راهنمای کامل خرید خانه در کرج

راهنمای کامل خرید خانه در کرج

اگر شما هم در لیست افرادی قرار دارید که در بین دوراهی خرید ملک در تهران یا کرج مانده اید، قطعاً مطالعه این مقاله به شما کمک زیادی می کند. در این مقاله قصد داریم در ابتدا در این مورد صحبت کنیم که کرج برای زندگی مناسب است یا خیر و یا برای چه کسانی مناسب است. سپس قیمت خرید خانه در کرج یا به نسبت تهران مورد ارزیابی قرار می دهیم و پس از آن قرار است اطلاعاتی در خصوص بهترین مناطق شهر کرج برای خرید خانه صحبت کنیم. اگر کارمند هستید می بایست به سراغ محله هایی برای خرید خانه در کرج بروید که برای شما مناسب باشد. زوج های جوان این روزها کرج را گزینه خوبی برای زندگی می دانند. با ما همراه باشید.

تفاوت قیمت خرید خانه در کرج نسبت به تهران

یافتن خانه ای با قیمت مناسب در کرج دور از ذهن نیست اما شاید در تهران این اتفاق به ندرت دیده شود. به هر صورت تفاوت قیمت خانه در تهران و کرج مشهود است. در بررسی های انجام شده نسبت قیمت خانه در کرج به  تهران ارزانتر است البته بسته به محله دارد. اما میانگین قیمت خرید هر متر خانه در کرج نسبت به هر متر خانه در تهران در صورتی که محله از نظر اعتبار یکسان باشد، ارزانتر است.

خوشبختانه موقعیت جغرافیایی کرج به صورتی است که اگر شما در تهران هم مشغول به کار باشید می توانید به کرج نقل مکان کنید مثلاً بارها دیده می شود که افراد کارمند به صورت هر روزه در اتوبان کرج-تهران مشغول رفت و آمد هستند. خرید خانه در کرج همیشه یکی از انتخاب های خوب برای بیماران تنفسی و قلبی محسوب می شود و دستیابی به آب و هوای سالم برای برخی از محله های کرج گزینه خوبی است.

محله های ارزان کرج برای خرید خانه

برای خرید خانه در کرج افرادی که بودجه کمتری دارند به سراغ محله های ارزانتر می روند. در این بخش 4 محله ارزان قیمت کرج از حیث خرید خانه را مورد بررسی قرار می دهیم.

محله حسن آباد کرج:  این محله به نسبت محله های دیگر در کرج از نظر قیمت خانه ارزانتر است. حسن آباد از نظر امکانات گزینه خوبی محسوب می شود و واحدهای 75 متری الی 60 متری در این محله بسیار خوب است. به هر صورت سند دار بودن ملک در زمان خرید از این محله بسیار مهم است. این منطقه دارای شهرک های اوج، امام رضا و فرهنگیان است که گزینه های خوبی برای زندگی محسوب می شوند.

محله حصارک بالا و پایینخرید خانه در کرج در منطقه حصارک برای متقاضیانی که بودجه کمی دارند گزینه خوبی است. حصارک کرج در واقع خیابان طویلی است که دو بخش بالا و پایین را شامل می شود. خرید خانه ارزان در کرج و منطقه حصارک با موقعیت و دسترسی آسان به امکانات شهری همراه است. آپارتمان های 85 متری در این منطقه وجود دارد که حدود قیمت مناسبی دارند و بسیار شیک هستند. همینطور شرایط خرید خانه با وام نیز فراهم می شود.

محله حیدرآباد: خرید خانه در کرج در محله حیدرآباد با توجه به قوانین جدید خرید ملک این روزها بسیار دیده می شود. خانه هایی که در این منطقه به شکل قولنامه ای به فروش می رسد کم نیست. یک سری واحدها هستند که در مجاورت خیابان اصلی قرار گرفته اند و کاربری تجاری خوبی دارند گزینه مناسب محسوب می شوند.

محله پیشاهنگی: در محله پیشاهنگی در کرج خانه های دو واحدی بسیار دیده می شود این منطقه خانه هایی با متراژ کم نیز دارد. به طور کلی این منطقه می تواند خانه هایی با متراژهای کمتر و ارزانتر نیز داشته باشد و برای خرید گزینه خوبی محسوب می شود.

بهترین محله کرج برای خرید خانه

در صورتی که قصد خرید خانه در کرج دارید و بودجه خوبی دارید می توانید به سراغ محله های معروف کرج بروید. در واقع خرید ملک در محله های معروف در کرج سبب می شود که خرید شما با اعتبار خوبی همراه باشد.

یکی از محله های بسیار معروف در کرج عظیمیه است که در محله شمال شرقی کرج قرار دارد. این محله دارای آب و هوای بسیار خوبی است و نزدیکی آن به رودخانه چالوس نیز توانسته به اعتبار آن بیافزاید. این محله در ارتفاعات قرار دارد و در لیست گرانترین محله های خرید خانه در کرج محسوب می شود. اکثر خانه هایی که در عظیمیه قرار دارند بزرگ و ویلایی بوده و مربوط به قشر پر درآمد است. عظیمیه کرج مشهور به محله مرفه نشین است. این محله در کوهپایه قرار دارد و دارای آب و هوای معتدل و کوهستانی است و سرانه فضای سبز در این محله زیاد است. محله عظیمیه و فرمایه تهران بسیار مشابه با هم از حیث خرید خانه هستند.

محله جهانشهر کرج در لیست محله های خوب در کرج قرار دارند. این محله مربوط به بالای کرج است و خانه های شیک و گران قیمت آن بسیار جذاب هستند. جهانشهر منطقه هشت کرج محسوب می شود و اطراف آن کوی کارمندان، چهارصد دستگاه، طالقانی و حاجی آباد وجود دارد. فرمانداری کرج در محله جهانشهر قرار دارد که موجب محبوبیت بیشتر این محل شده است.

راهنمای کامل خرید خانه در کرج2

 

خرید خانه در مروارید تاریخی کرج

مروارید اصطلاحی است که برای محله مهرشهر کرج در نظر گرفته می شود. این محله مشهور به باغ های فراوان است و یکی از خوش آب و هوا ترین محله های کرج محسوب می شود. عده زیادی از مردم کرج در این محله زندگی می کنند و امکانات رفاهی بی نظیری را شامل می شود، وضعیت آب و هوایی عالی است و کاخ های تاریخی موقعیت گردشگری بی نظیری را فراهم ساخته است. این محله از نظر قیمت خرید خانه گران است. شما می توانید با خرید خانه در کرج به خصوص در مهرشهر سرمایه گذاری سودآوری داشته باشید.

مهرشهر کرج دو خیابان مهم دارد که نام آن بر همگان آشنا است: خیابان ارم و خیابان شهرداری. اهمیت خیابان ارم به نسبت شهرداری بیشتر است و می تواند موقعیت بالاتری را داشته باشد. در ابتدای این خیابان باغ سیب بزرگ و وسیعی دیده می شود و همینطور انتهای خیابان نیز کاخ زیبای شمس خودنمایی می کند.

ویلاها و کاخ هایی که مربوط به دوره پهلوی است در محله های تاریخی کرج دیده می شود که به شهرت و محبوبیت آن افزوده است. وجود امامزاده طاهر در محله مهرشهر کرج نیز سبب افزایش خرید خانه در آن شده است. این منطقه دارای بزرگترین قبرستان های کرج است. اگر فکر می کنید ازدحام شهر شما را کلافه کرده است و دوست دارید در منطقه ای سرسبز و ساکت سرمایه گذاری کنید و زندگی آرامی داشته باشید مهرشهر کرج قطعاً انتخاب خوبی برای شما خواهد بود.

راهنمای کامل خرید خانه در کرج3

 

خرید خانه در کرج مخصوص کارمندان

کارمندان برای خرید خانه در کرج دو فاکتور مهم دارند. اولین فاکتور دسترسی راحت به وسایل حمل و نقل عمومی است و فاکتور دوم نیز خانه هایی با متراژ پایین و قیمت مناسب خانه است. مجموع این انتظارات می توان شامل محله گلشهر و بلوار ارم و کیانمهر کرج شود و خانه ها در این محله ها از 40 متر آغاز شده و اغلب تا 250 متر دیده می شود. این محله ها از نظر دسترسی به وسایل حمل و نقل بسیار عالی هستند و مراکز خرید و تره بار نیز در این مناطق بسیار خوب است. این مناطق مشهور به محله کارمند نشین کرج است.

خرید خانه در کرج برای زوج های جوان

شاید شنیدن این مطلب برای شما عجیب باشد که منطقه مناسب برای زوج های جوان با چه ویژگی های همراه است. واقعیت این است که زوج های جوان هر یک از محله های کرج را برای زندگی انتخاب نمایند گزینه خوبی خواهد بود اما اگر بودجه کافی وجود داشته باشد مهرشهر و عظیمیه بهترین گزینه محسوب می شود اما آمارهای سال 1399 نشان داده است که خرید خانه در کرج برای زوج های جوان بیشتر مربوط به منطقه گلشهر ، کیانمهر و فردیس است. از نظر قیمت منطقه فردیس و کیانمهر با هم تفاوت چندانی ندارند اما اگر شما به عنوان زوج جوان قصد خرید خانه در کرج دارید و بودجه کمتری دارید، منطقه حصارک بالا و پایین و شاهین ویلا و بهارستان میتواند انتخاب خوبی برای شما باشد. منطقه گوهردشت کرج منطقه ای در حال ساخت و ساز است این منطقه اغلب مورد توجه جوانان قرار می گیرد به طوری که محله ای نه چندان بالا بوده و نه چندان پایین و منطقه ای نسبتاً متوسط محسوب می شود. این منطقه با منطقه تهرانپارس تهران برابری می کند.

گلشهر کرج نیز منطقه ای مرکزی در کرج محسوب می شود این منطقه بسیار تجاری است. دسترسی به بازار و مترو و دیگر نقاط این منطقه با وسایل حمل و نقل به سادگی صورت می گیرد. خیابان انوشیروان و عطار و خیام در این منطقه گزینه خوبی برای خرید خانه محسوب می شوند.

برای خرید خانه در کرج بهتر است متراژ خانه، نوع محله و امکامنات محله را ارزیابی کنید. خرید خانه در کرج برای همه قشرها فراهم شده است اینطور که مشخص است قشرهای ضعیف برای خرید ملک در کرج شرایط خوبی دارند و افرادی که از نظر مالی مرفه هستند نیز می توانند موارد خوبی را خریداری و سرمایه گذاری داشته باشند.

امیدوارم که مطلب راهنمای کامل خرید خانه در کرج مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :