راهنمای کامل خرید خانه در الهیه تهران

راهنمای کامل خرید خانه در الهیه تهران

خرید خانه در الهیه تهران به دلیل آپارتمان های شیک و خانه های ویلایی افسانه ای بسیار بیشتر از قبل است. برخی از خانه ها هنوز هم بازمانده از گذشته مردم این محله هستند. ساختمان سازی در منطقه الهیه نظم خاصی نداشته است و ترافیک بخش جدا نشدنی این منطقه است اما وقتی قرار باشد در لاکچری ترین منطقه تهران زندگی کنیم دیگر ترافیک چه اهمیتی دارد.

الهیه تهران در منطقه یک شهرداری قرار دارد و از سمت شمال به تجریش و از سمت جنوب به بزرگراه صدر متصل است، این منطقه از سمت غرب به خیابان ولیعصر و از سمت شرق نیز به خیابان شریعتی وصل شده است. الهیه منطقه ای سر سبز است و آب و هوای خوبی دارد اما آلودگی صوتی نیز پای ثابت این منطقه محسوب می شود.

 

بهترین منطقه خرید خانه در الهیه تهران

از آنجایی که الهیه تهران کمی پیچیده است، بهتر است در هنگام خرید خانه در الهیه تهران در خصوص منطقه مورد نظر آن دقت داشته باشیم. یکی از بهترین مناطق خرید خانه در الهیه تهران مربوط به خیابان فرشته است. در واقع شما در لوکس ترین خیابان الهیه تصمیم به خرید خانه کرده اید. مثلاً اگر در خیابان فرشته قدم بزنید می بینید که لوکس ترین اتومبیل ها در حال رفت و آمد هستند و افراد سعی می کنند زندگی بسیار خاصی داشته باشند. فرشته نشینان تهران اغلب رنگ اتومبیل خود را با نمای منزل خود ست می کنند! دیدن این تصاویر تعجبی ندارد. خرید خانه در الهیه تهران تنها به آپارتمان های نوساز ختم نمی شود، خیابان هایی پر از برج های عجیب، پنت هاوس هایی که بسیار عجیب و غریب طراحی شده اند و همینطور مراکز زیبایی بسیار لوکس که می توانند برای هر بانویی ارزشمند باشند. خیابان فرشته، خیابانی پر از زرق و برق است. خیابان جردن نیز از دیگر خیابان های خوب برای خرید خانه در الهیه تهران محسوب می شود، این خیابان به افتخار ساموئل مارتین جردن نام گذاری شده است و او دبیرستان البرز را نام گذاری کرد. این خیابان پیش ا انقلاب محل زندگی موسیقی دانان بوده است و هنوز هم اگر در خیابان جردن قدم بزنید، یاد و خاطره گذشته زنده می شود.

راهنمای کامل خرید خانه در الهیه تهران2

 

یک سری خیابان های دیگر نیز برای خرید خانه در الهیه تهران مناسب هستند، مثلاً خیابان تختی که زمانی محل زندگی جهان پهلوان تختی بوده است. و یا خیابان های صحرا، شاهد و دشت یار، چناران، خیابان شریفی منش و … نیز گزینه های خوبی برای خرید خانه در الهیه تهران محسوب می شوند.

 

قیمت خرید خانه در الهیه تهران

در مورد قیمت خرید خانه در الهیه تهران فکر می کنیم خودتان حدس بزنید که چه خبر است! هیچ قانون خاصی دیده نمی شود، گوشه گوشه الهیه را که نگاه کنید، آپارتمان هایی دیده می شود که ویژگی های خاص دارد و قیمت نجومی برای آنها در نظر گرفته شده است. یک سری پنت هاوس ها وجود دارد که مربوط به برج دوقلوی الهیه است که بهترین رفاه را می توان در آنها حس کرد، قیمت های نجومی و عجیب و غریبی که شاید هر کسی حتی نتواند یک بار آنها را از نزدیک ببیند.

راهنمای کامل خرید خانه در الهیه تهران3

 

خرید خانه در الهیه تهران از نظر دسترسی

وضعیت دسترسی در الهیه تهران خوب است. خط یک مترو در شریعتی ایستگاه دارد، همینطور بی آر تی تجریش-راه آهن نیز به این محله نزدیک است. وضعیت اتوبوسرانی و تاکسی های الهیه نیز خوب است. کسانی که خرید خانه در الهیه تهران را انتخاب کرده اند به اتوبان مدرس نزدیک هستند و دسترسی الهیه به سایر مناطق شهر هم آسان است. از نظر امکانات نیز این محله بسیار ارزشمند است.

مراکز خرید بسیار لوکس در الهیه وجود دارد که قیمت های نجومی دارند. مثلاً مراکز خرید سام سنتر و فرشته و الهیه و سپهر در این منطقه بسیار خاص و زبانزد هستند. بوتیک مال ملل از بخش های مهم این منطقه محسوب می شود. شاید هیچ مرکز خریدی برای قشر متوسط در الهیه وجود نداشته باشد.

همینطور از نظر امکانات بهداشتی نیز بیمارستان های خوب در الهیه دیده می شود. مثلاً بیمارستان اختر، الهیه و … نیز از موارد خوب در الهیه محسوب می شود. همینطور حسینیه ها و مسجد گیاهی نیز در این منطقه دیده می شود.

مراکز ورزشی، سالن های سنگنوردی و همینطور مجموعه ورزشی شهید چمران نیز در این منطقه وجود دارد. یک سری مدارس ژیمناستیک نیز برای کودکان فراهم شده است. خرید خانه در الهیه تهران از نظر امکانات مشکلی ندارد.

 

 

بافت منطقه الهیه تهران

کسانی که به فکر خرید خانه در الهیه تهران هستند، بافت خانه ها برایشان اهمیت زیادی دارد. الهیه دارای باغات فراوان و سرسبز است و به نوعی خیابان هایی نو و دارای ساختار منظم دارد، برعکس ساختمان سازی که با نظم خاصی صورت نگرفته است و شاید در ابتدا کمی عجیب به نظر برسد. از سوی دیگر برخی از کوچه ها دارای عرض کم هستند و پیچ و خم دارند. کوچه های باریک الهیه خود نمادی از گذشته است. بافت متراکم شهری و برج های مسکونی بی نظیر این منطقه را بسیار زیبا در نظر گرفته است. برج های تجاری لوکس و مجلل که توانسته بافت شهری را به صورت زیبا تزئین کند. در این محله خانه های ویلایی با متراژ وسیع نیز دیده می شود. موقعیت شهری که دارد سیاست های منطقه ای خاصی هستند.

راهنمای کامل خرید خانه در الهیه تهران4

 

از سوی دیگر خیابان های مریم غربی و بلوار آفریقای شمالی از بخش های خوب خرید خانه در الهیه تهران محسوب می شود. یک سری مراکز و اماکن مهم نیز وجود دارد که مربوط به بخش تفریحی است. خوشبختانه الهیه در لیست مناطق بسیار ارزشمند در تهران محسوب می شود. البته که وضعیت خانه ها در این منطقه بسیار جالب است. برخی از خانه ها در متراژ کم طراحی شده اند اما بسیار لوکس هستند و برخی دیگر نیز دارای بافتی عجیب تر بوده اما سیاست اجرای خوبی دارند.

 

الهیه تهران قلب تپنده پنت هاوس های ایران

خرید خانه در الهیه تهران برای افراد اعیان نشین مقدور است. در واقع این منطقه لوکس با ساخت و ساز عجیب و غریب خود بزرگترین معماران دنیا را نیز درگیر کرده است. برای خرید خانه در الهیه تهران به خصوص در قالب پنت هاوس می توانید به خیابان جردن یا الهیه بروید و یا در خیابان چناران به دنبال خانه باشید. همینطور خیابان واثق نوری نیز یکی از خیابان های مهم در منطقه الهیه تهران محسوب می شود. مشخص است که برخی از خیابان هایی که هنوز بافت باریک و تاریک دارند از نظر ملک کمی ارزانتر هستند اما به هر صورت قیمت خرید خانه در الهیه تهران بسیار بالا است.

 

علت شهرت منطقه الهیه تهران

  • یکی از دلایل مهم برای خرید خانه در الهیه تهران، کوچه های مسکونی خلوت است. کوچه هایی که با آرامش خاصی در کنار هم قرار گرفته اند.
  •     دلیل دیگر وجود بزرگراه های زیادی است که در اطراف الهیه وجود دارد و رفت و آمد را آسان کرده است.
  •     وجود برج های مجلل و زیبا که هر یک دارای شرایطی خوب هستند و موقعیت منطقه ای بی نظیری را شکل می دهند.
  •     محله های سرسبز و خوش آب و هوا که به نوعی دارای بافت بی نظیر شمالی هستند و فضایی دل انگیز ایجاد می کنند.
  •     سفارتخانه های سوئیس و نیجریه و ترکیه در این منطقه قرار دارد و یکی از دلایل محبوبیت الهیه همین موارد است.
  •     گران ترین مرکز خرید تهران یعنی سام سنتر، در محله الهیه قرار گرفته است.
  •     سه باغ بزرگ و زیبا در این منطقه قرار دارد.
  •     از سوی دیگر موزه های مدرن قدیمی از جمله موزه دکتر حسابی، موزه موسیقی ایران و کافه سینما نیز در منطقه الهیه تهران قرار دارد.
  •     مجتمع چناران پارک و برج دو قلو نیز در منطقه الهیه تهران قرار گرفته است.

 

قوانین قیمت خرید خانه در الهیه تهران

دقت کنید که قیمت پنت هاوس هایی که در طبقات بالاتر هستند به نسبت طبقات پایین تر، گرانتر است و هر چه طبقات بالاتر باشند، در قیمت گذاری رقم بالاتری دیده می شود. از سوی دیگر ساختمان هایی که در دامنه کوه قرار دارند اغلب متراژی بین 400 الی 1200 متر مربع را شامل شده اند. خانه هایی که دارای امکاناتی از قبیل استخر روی بام هستند و یا از دستگیره های طلا برای درب و پنجره شان استفاده شده است نیز بیشترین قیمت گذاری را شامل می شوند. البته که اغلب برج ها در الهیه تهران دارای سیستم ایمنی هستند. مشخص است که وضعیت خرید خانه در این محله بر اساس موقعیت ملک بررسی می شود و در صورتی که ملک دارای خدمات سرو غذا، کارواش ماشین، آب نما باشد از نظر قیمت گذاری گرانتر هستند. از یاد نبرید که شما برای خرید خانه در الهیه تهران بهتر است همه مسائل را مدنظر قرار دهید و به امکانات هر بخش دقت داشته باشید. برخی از ملک ها هستند که دارای بافت قدیمی بوده و از نظر قیمت گذاری با سایر املاک متفاوت هستند و این موضوع از نظر چشم انداز و تعداد پنجره ها نیز مدنظر قرار می گیرد.

امیدوارم که مطلب راهنمای کامل خرید خانه در الهیه تهران مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :