راهنمای کامل خرید خانه در تجریش تهران

راهنمای کامل خرید خانه در تجریش تهران

تجریش گردی یکی از خاطره انگیز ترین انتخاب هایی است که یک شخص می تواند داشته باشد. خرید خانه در تجریش تهران سبب می شود که تجربه ای جالب از شمال تهران داشته باشید. تجریش محله ای قدیمی اما ارزشمند است که در تاریخچه تهران ابهت زیادی دارد. تجریش در منطقه یک تهران قرار دارد و مرکز شهرستان شمیرانات محسوب می شود. این منطقه در گذشته های دور به صورت طجرشت نامیده شده است.

این محله دارای مراکز خرید زیادی است و به طور کلی به منطقه ای شلوغ شهرت دارد. بازارگردی در تجریش بسیار جذاب است. منطقه ای دوست داشتنی که در ایام عید نوروز بسیار دل انگیز و قابل قبول می شود. منطقه ای پر از هیاهو با زرق و برق باب میل بانوان! در صورتی که قصد خرید خانه دارید باید در ابتدا منطقه مورد نظر را شناسایی کنید.

راهنمای کامل خرید خانه در تجریش تهران2

 

بافت منطقه تجریش در تهران

تجریش در شمال شهر تهران قرار دارد و از نظر ارتفاع بالاتر از سایر نقاط شهر است. به طور کلی میدان تجریش در حدود 1600 متر از سطح دریا قرار گرفته است. وضعیت آب و هوایی تجریش متمایل به سرد است و به نوعی تابستان های خنکی دارد اما زمستان های آن باب میل کسانی است که طرفدار ورزش های زمستانی هستند.

تجریش از بخش جنوب به امانیه متصل است و از سمت شرق به قیطریه وصل شده است. این منطقه از بخش شمال به جعفرآباد متصل است و از سمت غرب نیز به الهیه وصل می شود. تجریش یک محله قدیمی و سنتی است و به نوعی قدمت زیادی در بین بازارها دارد. در این منطقه خانه های ویلایی بزرگی وجود دارد که اگر علاقه به زندگی در خانه های ویلایی باشید، خرید خانه در تجریش تهران می تواند قابل قبول باشد. خانه هایی اصیل و دل انگیز که می تواند قابل قبول به نظر برسد. با گذشت زمان و ساخت و سازهایی که شده است برج سازی در این منطقه بسیار بیشتر از قبل است. برج هایی که آوازه لوکس بودنش به بخش های دیگر رسیده است. فضای شهری تجریش به صورتی است که قشر جدیدی از مردم در این منطقه زندگی می کنند.

میدان تجریش بزرگترین میدان منطقه بوده و به نوعی آخرین بخش از خیابان ولی عصر محسوب می شود و از سمت دیگر شما را به دامنه های کوه می رساند.

 

مزایای خرید خانه در تجریش تهران

وقتی قرار است منطقه ای برای خرید خانه در تهران انتخاب شود باید مزایا و امتیازات منطقه مشخص شود، گاه یک سری شرایط از دید خریدار مهم است که حتی لوکس ترین محله ها ندارند، مثلاً افرادی که دوست دارند در ترافیک نمانند هرگز نمی توانند منطقه الهیه تهران را برای خرید خانه انتخاب کنند با اینکه محله ای بسیار لوکس و خاص است.

خرید خانه در تجریش تهران یک تیر و چند نشان است، هر آنچه بخواهید در چند قدمی شما قرار دارد. بازارهای قدیمی و مراکز خرید لوکس این محله را برای هر سلیقه ای مناسب می داند. به طور کلی وضعیت آب و هوایی تجریش خاص است و دسترسی راحتی به بخش های مختلف دارد. از سوی دیگر یکی از مزایای خرید خانه در تجریش تهران این است که قنات امامزاده صالح در این منطقه قرار دارد. همینطور قنات محمدیه و قنات کهریز نیز در این منطقه واقع شده است. خانه های ویلایی و قدیمی در تجریش دارای وسعت زیادی هستند و شرایط خوبی را شامل شده اند. از سوی دیگر آپارتمان های نوساز در این منطقه در متراژهای مختلف طراحی شده اند و طبق سلیقه کاربران مختلف ارزیابی شده است. مشخص است که خرید آپارتمان در تجریش خود یکی از بهترین شرایطی است که می تواند نتیجه بخش باشد.

راهنمای کامل خرید خانه در تجریش تهران3

 

خرید خانه در تجریش تهران از نظر دسترسی

کسانی که به سراغ خرید خانه در تجریش تهران می روند از نظر دسترسی شرایط خوبی دارند. اگر طرفدار استفاده از وسایل نقلیه عمومی هستید می توانید از خطوط بی آر تی و همینطور خط یک مترو استفاده کنید. از یاد نبرید که بسیاری از ساکنین محلات منطقه یک تهران نیز از این دستگاه استفاده می کنند. افرادی که ماشین شخصی دارند نیز می توانند از اتوبان های صدر و مدرس به منطقه مورد نظر خود دسترسی داشته باشند. همه مسیرهای مهم تهران به تجریش وصل می شوند. یک سری خیابانهایی که به میدان تجریش منتهی می شود نیز محل خوبی برای زندگی و دسترسی به سایر بخش ها است. مثلاً خیابان های ولیعصر، غلام جعفری و سعادت آباد نیز در این لیست قرار دارد. شما می توانید برای خرید خانه در تجریش تهران به سراغ خیابان های خواجه نوری، فرقانی، بهار آزادی و رضایی بروید و ملکی مناسب با سلیقه و بودجه خود انتخاب کنید.

راهنمای کامل خرید خانه در تجریش تهران4

 

قیمت خرید خانه در تجریش تهران

از نظر جغرافیایی، تجریش در بخش شمالی تهران قرار دارد، شمال تهران بالا شهر محسوب می شود و قیمت خرید خانه در تجریش تهران نیز بالا است. کسانی که دوست دارند در تجریش زندگی کنند باید اطلاعات قیمت خوبی داشته باشند. برخی از ملک های ثبت شده در املاک به دلیل قدیمی بودن قیمت ارزان تری دارند و موقعیت خوبی برای خرید محسوب می شوند. برخی دیگر از املاک هستند که از نظر مصالح به کار رفته جدید و به روز هستند و به نوعی از نظر قیمت نیز در شرایط بالاتری قرار دارند. اینطور که مشخص است موقعیت خرید خانه در تجریش تهران می تواند سازماندهی بهتری شود و در رویکرد ارزشمند اقتصادی نیز یک نوع سرمایه گذاری به شمار می آید.

تجریش در دامنه کوه های البرز قرار دارد، این منطقه از سمت شرق و غرب با قیطریه همسایه است و در محدوده شمالی  به جعفرآباد وصل می شود. اینطور که مشخص است تعرفه خانه برای برخی از محله های تجریش به نسبت محله های دیگر فرق می کند.

 

خرید خانه در تجریش تهران از نظر امکانات

بحث امکانات در خرید خانه در تجریش تهران بسیار مهم است. به طور کلی رویکرد امکانات شهری برای این منطقه بسیار مهم و ارزشمند است. تجریش از نظر امکانات در شرایط خوبی قرار دارد. مثلا امکانات آموزشی و اداری و رفاهی که در این منطقه دیده می شود هر یک از نظر شرایط بسیار خوب هستند. از سوی دیگر وجود مدارس و آموزشگاه های تجریش نیز گزینه خوبی برای خرید خانه محسوب می شوند. مدارس متوسطه دخترانه نیز در این منطقه دیده می شود که دارای موقعیت خاصی است. بانک ها و ادارات دولتی مختلفی نیز در تجریش وجود دارد که برای خدمت رسانی گزینه خوبی محسوب می شود.

 

امکانات تفریحی برای خرید خانه در تجریش تهران

بازار تجریش یکی از فضاهای دیدنی و جذاب محسوب می شود، به طور کلی این موقعیت منطقه ای سبب شده است که هر آپارتمانی که در اطراف بازار قرار دارد از نظر تعرفه  گرانتر از سایر موارد باشد. از سوی دیگر این منطقه دارای مراکز خرید لوکس نیز بوده و توانسته بازارگردی را به یک تفریح خوب تبدیل نماید.

شاخص ترین مکان های دیدنی که در این منطقه دیده می شود مربوط به کاخ سعد آباد است به طوری که هر بیننده ای را مجذوب خود می کند، این محله شامل رستوران ها و کافه های فراوانی است که برای جوانان گزینه خوبی محسوب می شود. از سوی دیگر کسانی که خرید خانه در تجریش تهران را انتخاب کرده اند می توانند از دربند تهران نیز دیدن کنند، منطقه ای تفریحی خوش آب و هوا و بسیار جذاب که دارای موقعیت خوبی است.

از سوی دیگر کسانی که قصد خرید خانه در تجریش تهران دارند بدانند که باغ سفارت آلمان و روسیه و ترکیه در این منطقه قرار دارد. اداره پست تجریش مربوط به همین بخش است و از سوی دیگر سازمان تأمین اجتماعی شمیران نیز در تجریش واقع شده است.

 

نکات خرید خانه در تجریش تهران

در صورت خرید خانه در تجریش تهران بهتر است یک سری رویکرد اقتصادی را در نظر بگیرید. مثلاً برخی از خانه ها در وضعیت پیش فروش قرار دارند که از نظر قیمت ارزانتر هستند. برخی از ساختمان ها بافت دو بخشی دارند و یک بخش آن ارزانتر است. کسانی که قصد سرمایه گذاری وسیع به واسطه خرید خانه در تجریش تهران دارند باید به سراغ آپارتمان هایی که در خیابان اصلی قرار دارند، بروند. اینطور که مشخص است موقعیت ملک در تجریش دسته بندی شده است.

مراکز خرید اصلی در تجریش نیز مناطق خوبی برای سودآوری هستند و خانه هایی که در اطراف این بخش ها قرار دارند از نظر قیمت در شرایط خوبی قرار دارند. اینطور که مشخص است گردشگران زیادی هر ساله اقدام به اجاره خانه در تجریش می کنند و کسانی که خرید خانه در تجریش تهران را می توانند بخش زیادی از سرمایه خود را به واسطه اجاره و رهن خانه جبران کنند.

در راستای خرید ملک در تهران باید هر منطقه بر اساس قدمت، جغرافیا، نوع ملک و وسعت آن ارزیابی شود، در غیر این صورت مشکلات زیادی رخ می دهد که می تواند شانس پذیرش را بهبود دهد. البته که بسیاری از خانه ها دارای سیستم اجرایی خوبی هستند و این موضوع بر روی قیمت تاثیر می گذارند و می تواند سودآوری داشته باشد.

امیدوارم که مطلب راهنمای کامل خرید خانه در تجریش تهران مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :