راهنمای کامل خرید خانه در ستارخان تهران

راهنمای کامل خرید خانه در ستارخان تهران

قدیمی های تهران ستارخان را به خوبی می شناسند، این محله سرزنده ترین محله شمال غرب تهران محسوب می شود. در گذشته به این منطقه تاج گفته می شد و خرید خانه در ستارخان تهران به واسطه منطقه 2 بودن آن شهرت زیادی دارد. محله ستارخان به مرکز و غرب تهران دسترسی دارد و به نوعی خوراکی فروشی های زیادی را در دل خود جای داده است. این منطقه از نظر دسترسی در شرایط خوبی قرار دارد. وسایل حمل و نقل عمومی در این بخش خوب است و محدودیت ترافیکی دیده نمی شود.

 

بافت ستارخان در یک نگاه

تاریخچه ستارخان به پیش از انقلاب 57 باز می گردد، در واقع تاج نامی بود که برای این محله در نظر گرفته می شد. پس از انقلاب و به احترام جهادی که ستارخان داشت این منطقه مشهور به محله ستارخان شد. ستارخان پل ارتباطی به غرب است و در لیست محله های مهم تهران قرار می گیرد. کسانی که خرید خانه در ستارخان تهران را انتخاب می کنند می دانند که محله ای قدیمی را انتخاب کرده اند. محله ای که همه اصول شهرسازی را رعایت کرده است و اگر به بافت خانه هایش دقت شود خبری از فرسودگی نیست. از سوی دیگر در این منطقه آپارتمان های نوساز و خانه های ویلایی زیادی دیده می شود. مثلاً قیمت خرید خانه در ستارخان تهران به واسطه وجود برج های سه گانه در این منطقه بسیار رشد داشته است. ساخت این برج ها توسط معماران اسپانیایی صورت گرفته است.

بعد از پیروزی انقلاب مراحل ساخت این برج ناتمام باقی ماند. این مجتمع مسکونی با اینکه قدمت زیادی دارد اما بسیار پویا و سرزنده است و به نوعی منطقه ای خوب محسوب می شود.

این منطقه به صورت ترکیبی است که هم ساختمان های بلند در آن دیده می شود و هم سازه های کوتاه و ویلایی، هم شامل خیابان های شلوغ است و هم برخی از بخش ها آرام و کم تردد است.

راهنمای کامل خرید خانه در ستارخان تهران2

 

محله های مهم خرید خانه در ستارخان تهران

کسانی که به دنبال خرید خانه در ستارخان تهران هستند بهتر است به سراغ محله هایی بروند که ریز محله محسوب می شوند. مثلاً دریان نو، شهرآرا و تهران ویلا سه محله مشهور در ستارخان است که دوست داریم در خصوص هر یک از این محله ها توضیحی ارائه دهیم تا خرید خانه در ستارخان تهران آسانتر باشد.

 

محله خلوت خرید خانه در ستارخان تهران

محله دریان نو یکی از محله های خوب در بین خیابان ستارخانه است و به نوعی گزینه ای خوب در راستای خرید خانه محسوب می شود. از سوی دیگر خیابان های حبیب الله و و زنجان شمالی نیز در این بخش قرار دارند. نام دریان نو برگرفته از بنیان گذار این محله فردی به نام مهدی ابراهیمی دریانی است. این محله شامل بسیاری از ادارات مهم می شود مثلاَ سازمان آب و فاضلاب و شهرداری منطقه 10 در این بخش قرار دارند. از سوی دیگر محله ای خلوت برای خرید خانه در ستارخان تهران محسوب می شود به طوری که از مراکز خرید شلوغ دور است و برای کسانی که دوست دارند در آرامش باشند گزینه خوبی محسوب می شود.

 

محله شلوغ خرید خانه در ستارخان تهران

شهرآرا نام محله دیگری در ستارخان تهران است که از سمت جنوب مشرف به ستارخان است. این محله دارای مراکز درمانی و مراکز مذهبی بوده و همینطور مجتمع های مسکونی نیز در این محله وجود دارد. مثلاً بیمارستان های حضرت رسول و همینطور حسینیه شهرآرا در این بخش قرار دارد. مجتمع زیتون و نسترن نیز مربوط به این منطقه است. بوستان شهرآرا نیز بخش مهمی از این منطقه محسوب می شود و قدمت 60 ساله دارد. شهرآرا محله خوبی برای زندگی بوده و گزینه عالی برای شرایط محیطی مختلف است.

راهنمای کامل خرید خانه در ستارخان تهران3

 

محله مدرن خرید خانه در ستارخان تهران

محله تهران ویلا در لیست بخش های مدرن محسوب می شود و اولین ساخت مدرن شهرسازی تهران مربوط به این محله است. در واقع این بخش با کوی نویسندگان خود بسیار مشهور است و چهره های محبوب مطبوعاتی را شامل شده است. این محله دارای بافت منطقه ای خاصی است و بانک های مهمی را در خود جای داده است.

خیابان های مهم خرید خانه در ستارخان تهران نیز شامل خیابان دریان نو، بهبودی، نصرت، حبیب الله و شادمهر شادمان است. در این خیابان ها کافه های مشهوری وجود دارد که جوانان را به سمت خود میکشاند. مثلاً کافه 213، کاه فراز، کافه نوتلا، کافه چارخونه و کافه چینو از بخش های مهم این محله هستند و موقعیت منطقه ای خوبی را شامل شده است.

راهنمای کامل خرید خانه در ستارخان تهران4

 

دلیل محبوبیت خرید خانه در ستارخان تهران

یکی از دلایل محبوبیت خرید خانه در ستارخان تهران رعایت اصول شهرسازی در این محله است به طوری که ساختمان ها در موقعیت مناسب خود ساخته شده اند و شهرسازی به صورت دقیق در این بخش رعایت شده است. از سوی دیگر این منطقه شاهراه ارتباطی مرکز تهران به سمت غرب است و رفت و آمد در این محله آسان است.

خلوت بودن خیابان دریان نو یکی از دلایل مهم خرید خانه در ستارخان تهران محسوب می شود به طوری که بافت شهری خوبی دارد و موقعیت منطقه ای مخصوصی را شامل می شود. بازار مفید نام بازار محلی این منطقه است که نیازهای ساکنین این بخش را برطرف می سازد. از سوی دیگر وضعیت آب و هوایی در ستارخان بسیار خوب است و شرایط منطقه ای نیز جذاب و دل انگیز است. وضعیت دسترسی به مراکز اداری و تجاری مرکز شهر به خوبی صورت می گیرد. دو پمپ بنزین در نزدیکی ستارخان وجود دارد که شامل پمپ بنزین شهرآرا و پترو است که برای ماشین داران گزینه خوبی است.

راهنمای کامل خرید خانه در ستارخان تهران5

 

قیمت خرید خانه در ستارخان تهران

موضوع مهم دیگر، قیمت خرید خانه در ستارخان تهران است که برای هر خیابان با خیابان دیگر فرق دارد. مثلاً سطح قیمت خرید خانه در ستارخان تهران متوسط رو به بالا است. اگر بخواهیم در مورد بهترین و خلوت ترین منطقه ستارخانه صحبت کنیم، دریان نو گزینه خوبی محسوب می شود. خیابانی خلوت که از نظر رفت و آمد در شرایط خوبی قرار دارد. این بخش از مرکز خرید دور است و افرادی که دارای خودروی شخصی هستند این منطقه را برای زندگی مناسب می دانند. از سوی دیگر نرخ خرید آپارتمان در این بخش نیز از سایر بخش ها بیشتر است.

گزینه دیگر آپارتمان های خیابان بهبودی است که دسترسی راحتی به اتوبوس و مترو دارد. وضعیت سکونت و زندگی در محله ستارخان خوب است و ریسکی در طی ندارد و از سرمایه گذاری نیز در شرایط خوبی قرار می گیرد. این منطقه به واسطه شرایط گردشگری خوبی که دارد می تواند موقعیت خرید خوبی داشته باشد.

 

خرید خانه در ستارخان تهران از نظر دسترسی

همانطور که در قسمتی از متن اشاره شد، ستارخان در واقع شاهراه ارتباطی غرب به شرق محسوب می شود. این منطقه از نظر دسترسی وضعیت خوبی دارد. در صورتی که اتومبیل شخصی ندارید می توانید از بی آر تی استفاده کنید و از ایستگاه پل ستارخان به منطقه مورد نظر بروید. موضوع دیگر این است که محله ستارخان مترو اختصاصی ندارد اما تاکسی های خطی وضعیت دسترسی را بسیار آسانتر کرده اند. تاکسی ها شما را به ایستگاه مترو طرشت و ایستگاه مترو آزادی می رسانند. افرادی که اتومبیل شخصی دارند برای دسترسی به سایر نقاط تهران می توانند از بزرگراه چمران استفاده کنند. همینطور بزرگراه یادگار امام و بزرگراه جلال آل احمد از دیگر بخش های مهم دسترسی به نقاط مختلف شهر هستند.

 

خرید خانه در ستارخان تهران از نظر امکانات

موقعیت منطقه ای ستارخان به صورتی است که دسترسی به مدارس دخترانه و پسرانه بسیار آسان است. از سوی دیگر مدارس ابتدایی در این بخش بسیار زیاد هستند. مدارس متوسطه پسرانه و مجموعه های ورزشی زیادی در این منطقه وجود دارد همینطور کلینیک های بهداشت و درمان در منطقه ستارخانه وسیع است. از یاد نبرید که مسجد بین نور و مسجد حضرت ابوالفضل مکان های مذهبی در ستارخان تهران هستند. بانک های کارگران، ملی، سپه، صادرات، پارسیان، سینا و دی در این منطقه قرار دارند و کارهای بانکی به خوبی انجام می شوند.

پارک انقلاب و دوستان دو منطقه تفریحی خوب در ستارخان تهران است همینطور پارک چمن، بوستان ستارخان و بوستان تهران ویلا، پارک ویلا و پارک جوانه موارد مهم برای خرید خانه در ستارخان تهران محسوب می شوند. از سوی دیگر بازار گل و گیاه و همینطور بوستان شاهین در لیست سایر بخش های ستارخان قرار دارند. هر یک از مکان های دیدنی این بخش به واسطه موقعیت منطقه ای که دارند دسته بندی شده اند. اینطور که مشخص است این مکان های دیدنی به واسطه سطح منطقه ای که دارند سبب شده تا ستارخان رشد اقتصادی بهتری داشته باشد. وضعیت رهن و اجاره و خرید خانه در ستارخان تهران روز به روز بهتر است و این موضوع به دلیلی فضای ترکیبی و امکانات متنوع منطقه محسوب می شود. کسانی که خرید خانه در ستارخان تهران را انتخاب می کنند می توانند در طی چند ماه سود اقتصادی بهتری داشته باشند و این موضوع می تواند راندمان منطقه ای ستارخان را بیشتر کند. در هر صورت این بخش دارای بافت شهرنشینی خوبی است و برای جوانان نیز انتخاب خوبی محسوب می شود.

امیدوارم که مطلب راهنمای کامل خرید خانه در ستارخان تهران مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :