راهنمای کامل خرید خانه در شهرک غرب تهران

راهنمای کامل خرید خانه در شهرک غرب تهران

اگر خرید خانه در شهرک غرب تهران را انتخاب کرده باشید یک زندگی مرفه را به خود هدیه کرده اید. شهرک غرب تهران منطقه ای مدرن و جذاب که با نام شهرک قدس نیز شناخته شده است. این شهرک در منطقه 2 شهرداری قرار دارد و دقیقاً در بخش شمال غربی تهران واقع شده است. شهرکی جذاب و دوست داشتنی با بافتی مدرن که می تواند برای هر خوش سلیقه ای انتخاب خوبی باشد. با ما همراه باشید تا شرایط خرید خانه در شهرک غرب تهران، قیمت، بافت ساختمانی و انسانی و نقاط دسترسی و امکانات این منطقه را مورد بررسی قرار دهیم.

راهنمای کامل خرید خانه در شهرک غرب تهران2

 

معرفی شهرک غرب تهران

در ابتدا دوست داریم یک توضیح مختصر در خصوص شهرک غرب تهران داشته باشیم. این منطقه به واسطه خانه های ویلایی خود شهرت دارد و در بخش شمال غرب تهران قرار گرفته است. بافت محله در حال حاضر غالباً آپارتمان های نوساز است اما هنوز هم خانه های ویلایی اعتبار بالایی دارند. این منطقه از بخش شرق به بزرگراه چمران متصل شده است و از بخش غرب نیز به بلوار شهید فرحزادی می رسد. همینطور از بخش شمال به بزرگراه گوانک متصل شده است. شهرک غرب از بخش جنوب به بزرگراه همت متصل شده است و منطقه ای جذاب و دوست داشتنی است. از نظر دسترسی محلی می توانید به بزرگراه همت، چمران، یادگار امام، بزرگراه نیایش، بزرگراه شیخ فضل الله نوری و بزرگراه حکیم دسترسی داشته باشید.

خوشبختانه موقعیت مترو برای این منطقه خوب است اما ایستگاه بی آر تی وجود ندارد. قیمت خرید خانه در شهرک غرب تهران نسبتاً بالا است به خصوص اگر آپارتمان های نوساز را انتخاب کرده باشید.

راهنمای کامل خرید خانه در شهرک غرب تهران3

 

بافت سازه ای در شهرک غرب تهران

شهرک غرب تهران دارای خیابان های بن بست زیادی است از این رو یکی از امن ترین محله های تهران برای زندگی محسوب می شود. در واقع در ابتدای بن بست ها اتاقک های نگهبانی وجود دارد و موقعیت زندگی خوبی را شکل داده است. در انتها فضایی باز وجود دارد که دور زدن خودرو ها را آسانتر می کند. این سبک طراحی سبب شده است که آرامش و امنیت محله بیشتر شود. تعداد خانه های ویلایی زیاد است و این موضوع سبب شده است که بافت سنتی منطقه حفظ شود. مشخص است که تقاضا برای خرید ملک در این محله بسیار دیده می شود.

موضوع دیگری که در مورد شهرک غرب تهران وجود دارد این است که این منطقه پیشینه تاریخی و قدیمی چندانی ندارد و اما یک بلوار به نام خوردین در شهرک غرب وجود دارد که از بلوارهای اصلی قدیمی این منطقه محسوب می شود و کسانی که خرید خانه در شهرک غرب تهران را انتخاب می کنند این بلوار را گزینه خوبی می دانند، همچنین میدان صنعت وجود دارد که به خیابان های ایران زمین و همینطور دادمان متصل هستند که در تاریخ گفته شده این مناطق روستایی خوش آب و هوا بوده اند. در واقع این روستای تاریخی در کیلومتر دو ونک قرار داشت.

راهنمای کامل خرید خانه در شهرک غرب تهران4

 

در سال 1340 زمین های این روستا تفکیک شد و یک سری شرکت های ساختمان سازی خارجی و داخلی اقدام به طرح ریزی و اجرای ساختمانی کردند.

سوالی که مطرح است اینکه چرا این منطقه به شهرک غرب لقب گرفت؟ موضوع از این قرار است که در دهه 40 مهندسان آمریکایی اقدام به طراحی خانه های این منطقه دقیقاً مشابه با برج های مسکونی ایالت آمریکا کردند و این رویکرد سبب شد تا لقب غرب برای شهرک در نظر گرفته شود. خرید خانه در شهرک غرب تهران یک انتخاب کاملاً هوشمندانه محسوب می شود چون در عرض چند ماه سرمایه شما چند برابر می شود بدون اینکه نیاز به تلاشی داشته باشید. خوشبختانه این منطقه بسیار خوش آب و هوا است و موقعیت شهرنشینی خوبی را شامل شده است. در راستای خرید خانه در شهرک غرب تهران نیاز به ارزیابی قدمت ملک، وضعیت امکانات، سطح دسترسی و همینطور بررسی بافت سازه خواهید داشت و این موضوع بر قیمت نهایی خرید خانه در شهرک غرب تهران تاثیر می گذارد.

راهنمای کامل خرید خانه در شهرک غرب تهران5

 

خرید خانه در شهرک غرب تهران از نظر دسترسی

اگر قصد خرید خانه در شهرک غرب تهران دارید می بایست دقت داشته باشید که روند رفت و آمد در این منطقه به چه صورت است و آیا رفت و آمد می تواند با هزینه مناسب و در زمان بندی درست صورت بگیرد یا نه. شهرک غرب تهران به چندین اتوبان اصلی متصل است که بخش مهمی از شرایط عبور و مرور را در نظر می گیرد، مثلاً اتوبان اصلی همت، چمران و شیخ فضل الله در این لیست قرار دارد که دسترسی مستقیم از شهرک غرب دارند. گزینه بعدی خیابان های پهن است که سبب شده است موقعیت ترافیک به حداقل برسد و وضعیت منطقه ای خوبی داشته باشد. از سوی دیگر پایانه تاکسیرانی میدان صنعت به عنوان وسایل حمل و نقل عمومی گزینه خوبی محسوب می شود که برای اغلب مناطق تهران استفاده شده است. از نارمک گرفته تا بازار بزرگ تهران که می تواند مسیر خوبی را فراهم سازد.

اگر دقت کنید در هر ضلع از میدان صنعت ایستگاه های محله های مختلف دیده می شود. همینطور پایانه های اتوبوسرانی نیز در ابتدای خیابان خوردین وجود دارد که دسترسی به میدان هفت تیر، میدان آزادی و شهرک بوعلی را فراهم می شود. خط 7 متروی تهران نیز یکی دو سالی است که افتتاح شده و در میدان صنعت فعالیت می کند و سبب می شود که افراد برای خرید خانه در شهرک غرب تهران و دسترسی به بخش های مختلف مشکلی نداشته باشند. رفت و آمد برای ساکنین شهرک غرب و همینطور سایر افراد در این محله آسانتر می شود و رویکرد خوبی دارد.

 

خرید خانه در شهرک غرب تهران از نظر امکانات فرهنگی

خوشبختانه کسانی که خرید خانه در شهرک غرب تهران را انتخاب کرده اند از نظر مراکز آموزشی و فرهنگی مشکلی نخواهند داشت. در شهرک غرب تهران مدارس و موسسه های آموزشی متنوعی وجود دارد به طوری که نیازهای آموزشی ساکنین را برطرف می سازد. در نظر داشته باشید که مهمترین مدارس مربوط به این منطقه می تواند شامل لیست زیر باشد:

  • متوسطه دوره اول تیزهوشان دخترانه فرزانگان
  • متوسطه دوره دوم دخترانه ماهور
  • متوسطه دوره دوم دولتی دخترانه هدی
  • دبستان دولتی پسرانه سروش
  • دبستان دولتی دخترانه شهید بهزادی
  • دبستان غیردولتی دخترانه راه رشد
  • دبیرستان دولتی پسرانه ابوریحان
  • دبستان غیردولتی پسرانه فجر دانش
  • متوسطه دوره اول غیردولتی دخترانه مهرورز
  • متوسطه دوره دوم غیر دولتی دخترانه روشنگر

موضوع دیگر در خصوص آموزشگاه های زبان مربوط به منطقه شهرک غرب است، آموزشگاه هایی که توانسته در کل تهران شهرت خوبی داشته باشند و موقعیت یادگیری زبان را جذاب تر کنند مانند آموزشگاه زبان ایران مهر، آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان، آموزشگاه زبان نوبل و همینطور کانون زبان ایران و …

در راستای خرید خانه در شهرک غرب تهران دسترسی به مراکز خرید بسیار مهم است. در واقع مجتمع های تجاری زیادی در این محله هستند که می توانند موقعیت خرید را فراهم سازند، مجتمع میلاد نور یکی از مهمترین و مشهورترین گزینه های پیش روی افراد است. از سوی دیگر مجتمع تجاری گلستان و مجتمع تجاری ایران زمین نیز گزینه های پرطرفدار در این شهر هستند و می توانند یک انتخاب بسیار جالب باشند. اینطور که مشخص است موقعیت خرید خانه در شهرک غرب تهران به واسطه دسترسی خوب به مراکز خرید از سوی بانوان مورد حمایت قرار گرفته است. مجتمع خرید گل افشان و مجتمع تجاری لیدوما دو مورد بسیار مشهور و پر تقاضا محسوب می شوند.

 

خرید خانه در شهرک غرب تهران از نظر مراکز درمانی

کسانی که خرید خانه در شهرک غرب تهران را انتخاب کرده اند، بدانند که این محله شامل چندین بیمارستان مهم است به طوری که بیمارستان بهمن در خیابان ایران زمین شمالی گزینه ای مشهور و پر رفت و آمد محسوب می شود. بیمارستانی فوق تخصصی است که بسیاری از سرشناسان ایران این بیمارستان را برای درمان انتخاب می کنند. همینطور بیمارستان لاله در خیابان سیمای ایران و بیمارستان آتیه دو مورد دیگر هستند که مربوط به خیابان فرحزادی بوده و در لیست بیمارستان های خوب این محله محسوب می شوند. همینطور یک سری درمانگاه های مهم در شهرک غرب نیز وجود دارد که مربوط به درمانگاه خیریه ریحانه و کلینیک و درمانگاه قدس است که انتخاب خوبی هستند.

در این منطقه دو بیمارستان شبانه روزی دامپزشکی وجود دارد که مربوط به بلوار دادمان بوده و موقعیت منطقه ای خوبی دارد. وضعیت این مراکز درمانی بسیار جالب است و می تواند یک گزینه مطلوب باشد.

 

قیمت خرید خانه در شهرک غرب تهران

از آنجایی که شما محله گران قیمتی برای خرید خانه انتخاب کرده اید بهتر است به صورت دقیق هر منطقه را بررسی کنید، خانه هایی که به صورت آپارتمان های نوساز هستند گرانترین گزینه سرمایه گذاری محسوب می شوند و به طور کلی سرمایه گذاری برای این نوع از آپارتمان ها می تواند وضعیت خوبی داشته باشد و سود کلانی نصیب شما می شود. حال اگر بخواهید کمتر بودجه در نظر بگیرید می توانید به سراغ خانه هایی که بافت قدیمی تر دارند بروید. خرید خانه در شهرک غرب تهران به واسطه بودجه شما می تواند برای برخی از محله های قدیمی تر فراهم شود. از یاد نبرید که موقعیت خرید ملک در این منطقه به واسطه شرایطی که دارد متفاوت است.

امیدوارم که مطلب راهنمای کامل خرید خانه در شهرک غرب تهران مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :