راهنمای کامل خرید خانه در ولنجک تهران

راهنمای کامل خرید خانه در ولنجک تهران

ولنجک یکی از محله های بسیار محبوب در تهران محسوب می شود، ولنجک در محدوده شمالی شهر قرار گرفته است، این محله از یک سمت در بین کوهپایه های قله توچال واقع شده است که یکی از دلایل اهمیت خرید خانه در ولنجک تهران نیز همین موضوع است. بهترین تفریحگاه های تهران در منطقه ولنجک قرار دارد. منطقه ای پر از زیبایی های خاص که می تواند برای هر فردی قابل قبول به نظر برسد.

 

معرفی بافت محله ولنجک تهران

ولنجک یکی از منطقه های خوب در شمال غرب تهران است، این منطقه بخشی از شمیران محسوب می شود و البته که بکرترین محلات تهران را شامل شده است. از بخش شمالی ولنجک دسترسی به ارتفاعات توچال بسیار آسان است و همینطور در بخش شرق محله ولنجک نیز رودخانه ای بسیار زیبا دیده می شود. این منطقه در بخش غربی خود وابسته به درکه است. در بخش جنوبی ولنجک نیز بزرگراه چمران قرار دارد و دسترسی مطلوب از این بزرگراه به سایر نقاط شهر دیده می شود. محله ولنجک امتیازات و ویژگی های مختلفی دارد.

ولنجک یکی از محله های اعیان نشین در شمال تهران است. این محله بافت متفاوتی نسبت به محله های مرکزی و همینطور جنوب تهران دارد. ساخت و ساز بنا در ولنجک رویکرد جدید و قانونی را طی کرده است و از معماری لوکس در ساخت بنا استفاده شده است. اگر به گذشته ولنجک دقت شود این منطقه به شکل باغ های بسیاری بوده است و خانه های ویلایی بزرگی نیز در باغ ها قرار داشتند، هنوز هم برخی از این خانه ها در این محله دیده می شوند. آپارتمان ها و برج های ولنجک زبانزد هستند، این محله تغییرات زیادی را برای خود در نظر گرفته است، شکل مدرن و لوکس ولنجک سبب شده تا یکی از بهترین مکان های زندگی برای افراد باشد.

راهنمای کامل خرید خانه در ولنجک تهران1

 

قیمت خرید خانه در ولنجک تهران بالا است و این موضوع به دلیل موقعیت جغرافیایی بی نظیر این منطقه است. به هر صورت این منطقه در شمال شهر قرار دارد و می تواند از نظر آب و هوایی هم قابل قبول باشد.

 

بهترین خیابان های خرید خانه در ولنجک تهران

برای خرید خانه در ولنجک تهران نیاز است مناطق خوب آن شناسایی شود. برخی از خیابان ها در این منطقه از نظر موقعیت در شرایط خوبی قرار دارند. در محله های بالاشهر، مانند ولنجک شاید اغلب خیابان ها خوب و مناسب به نظر برسد و تصمیم گیری در خصوص خیابان بهتر کار دشواری است چون سطح امکانات و شرایط ایده آلی در همه خیابان ها به صورت یکسان وجود دارد و رفاه ساکنین فراهم می شود. اما در یک بررسی مشخص، اینطور به نظر می رسد که خیابان ولنجک، خیابان ساسان، یمن، امیرآبادی، سیزدهم و بلوار دانشجو بهترین خیابان های خرید خانه در ولنجک تهران محسوب می شوند. ولنجک در نزدیکی محله های زعفرانیه، اوین و محمودیه قرار دارد. اینکه شما کدام خیابان را برای خرید خانه در ولنجک تهران انتخاب می کنید، اهمیت زیادی دارد، در هر صورت قیمت خرید خانه در ولنجک تهران نیز در هر بخش به نسبت ببخش دیگر متفاوت است.

راهنمای کامل خرید خانه در ولنجک تهران2

 

ولنجک در شمال تهران قرار دارد و چون به ارتفاعات توچال نزدیک است، از نظر قیمت میانگین بالایی دارد. در این بین ساخت و ساز ها نیز بیشتر هستند. به طور کلی رشد قیمت خرید خانه در ولنجک تهران زیاد است و یک منطقه خوب سرمایه گذاری محسوب می شود. خانه های لوکس و مدرن در این منطقه وجود دارد. خانه ها از جدیدترین متریال های روز دنیا در راستای معماری استفاده کرده اند، و سبک زندگی مدرن در این منطقه بسیار دیده می شود. نوع ساخت و ساز در ولنجک یکی از دلایل قیمت های عجیب و غریب ملک هستند. از سوی دیگر بام تهران و تله کابین توچال نیز در ولنجک قرار دارد و منطقه خوبی محسوب می شود.

 

بهترین مناطق خرید خانه در ولنجک تهران از نظر دسترسی

برخی از افراد امکانات و دسترسی به نقاط مختلف شهر را برای خرید خانه در ولنجک تهران در نظر می گیرند که موضوع پر اهمیتی است. رفت و آمد از یک محله به دانشگاه، بیمارستان، محل کار و … موضوع مهمی محسوب می شود. در واقع رفت و آمد به خیابان های ولنجک به نسبت سایر مناطق شمالی تهران آسانتر است. دسترسی به وسیله نقلیه عمومی در این محله خوب است. اتوبوس و مینی بوس های شهری وجود دارد و نزدیک ترین ایستگاه مترو به ولنجک، ایستگاه تجریش است. دسترسی با تاکسی به همه نقاط شهر بسیار آسان است. در صورتی که افراد از اتومبیل شخصی خود استفاده می کنند می توانند از بزرگراه چمران به سادگی به بزرگراه های بزرگ تهران دسترسی داشته باشند و این کار بدون صرف زمان اضافی و ماندن در ترافیک صورت می گیرد.

امکانات محله ولنجک نیز بسیار خوب است. امکانات آموزشی در این محله بی نظیر است، مراکز مذهبی و ساختمان های اداری زیادی را در دل خود جای داده است. از سوی دیگر مدارس دولتی و غیر دولتی نیز در هر یک از خیابان های ولنجک قرار دارد. دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در ولنجک قرار دارد و همینطور دانشگاه شهید بهشتی در ولنجک نیز از هر بخش قابل دسترسی است. از سوی دیگر کسانی که خرید خانه در ولنجک تهران را انتخاب می کنند، دسترسی به مجموعه فرهنگی ورزشی نسیم را مدنظر قرار می دهند، خانه کشتی منصور برزگر نیز در این منطقه واقع شده است. یک سری بیمارستان ها و مراکز درمانی نیز در ولنجک قرار گرفته است که اعتبارات زیادی دارد و همینطور یک مرکز جراحی که می تواند از امکانات خوب ولنجک باشد.

راهنمای کامل خرید خانه در ولنجک تهران3

 

از سوی دیگر مکان های دیدنی ولنجک نیز زیاد است. مراکز تجاری لوکس و پارک های وسیع در این خیابان وجود دارد، یک سری کافه ها و رستوران های خاص و همینطور بوستان های تفریحی ویژه، بخش مهمی از ولنجک محسوب می شوند. مجتمع تجاری منطقه ولنجک نیز موقعیت خوبی بوده و محبوبیت زیادی دارد. مراکز خرید ولنجک، توچال، خلیج فارس و هشت بهشت نیز در این منطقه قرار دارد. از سوی دیگر فروشگاه های زنجیره ای حامی نیز در ولنجک قرار گرفته است. دسترسی به بازار روز میوه و تره بار از هر خیابان ولنجک به آسانی صورت می گیرد و همینطور مرکز خرید تحقیقات گیاه پزشکی نیز در این منطقه قرار گرفته است. به هر صورت این منطقه از نظر دیدنی بسیار جذاب است و می تواند یک موقعیت منطقه ای خوب باشد.

 

قیمت خرید خانه در ولنجک تهران

ولنجک در لیست آرام ترین مناطق تهران قرار دارد، از سوی دیگر این منطقه از نظر آب و هوا در شرایط بسیار خوبی است و به نوعی یکی از مناطق مرفه نشین محسوب می شود. زندگی در ولنجک بسیار ارزشمند است و به نوعی می تواند یک تیر و چند نشان باشد. اکثر خانه های ولنجک به صورت ویلایی طراحی شده اند و دارای موقعیت خاصی هستند. پنت هاوس ها و برج های لوکسی نیز در این منطقه ساخته شده است. از بهترین مصالح ساختمانی برای ساخت خانه در ولنجک استفاده شده است و این موضوع بخش مهمی از قیمت خرید خانه در ولنجک تهران محسوب می شود. اینطور که مشخص است خانه هایی که به تازگی ساخته شده اند به دلیل جدید بودن مصالح ساختمانی قیمت بالاتری دارند و به نسبت خانه هایی که در گذشته ساخته شده اند کمی گرانتر هستند.

راهنمای کامل خرید خانه در ولنجک تهران4

 

جاده آسفالتی که در ابتدای تله کابین توچال واقع شده است یکی از مناطق دیدنی در ولنجک محسوب می شود. این جاده آسفالت بام تهران است و برای پیاده روی و ورزش بهترین منطقه است. هر خانه ای که در اطراف این بام دیده می شود از نظر قیمت گران هستند، دسترسی از این جاده به رستوران ها و کافی شاپ های مدرن شهر بسیار آسان است و منطقه ای بسیار جذاب محسوب می شود. بام تهران به طور کلی منطقه ای جذاب و قابل قبول است و توانسته یکی از بهترین گزینه های سرمایه گذاری محسوب شود. از سوی دیگر برخی از خیابان های ولنجک از نظر قیمت گذاری برای ملک دارای شرایط مختلفی هستند. املاکی وجود دارد که دارای سازه های ساختمانی وسیع تری هستند، املاکی که دارای سه بخش مشخص هستند و هر بخش با معماری بی نظیر خود شناخته شده است. این منطقه دارای دو بوستان است و هر بوستان به واسطه موقعیت منطقه از بوستان دیگر جدا است. البته که لاین های سورتمه سواری و تله کابین در این بخش وجود دارد.

 

نکات خرید خانه در ولنجک تهران

برای خرید خانه در ولنجک تهران بهتر است در ابتدا خیابان مورد نظر را انتخاب کنید، قیمت خرید خانه در ولنجک تهران در هر خیابان را به نسبت خیابان دیگر مورد مقایسه قرار دهید. به سراغ خیابان هایی بروید که دارای بافت جدیدتر هستند، به این صورت وضعیت سرمایه گذاری برای شما پیشرفته تر خواهد شد. از سوی دیگر بهتر است بدانید که خانه های مختلف در ولنجک از نظر قدمت نیز قیمت گذاری می شوند و برخی از خانه های قدیمی تر ارزانتر هستند. یک سری آپارتمان ها نیز به صورت پیش فروش در اختیار شما قرار می گیرد که می تواند شروع خوبی برای سرمایه گذاری باشد. البته که قیمت خرید خانه در ولنجک تهران با سودآوری بسیار زیادی همراه است و می تواند آینده خوبی فراهم سازد.

امیدوارم که مطلب راهنمای کامل خرید خانه در ولنجک تهران مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :