راهنمای کامل خرید خانه در مینی سیتی تهران

راهنمای کامل خرید خانه در مینی سیتی تهران

حتما برای شما هم سوال پیش آمده که چرا موقعیت خرید خانه در مینی سیتی تهران اینقدر بیشتر از قبل است و این میزان تقاضا بر چه اساسی است؟ در این مقاله قصد داریم در مورد منطقه ای از تهران صحبت کنیم که دارای موقعیت آب و هوایی بسیار خوب است و در مجاورت رشته کوه البرز قرار گرفته است. کسانی که زمستان های سرد را دوست دارند این منطقه را گزینه بسیار عالی زندگی در تهران می دانند. در این مقاله در خصوص شرایط خرید خانه در مینی سیتی تهران صحبت می کنیم.

 

محله های خوب خرید خانه در مینی سیتی تهران

مینی سیتی تهران یکی از خوش آب و هواترین محله هایی است که می توانید از دود و آلودگی تهران در امان باشید. این منطقه مربوط به بخش یک تهران است و در مجاورت رشته کوه البرز قرار گرفته است. از سوی دیگر زمستان های بسیار سردی دارد و کسانی که از سرما لذت می برند به واسطه خرید خانه در مینی سیتی تهران هم سودآوری خوبی دارند و در محله ای که از نظر سرما به آن علاقه مند هستند زندگی خوبی خواهند داشت. اجازه دهید کمی در مورد تاریخچه مینی سیتی صحبت کنیم احتمالاً برای شما هم جالب خواهد بود.

راهنمای کامل خرید خانه در مینی سیتی تهران1

 

محله مینی سیتی یکی از محله های جذاب و دوست داشتنی شهرستان شمیرانات است و مربوط به منطقه شمال تهران می شود. این منطقه پس از دوره انقلاب به ارگان های ارتش و سپاه واگذار شده است. بیشترین ساکنان این منطقه افراد نظامی و سپاهی هستند. حتماً می پرسید چرا اسم مینی سیتی بر روی این منطقه گذاشته شده است. حقیقت از این قرار است که اولین شهربازی که در این منطقه طراحی، تاسیس و اجرا شد مینی سیتی نام داشت، و نامی که بر روی منطقه گذاشته شده است برگرفته از نام شهربازی است. البته که این شهربازی به واسطه احداث مترو تخریب شد و دیگر فعالیتی نمی کند اما نام آن هنوز به یادگار مانده است و یکی از بهترین خاطرات قدیمی های منطقه مینی سیتی تهران محسوب می شود. تاریخچه مینی سیتی تهران بسیار مفصل است اما ما سعی کردیم بخشی از آن را بگوییم که برای همه افراد قابل لمس باشد.

 

موقعیت جغرافیایی و بافت خانه های مینی سیتی تهران

مینی سیتی محله ای است که هر بخش از آن لطف خودش را دارد و به نوعی محله ای جذاب و دوست داشتنی است که از نظر جغرافیایی نیز ارزش زیادی برای خود قائل شده است. خرید خانه در مینی سیتی تهران برای زوج های جوان مناسب است.

مینی سیتی تهران از بخش شمال به دامنه های جنوبی رشته کوه البزر متصل است و سردترین بخش از این محله را شامل می شود به طوری که تابستان هایی بسیار خنک و دلچسب دارد و میتواند بسیار ارزشمند باشد. از سمت جنوب نیز به اراضی محله لویزان می رسد و به نوعی موقعیت ملکی بی نظیری در این منطقه دیده می شود البته که قیمت ها در این راستا کمی بالا هستند اما سرمایه گذاری یعنی همین! این منطقه از سمت شرق نیز خالی از لطف نیست و در واقع به محله سوهانک ختم می شود، منطقه ای کوچک با مردمانی شاد و با فرهنگ که سبک زندگی روتین خوبی دارند و ورزش کردن از فرهنگ جا افتاده مربوط به محله سوهانک است به طوری که ورزش های گروهی می کنند و از آن لذت می برند. از سوی دیگر محله مینی سیتی به اقدسیه از بخش غرب نیز متصل می شود و یک موقعیت جغرافیایی بسیار ارزشمند را شامل شده است. خرید خانه در مینی سیتی تهران برای کسانی که بودجه کمی دارند مناسب نخواهد بود.

راهنمای کامل خرید خانه در مینی سیتی تهران2

 

حالا می خواهیم کمی در مورد بافت خانه های مینی سیتی صحبت کنیم. وقتی صحبت از محله های شمالی تهران برای خرید خانه است یعنی اغلب ساخت و سازها به صورت بافت نوساز هستند و از شرایط مطلوبی نیز برخوردار هستند. محله های پر از ساختمان های زیبا که دارای موقعیت جذاب بوده و مشخص است که معماری های روز دنیا در آنها دخالت داشته است. خانه های ویلایی در منطقه مینی سیتی تهران بسیار کم هستند و یا برای افراد قدیمی شهر بوده و موقعیت خرید و فروش خانه های ویلایی و قدیمی به ندرت دیده می شود، در عوض آپارتمان سازی و برج سازی بخش مهمی از اجرای منطقه ای مینی سیتی را شامل شده است برج هایی که با رنگ سفید خود بسیار مشهور هستند و از معماری های ساده و کلاسیک در طراحی آنها استفاده شده است.

پنجره های کوچک و منظم که از جدیدترین متریال های روز دنیا در آنها استفاده شده است تا جلوه ای دل انگیز داشته باشد. دیوارهای گچی و استفاده از بهترین سنگ نماها که سبب می شود محله زیبا تر از آنچه فکر کنید به نظر برسد. آپارتمان سازی در این منطقه با رعایت اصول شهرداری همراه بوده است و مشکلاتی از این دست دیده نمی شود از یاد نبرید که بافت نوساز و مطلوبی نیز برای این بخش دیده می شود که می تواند قالب بندی های مخصوصی را شامل شود.

راهنمای کامل خرید خانه در مینی سیتی تهران3

 

محله های مهم خرید خانه در مینی سیتی تهران

اگر قصد خرید خانه در مینی سیتی تهران دارید باید محله های مهم این منطقه را به خوبی بشناسید در غیر این صورت دچار مشکل می شوید و یا خرید شما با سود خوبی همراه نخواهد بود. یکی از محله های خوبی که در مینی سیتی تهران دیده می شود، محله کوی لاله است و به نوعی بهترین و امن ترین محله مینی سیتی محسوب می شود. در این منطقه اغلب افراد اعیان نشین هستند، از نوع ظاهر، مدل ماشین و سبک معماری خانه ها این موضوع به سادگی لمس می شود پس خودتان را برای یک زندگی رویایی آماده سازید و از آن لذت ببرید. آنچه سبب شده تا محله لاله یا کوی لاله شهرت زیادی داشته باشد محیط آرام و تمیز آن است، وقتی در این محله قدم می زنید هیچ آشغالی روی زمین دیده نمی شود و این موضوع بخشی از فرهنگ مردم کوی لاله است و در بین کودکان نیز رواج داشته است. مردم اهل سر و صدا نیستند و سعی می کنند در کنار هم زندگی خوبی داشته باشند. از یاد نبرید که این منطقه برای زندگی رویکرد خوب و جذابی دارد و مردمانش نیز بسیار دوست داشتنی و خاص هستند.

 

شهرک های لوکس مینی سیتی تهران

یک سری شهرک های مهم برای خرید خانه در مینی سیتی تهران وجود دارد که می تواند سودآوری خوبی داشته باشد و در نهایت منجر به یک معامله عالی شود. یکی از این شهرک های مهم، شهرک نفت نامیده می شود. این منطقه یک پل مورد اعتماد بین مردم و مسئولین است به طوری که همه تلاش مسئولین این است که مردم محله از نظر اقتصادی و ورزشی و فرهنگی در شرایط خوبی باشند. رفاه مردم در این محله بسیار زیاد است و به نوعی رویکرد آرام و قابل قبولی دارد.

گزینه بعدی شهرک قائم است، شهرکی پر از جذابیت های خاص که توانسته رویکرد منطقه ای خوبی داشته باشد، در این شهرک درمانگاه شبانه روزی مینی سیتی قرار دارد و البته که بهترین متخصصین در زمینه های دندان و چشم و زنان و زایمان را شامل می شود. این شهرک دارای بافت منطقه ای خوبی است و برای زندگی در سطح مدرن از نظر دسترسی به بخش های مختلف می تواند جذاب به نظر برسد. این منطقه کمی شلوغ است اما می تواند سطح منطقه ای خوبی داشته باشد. برای خرید خانه در مینی سیتی تهران بهتر است از نظر اقتصادی شرایط خوبی داشته باشید.

شهرک صدف از دیگر بخش های مهم در محله مینی سیتی تهران است. شهرکی که دقیقا پشت شهرک صدف قرار دارد و به واسطه برج های مشهور دریا و خورشید مورد توجه گردشگران قرار گرفته است. کسانی که قصد خرید خانه در مینی سیتی تهران دارند و میخواهند سودآوری داشته باشند این شهرک انتخاب خوبی برایشان خواهد بود. این برج ها به طور کلی به واسطه امکانات بی نظیری که دارند گزینه خوبی محسوب می شوند، مثلاً استخر، جکوزی و سالن بدنسازی و … رویکرد منطقه ای بسیار جذابی برای این شهرک هست و سبب می شود که یکی از بهترین گزینه های منطقه ای باشد. از یاد نبرید که این شهرک هر ساله سهم ساخت و ساز وسیعی را در بر می گیرد.

 

خرید خانه در مینی سیتی تهران از نظر امکانات

امکانات منطقه ای بخش مهمی از رویکرد خرید خانه در مینی سیتی تهران محسوب می شود. در این محله مجتمع تجاری ستا سنتر وجود دارد که مکانی عالی و بسیار شیک است و دارای موقعیت خرید بی نظیری است. از سوی دیگر مرکز خرید پرنیان وجود دارد که در راستای عرضه پوشاک و عینک و زیورآلات نیز به رشد خوبی رسیده است. یک سری مکان های تفریحی و مذهبی وجود دارد که شامل بوستان آفتاب و مریم و اقاقیا بوده و همینطور ورزشگاه سرداران شهید را شامل می شود.

دقت کنید که این منطقه دارای مکان های تفریحی و مذهبی و همینطور بخش های دیگری نیز می باشد که می تواند بخشی از رفاه شما را فراهم سازد. سطح رضایت از خرید خانه در مینی سیتی تهران به میزان بیش از 75 درصد بوده است. این منطقه از نظر زندگی گزینه خوبی است و می تواند برای همه نسل ها مناسب باشد به خصوص برای کسانی که دوست دارند زندگی خوبی داشته باشند و از رفاه بالایی برخوردار باشند می تواند هم جنبه سودآوری داشته باشد و هم یک رویکرد لذت بخش باشد.

امیدوارم که مطلب راهنمای کامل خرید خانه در مینی سیتی تهران مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :