتظار خرید خانه ای که قیمت ارزان تری دارد را داشته باشید. از یاد نبرید که رویکرد خرید خانه در قزوین به واسطه موقعیتی که دارد بررسی می شود. مزیت خوبی که برای مراکز شهر دیده می شود اینکه امکانات دسترسی شهری بهتر است مثلاً به بازارهای سنتی و مدرن قزوین نزدیک تر هستند، دسترسی به بیمارستان و مراکز بهداشتی از این مسیر آسانتر است و از سوی دیگر می تواند برای ایجاد شغل نیز بهتر باشد جون تراکم جمعیت این مناطق بهتر خواهد بود. خیابان نادری یکی از خیابان های زیبا مربوط به مرکز شهر قزوین است، مشخص است که این خیابان به واسطه موقعیتی که دارد انتخاب می شود و ساختمان سازی در این خیابان به نسبت سایر مناطق با هم فرق دارد. خیابان بوعلی، پادگان و نوروزیان نیز از دیگر خیابان های مشهور در قزوین محسوب می شوند به طوری که می تواند دسترسی به سایر مناطق را آسانتر نماید. از یاد نبرید که خرید خانه در این خیابان ها بسته به سال ساخت خانه و سایر امکاناتی که دارد ارزیابی می شود. خانه هایی که قیمت گذاری های مطلوب دارند اغلب از نظر تعرفه بیشتر از سایر موارد هستند.

راهنمای کامل خرید خانه در قزوین3

 

املاک در قزوین اغلب سعی به پیشنهاد خرید خانه در مرکز شهر به خصوص خیابان نادری و بوعلی دارد، زیرا مسیر استفاده از تاکسی در این خیابان ها بسیار آسان است و می تواند یک موقعیت منطقه ای دقیق را شامل شود. در این خیابان ها موقعیت مراکز آموزشی نیز بسیار خوب است. آپارتمان ها دارای طبقات مختلفی هستند و البته که از نظر طراحی بسیار منحصر به فرد بوده و می توانند یادآور شرایط خوبی باشند. از سوی دیگر رویکرد خرید خانه در مرکز شهر به واسطه شرایط مختلف هر بخش ارزیابی می شود. محله های خوب خرید خانه در قزوین اغلب از نظر اعتبار با سایر محله ها فرق دارد. برخی از محله ها هستند که می توانند دسترسی بهتری به موقعیت بانکی داشته باشند و برخی دیگر کمی عقب تر هستند.

 

محله های ارزان خرید خانه در قزوین

برای خرید خانه در قزوین با بودجه کم بهتر است به سراغ محله های پایین شهر بروید و از آنها استفاده کنید. دقت کنید که این مناطق نیز از نظر موقعیت و دسترسی به مرکز شهر در شرایط خوبی قرار دارند و فکر نکنید که قرار است با چه فضای ناسالمی روبرو باشید. محله هایی مانند شهرک میون، راه آهن و دروازه رشت از محله های ارزان قیمت در قزوین هستند و خوشبختانه ساخت و ساز جدید در این محله ها دیده می شود. اینطور که مشخص است خرید خانه در قزوین می تواند گاه در برخی از محله ها به صورتی دنبال شود که فرد به واسطه آن بتواند رشد اقتصادی خوبی داشته باشد. وضعیت مسکن در قزوین به نسبت سایر بخش ها بهتر است و اینطور که مشخص است می توان در لیست شهرهایی قرار بگیرد که می تواند رویکرد صنعتی داشته باشد.

راهنمای کامل خرید خانه در قزوین4

 

جدیدترین وضعیت خرید خانه در قزوین

قزوین یک شاهراه ارتباطی برای استان های شمالی و غربی کشور محسوب می شود. از سوی دیگر به پایتخت نزدیک است و می تواند به واسطه موقعیت دانشگاهی که دارد یکی از بهترین مکان های سرمایه گذاری محسوب شود. این شهر توانسته به واسطه موقعیت ساخت و ساز های انبوه به رشد خوبی دست یابد. اینطور که مشخص است این شهر از نظر اجاره خانه نیز به نسبت شهرهای دیگر گاه با تورم هزینه همراه است و گاه نیز قیمت ها ارزان و مناسب است. برای رهن خانه در قزوین نیاز به بودجه بالایی دارید. مثلاً برای اجار یک واحد آپارتمان با امکانات نسبی که متراژی در حدود 80 متر دارد باید نسبتا پول زیادی داشته باشید البته که این موضوع برای برخی از خیابان های مهم قزوین نیز دیده می شود که مشکلات زیادی ایجاد خواهد کرد. در سال های اخیر وضعیت مسکن در قزوین بسیار تغییر کرده است و برخی از خانه ها از نظر قیمت به نسبت گذشته متفاوت ظاهر شده اند.

در صورتی که مناطق ارزان و متوسط در قزوین برای خرید خانه را انتخاب کنید می توانید بدون وام نیز برای خانه های متوسط خرید داشته باشید و در صورتی که به سراغ محله های گران قیمت در قزوین بروید می توانید با وام به نتیجه خوبی برسید. یک سری مناطق مرکزی نیز وجود دارد که قیمت خانه در آن بر اساس نوع خانه و شرایطی که دارد ارزیابی می شود و البته که قیمت خانه ها بر اساس نوع مصالح ساخت نیز تعیین می شود.

راهنمای کامل خرید خانه در قزوین5

 

نکات خرید خانه در قزوین

برای خرید خانه در قزوین بهتر است از نظر بودجه در شرایط خوبی باشید، گاه امکان استفاده از خانه های وام دار نیز وجود دارد و گاه نیز برخی از خانه ها از نظر تعرفه با سایر موارد فرق می کند. برخی از خانه ها هستند که دارای موقعیت منطقه ای بهتری بوده و می تواند قیمت گذاری خوبی داشته باشد. برخی دیگر از خانه ها نیز هستند می توانند به واسطه وامی که دارند برای افرادی که بودجه کمی دارند انتخاب و استفاده شود. البته که نوع هر خانه بر اساس موقعیت اجرا و سبک معماری که دارد تعیین می شود. ملاصدرا یک منطقه خوب و دوست داشتنی در قزوین محسوب می شود که رویکرد گردشگری خوبی دارد و می تواند برای کسانی که به رشد اقتصادی فکر می کنند گزینه بسیار خوبی باشد. این منطقه در قزوین به واسطه موقعیتی که دارد برای کسب و کار نیز گزینه خوبی محسوب می شود. رویکرد کسب و کار برای این منطقه به نسبت سایر بخش ها متفاوت است و می تواند سازمان یافته تر باشد. در سال های اخیر پیشنهاداتی در راستای خرید خانه های کلنگی در قزوین دیده می شود که می تواند یک روش خوب خرید خانه در قزوین باشد و سود خوبی همراه داشته باشد.

امیدوارم که مطلب راهنمای کامل خرید خانه در قزوین مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :