راهنمای کامل خرید خانه در درکه تهران

راهنمای کامل خرید خانه در درکه تهران

خاطره سازی در درکه تهران یکی از بهترین انتخاب هایی است که می توانید داشته باشید. تهرانی ها درکه را بهترین گزینه آخر هفته می دانند. منطقه ای خوش آب و هوا که به واسطه فضای تفریحی بی نظیری که دارد بسیار دل انگیز است. خرید خانه در درکه تهران یکی از انتخاب های خوب برای تهرانی ها و سایر افراد است به طوری که می توانند به اصطلاح یکی از دهکده های خوش آب و هوای شمیرانات را برای خود داشته باشند! درکه در منطقه 2 شهرداری تهران قرار گرفته است و به نوعی بخشی از شهرستان شمیرانات محسوب می شود. این منطقه از سمت شرق به ولنجک و از سمت غرب به اوین متصل می شود. درکه از سمت جنوب به محله سعادت آباد متصل است و این موضوع سبب شده تا قیمت خرید خانه در درکه تهران کمی گران باشد. در خرید هوشمندانه فکر کنید.

 

درکه تهران در یک نگاه

اولین و مهمترین ویژگی که به درکه تهران می توان نسبت داد، وضعیت آب و هوایی دل انگیز این بخش است. به طور کلی این منطقه زیبایی طبیعی زیادی دارد و از محبوب ترین گزینه ها برای کوهنوردان محسوب می شود. کسانی که طبیعت را دوست دارند، درکه را بهترین گزینه تفریحی در نظر می گیرند. از سوی دیگر این منطقه مهمترین مسیر کوهپیمایی محسوب می شود و به نوعی برای گروهی از کوهنوردان می تواند یک فضای ورزشی خوب باشد.

موضوع دیگر بافت قدیمی ساختمان های درکه تهران است به طوری که علاوه بر مدرن سازی شهری، بافت قدیمی خود را حفظ کرده است و توانسته ساختار مخصوصی داشته باشد. از سوی دیگر این منطقه مدرن سازی را بخش مهمی از ساخت و ساز و رشد خود در نظر می گیرد.

این منطقه تنها یک محله دوست داشتنی نیست در واقع ییلاق تهران محسوب می شود و می تواند برای فرار از گرمای طاقت فرسای تابستان انتخاب خوبی باشد. اگر خرید خانه در درکه تهران را انتخاب کنید آرامش و طبیعت و هوای خوب و دل انگیز را با هم خواهید داشت.

درکه تهران در میان دامنه های جنوبی کوه های بلند البرز واقع شده است و به نوعی در اطراف طبیعتی سبز محصور شده است. این منطقه از سمت شمال در امتداد کوه های توچال قرار دارد و به واسطه قله و کوه های زیادی که دارد برای کوهپیمایی بسیار جذاب است. غرب درکه محله اوین و جنوب این بخش نیز محله سعادت آباد است. اگر از درکه به سمت شرق حرکت کنید به دانشگاه شهید بهشتی تهران خواهید رسید.

 

بهترین محله خرید خانه در درکه تهران

یک موضوع جالب در مورد درکه این است که بافت همه خیابان ها و محله های آن یک دست است و این موضوع سبب می شود که بتوانید پیاده روی خوبی داشته باشید. همه مناطق سرسبز هستند و فضایی دوست داشتنی را شامل می شوند. برخی از خیابان های درکه برای خرید و فروش آپارتمان بسیار جذاب هستند مثلاً خیابان کوهسار درکه که دارای شرایط دیدنی و جذاب است. یک سری خیابان ها نیز هستند که به واسطه خرید ملک گزینه بسیار خوبی هستند مثلاً خیابان احمدپور، خیابان موسوی، خیابان شهید میر اسماعیلی و همینطور خیابان تفنگ سازان از موارد خوب برای خرید خانه در درکه تهران هستند به طوری که دسترسی از این خیابان ها به بسیاری از مناطق دیگر به سادگی صورت می گیرد. خیابان موسوی به طور کلی یکی از بهترین محله هایی است که افراد می توانند در آن خرید داشته باشند و مراکز خرید زیادی در این بخش وجود دارد که برای بانوان بسیار جذاب است.

در خصوص قیمت خرید خانه در درکه تهران بهتر است بدانید است که بازار خرید و فروش در شمال تهران همیشه رونق دارد به طوری که امتیازات و شرایط عالی دیده می شود و رنج قیمت خانه نیز بالا است. همینطور موقعیت آپارتمان ها نیز به واسطه منطقه شهری ارزیابی می شود.

راهنمای کامل خرید خانه در درکه تهران12

 

خرید خانه در درکه تهران از نظر دسترسی

دسترسی از درکه به سایر بخش ها آسان است به طوری که وضعیت مناسب گردشگری دیده می شود. این محله از نظر مسافت دور از مرکز و جنوب شهر است اما به نوعی راه رفت و آمد برای این منطقه بسیار خوب بوده و وسایل نقلیه عمومی وجود دارد. از سوی دیگر دسترسی به خط یک مترو به واسطه تاکسی و مینی بوس صورت می گیرد. کسانی که قصد رفتن به سایر نقاط تهران را دارند می توانند از خط 4 اتوبوس های تندرو استفاده کنند. از یاد نبرید که خودروی شخصی نیز گزینه خوبی برای تردد در این منطقه محسوب می شود. در واقع دسترسی به بزرگراه های چمران و یادگار امام برای این منطقه بسیار خوب است. دسترسی به سایر نقاط شهر نیز آسانتر می شود.

 

خرید خانه در درکه تهران از نظر امکانات

برخی از افراد فکر می کنند که چون درکه در منطقه ای دور از مرکز شهر قرار دارد امکانات کمتری را شامل می شود، این تصور اشتباه است. به طور کلی این منطقه امکانات موجود از نظر آموزشی و ورزشی و درمانی را به شکل کامل ارزیابی کرده است. برخی از مدارس و مراکز آموزشی در این منطقه قرار دارد. مثلاً مدارس دخترانه شهدای هفتم تیر و یا مدرسه پسرانه شهید غفاری مربوط به این بخش است که شرایط فرهنگی و آموزشی را به خوبی فراهم می سازد. همینطور مراکز ورزشی محله درکه شامل ورزشگاه شهدای درکه نیز از امکانات مهم این بخش محسوب می شود. یک سری مساجد قدیمی و ارزشمند نیز مانند مسجد جامع درکه و حسینیه درکه وجود دارد که محبوبیت زیادی دارد و به نوعی منطقه ای سنتی محسوب می شود. دیدنی های درکه به نوبه خود تمام نشدنی است و از موارد پر اهمیت محسوب می شود. در این بخش بازارهای زیادی برای تامین مایحتاج زندگی وجود دارد که سبب می شود دسترسی به بازار نیز آسانتر باشد.

راهنمای کامل خرید خانه در درکه تهران13

 

خرید خانه در درکه تهران از نظر مکان های تفریحی

طبیعت زیبای درکه خود یکی از بخش های تفریحی محسوب می شود به صورتی که فرصتی بی نظیر برای افراد فراهم می سازد. درکه طبیعتی بی نظیر دارد و این موضوع سبب شده است که یکی از تفریحگاه های مهم شهری در تهران باشد. همینطور کوه و آبشار و جنگل های سبز این منطقه نیز برای زندگی گزینه خوبی هستند. از سوی دیگر معروف ترین قله های تهران نیز مربوط به بخش درکه است. مثلاً قله های آبشار جوزک، پلنگ جوزک، پلنگ جال و هفت چشمه از معروف ترین چشمه های منطقه هستند. از سوی دیگر پارک کوهسار و پناهگاه پلنگ چال نیز مکانی پر بازدید در این منطقه محسوب می شوند. مسیر های پیاده روی نیز در درکه وجود دارد. کافه و رستوران های زیادی نیز با منوهای جذاب و خوشمزه دیده می شوند.

امامزاده سید محمد والی یکی از بهترین مکان های زیارتی و دیدنی در درکه بوده که به نوعی سبب می شود هر ساله گردشگران زیادی به این سمت جذب شوند، خانه هایی که در اطراف این بخش وجود دارند برای اجاره شبانه بسیار پردرآمد هستند. از سوی دیگر این منطقه به واسطه زمین های بایری که دارد مورد ارزیابی قرار گرفته است. این بنا به طور کلی به واسطه ورود به سمت شمال گزینه خوبی محسوب می شود.

 

چرا خرید خانه در درکه تهران؟

برخی از افراد سوال می کنند که چرا در بین محله های مختلف تهران، با وجود مناطق مدرن به سراغ خرید خانه در درکه تهران برویم. موضوع از این قرار است که جاذبه های مختلف گردشگری و کوهستانی این منطقه سبب شده است که گردشگران زیادی به سراغ آن بروند و این موضوع سبب می شود سهم اقتصادی این محله بیشتر باشد به طوری که سودآوری خانه های خریداری شده نیز ارزیابی شود. از سوی دیگر بسیاری از خانه ها هستند که از نظر قیمت به نسبت سایر بخش ها شرایط بهتری دارند.

امکانات رفاهی نیز در درکه بسیار خوب است و مسیر کوهپیمایی نیز به صورت دقیق دنبال می شود. این محله به واسطه موقعیت منطقه ای جذابی که دارد می تواند سهم اقتصادی خوبی باشد.

بهار و تابستان برای درکه موقعیت منطقه ای خوبی است و می تواند از نظر درآمدزایی نیز در شرایط خوبی قرار بگیرد به این ترتیب وضعیت خرید خرید خانه در درکه تهران به واسطه ورود توریسم بیشتر نیز می شود.

 

نکات خرید خانه در درکه تهران

برای خرید خانه در درکه تهران بهتر است در ابتدا تصمیم بگیرید که خانه ویلایی و قدیمی دوست دارید و یا قرار است خانه جدید و سازه های آپارتمانی را انتخاب کنید، این موضوع سبب می شود که موقعیت گردشگری برای شما سودآور باشد. از سوی دیگر تجهیزات مناسب و آمادگی کامل برای زندگی در این محله به صورتی است که افراد می توانند خانه هایی در وضعیت پیش فروش را خریداری کنند، خانه هایی که در ابتدای ساخت خود هستند و قیمت گذاری نشده اند به این ترتیب موقعیت خرید خانه می تواند در درکه به صورت حرفه ای ارزیابی شود. در بهترین شرایط وضعیت خرید ملک در درکه برای کسانی که به دنبال سرمایه گذاری هستند عالی است و می تواند با توجیه اقتصادی بالایی همراه باشد.

امیدوارم که مطلب راهنمای کامل خرید خانه در درکه تهران مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :