راهنمای کامل خرید خانه در نیاوران تهران

راهنمای کامل خرید خانه در نیاوران تهران

خرید خانه در نیاوران تهران به واسطه موقعیت جغرافیایی و گردشگری ای که دارد بسیار مشهور است. اگر به لیست مدرن ترین محله های تهران نگاه کنید، نیاوران قطعاً در این لیست جایگاه خوبی دارد. این منطقه در بخش شمالی تهران و یکی از باکلاس ترین مناطق زندگی محسوب می شود. سبک جدید معماری ساختمان های نیاوران نظرها را جلب می کند، موقعیت منطقه ای این محله و بافت تجاری ای که دارد بسیار جذاب است. مردم نیاوران فرهنگ زندگی بسیار بالایی دارند و این محله یکی از بهترین محله های زندگی محسوب می شود. در این منطقه تا چشم کار می کند پنت هاوس و برج های مدرن دیده می شود. از سوی دیگر باغ ها و چشمه هایی جذاب دارد که نشانه هایی از گذشته جذاب شمال تهران است. خرید خانه در نیاوران تهران سال هاست که مورد توجه سرمایه داران قرار گرفته است.

 

نیاوران در یک نگاه

نیاوران در منطقه یک تهران و در بخش شمالی این شهر قرار گرفته است. شهرت این محله به خانه های ویلایی جذابی است که دارد. از سوی دیگر بافت این محله از نظر ساخت و ساز نوساز است و خانه های ویلایی مشخصی را شامل شده است. از نظر جغرافیایی مشخص است که این منطقه از سمت شرق به دارآباد، از سمت غرب به تجریش، از سمت شمال به ارتفاعات کلکچال و از سمت جنوب نیز به محله فرمانیه متصل است. دسترسی های محلی از نیاوران به اتوبان صدر و خیابان پاسداران است. این محله ایستگاه مترو و همینطور ایستگاه بی آر تی ندارد. قیمت خرید خانه در نیاوران تهران بالا است. نیاوران در منطقه شمیران تهران قرار دارد.

راهنمای کامل خرید خانه در نیاوران تهران1

 

بافت نیاوران به نوعی فرهنگی و تاریخی است. یک سری بناها در این منطقه وجود دارد که به نوعی به رشد آن افزوده است. فرهنگسرای نیاوران، تکیه نیاوران و همینطور کاخ نیاوران از بناهای تاریخی فرهنگی این منطقه محسوب می شوند. در این منطقه مناظر زیبا و فوق العاده ای وجود دارد که می تواند شرایط زندگی مخصوصی داشته باشد. نیاوران منطقه ای بکر و خوش آب و هوا است و طرفداران زیادی دارد.

نیاوران در بخش شمال تهران قرار دارد و مجموعه بی نظیر کاخ نیاوران این منطقه را به رشد زیادی رسانده است. این کاخ به دوره ناصرالدین شاه باز می گردد و موقعیت گردشگری بی نظیری دارد. نیاوران هر ساله زیباتر شکل می گیرد و به نوعی دارای باغات و فضای منطقه ای مشهوری است. این منطقه دارای زمین های کشاورزی حاصلخیز است و البته که وضعیت مهاجرت به آن نیز قابل قبول است.

موضوع جالب اینکه در گذشته این منطقه نیزار بوده است و علت نامگذاری آن نیز به دلیل وجود نی ” نی آوران” شناخته شده است. البته که فرضیه های دیگر در خصوص درختان انار این محله نیز دیده می شود.

 

خرید خانه در نیاوران تهران از نظر دسترسی

دسترسی از هر نقطه از نیاوران فراهم شده است به طوری که شما هر منطقه برای خرید خانه در نیاوران تهران را انتخاب کرده باشید، برای دسترسی به بخشهای دیگر مشکلی نخواهید داشت. نیاوران به اتوبان صدر دسترسی نسبتاً خوبی دارد، از سوی دیگر این محله می تواند به خیابان های فیروزبخش، فیضیه و منظریه نیز متصل شود. وسایل حمل و نقل عمومی در این منطقه، مربوط به ایستگاه مترو تجریش است. در واقع از میدان تجریش می توانید سوار بر تاکسی های نیاوران شوید و به مقصد برسید. در صورتی که بخواهید از خطوط اتوبوسرانی استفاده کنید می توانید به سراغ خط میدان تجریش دارآباد و بلوار صبا بروید، این خطوط از نیاوران می گذرند. تاکسی های نیاوران در میدان تجریش و همینطور ایستگاه متروی نوبنیاد موقعیت خوبی برای دسترسی به نیاوران است.

راهنمای کامل خرید خانه در نیاوران تهران2

 

خرید خانه در نیاوران تهران از نظر امکانات

کسانی که خرید خانه در نیاوران تهران را انتخاب کرده اند می توانند از مراکز آموزشی و فرهنگی این محله استفاده کنند. در نیاوران مدارس متعددی وجود دارد. نیازهای آموزشی افراد نیز در این مکان ها برطرف می شود. به طور کلی پیش دبستان های غیر دولتی در خیابان جماران بسیار مشهور هستند. دبستان هایی که در خیابان های جهانشاهی و ناطقیان قرار دارند از نظر دسترسی به بخش های مختلف گزینه خوبی هستند. دبستان هایی که در کوی علی اصغر محمدی و منظریه دوم واقع شده اند گزینه خوبی هستند. همینطور یک سری هنرستان ها و مدارس متوسطه نیز در خیابان شهید جبلی، باهنر و فیضیه وجود دارد که همگی می تواند موقعیت فرهنگی خوبی داشته باشد.

نیاوران دارای چندین مرکز خرید مشهور است. مثلاً مرکز خرید نارون یکی از محبوب ترین موارد است که در نبش کامرانیه و خیابان با هنر قرار گرفته است. این مرکز خرید به نوعی مرکز فروش برندهای بسیاری است. از سوی دیگر این مرکز خرید در تقاطع خیابان عمار و فرمانیه قرار دارد.

مرکز خرید کیمیا در خیابان عمار هم وجود دارد که از دیگر مراکز خرید این محله محسوب می شود. از سوی دیگر مجتمع اطلس مال نیز از دیگر مجتمع های بزرگ تفریحی تجاری است و به نوعی یکی از بهترین دلایل خرید خانه در نیاوران تهران محسوب می شود.

راهنمای کامل خرید خانه در نیاوران تهران3

 

با خرید خانه در نیاوران تهران دسترسی شما به آموزشگاه های زبان خارجی آسانتر می شود به طوری که می توانید از آموزشگاه های هنری و فرهنگی نیاوران نیز استفاده نمایید. این منطقه دارای مرکز آموزش علمی و کاربردی است و می تواند یک موقعیت مشاوره ای خوب باشد.

در نیاوران سه بیمارستان وجود دارد که دسترسی به آنها از خیابان باهنر، خیابان پورابتهاج و جمال آباد آسان است.

از سوی دیگر این محله دارای چندین مرکز مهم دولتی است که عبارت است از: پژوهشگاه دانش های بنیادی، سفارت تاجیکستان، مجتمع فرهنگی اردویی و …

 

قیمت خرید خانه در نیاوران تهران

بیش از 10 هزار نفر در نیاوران تهران زندگی می کنند و با توجه به بافت لوکسی که این منطقه دارد، بسیار خوش آب و هوا و ایده آل محسوب می شود. نیاوران در لیست مناطق گران قیمت در تهران قرار دارد. قیمت خرید خانه در نیاوران تهران بر اساس سال ساخت، کیفیت متریال، موقعیت ملک و نوع ملک ارزیابی می شود. پنت هاوس ها به نسبت سایر بافت های ساختمانی دارای قیمت بالاتری هستند. این محله ها در لیست لوکس ترین بخش هایی است که هم آب و هوای خوبی دارد و هم می تواند سودآوری بهتری داشته باشد.

برای خرید خانه در نیاوران تهران اگر بودجه شما کم است می توانید به سراغ خانه های ویلایی بروید، اگر بودجه بیشتری دارید به سراغ آپارتمان هایی بروید که تعرفه بالایی دارد و می تواند از نظر اعتبار نیز سودآوری بیشتری داشته باشد. مکان های دیدنی در نیاوران هر یک دارای مشخصه های خاصی هستند. یک سری دوره های تفریحی در این منطقه دیده می شود که وابسته به رویکرد تجاری شهر است.

راهنمای کامل خرید خانه در نیاوران تهران4

 

نرخ خرید خانه در نیاوران تهران بر اساس موقعیت ملک مشخص می شود، خانه ها در نیاوران اغلب از نظر وسعت با متراژ بالایی همراه هستند و به نوعی این نوع ساخت و ساز در نیاوران بسیار دیده می شود. کسانی که به دنبال راهنمای خرید خانه در نیاوران تهران هستند بدانند که این منطقه توانسته به واسطه موقعیت گردشگری ای که دارد یکی از بهترین تصمیمات ممکن برای هر فرد باشد بنابراین نگرانی در خصوص انتخاب خیابان یا منطقه خاصی از نیاوران نداشته باشند، چون هر بخش از آن دیدنی و جذاب است. مشخص است که نیاوران به طور کلی دارای موقعیت گردشگری خوبی است و فضای سرسبز و آب و هوای مشهور خوب نیز می تواند به رشد اقتصادی این منطقه کمک نماید. مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران نیز فضای زندگی در این بخش را به رشد خوبی رسانده است و می تواند ساختار قابل قبولی داشته باشد.

 

شاخص ترین بخش خرید خانه در نیاوران تهران

در راستای خرید خانه در نیاوران تهران یک سری مزایا وجود دارد. مثلاً مجموعه فرهنگی و تاریخی در نیاوران وجود دارد که مربوط به باغ بزرگی است که بیش از 11 هزار هکتار وسعت دارد. این باغ دارای بناهایی بسیار مشهور است که مربوط به دوره قاجار و پهلوی است. در بخش شرقی میدان باهنر قرار گرفته است و هر آپارتمانی که در اطراف این مجموعه دیده می شود جذاب و گران هستند.

خیابان های معروف برای خرید خانه در نیاوران تهران وجود دارد که شامل: خیابان نور افشان، شفیعی، خیام، جهانشاهی، کاج و ملاحسینی است. یک سری مناطق دیگر نیز وجود دارد که از سایر بخش های تهران هم مرز مشترک دارد. این مناطق از سمت شرق به محله آجودانیه، از سمت غرب به جماران و از بخش جنوب به حصار بوعلی مربوط است این مناطق برای زندگی گزینه بسیار خوبی هستند.

میانگین قیمت خرید خانه در نیاوران تهران بالاتر از سایر بخش های تهران است. سرمایه گذاری در ملک و املاک می تواند بسیار قابل قبول باشد. در این منطقه امتیازات ساختمانی زیادی دیده می شود. یک سری امکانات عالی وجود دارد و موقعیت جغرافیایی آن نیز بسیار خاص است. به هر صورت قیمت بالای ملک در نیاوران خود یکی از دلایل ارزشمند اقتصادی محسوب شده است. این منطقه در شمالی ترین بخش تهران قرار دارد و به نوعی ارتفاعات کلکچال به آن شهرت داده است. سایر بخش های مربوط به نیاوران از جمله آجودانیه، جماران و حصار بوعلی توانسته به قیمت خرید خانه در نیاوران تهران بیافزاید.

امیدوارم که مطلب راهنمای کامل خرید خانه در نیاوران تهران مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :