راهنمای کامل خرید خانه در آجودانیه تهران

راهنمای کامل خرید خانه در آجودانیه تهران

اگر به دنبال خرید خانه در آجودانیه تهران هستید، یک منطقه لاکچری را انتخاب کرده اید! آجودانیه در منطقه یک شهرداری تهران قرار دارد و خیابانی به اسم خودش، به عنوان خیابان اصلی این منطقه محسوب می شود. پس کسانی که برای خرید خانه در آجودانیه تهران اقدام کرده اند در ابتدا دوست دارند در این خیابان جستجو داشته باشند. آجودانیه در لیست مناطق گران قیمت و باکلاس تهران قرار دارد و به نوعی بالاشهر محسوب می شود. بالاشهر لوکس، به روز و جذاب که بانوان علاقه زیادی به زندگی در آن دارند. پیشرفت های چشمگیر این محله به شکلی بوده است که هنوز هم برای سودآوری گزینه خوبی است. وضعیت آب و هوایی خوبی دارد و به نوبه خود یکی از مناطق ارزشمند گردشگری محسوب می شود. این منطقه برای زندگی زوج های جوان گزینه بسیار خوبی است.

 

بهترین محله خرید خانه در آجودانیه تهران

خرید خانه در آجودانیه تهران یک نوع سرمایه گذاری است، حال در هر خیابانی که می خواهد باشد پس از مدتی با سودآوری همراه است. وضعیت آب و هوای آجودانیه تهران بسیار مطلوب است و از سوی دیگر به دارآباد و اقدسیه نیز مجاور و همسایه بوده و منطقه ای جذاب و لذت بخش است. این منطقه در ارتفاع 1700 متری از سطح دریا قرار دارد و وقتی وارد آجودانیه شوید با خیابان های پر شیب آن روبرو هستید که برای اهالی این محل موضوعی طبیعی به نظر می رسد و برای تازه کارها مانند یک شهربازی جذاب است.

راهنمای کامل خرید خانه در آجودانیه تهران1

 

آجودانیه تهران از بخش شمالی به دارآباد وصل می شود و از سمت جنوب نیز متصل به شهرک ولی عصر و چمران است. از سوی دیگر این محله از سمت غرب به کاشانک متصل می شود و از سمت شرق نیز به بزرگراه امام علی وصل می شود. هر یک از خیابان هایی که این اتصال را در نظر می گیرد برای زندگی مناسب هستند.

 

خرید خانه در آجودانیه تهران از نظر دسترسی و امکانات

از آنجایی که برخی از افراد شاغل هستند و نگران اینکه چطور باید به محل کار خود برسند موضوعی مطرح است که باید بررسی شود. در صورتی که ماشین شخصی نداشته باشید می توانید از ایستگاه تجریش استفاده کنید، ایستگاه تجریش نزدیک ترین ایستگاه مترو به آجودانیه تهران است. از سوی دیگر اتوبوس های بی آر تی و تاکسی های این منطقه نیز برای شما سطح دسترسی خوبی ایجاد می کنند. در صورتی که فرد دارای ماشین شخصی باشد می تواند از اتوبان صدر برای رفت و آمد استفاده کند و همینطور خیابان پاسداران نیز وضعیت دسترسی خوبی ایجاد می کند و گزینه بسیار خوبی محسوب می شود. خرید خانه در آجودانیه تهران از نظر دسترسی مشکلی ندارد و مسیر باز است.

موضوع بعدی در راستای امکانات منطقه ای است که برای خانواده ها بسیار مهم است. در واقع اگر کسی قصد خرید خانه و سرمایه گذاری دارد باید موقعیت منطقه ای و سطح امکانات منطقه را نیز بسنجند. آجودانیه تهران دارای مراکز ورزشی مختلفی است که هر یک دارای وضعیت منطقه ای جذابی هستند. مثلاً سالن ورزشی میثاق، سالن ورزشی دانیال و یک سری کلوپ های ورزشی دیگر از امکانات تفریحی و ورزشی خوب این منطقه محسوب می شوند. منطقه آجودانیه مرکز درمانی مختص به خود ندارد اما نگران نباشید نزدیکترین مرکز درمانی به این محله بیمارستان نیکان است. مساجد و مراکز دینی آجودانیه نیز شامل مسجد امام صادق و یک سری تکیه ها بوده و بانک حکمت و ایرانیان و پاسارگاد نیز در این منطقه وجود دارد همینطور بانک شهر و پژوهشگاه دانش بنیاد که هر یک بخش قابل توجهی از اعتبارات آجودانیه تهران را در نظر می گیرد. خرید خانه در آجودانیه تهران می تواند برای گروه های جوان بهتر باشد.

راهنمای کامل خرید خانه در آجودانیه تهران2

نزدیک ترین ایستگاه مترو به آجودانیه، ایستگاه مترو نوبنیاد است. در بخش جنوب این محله بزرگراه ارتش وجود دارد و دارای ایستگاه اتوبوس تندرو خط 6 است.

 

بافت خانه های آجودانیه تهران

در خصوص بافت خانه ها و آپارتمان هایی که برای خرید خانه در آجودانیه تهران وجود دارد شرایط متنوع است. برخی از خانه ها قدیمی هستند و شکلی مانند ویلاهای قدیمی دارند، دارای حیاط های پر شیب هستند و موقعیت منطقه ای آنها نیز در انتهای کوچه است. این سبک از خانه ها اغلب در خیابان های فرعی دیده می شود و قیمت خرید خانه در آجودانیه تهران به خصوص در نوع یاد شده شاید کمی ارزانتر به نظر برسد.

یک سری آپارتمان های دیگر وجود دارد که به صورت قدیمی طراحی شده اند اما ویلایی نیستند و چیزی مابین مدل های ویلایی و مدرن است و به نوعی از مصالح قدیمی در تولید و ساخت آن استفاده شده است، این آپارتمان ها نیز از نظر قیمت گذاری در وضعیت متوسط قرار دارند. برای خرید خانه در آجودانیه تهران بهتر است در ابتدا بافت خانه را بررسی کنید.

خانه هایی که اغلب در قالب آپارتمانی طراحی شده اند و به نوعی دارای بافت مشخص هستند و از مصالح جدید در تولید و طراحی آنها استفاده شده است اغلب قیمت بالاتری دارند و این موضوع بخش مهمی از اجرای شهر نشینی محسوب می شود. این آپارتمان ها اغلب در مناطق شهری و خیابان های اصلی وجود دارد.

متراژ آپارتمان ها از 45 متر مربع تا 200 متر مربع ارزیابی شده است که بسته به موقعیت و نوع اجرا قیمت گذاری می شود. برخی از خانه ها در وضعیت پیش فروش نیز قرار می گیرند و به نوعی خریدار در ساخت خانه ها نقش دارد، قیمت این آپارتمان ها در بهترین شرایط می تواند برای افراد مقرون به صرف به نظر برسد. خرید خانه در آجودانیه تهران به واسطه متراژ نیز بررسی می شود.

یک سری سوئیت ها در منطقه آجودانیه تهران در متراژ 45 الی 60 متر وجود دارد که فضاسازی خوبی برای آن شکل گرفته است. موقعیت این سوئیت ها چند بخشی است و هر بخش آن دارای سرویس بهداشتی و آشپزخانه و سایر بخش های مشترک است. از یاد نبرید که این منطقه به واسطه ساخت و سازهای انبوهی که دارد دسته بندی های خاصی را شامل شده است. بخشی از منطقه هنوز بافت قدیمی دارد و بخش دیگری وجود دارد که بافت جدیدتری را به خود اختصاص داده است و از نظر قیمت در وضعیت بالاتری قرار دارد.

راهنمای کامل خرید خانه در آجودانیه تهران3

 

نکات جالب خرید خانه در آجودانیه تهران

دقت کنید که آثار تاریخی منطقه آجودانیه تهران یکی از ملاک های ارزشمند خرید خانه در آن محسوب می شود. مثلاً کاخ مظفرالدین شاه در این محله یکی از بهترین آثار تاریخی محسوب می شود و هر خانه ای که در اطراف این کاخ قرار داشته باشند گزینه خوبی برای خرید محسوب می شود و البته که قیمت بالایی دارد، از سوی دیگر یک نکته را در نظر داشته باشید که این منطقه از نظر آب و هوا بسیار خوب است و یکی از دلایلی که سبب می شود قیمت ملک در آن بالا باشد همین آب و هوای خوب و موقعیت گردشگری بالا است به طوری که خرید خانه در آجودانیه تهران در این محله به شکلی است که سودآوری آن دو برابر بخش های دیگر است. همینطور عمارت فخرالدوله، سیمین قلعه و موزه تاریخی طبیعی دارآباد نیز موارد دیدنی در آجودانیه تهران بوده و به نوعی در لیست آثار تاریخی ارزشمند آن قرار می گیرد و خرید خانه در آجودانیه تهران در اطراف این بخش ها سود آوری خوبی دارد.

راهنمای کامل خرید خانه در آجودانیه تهران4

 

موقعیت جغرافیایی آجودانیه تهران

در بخش اول گفته شده که آجودانیه تهران یک بخش شمالی محسوب می شود و در دامنه کوه های البرز قرار دارد. این منطقه یکی از محله های شمالی تهران است و در منطقه یک قرار گرفته است. وضعیت آب و هوایی این منطقه بسیار خوب است و یکی از پرطرفدارترین مناطق تهران محسوب می شود. از سوی دیگر خیابان های این منطقه شیب زیادی دارد و زمستان ها کار یک مقدار دشوار می شود.

خیابان پور ابتهاج یکی از بخش های خوب متصل به منطقه شمالی آجودانیه است و محله ای سرشار از حس خوب است. از سوی دیگر بزرگراه ارتش نیز وجود دارد که منطقه ای جذاب و دوست داشتنی است و می تواند ساز و کارهای دقیقی را شامل شود. خیابان شهید سمیع وجود دارد که سهم اقتصادی خوبی را به خود نسبت داده است و توانسته در جهت خرید و فروش ملک نیز به قدرت برسد و همینطور از بخش غربی نیز به خیابان سپند متصل می شود.

آپارتمان های خیابان سپند بخش مهم و جذاب محله آجودانیه به شمار می آید و می تواند در بهترین شرایط موقعیت ملکی خوبی داشته باشد. اینطور که مشخص است این منطقه دارای دو بزرگراه صدر و امام علی است و دسترسی به محله آجودانیه را آسانتر کرده است. از یاد نبرید که این منطقه برای سرمایه گذاری سودآوری خوبی دارد و در واقع ساخت و ساز سهم بزرگی از رشد آجودانیه را شامل شده است و موقعیت ساخت و ساز نیز بهبود داشته است.

یک رویکرد علمی که در نظر گرفته شده است اینکه ساختار منطقه ای برای آجودانیه به صورتی دنبال می شود که فرد می تواند با هر بودجه ای که دارد ملکی برای خود حتی در محله های قدیمی تر خریداری کند. یک رویکرد منطقه ای برای این شهر وجود دارد و آن هم ساز و کارهایی است که می تواند دسته بندی شده باشد. آجودانیه به واسطه رویکرد اقتصادی که دارد از سوی شهرداری نیز مورد حمایت قرار می گیرد و توانسته سهم گردشگری دقیقی را در بر بگیرد و در این زمینه موفق هم شده است.

امیدوارم که مطلب راهنمای کامل خرید خانه در آجودانیه تهران مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :