راهنمای کامل خرید خانه در مشهد

راهنمای کامل خرید خانه در مشهد

معیارهای خرید خانه امروزه تغییر کرده است. در گذشته باز بودن فضا، سنتی بودن، پوشش گیاهی منطقه و کیفیت آب و هوا بسیار مهم بود اما امروزه آرام و ساکت بودن، امنیت، نزدیکی به بازار و دسترسی به سایر نقاط مهم شهر اهمیت زیادی دارد. اگر قصد خرید خانه در مشهد داشته باشید نزدیکی به حرم امام رضا (ع) بسیار اهمیت دارد.

بهترین محله های خرید خانه در مشهد در یک نگاه

در مقدمه مقاله اشاره شد که برای خرید خانه در مشهد می بایست یک سری معیارها بررسی شود اما دوست داریم ابتدای مقاله را با یک دید کلی دنبال کنیم. اینطور که آمار خرید و فروش خانه در سال های گذشته و امسال نشان می دهد بهترین محله خرید خانه در مشهد شامل موارد زیر است:

 •     بلوار سجاد
 •     بلوار هاشمیه
 •     خیابان احمدآباد

حال سوال اینجاست که چرا سه محله بالا در لیست بهترین ها قرار گرفته اند؟ موضوع از این قرار است که برج سازی در این محله ها بیشتر از موارد دیگر است. تکنولوژی بیشتر از سایر محله ها وارد این محله ها شده است. از سوی دیگر این محله ها بسیار نزدیک به کوهستان پارک خورشید و فضای کوهستانی هستند و می توانند گزینه خوبی باشند. در این محله ها متراژ خانه ها کمی زیاد است و شاید یافتن خانه ای با متراژ پایین کمی سخت به نظر برسد. مشخص است که بخشی از این مکان به واسطه موقعیتی که دارد می تواند برای سرمایه گذاری مناسب باشد.

یک سری محله های دیگر در مشهد برای خرید خانه وجود دارد که از نظر دسترسی به سایر نقاط مشهد گزینه خوبی محسوب می شود. به هر صورت رفت و آمد از موضوعات مهمی است و اگر ماشین شخصی نداشته باشید این موضوع اهمیت بسیار بیشتری خواهد داشت.

در مشهد خیابان های اصلی، شبکه های خطوط اتوبوسرانی و خطوط مترو بسیار دیده می شود. هزینه و زمان دو موضوع مرتبط به هم است و می تواند نقش قابل توجهی داشته باشد. در صورتی که دوست دارید به برخی از نقاط شهر مشهد دسترسی آسان تری داشته باشید می بایست به سراغ خرید خانه در محله های زیر بروید:

 •     بلوار وکیل آباد
 •     بلوار امامت
 •     جلال آل احمد
 •     سید رضی
 •     دانش آموز
 •     باهنر
 •     کوثر شمالی
 •     هفت تیر
 •     صیاد شیرازی

این مکان ها از یک جهت به ایستگاه مترو نزدیک هستند و از سوی دیگر نیز به میدان آزادی و کمربند بزرگراه مشهد دسترسی دارند.

محله های مناسب کارمندان برای خرید خانه در مشهد

کارمندان اغلب دوست دارند در محله ای ساکت زندگی کنند و آرامش و دوری از تنش و سر و صدا برای این افراد بسیار مهم است. این افراد اغلب ترجیح می دهند کوچه هایی با عرض کم داشته باشند به طوری که تعداد واحدهای مسکونی در یک کوچه نباید بیشتر از حد معمول باشد. مشخص است که مسجد و مدرسه دو عامل شلوغی در محله های مختلف هستند و اغلب کارمندان ترجیح می دهند در فضای دور از شلوغی زندگی کند.

بلوار سجاد در لیست مواردی قرار دارد که اغلب کارمندان علاقه دارند در آن زندگی کنند. بلوار سجاد در لیست محله های بسیار آرام در مشهد محسوب می شود. البته آپارتمان هایی که در بخش های ملاصدرا، بابک، ناصر خسرو و احمدآباد دیده می شود نیز موارد خوبی برای کارمندان محسوب می شود. در جدیدترین آمار خرید خانه در مشهد در سال 99 مشخص است که هاشمیه و هنرستان گزینه خوبی هستند و می توانند مورد استفاده قرار بگیرند.

بانوان بسیار دوست دارند در محله هایی سکونت داشته باشند که به مراکز خرید نزدیک است از این رو امتیاز ویژه ای برای این افراد در نظر گرفته می شود. محله هایی مانند بلوار جانباز، بلوار سجاد و بلوار امامت موارد بسیار عالی برای این افراد محسوب می شود. در این محلات بازار پوشاک و مراکز خرید گسترده ای دیده می شود که می تواند جنبه سرگرمی نیز داشته باشد.

راهنمای کامل خرید خانه در مشهد2

 

محله های گران خرید خانه در مشهد

می دانیم که برخی از افراد سرمایه گذاری در دنیای ملک و املاک را مواردی قابل قبول می دانند از این رو به سمت مناطقی می روند که سودآوری خوبی داشته باشد. ما چندین محله گران قیمت و سودآور مشهد را جدا کرده ایم و قصد داریم با هم فضای اسکان و شرایط خرید خانه در این محله ها را بررسی کنیم:

بلوار سجاد: مشهدی های عزیز می دانند که بلوار سجاد در لیست محله های قدیمی این شهر قرار دارد اما از زمان های قدیم تا به امروز در لیست موارد مرفه نشین مشهد محسوب می شود. این محله شامل کوچه های سرسبز و فضای بازی خوب برای کودکان است و شامل پارک های کوچک متعددی است. پاساژ ها و مراکز خریدی که در این محله وجود دارد اغلب در ارائه محصولاتی با برند و کیفیت عالی فعالیت می کنند. این محله به طور کلی می تواند در لیست محله های بالاشهر محسوب می شود و قطعاً قیمت خرید خانه در مشهد به خصوص بلوار سجاد بالا است. خانه ها از متراژ 65 الی 200 متر مربع طراحی شده اند و جدیداً آپارتمان سازی بسیار دیده می شود.

خیابان احمدآباد: احمدآباد در لیست محله های بزرگ مشهد است و وسعت زیادی دارد به طوری که شامل خیابان های بابک، عدالت، ملاصدرا و پاستور و قائم می شود. این منطقه بر اساس شرکت های تجاری خود رشد داشته است. مثلاً بزرگترین بازار موبایل مشهد مربوط به احمدآباد است. این منطقه شامل شرکت های بزرگ هواپیمایی بوده و مراکز خرید بسیار لوکسی در آن دیده می شود. آپارتمان سازی در احمدآباد بسیار وسیع است اما هنوز در یک نگاه کلی خانه های ویلایی بیشتر به چشم می خورد. برای خرید خانه در مشهد می بایست وضعیت ملک نیز بررسی شود.

راهنمای کامل خرید خانه در مشهد3

 

محله های تجاری خرید خانه در مشهد

تجارت ملک و مسکن می تواند سهم ارزشمندی از اقتصاد را شامل شود و این روزها نیز بازار املاک داغ است. مشهد نیز دارای محله هایی است که رشد تجاری بالایی داشته است و البته که می تواند در لیست محله های متوسط محسوب شود. موضوع از این قرار است که نباید حتماً به سراغ محله های گران مشهد مانند بلوار سجاد بروید شما می توانید نکات تجاری را رعایت کرده و سودآوری خوبی داشته باشید.

خیابان نواب صفوی: کسانی که علاقمند به زندگی در نزدیکی حرم امام رضا (ع) هستند می توانند به سراغ خیابان نواب صفوی بروند. این خیابان در منطقه ثامن مشهد قرار دارد و مشهدی های عزیز آن را به پایین خیابان می شناسند. در صورتی که قصد خرید خانه در مشهد در منطقه نواب صفوی دارید باید خودتان را برای زندگی در فضایی ویلایی و سنتی آماده کنید. این محله بافت قدیمی دارد اما مجتمع تجاری آرمان در این بخش توانسته بهترین برندهای پوشاک و محصولات آرایشی را شامل شود و موقعیت بی نظیری را ایفا می کند.

خیابان سناباد: سناباد مربوط به منطقه یک مشهد است و با فروشگاه های لوازم خانگی و کابینت و مصنوعات چوبی که دارد بسیار مشهور و بی نظیر است. موقعیت خانه در این منطقه با بافت جدید روبرو است اما قیمت خوبی دارد و در لیست مناطق مقرون به صرفه در مشهد محسوب می شود. این منطقه به طور کلی می تواند موقعیت گردشگری خوبی نیز داشته باشد.

کوه سنگی:  در لیست دومین و مشهورترین پارک های بزرگ مشهد است و از نظر مدرن ترین مراکز خرید بی نظیر است. این منطقه می تواند به واسطه موقعیتی که دارد گزینه خوبی برای زندگی محسوب می شود. کوه سنگی به واسطه سینما و فود کورت های بی نظیر خود مشهور بوده و جنبه تجاری دارد.

بازار رضا:  از قدیم و ندیم زائران به عشق امام رضا و بازار رضا مشهد را انتخاب می کردند بنابراین محال است خانه ای در این منطقه خریداری کنید و با مشکل روبرو شوید. این منطقه به طور کلی شامل کارگاه های طلا کاری و فیروزه تراشی بوده و همینطور شامل صنایع دستی و … است. این منطقه دارای خانه هایی با بافت قدیمی و جدید است و می تواند موقعیت خوبی برای سلایق مختلف را شامل می شود.

ارزان ترین محله های خرید خانه در مشهد

در صورتی که مبلغی محدود دارید و نمی توانید به سراغ محله هایی که تا به اینجا توضیح دادیم بروید و از سوی دیگری قصد خرید خانه در مشهد دارید، می توانید به سراغ محله هایی بروید که از نظر قیمت در شرایط بهتری قرار دارند. منطقه دلاوران و سرافرازان در لیست مناطق مشهور خرید خانه در مشهد محسوب می شوند. به طوری که متوسط قیمت فروش ملک در این مناطق ارزانتر از سایر مکان ها است. البته که این محله ها شامل بافت های قدیمی هستند، شاید امنیت و آرامش آنطور که باید دیده نمی شود و به طور کلی در لیست محله های ضعیف نشین مشهد قرار دارد اما افزایش قیمت ملک بر روی املاک این منطقه نیز تاثیر گذاشته است و می تواند یک نگاه اقتصادی خوبی باشد.

جمع بندی

در این مقاله بهترین محله های خرید خانه در مشهد بررسی شد، اطلاعاتی در مورد فضای تجاری برخی از محله ها داده شد و موارد گران و ارزشمند از نظر اقتصادی مشخص شد. در نهایت اشاره ای به محله های ارزان و مناسب تر شد تا شرایط خرید خانه در مشهد برای همه افراد در هر سطحی فراهم باشد.

امیدوارم که مطلب راهنمای کامل خرید خانه در مشهد مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :