راهنمای کامل خرید خانه در زعفرانیه تهران

راهنمای کامل خرید خانه در زعفرانیه تهران

زعفرانیه محله ای لوکس و عجیب و غریب که بسیاری از افراد به زندگی در آن علاقه دارند. محله ای گران قیمت با برج های سر به فلک کشیده و لوکس که توانسته سهم اقتصادی ارزشمندی داشته باشد. زعفرانیه در بخش شمال تهران است و مربوط به منطقه شمیران می شود. این منطقه دارای آب و هوای مطبوع و کوهستانی است و به نوعی در ارتفاعات واقع شده است. خرید خانه در زعفرانیه تهران یکی از محبوبترین مواردی است که از سوی مردم دیده می شود.

این منطقه برای سکونت گزینه بسیار خوبی است و می تواند برای افراد مختلفی استفاده شود. در این مقاله قصد داریم خرید خانه در زعفرانیه تهران را از نظر قیمت، دسترسی، امکانات و موقعیت جغرافیایی مورد ارزیابی قرار دهیم. البته که سطح منطقه ای برای این محله بسیار خوب است و می تواند شامل بخش های متنوعی باشد.

 

محله زعفرانیه در یک نگاه

زعفرانیه در منطقه یک تهران قرار دارد و محل استقرار آن مربوط به شمال تهران است. از سوی دیگر به واسطه آب و هوای بسیار مطبوعی که دارد و رویکرد اعیان نشینی توانسته شهرت زیادی داشته باشد. بافت محله بسیار جذاب است و شرایط نوساز و بسیار لوکسی دارد. اینطور که از نظر جغرافیایی مشخص است زعفرانیه از سمت شرق به محله تجریش متصل است و از سمت غرب نیز به رودخانه ولنجک خواهد رسید. مشخص است که ارتفاعات توچال بخش مهمی از این منطقه است و مربوط به بخش شمال آن می شود.

یکی از بخش های جذاب خرید خانه در زعفرانیه تهران مربوط به خیابان ولیعصر است. خیابانی زیبا و سراسر زرق و برق که یکی از لوکس ترین بخش های زندگی زعفرانیه محسوب می شود. از سوی دیگر منطقه محمودیه نیز مربوط به بخش جنوب این محله است و برای زندگی گزینه خوبی محسوب می شود.

راهنمای کامل خرید خانه در زعفرانیه تهران1

 

دسترسی های محلی برای این محله مربوط به اتوبان چمران بوده و همینطور شامل خیابان ولیعصر و خیابان شریعتی می شود. این منطقه ایستگاه مترو ندارد و همینطور برای آن ایستگاه بی آر تی نیز در نظر گرفته نشده است. سطح قیمت در این منطقه بالا است و ملک بیشتر در وضعیت نوساز قرار گرفته است. از یاد نبرید که این محله می تواند موقعیت منطقه ای خوبی داشته باشد و سطح گردشگری در آن نیز بسیار روتین و واقعی در نظر گرفته شده است.

محله زعفرانیه در شمال شهر واقع شده است و مربوط به ناحیه 2 منطقه یک شهرداری تهران است و می تواند رویکرد اقتصادی خوبی داشته باشد. این محله برای اعیان نشینان راضی کننده است و توانسته سطح انتظارات افراد را فراهم سازد. در نظر داشته باشید که محله زعفرانیه به طور کلی محله ای جذاب و دوست داشتنی است و تیم پزشکی قوی در این محله مشغول به فعالیت هستند و می توانند سطح بین المللی خوبی داشته باشد. خرید خانه در زعفرانیه تهران برای گروهی از پزشکان و مهندسان بهترین انتخاب است.

 

بافت محله زعفرانیه تهران

یکی از موضوعات مهم محله زعفرانیه، قدمت زیادی است که داشته و بخشی از تاریخ را به خود اختصاص داده است. در واقع این محله در گذشته بافت روستایی داشته است و توانسته به واسطه بافت روستایی خود بسیار شهرت داشته باشد. اگر دقت کنید این محله در بین برج ها و آپارتمان های بسیار لوکسی که دارد گزینه بسیار جذابی است و توانسته بافت سنتی و قدیمی را با جدید ترکیب کند و یک تلفیق معماری خاص شکل دهد. وضعیت آب و هوایی زعفرانیه تهران بسیار خوب است و این موضوع سبب شده است که افراد از بخش های آلوده وارد منطقه زعفرانیه شوند.

این منطقه به طور کلی دارای مجموعه فرهنگی تاریخی بسیار جالب سعدآباد است که بخشی از شهرت و تقاضای خرید خانه در زعفرانیه تهران را به خود اختصاص داده است. هر جا که گردشگر زیاد باشد سودآوری خوبی دیده می شود. در راستای خرید خانه در زعفرانیه تهران بهتر است بودجه اولیه برآورده شود.

راهنمای کامل خرید خانه در زعفرانیه تهران2

 

یک نکته جالب اینکه سفارتخانه های زیادی در این محله فعالیت می کنند و مشخص است که سفیران کشورهای خارجی این منطقه را برای زندگی انتخاب می کنند. بنابراین سودآوری این منطقه بسیار ارزشمند بوده و می تواند رویکرد منطقه ای بسیار خوبی داشته باشد. ساختمان ها وضعیت خوبی دارند و توانسته اند نقش بین المللی بالایی داشته باشند. از سوی دیگر بافت محله زعفرانیه به شکلی دنبال می شود که برخی از برج ها به صورت منطقه ای طراحی شده اند و مختص به همان منطقه هستند و برخی دیگر از برج ها با معماری های عمومی همراه هستند و سطح منطقه ای خوبی دارند. قدمت این منطقه از نظر گردشگری بسیار خوب است و گردشگران بزرگ دنیا به خصوص معماران سعی می کنند برای بازدید از فضای این منطقه به سراغ آن بیایند. از یاد نبرید که خرید ملک در زعفرانیه نیاز به بودجه زیادی دارد.

راهنمای کامل خرید خانه در زعفرانیه تهران3

 

نامگذاری زعفرانیه تهران

یک سری فرضیه ها برای نامگذاری این منطقه دیده می شود که هنوز در مورد آن شک و تردید وجود دارد. مثلاً اینکه این منطقه به واسطه کاخ سعدآباد که به رنگ زعفرانی طراحی شده بود، زعفرانیه نام گرفته است و البته برخی نیز این نامگذاری را به واسطه قرار داشتن اداره برق به نام برق بامداد در نظر می گیرند.

یک سری از افراد نیز معتقد هستند که زمین های زعفران محمد شاه قاجار در این منطقه قرار داشت که سبب شد نام زعفرانیه برای آن در نظر گرفته شود. اینطور که مشخص است موقعیت این منطقه به واسطه کشتی که دارد ارزیابی شده است و توانسته سطح اقتصادی خوبی را در بر بگیرد. زمین های کاشت زعفران در زعفرانیه یک بخش اقتصادی مهم محسوب می شد، که امروزه با برج های بلند و سر به فلک کشیده جایگزین شده است. البته که موقعیت منطقه زعفرانیه به واسطه زمین های کشاورزی نیز رشد خوبی داشته است و در سال های اخیر توانست بهترین رویکرد ساخت و ساز را در بر بگیرد.

راهنمای کامل خرید خانه در زعفرانیه تهران4

 

خیابان های مهم خرید خانه در زعفرانیه تهران

از آنجایی که افراد همیشه به دنبال بهترین ها هستند در راستای خرید خانه در زعفرانیه تهران نیز، بهترین ها باید در نظر گرفته شود و به آن ترتیب اثر داده شود. زعفرانیه به اتوبان چمران متصل است و دسترسی به چمران یکی از بخش های مهم این منطقه محسوب می شود. از سوی دیگر دسترسی این محله به خیابان های ولیعصر و شریعتی نیز سبب شده است که خرید خانه در این محله ها رونق بیشتری داشته باشد. مردم این منطقه از تاکسی برای رفت و آمد شهری استفاده می کنند و تاکسی های این محله در میدان تجریش حضور دارند.

در صورتی که دوست داشته باشید از ایستگاه مترو استفاده کنید می توانید نزدیک ترین ایستگاه مترو به این محله را انتخاب کنید. همینطور بی آر تی خیابان های ولیعصر نیز برای استفاده عموم در نظر گرفته شده است. در نهایت باید بدانید که اگر قرار باشد به زعفرانیه بروید می توانید از میدان تجریش با استفاده از وسایل نقلیه این مسیر را طی کنید.

البته که تقاضای خرید خانه در زعفرانیه تهران در برخی از خیابان های مهم آن بیشتر از مناطق دیگر است. یک سری مراکز نیز وجود دارد که شامل دسته بندی منطقه ای است و توانسته مراکز آموزشی و فرهنگی خوبی را شامل شود.

راهنمای کامل خرید خانه در زعفرانیه تهران5

 

خرید خانه در زعفرانیه تهران از نظر امکانات

از نظر امکانات هرچه در مورد زعفرانیه بگوییم کم است! دبستان های مختلفی در این منطقه وجود دارد که می توانند برای هر سطح انتظاری مناسب به نظر برسند. دبستان ها و دبیرستان های متوسطه که هر یک به واسطه خصوصی بودن اغلب می توانند سطح انتظارات زیادی را فراهم سازند. از سوی دیگر این منطقه دارای آموزشگاه های زبان بوده و همینطور آکادمی زبان خارجی نوبل مشهور نیز در این منطقه وجود دارد. مشخص است که موقعیت فرهنگی و هنری در این بخش نیز می تواند قابل قبول باشد. از یاد نبرید که شما به واسطه موقعیت منطقه ای این منطقه می توانید به نیازهای خود پوشش دهید.

 

قیمت خرید خانه در زعفرانیه تهران

دقت کنید که قیمت خرید خانه در زعفرانیه تهران در بخش هایی که به اماکن تفریحی و مجموعه فرهنگی نزدیک است گرانتر از سایر بخش ها است. به طور کلی یک سری بناهای مخصوص در این مجموعه دیده می شود و البته که سطح فرهنگی و منطقه ای را نیز در بر می گیرد.

موقعیت املاک در زعفرانیه تهران با سایر بخش ها فرق دارد. برخی از خانه ها بافت بسیار وسیع و خاصی دارند و برخی دیگر از خانه ها هستند که کمی قدیمی تر به نظر می رسند مشخص است که به واسطه خرید خانه در زعفرانیه تهران باید بتوانید سطح منطقه ای خاصی را در بر بگیرد. از یاد نبرید که برای خرید خانه در این منطقه افراد باید بتوانند سازو کار های مخصوصی داشته باشند تا نتیجه خوبی فراهم شود. پارک ارغوان از دسته بخش های مهم منطقه ای مربوط به زعفرانیه است که آپارتمان های اطراف آن اغلب گران هستند.

امیدوارم که مطلب راهنمای کامل خرید خانه در زعفرانیه تهران مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :