راهنمای کامل خرید خانه در طرشت تهران1

برای خرید خانه در طرشت تهران بهتر است موقعیت دقیق منطقه ای را لحاظ کنید، مثلاً این محله دارای بخش های شمالی و جنوبی است که هر یک از نظر بافت شهری در شرایط متفاوتی قرار دارند. محله طرشت در منطقه 2 شهرداری تهران قرار دارد و در شمال شرقی آزادی واقع شده است. یکی از عواملی که سبب محبوبیت خرید خانه در طرشت تهران می شود نزدیک بودن آن به دانشگاه صنعتی شریف است. طرشت در گذشته از بخش های خوش آب و هوای تهران محسوب می شد و به نوعی آنقدر سرسبز بوده که برخی از افراد به آن لقب رشت 2 داده بودند به نوعی طرح رشت شناخته می شد و اسم طرشت نیز برگرفته از همین موضوع است. این محله برای خرید خانه گزینه خوبی محسوب می شود و دارای بافت منطقه ای جذابی است. موقعیت خرید خانه در طرشت تهران برای کارمندان بسیار خوب است.

راهنمای کامل خرید خانه در طرشت تهران2

 

منطقه طرشت تهران در یک نگاه

طرشت در منطقه 2 شهرداری قرار دارد و از سمت شمال به بزرگراه شیخ فضل الله نوری متصل است. این محله از سمت جنوب مربوط به خیابان آزادی است و همینطور از بخش شرق نیز به بلوار شهید تیموری متصل است. موقعیت منطقه ای طرشت بسیار جذاب است به طوری که اگر فرد دچار بیماری تنفسی باشد و به دنبال محله خوبی برای خرید خانه باشد طرشت قطعاً گزینه خوبی محسوب می شود. خرید خانه در طرشت تهران به واسطه موقعیت دسترسی بی نظیری که دارد نیز محبوبیت زیادی دارد. خرید خانه در طرشت تهران برای کسانی که به مناطق قدیمی علاقه دارند بهترین انتخاب است.

 

خرید خانه در طرشت تهران از نظر دسترسی

افرادی که از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می کنند برای دسترسی به بخش های مختلف از طرشت می بایست به سراغ 4 ایستگاه مترو بروند. 4 ایستگاه مترو در این محله وجود دارد که هر یک به واسطه موقعیت جغرافیای مشخص خود دسته بندی شده اند. در غرب این منطقه خطوط اتوبوس تندرو نیز دیده می شود و همینطور ایستگاه های تاکسی در هر منطقه از طرشت وجود دارد. در صورتی که اتومبیل شخصی دارید می توانید به سادگی از طرشت به بزرگراه یادگار امام بروید و یا منطقه محمد علی جناح را انتخاب کنید. از سوی دیگر منطقه شیخ فضل الله نوری از دیگر بخش های مهم دسترسی در طرشت تهران محسوب می شود بنابراین از نظر دسترسی مشکلی ندارد. برای خرید خانه در طرشت تهران بهتر است دسترسی به بانک و وسایل حمل و نقل عمومی بررسی شود.

این منطقه در راستای دسترسی به مکان های دیدنی نیز در شرایط مناسبی قرار گرفته است. مثلاً بوستان های توفیقی، جاوید و رازقی و طرشت از بخش های مهم دسترسی محسوب می شوند. همینطور پارک ارمغان نیز وجود دارد که بخش خود گردشگری در طرشت تهران است.

راهنمای کامل خرید خانه در طرشت تهران3

 

اگر بخواهیم خرید خانه در طرشت تهران را از نظر مسیرهای دسترسی به طور دقیق بررسی کنیم شرایط به این صورت است که برای دسترسی به اتوبوس های تندرو، نیاز است که از خط ده مترو در ضلع غربی طرشت برای رسیدن به ایستگاه اتوبوس استفاده کنید. این خطوط در واقع مبدا و مقصد بخش پایانه آزادی و همینطور دانشگاه آزاد علوم تحقیقات محسوب می شود. این خط مترو در بزرگراه محمد علی جناح ایستگاه دارد و همینطور در بخش شمال غرب میدان آزادی نیز پایانه تاکسیرانی شهید نظری وجود دارد. در خیابان بایندری و پایانه جانبازان نیز دسترسی به ایستگاه اتوبوس فراهم شده است.

خط دو فرهنگسرا-صادقیه یکی از بخش های دسترسی به مترو محسوب می شود. همینطور خط چهار شهید کلاهدوز-اکباتان نیز در مکان های خیابان آزادی قرار دارند. همینطور ایستگاه مترو استاد معین و بلوار شهید تیموری نیز وجود دارد که تردد را آسانتر کرده است. ایستگاه مترو طرشت و ایستگاه مترو آزادی نیز برای افراد فراهم شده است.

 

خرید خانه در طرشت تهران از نظر امکانات

منطقه طرشت تهران از نظر دسترسی به بخش های مختلف و وضعیت فرهنگی گزینه خوبی است. مدارس و مراکز آموزشی مختلفی در این منطقه وجود دارد، مثلاً دبیرستان مفید، دبیرستان شهید عباس بابایی، دبیرستان دخترانه حسنیه و همینطور دبیرستان های پسرانه شهید فرهاد حسین مردی از گزینه های مشهور و پر تقاضا هستند. سایر ناطق طرشت به طور کلی به مجموعه های ورزشی و مجموعه های مذهبی تقسیم می شود. مثلاً مساجدی که موقعیت منطقه ای خوبی دارند و یا بانک های منطقه طرشت که دارای بخش مهمی هستند. مرکز بهداشت و سایر بخش های درمانی که خود دارای رویکرد منطقه ای خوبی است. خرید خانه در طرشت تهران از نظر امکانات هیچ مشکلی ندارد.

راهنمای کامل خرید خانه در طرشت تهران4

 

مراکز بهداشتی درمانی در این منطقه در چندین بخش قرار گرفته اند مثلاً دو درمانگاه در محله طرشت واقع شده است که برای خانواده ها گزینه بسیار خوبی محسوب می شود که مشهور به درمانگاه آل یاسین و درمانگاه شهید کاظمیان است. همینطور داروخانه دکتر توکلیان در بزرگراه جناح قرار گرفته است.

بوستان تندرستی در این منطقه در خیابان شهید عزیزی قرار دارد که منطقه ای بسیار عالی برای تعطیلات آخر هفته محسوب می شود. در این منطقه خبری از مراکز خرید لوکس نبوده و به نوعی فروشگاه ها به صورت پراکنده در بخش های مختلف قرار دارند. مرکز خرید هایپراستار و معین مال در استان معین قرار دارد و پاساژ بزرگ گلدیس نیز در فلکه دوم صادقیه از بخش های مهم خرید محسوب می شوند. اینطور که مشخص است هر یک از بوستان های این منطقه دارای شرایط امنیتی مناسبی هستند.

 

راهنمای خرید خانه در طرشت تهران

در صورتی که قصد خرید خانه در طرشت تهران دارید دو نکته مهم وجود دارد که باید بررسی شود.

اولین نکته مربوط به خانه هایی است که به صورت چند طبقه طراحی شده اند، در واقع این خانه ها به واسطه طبقاتی که دارند از نظر قیمت گذاری متفاوت هستند، برخی از طبقات طراحی بهتری داشته و گرانتر هستند و برای برخی از طبقات شرایط پارکینگ در نظر گرفته نمی شود که سبب می شود قیمت نهایی خانه کمتر باشد.

موضوع دیگر مربوط به خانه های ویلایی است، خانه هایی که به صورت تک واحدی هستند و اغلب حیاط و فضای باز مخصوص به خود دارند. موقعیت خانه ها بسیار خوب است و از نظر منطقه ای شرایط خاصی را شامل می شود. البته که از نظر دسترسی این خانه ها به نسبت سایر خانه های منطقه ای با تقاضای بیشتری همراه است. وقتی قرار باشد خانه ای به صورت ویلایی خریداری شود سهم زیادی از بودجه مربوط به زیربنای خانه است و هزینه در راستای قیمت مصالح به کار رفته به ندرت دیده می شود. از یاد نبرید که برای خرید خانه در طرشت تهران افراد باید چندین موضوع را در نظر داشته باشند، اول اینکه ملک مورد نظر دارای بافت و قدمت مشخصی است و برخی از ملک های قدیمی تر از نظر قیمت ارزانتر هستند، این در حالی است که برای خرید خانه در طرشت تهران بودجه ای که در نظر گرفته می شود به واسطه سازه های به کار رفته در ملک است.

راهنمای کامل خرید خانه در طرشت تهران5

 

خانه های نوساز در این منطقه گران هستند به خصوص اگر در بخش میانه شهر و خیابان های اصلی قرار داشته باشند. در واقع ساخت و سازها برای خیابان های اصلی شهر با رویکرد اقتصادی همراه بوده و جنبه سودآوری خوبی دارند.

خانه های 70 الی 90 متر گرانترین گزینه هایی هستند که می توانید انتخاب کنید چون تقاضا برای آنها زیاد است اما اگر بودجه خوبی دارید، خانه هایی که متراژ بالای صد متر دارند می توانند از نظر قیمت گذاری در شرایط مخصوص به خود باشند. اینطور که بررسی ها نشان می دهد، برخی از خانه ها به واسطه موقعیت ملکی خود دارای شرایط وام هستند و برای کسانی که شرایط بازپرداخت دارند گزینه بسیار خوبی محسوب می شود.

 

بافت انسانی طرشت تهران

کسانی که قصد خرید خانه در طرشت تهران دارند، دوست دارند در مورد قومیت های مختلف منطقه نیز اطلاعاتی داشته باشند. این بخش را به بررسی بافت انسانی این منطقه اختصاص داده ایم. زرتشتی ها و اعرابی ها گروه های اولیه ای بودند که مهاجرت به این منطقه را انتخاب کردند. اینطور که آمارها نشان می دهد، طرشت در لیست مناطق مذهبی تهران قرار دارد به طوری که بافت مذهبی این منطقه هنوز هم حفظ شده است. در برخی از مناطق طرشت مردم زرتشت و اعراب زندگی می کنند. در این منطقه دانشگاه شریف قرار دارد و دانشجویان زیادی نیز در محله ساکن هستند و خانه های زیادی به دانشجویان اجاره داده می شود و بخشی از رویکرد درآمدزایی این منطقه محسوب می شود. رفت و آمد دانشجویان نیز در این منطقه زیاد است. از سوی دیگر در بخش مرکزی این محله باغ های پر از درخت و زیبا دیده می شود و برخی از کوچه ها باریک و شیبدار هستند که حس سنتی بودن محله را حفظ کرده است. بخش های دیگری از محله به واسطه مراکز صنعتی مختلفی که دارد محصور شده است. البته که بزرگراه  شیخ فضل الله نوری یکی از بخش های مهم منطقه بوده و دسترسی به این محله را بیشتر کرده است.

از نظر مرزبندی می توان گفت که طرشت تهران از بخش شمال به بزرگراه شیخ فضل الله نوری متصل است و از بخش جنوب نیز به خیابان آزادی منتهی می شود. این منطقه از بخش شرق به بلوار شهید تیموری وصل شده و از بخش غرب نیز به بزرگراه محمد علی جناح ختم شده است. موقعیت منطقه ای در این بخش ارزیابی های خاصی دارد و بافت انسانی را در بر می گیرد. برای خرید خانه در طرشت تهران بهتر است به سراغ محله ای بروید که با فرهنگ شما سازگار است.

محدودیت ترافیکی نیز برای طرشت تهران گزارش نشده است و این موضوع اهمیت زیادی دارد.

 

 

امیدوارم که مطلب راهنمای کامل خرید خانه در طرشت تهران مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

 

پاسخ دهید

ممکن است از این برچسب ها و ویژگی های HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>