راهنمای کامل خرید خانه در دارآباد تهران

راهنمای کامل خرید خانه در دارآباد تهران

خرید خانه در دارآباد تهران در سالهای اخیر با رشد چشمگیری همراه بوده است. هنوز هم بسیاری از افراد دارآباد را به عنوان روستای تهران می شناسند، البته روستایی زیبا و پر از دیدنی های جذاب که آب و هوای بی نظیر آن می تواند برای هر شخصی قابل قبول باشد. از سوی دیگر دارآباد درختانی بی نظیر دارد و فضای سبز آن می تواند جذابیت زیادی داشته باشد. دارآباد تهران یکی از مناطق خوب گردشگری محسوب می شود. این منطقه از بخش شمال به کوه های البرز وابسته است، از بخش جوبی به آجودانیه و از بخش غرب نیز به دربند متصل است. خیابان دارآباد، خیابان اصلی این منطقه است و کسانی که قصد خرید خانه در دارآباد تهران دارند این خیابان را گزینه خوبی می دانند.

 

دارآباد تهران در یک نگاه

دارآباد منطقه اعیان نشینی نیست، اما قیمت خرید خانه در دارآباد تهران بالا است. این موضوع به دلیلی خوش آب و هوا بودن منطقه است و از سوی دیگر برج سازی در این منطقه نیز سر به فلک می کشد. مشخص است که ساختمان های نوساز بخش مهمی از اقتصاد دارآباد تهران را در نظر می گیرد.  دارآباد تهران از بخش شمالی به رشته کوه های البرز وابسته است و از بخش جنوبی نیز به آجودانیه متصل است، این منطقه از سمت غرب به دربند وصل است و همینطور دسترسی به نیاوران نیز از دارآباد به آسانی صورت می گیرد. وضعیت آب و هوایی خوب سبب رشد خرید خانه در دارآباد تهران شده است.

راهنمای کامل خرید خانه در دارآباد تهران2

 

خرید خانه در دارآباد تهران از نظر دسترسی

محدودیت ترافیکی خاصی برای این منطقه دیده نمی شود به طوری که ساکنین محله می توانند به راحتی و بدون محدودیت از وسایل نقلیه خود استفاده کنند. دسترسی به محله دارآباد تهران توسط اتوبوس صورت می گیرد به این ترتیب که می بایست سوار خط 7 اتوبوس شوید و به مقصد تجریش بروید و سپس خط تجریش-دارآباد را انتخاب کنید. آخر خیابان پاسداران و دقیقاً روبروی خیابان اقدسیه پمپ بنزین و جایگاه سوخت وجود دارد که می تواند از مزایای خرید خانه در دارآباد تهران محسوب شود. کسانی که از مترو برای تردد شهری استفاده می کنند در ابتدا باید به واسطه خط یک به تجریش برسند و سپس از تجریش با تاکسی و اتوبوس به محله دارآباد دسترسی داشته باشند. کسانی که خرید خانه در دارآباد تهران را انتخاب می کنند از نظر رسیدن به محل کار و … هیچ مشکلی نخواهند داشت.

 

خرید خانه در دارآباد تهران از نظر امکانات

یکی از امکانات محله دارآباد، تفریح در بوستان دارآباد است، منطقه ای خوش آب و هوا که برای روزهای تعطیل بهترین گزینه خواهد بود، در این منطقه از شلوغی و دود شهر تهران در امان هستید. این پارک با 36 متر مربع زیبا یکی از بهترین مکان های تفریحی دارآباد تهران محسوب می شود. بخش اول این بوستان در سال 1371 و بخش تکمیلی آن در سال 1389 ساخته شد. رودخانه زیبای دارآباد از میان این پارک زیبا عبور می کند و به نوعی حسی دل انگیز و خاص برای این پارک ایجاد کرده است. آلاچیق های این بخش مربوط به اطراف رودخانه آن بخش جذاب گردشگری محسوب می شوند. خوشبختانه این بوستان مجهز به وسایل ورزشی و کتابخانه و همینطور زمین ایمن برای کودکان است. قوس هلالی پل فلزی که بر روی رودخانه قرار دارد به زیبایی آن افزوده است.

موزه آثار طبیعی و حیات وحش ایران در ابتدای منطقه دارآباد واقع شده است و مربوط به خیابان آجودانیه است. ساختمانی مربوط به کاخ های شمس پهلوی که امروزه از آن به عنوان موزه محیط زیست و حیات وحش یاد می شود.

از جاذبه های این موزه مجسمه دایناسور گیاهخوار است که به دوران ژوراسیک باز می گردد، این موزه در دو طبقه طراحی شده است و برای کودکان محیطی جذاب خواهد بود.

کوه های دارآباد از دیگر مزایای خرید خانه در دارآباد تهران محسوب می شوند به طوری که با شیب کم و متعادلی که دارند شرایط تفریحی بی نظیری ایجاد می کنند از سوی دیگر وضعیت آب و هوایی این منطقه بسیار ارزشمند است و سبب می شود که یک منطقه عالی برای پیاده روی باشد. ورزشکاران اغلب از خرید خانه در دارآباد تهران راضی هستند و معتقد هستند این منطقه برای ورزش بسیار عالی است.

مجتمع تجاری عرش یکی از مراکز خرید مشهور در دارآباد تهران است به طوری که مجهز به 132 واحد تجاری و 3 غرفه مربوط به غذا است، این مجموعه دارای رستوران و شهربازی بوده و همینطور پارکینگ مجهزی دارد. افرادی که خرید خانه در دارآباد تهران را انتخاب می کنند هیچ مشکلی از نظر دسترسی به مراکز خرید نخواهند داشت. کافی شاپ های دل انگیز در محله دارآباد از دیگر مزایای زندگی محسوب می شود .

راهنمای کامل خرید خانه در دارآباد تهران3

 

بافت انسانی محله دارآباد تهران

در صورتی که قصد خرید خانه در دارآباد تهران دارید حتماً برای شما مهم است که از بافت انسانی منطقه مورد نظر اطلاعاتی داشته باشید. در بافت انسانی این محله دو گروه مهاجر وجود دارد که به نوعی امروزه در لیست اهالی قدیمی دارآباد قرار گرفته اند. دسته اول آذری ها هستند که در محله ترک نشین دارآباد زندگی کنند و یک مسجد در این منطقه نیز وجود دارد که مخصوص آذری ها است. دسته دوم ملایری ها هستند که حسینیه مخصوص به خود در محله دارآباد تشکیل داده اند. یکی از خانواده هایی که از گذشته در دارآباد زندگی می کنند، قیدی ها هستند. در واقع این محله کوهپایه ای است و دارای خیابان های شیبدار است اما از نظر آب و هوا بی نظیر است. رود دره دارآباد از بخش های مهم منطقه هستند به طوری که سبب می شود گروه های کوهنوردان این منطقه را برای آخر هفته خود انتخاب کنند. اگر آخر هفته ها را برای گشت و گذار خیابان دارآباد انتخاب کنید قطعاً با ترافیک سنگینی روبرو هستید.

راهنمای کامل خرید خانه در دارآباد تهران4

 

دارآباد تهران در گذر تاریخ

اگر به قدمت محله دارآباد تهران دقت کنیم به دوره قاجاریه باز می گردد و شاه آباد ( مظفرالدین شاه) در این منطقه حضور داشت. در تاریخ امروز به قنات های این منطقه شاه آباد گفته می شود. در گذشته مظفردین شاه قاجار به آسم مبتلا بود برای درمان بیماری خود به منطقه دارآباد تهران آمد و کاخ مشهور خود را ساخت.

 

اماکن آموزشی و درمانی در دارآباد تهران

در راستای خرید خانه در دارآباد تهران یکی از موضوعات مهم وضعیت تحصیل کودکان است. مدارس و فضاهای آموزشی دارآباد به چندین دبستان و دبیرستان ختم می شود. مدارس سلام، پورابتهاج و طبیعت خورشید موارد مشهورتر هستند. همینطور دو موسسه آموزش قرآن نیز در دارآباد دیده می شود که به نام های دارالقرآن سرای محله و بشری وحی مشهور هستند.

در خصوص مراکز درمانی در دارآباد می توان به بیمارستان مسیح دانشوری اشاره کرد. این بیمارستان برای بیماران تنفسی نام آشنا است. همینطور مرکز خرید ایرانیان، آواسنتر، البرز و مجتمع تجاری عرش نیز در این محله وجود دارد.

یک سری کافه رستوران های ایرانی و خارجی نیز وجود دارد که بهترین مکان برای عاشقان غذا محسوب می شود. کافه های شاندیز اعیانی، امیر چاکلت و فست فود مارون گزینه های مشهور هستند.

 

دانستنی های جالب در مورد دارآباد تهران

داشتن یک سری اطلاعات تکمیلی پیش از اقدام به خرید خانه در دارآباد تهران خالی از لطف نیست. محله دارآباد در حدود 1700 متر از سطح زمین ارتفاع دارد. این محله هنوز بافت سنتی و قدیمی دارد اما رویکرد ساخت و سازهای جدید نیز در آن بسیار دیده شده است.

مردمان خلخال و اردبیل و لرستان اولین گروه هایی بودن که به دارآباد مهاجرت کردند.برخی از مردم این منطقه به زبان مازندرانی صحبت می کنند و به نوعی موقعیت گویش این افراد به زبان مازندرانی نزدیک است.

 

قیمت خرید خانه در دارآباد تهران

برای خرید خانه در دارآباد تهران نیاز است موقعیت قیمت گذاری هر بنا را مشخص کنید. قیمتی که برای خانه ها در نظر گرفته می شود بر اساس قدمت و مصالحی که به کار رفته است ارزیابی می شود. مثلاً خانه های قدیمی از نظر قیمت ارزانتر از سایر بخش ها هستند این در حالی است که برخی از خانه هایی که به تازگی ساخته شده اند از نظر قیمت به نسبت گذشته گرانتر هستند. آپارتمان هایی که طبقات زیادی دارند بر مبنای تعداد طبقات قیمت بندی می شوند. خانه های 70 الی 110 متر در این محله گرانترین گزینه هستند چون تقاضای زیادی دارند، خانه های بزرگتر از 120 متر هستند از نظر قیمت کمی مناسب تر به نظر می رسند. اینطور که مشخص است برخی از خانه های ویلایی قیمت ارزان تری به نسبت سایر خانه ها دارند. در دسته بندی قیمتی برای خانه های این منطقه مشخص است که بسیاری از خانه ها به صورت وام دار نیز به فروش می رسند و سهم خرید و فروش بالایی را شامل شده اند. اینطور که مشخص است برخی از خانه ها در دارآباد دارای بافت قدیمی بوده و از نظر قیمت گذاری گرانتر محسوب می شوند. در سال های اخیر قیمتی که برای آپارتمان های نوساز در دارآباد در نظر گرفته می شود گرانتر از سایر مناطق اطراف است این موضوع به دلیل وضعیت آب و هوای بی نظیر این بخش است. شما به واسطه بودجه ای که دارید می توانید گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید و سودآوری خوبی داشته باشید. دارآباد در لیست مناطق مشهور گردشگری برای کوهنوردان نیز محسوب می شود و رشد خوبی داشته است.

امیدوارم که مطلب راهنمای کامل خرید خانه در دارآباد تهران مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :