راهنمای کامل خرید خانه در قم

راهنمای کامل خرید خانه در قم

قم یکی از شهرهای مذهبی در ایران است و گردشگران زیارتی زیادی را به سمت خود جذب می کند. این شهر به واسطه موقعیت زیارتی و سیاحتی خود توانسته در ساختمان سازی نیز به رشد برسد به طوری که گردشگران خرید خانه در قم را یک روش خوب سرمایه گذاری در نظر می گیرند. در این مقاله محله های گران خرید خانه در قم و سایر محله های خوب از نظر خرید ملک را مورد بررسی قرار می دهیم. برخی از محله های ارزان خرید خانه در قم نیز وجود دارد که می تواند آغاز یک سرمایه گذاری خوب باشد.

 

محله های خوب خرید خانه در قم

زنبیل آباد، البرز و ارم سه محله خوب خرید خانه در قم هستند و از نظر قیمت نیز به نسبت بخش های گران قیمت این شهر، مقرون به صرفه تر هستند. این محله ها از نظر سطح فرهنگی و اجتماعی در شرایط خوبی قرار دارند. به طور کلی این محله های قم میتوانند به واسطه سازه های لوکسی که دارند دسترسی به امکانات شهری را نیز فراهم سازند. مثلاً مراکز آموزشی و درمانی و تفریحی به محله های البزر و ارم بسیار نزدیک هستند. از سوی دیگر کوچه ها در عرض استاندارد طراحی شده اند و عبور و مرور ماشین نیز به شکل کاملاً دقیق صورت می گیرد. سکونت در چنین مناطقی می تواند دسترسی به محل کار را نیز بهتر کند.

راهنمای کامل خرید خانه در قم1

 

خیابان کلهری از دیگر محله های شناخته شده در قم است. این خیابان دارای کاربری مسکونی است و همینطور بسیاری از کارگاه های مهم قم نیز در این بخش مشغول به فعالیت هستند. فروشگاه های مبلمان در این خیابان با قیمت مناسبی در اختیار خریداران قرار می گیرند. وضعیت قیمت خرید خانه در قم در خیابان کلهری به نسبت سایر بخش ها مناسب تر است و البته که به دلیل معروفیتی که دارد شاید قیمت گذاری با ثبات کمتری برخوردار باشد. بافت ساختمان های محله کلهری ترکیبی است.

برخی از ساختمان های خیابان کلهری ویلایی هستند و برخی دیگر نیز به صورت نوساز طراحی شده اند. امکانات مهم اعم از مراکز آموزشی و تجاری و … نیز برای این خیابان لحاظ شده است. آرامش این منطقه بسیار خوب است و از نظر فرهنگی و تفریحی نیز مورد پسند کارمندان و کودکان قرار گرفته است.

مناطق جنوبی قم اغلب مناطق خوب محسوب می شوند. امکانات شهری این محله ها خوب است و مراکز آموزشی و درمانی و تجاری و تفریحی مخصوصی را شامل می شود. سازه های خوب و استانداردی برای محله های خوب در نظر گرفته می شود و اغلب افراد مرفه این بخش ها را برای خرید خانه در قم انتخاب می کنند.

 

محله های گران قیمت خرید خانه در قم

یکی از گران ترین محله های خرید خانه در قم مربوط به سالاریه است. از اسم این محله نیز پیداست که ساختمان سازی به صورت لوکس انجام شده است و از مناطقی است که شامل حال افراد مرفه جامعه می شود. ساختمان های منطقه سالاریه بسیار شیک هستند و در موقعیت منطقه ای لوکس قرار دارند. به طور کلی قیمت های اجاره و خرید خانه در سالانه از متوسط قیمتی که برای خانه های مناطق متوسط قم در نظر گرفته می شود، بیشتر است. امکانات بی نظیری در منطقه سالاریه قم دیده می شود و بافت مخصوصی برای این منطقه دیده می شود که مربوط به خانه های ویلایی شیک است.

یکی از بهترین و زیباترین بخش های مربوط به منطقه سالاریه مربوط به پارک سالاریه است و به طور کلی بافت سرسبز محله را تشکیل می دهد به طوری که در دور و اطراف این پارک ساختمان هایی بسیار لوکس با موقعیت مکانی بی نظیر ساخته شده است.

اگر بخواهیم دقیقتر در مورد محله سالاریه قم صحبت کنیم، در بخش غرب این شهر قرار دارد و مربوط به منطقه 4 شهرداری است. این محله در مجاورت رودخانه قم قرار دارد. سالاریه در لیست خیابان ها و کوچه های عریضی قرار دارد که برای سکونت بسیار آرام هستند. از سوی دیگر در این بخش یک سری آپارتمان های نوساز دیده می شود و از جدیدترین معماری روز دنیا نیز استفاده شده است. سازه هایی لوکس که در ابعادی بیش از 100 متر اجرا شده است و سهم بزرگی از آبادانی این شهر را شامل می شود.

راهنمای کامل خرید خانه در قم2

 

شهرک قدس قم از دیگر محله های خوب این شهر در جریان خرید ملک محسوب می شود. این محله ها نیز شیک هستند و از امکانات رفاهی خوبی برخوردارند. به طور کلی آرامش شهرک قدس به نسبت سایر محله های اطراف بیشتر است.

 

وضعیت خرید خانه در قم در سال 99

اگر بخواهیم وضعیت خرید خانه در قم در سال جدید را بررسی کنیم نیاز است که این شهر را به سه بخش تقسیم کنیم که شامل بالاشهر، پایین شهر و وسط شهر است. در این تقسیم بندی مناطق جنوبی قم در لیست موارد بالاشهر محسوب می شود. بخش های جنوبی قم به طور کلی سازه های رویایی مخصوصی را شامل شده اند و بسیار باکلاس هستند. برعکس آن یعنی بخش های شمالی قم در لیست مناطق پایین شهر قرار دارند به طوری که قیمت خرید خانه در قم در بخش شمالی به نسبت جنوبی بسیار ارزانتر است و افرادی که از نظر مالی ضعیف هستند این منطقه را برای زندگی انتخاب می کنند.

راهنمای کامل خرید خانه در قم3

 

مثال هایی در خصوص خرید خانه در قم می زنیم تا پروسه خرید برای شما آسانتر باشد. فرض کنید شما به دنبال یک خانه با متراژ 100 متر هستند و تاکید دارید که منزل مورد نظر دو اتاق خواب داشته باشد. در چنین شرایطی در ابتدا باید بودجه شما بررسی شود، اگر بودجه شما برای هر متر مربع خانه محاسبه شده است می توانید به سراغ آپارتمان هایی که در منطقه زنبیل آباد است بروید. در این محله قیمت خرید خانه متوسط است و قطعاً هرچه امکانات خانه بیشتر باشد قیمت آن نیز بیشتر خواهد شد. خرید خانه در قم در منطقه سالاریه به نسبت زنبیل آباد بیشتر است اما بسته به موقعیت ملک قیمت گذاری می شود به طوری که یک خانه لوکس در سالاریه با موقعیت منطقه ای خوب می تواند یک نگاه سرمایه گذاری بسیار عالی باشد.

راهنمای کامل خرید خانه در قم4

 

خرید خانه در قم در محله های ارزان

محله های پایین خرید خانه در قم وجود دارند که قیمت مناسب تری نسبت به سالاریه و ارم خواهند داشت و گزینه خوبی برای افرادی که قصد خرید ارزان قیمت دارند، محسوب می شود. محله های دانیال، سمیه، بلوار بهشت و عطاران در لیست مناطق شمالی قم و یا مناطق ضعیف نشین محسوب می شوند که قیمت ملک در این مناطق ارزانتر از سایر بخش ها است و بسته به امکانات ملک رشد چند درصدی نیز خواهد داشت. شرایط خرید خانه در قم با حداقل هزینه فراهم است.

مثلاً اگر بودجه شما برای خرید خانه در قم بسیار پایین است می توانید به سراغ محله های آزادگان، شجاعت، امامت، شاه سید علی و پردیسان بروید. این محله ها در لیست محله های ارزان و بسیار ضعیف قم هستند به طوری که شاید هنوز هم خانه ای با حداقل قیمت وجود داشته باشد.

خانه های قدیمی که بیش از ده سال ساخت هستند از موارد خرید ارزان محسوب می شوند. خانه های ویلایی قدیمی، خانه هایی که موقعیت منطقه ای دور از مرکز شهر دارند و همینطور یک سری خانه های کلنگی همگی شرایط خرید خانه در قم با قیمت ارزان را فراهم می سازند.

 

خرید خانه در قم در منطقه پردیسان

پردیسان در لیست ارزانترین مناطق خرید خانه در قم است و در بخش جنوب غربی قم قرار دارد. این محله در سال 90 به عنوان منطقه 8 شهرداری لقب گرفت. مسکن مهر در منطقه پردیسان قرار دارد و یکی از دلایل رشد این منطقه در راستای ملک و املاک همین موضوع است. این منطقه با تراکم جمعیت بالایی برخوردار است. پردیسان از ارزان ترین محله های قم است و کسانی که بودجه کافی ندارند می توانند به سراغ مسکن مهر در این منطقه بروند. به هر صورت مسکن مهر می تواند از قیمت پایین نرخ گذاری شود و خوشبختانه سازه به کار رفته در مسکن مهر نیز بسیار ارزشمند است.

 

آپارتمان هایی که در این منطقه ساخته شده اند اغلب کمتر از 200 متر هستند و در ابعاد کوچکتری طراحی می شوند تا خرید و فروش راحت تر صورت بگیرد. خانه های کمتر از 150 متر اغلب با دو اتاق خواب طراحی می شوند و گاه نیز سه اتاق خواب برای آن در نظر گرفته می شود.

برای خرید خانه در قم نیاز است که در ابتدا سطح انتظار شما مشخص شود، منطقه ای که فکر می کنید با انتظرتان سازگارتر است ارزیابی شود و در نهایت گزینه هایی که با بودجه شما همخوانی بیشتری دارد مورد بررسی قرار بگیرد. خوشبختانه قیمت خرید خانه در قم به نسبت تهران ارزانتر است و یک رویکرد سرمایه گذاری واقعی با سودآوری خوب محسوب می شود، این موضوع را از این حیث می گوییم که قم در لیست شهرهای مهم زیارتی است و هر جا که گردشگر زیاد باشد قطعاً سودآوری خوبی به همراه خواهد داشت و آینده خوبی را در بر می گیرد.

امیدوارم که مطلب راهنمای کامل خرید خانه در قم مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :