راهنمای کامل خرید خانه در قیطریه تهران

راهنمای کامل خرید خانه در قیطریه تهران

اگر توانایی مالی خوبی دارید از خرید خانه در قیطریه تهران غافل نشوید! قیطریه یکی از محله های خوب و گران قیمت در تهران است که هم رشد اقتصادی خوبی دارد و هم از نظر آب و هوا در شرایط مناسبی قرار گرفته است. قیطریه در منطقه شمالی تهران واقع شده است و محله ای بسیار خوش آب و هوا است. به هر صورت این منطقه در لیست محله های مشهور منطقه یک تهران قرار دارد. مرفه نشینان این منطقه را گزینه خوبی می دانند. طبیعت قیطریه تهران بسیار جذاب است و به نوعی به دلیل داشتن پارک های وسیع توانسته منطقه ای بسیار عالی باشد. لذت بردن از طبیعت در این منطقه به سادگی امکان پذیر است.

 

قیطریه در یک نگاه

خرید خانه در قیطریه تهران برای برخی از افراد یک رویاست! قیطریه محله ای لوکس، با ساختمان های سر به فلک کشیده که معماری بی نظیر آنها هنوز هم کلاه از سر بسیاری از معماران می اندازد. رستوران های لوکس و مراکز خرید ویژه تنها بخش کوچکی از امکانات قیطریه محسوب می شود. خیابان گردی در قیطریه بسیار جذاب است. اگر به تاریخچه خیابان های شمال تهران دقت کنیم، اغلب زمین های روستایی مربوط به منطقه شمیرانات بودند. روستاهایی که با باغ های سرسبز خود بسیار جذابیت داشتند. این مناطق سرسبز به نوعی ییلاق شاهان ایرانی محسوب می شدند. قیطریه نیز در همین گروه قرار داشت. منطقه قیطریه در ابتدا ده کوچکی بود که در بخش شمیرانات قرار داشت و در این منطقه گونه های مختلف جانوری دیده می شد که مربوط به زمان قاجار بود. این منطقه به ییلاق مورد علاقه شاه قاجار تبدیل شده بود و به نوعی هموارسازی راه ها نیز صورت گرفت تا خانه های اشرافی ساخته شود.

راهنمای کامل خرید خانه در قیطریه تهران2

 

رفته رفته سازه های مهم در قیطریه رشد پیدا کرد و منطقه مرفه نشینان محسوب شد به طوری که یک منطقه پر رونق و اقتصادی محسوب می شد. خرید خانه در قیطریه تهران از دو دهه گذشته تا به امروز بسیار رشد کرده است. مشخص است که این منطقه می تواند یکی از بهترین شرایط گردشگری را شامل شود و البته که منطقه ای پر از امکانات ویژه است.

 

خرید خانه در قیطریه تهران از نظر دسترسی

خیابان قیطریه در منطقه 1 تهران قرار دارد و اگر از نظر جغرافیایی کمی دقیقتر بررسی کنیم کمی پایین تر از محله نیاوران است. این محله از بخش شمالی به بلوار صبا متصل است و البته دسترسی به اندرزگو نیز از بخش شمالی فراهم شده است، این بخش جنوبی به بلوار کاوه وصل است و از سوی دیگر از بخش شرقی نیز به بلوار قیطریه متصل شده است. خیابان شریعتی در بخش غرب قیطریه قرار دارد. همه بزرگراه ها و خیابان هایی که در اطراف قیطریه هستند دو طرفه بوده و یکی از بهترین خیابان هایی است که افراد می توانند به آن دسترسی داشته باشند. هر یک از خیابان ها از 4 جهت دسترسی دارند.

کسانی که خرید خانه در قیطریه تهران را انتخاب می کنند از نظر دسترسی به بخش های مختلف کار سختی در پیش ندارند. در صورتی که با خودروی شخصی حرکت می کنید می توانید از خیابان گل نبی وارد خیابان شریعتی شوید و همینطور مسیر مستقیم تا رسیدن به سینما جوان را طی کنید. همینطور از خیابان های اطراف این سینما نیز می توانید وارد قیطریه شوید. بزرگراه صدر نیز به صورت مستقیم وارد بلوار قیطریه می شود و به نوعی دسترسی به کاوه و صبا نیز آسان است.

برای دسترسی به قیطریه می توانید به سراغ محله های شمالی تر بروید، مثلاً کامرانیه، نیاوران و اندرزگو مناطق مهم در این زمینه محسوب می شوند. همه خیابان های یاد شده به قیطریه وصل می شوند. بلوار اندرزگو فصل مشترک اتصال خیابان های اطراف به منطقه قیطریه است.

راهنمای کامل خرید خانه در قیطریه تهران3

 

موضوع دیگر استفاده از مترو است، می توانید از خط یک مترو تهران استفاده کنید و در ایستگاه متروی قیطریه که در خیابان شریعتی قرار دارد، پیاده شوید. از یاد نبرید که برای استفاده از اتوبوس می بایست از خط تندروی 106 پایانه استفاده کنید. این خط مربوط به خیابان شهید افشار و پایانه لاله است. از سوی دیگر خطوط اتوبوس خیابان شریعتی هم در ایستگاه سهیل وجود دارد و وارد قیطریه می شود.

 

خرید خانه در قیطریه تهران از نظر امکانات

قیطریه محلی اعیان نشین است و بافت مرفه نشین در این بخش به وضوح دیده می شود. محله ای است خوش آب و هوا که دارای سازه های سر به فلک کشیده بوده و شرایط مدرنی دارد. از سوی دیگر امکانات شمال تهران سبب شده تا خرید خانه در قیطریه تهران رشد زیادی داشته باشد. اگر در خیابان های قیطریه قدم بزنید، دیدنی های جذابی پیش روی شما قرار می گیرد. پارک قیطریه اوین جایی است که باید آن را تماشا کنید. در واقع بوستانی بزرگ و پر از امکانات ویژه که می تواند جذاب و دل انگیز به نظر برسد. این مجموعه تفریحی برای همه سنین از 6 الی 60 سال در نظر گرفته شده است. قدم زدن در این پارک بسیار جذاب است و زیبایی های مخصوص به خود را دارد. یک سری امکانات جذاب نیز وجود دارد که اعم از سینما چند بعدی و نمایش های خیابانی است، زمین تنیس و اسکیت نیز از دیگر بخش های این پارک محسوب می شود. ساختمان هایی که اطراف بوستان قیطریه قرار دارند همگی از نظر سازه در شرایط بسیار عالی دیده می شوند.

راهنمای کامل خرید خانه در قیطریه تهران4

 

از سوی دیگر فرهنگسرای قیطریه برای علاقمندان به هنر یک منطقه بی نظیر است. فرهنگ سرای ملل فضایی که روح انسان آرام می شود. در این فرهنگسرا برنامه های هنری و فرهنگی مختلفی وجود دارد، کنسرت های سنتی زنده برگزار می شود و تئاتر نیز اجرا می شود. گالری های نمایشی این بخش سبب شده تا گروه های بزرگ هنرمندان خارجی وارد منطقه قیطریه شوند و بخش مهمی از قیمت بالا این منطقه را شامل می شود.

از دیگر امکانات این منطقه می توان به رستوران های لوکس و عجیب و غریبش اشاره کرد که گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می کند. پیتزا فروشی های قدیمی در این منطقه نیز اهمیت زیادی دارند و می توانند از نظر کیفیت نیز در شرایط خوبی باشند.

مراکز خرید لوکس از جمله مرکز خرید قیطریه، سانا، الماس و اندرزگو در این منطقه قرار دارد و یکی از بهترین مکان های تفریحی برای بانوان محسوب می شود.

 

قیمت خرید خانه در قیطریه تهران

خرید خانه در قیطریه تهران ارزان نیست و این موضوع بر همگان روشن است. قیطریه با پارک تفریحی مشهور خود شناخته شده است و همه آپارتمان های اطراف این پارک قیمت بالایی دارند. قیطریه از بخش شمالی به فرمانیه متصل می شود و آپارتمان هایی که در این خیابان وجود دارند نیز از نظر تعرفه گران هستند. از سوی دیگر خیابانی که قیطریه را به بزرگراه صدر وصل می کند نیز منطقه ای گران محسوب می شود. اینطور که شرایط نشان می دهد این شهر به واسطه موقعیت دسترسی مهمی که به بافت های مختلف دارد می تواند گاه از نظر قیمت ارزانتر به نظر برسد. دسترسی های مهم از قیطریه به بخش های دیگر وجود دارد، مترو قیطریه نیز در بخشی قرار گرفته است که بر روی قیمت نهایی خرید خانه در قیطریه تهران تاثیر می گذارد.

راهنمای کامل خرید خانه در قیطریه تهران5

 

بلوار کاوه یکی از مناطق محبوب قیطریه محسوب می شود، این بلوار به طور کلی دارای موقعیت دسترسی مهم است، بلوار کاوه دارای بافت اجرایی مخصوصی است و طرفداران خاص خود را دارد. از سوی دیگر دسترسی های مهم از این محله به بخش های دیگر نیز مطرح شده است. مشخص است که برای خرید خانه در قیطریه تهران باید بتوانیم بافت و رویکرد ساخت و ساز هر خیابان را بررسی کنیم. در این صورت انتخاب درستی در نظر گرفته می شود. برخی از مناطق قیطریه بسیار مرفه نشین هستند به طوری که قیمت ملک در این بخش سر به فلک می کشد. از سوی دیگر یک سری ساختمان های قدیمی نیز وجود دارند که ارزانتر از سایر بخش ها هستند و شاید این موضوع به دلیل بافت قدیمی این ساختمان ها باشد. قیطریه منطقه ای جذاب و پر از رویکرد دیدنی است، منطقه ای پر از امکانات رفاهی و زیست محیطی که می تواند با سلیقه بسیاری از افراد سازگار باشد. از سوی دیگر این منطقه توانسته ساختار منطقه ای خوبی داشته باشد. قیطریه یکی از بهترین شرایط گردشگری را در نظر می گیرد و می تواند برای افراد مختلف قابل قبول باشد.

 

نکات خرید خانه در قیطریه تهران

به منظور خرید خانه در قیطریه تهران سعی کنید در ابتدا به سراغ آپارتمان های نوساز بروید، این آپارتمان ها موقعیت منطقه ای خوبی دارند و می توانند از نظر اعتبار نیز گزینه خوبی باشند، از سوی دیگر یک سری آپارتمان ها نیز وجود دارد که دارای بافت قدیمی تر هستند که قیمت آن ارزانتر است که می تواند گزینه خوبی برای افرادی باشد که بودجه کمتری دارند. از یاد نبرید که خرید خانه در قیطریه تهران به نوعی وابسته به خیابان، نوع ساختمان، سال ساخت و مصالح به کار رفته است. دسترسی به بخش های مهم منطقه نیز از دیگر موارد تعیین قیمت خرید خانه در قیطریه تهران محسوب می شود. اطلاعات قیمت در خصوص این منطقه نشان از ارزش اقتصادی بالای آن است و می تواند پر اهمیت باشد.

امیدوارم که مطلب راهنمای کامل خرید خانه در قیطریه تهران مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :