راهنمای کامل خرید خانه در ونک تهران5

ونک تهران و دنیای زرق و برق مشهورش! خرید خانه در ونک تهران یک انتخاب عالی برای کسانی است که به دنبال زندگی در محله اعیان نشین هستند. ونک نشین ها خوب می دانند که در این منطقه همه چیز رنگ و بوی دیگری دارد. ونک یکی از خیابان های پر نور تهران محسوب می شود. ویترین های پر زرق و برق و منطقه ای پر از ساختمان های زیبا و لوکس که سبب می شود هر سلیقه ای جذب شود. در این مقاله شرایط خرید خانه در ونک تهران را توضیح می دهیم و موقعیت دسترسی و امکانات محله ونک را بررسی می کنیم.

 

معرفی ونک تهران در یک نگاه

ونک در لیست محله های قدیمی تهران قرار دارد و وقتی محله ای قدیمی است یعنی تاریخچه ای بسیار ارزشمند دارد که باید مورد بررسی قرار بگیرد. اینطور که تاریخ نشان می دهد ونک در ابتدا در لیست تهران نبود اما زمانی که شهر ها گسترش یافتند، این منطقه نیز وارد مرزهای تهران شد. اینطور که مشخص است خرید خانه در ونک تهران برای کسانی که در خیابان های اطراف آن زندگی می کنند تبدیل به یک آرزو شده است! به هرحال قیمت خرید خانه در ونک تهران گران است و این موضوع به دور از تصور نیست.

گذشته ونک به صورت باغ های سرسبز و منطقه ای خوش آب و هوا گزارش شده است. منطقه ای که بیشترین ساکنین آن دربار یا افراد بزرگ بودند. یک سری درختان در این منطقه کاشته می شد که “ون” نام داشتند و علت نامگذاری ونک همین بود اما باز هم داستان های زیادی در راستای نامگذاری این محله دیده می شود.

ونک در منطقه 3 شهرداری تهران قرار دارد و به نوعی مربوط به شمال غربی تهران می شود. این محله در بین محله های بالاشهر تهران گزینه خوبی محسوب می شود. ونک با خیابان های لوکس تهران همسایه است و این موضوع سبب شده است که گردشگران زیادی در این محله ها رویت شوند. مثلاً خیابان آفریقا و یوسف آباد به ونک متصل است. یک سری خیابان های مهم در اطراف این منطقه دیده می شود که به امتیازات آن افزوده است. مثلاً شهرک غرب و خیابان صانعی از گزینه های مشهور هستند.

راهنمای کامل خرید خانه در ونک تهران2

 

ونک از سمت شمال با بزرگراه هاشمی رفسنجانی همسایه است و از سمت جنوب به بزرگراه همت ختم می شود. این منطقه از سمت غرب به بزرگراه چمران و از سمت شرق به خیابان نلسون ماندلا متصل است. همسایه های ونک در بخش شرقی شهرک فجر و در بخش غربی شهرک غرب هستند. همینطور این منطقه از سمت جنوب به والفجر و از سمت شمال به اوین متصل می شود.

 

بافت ساختمان های ونک تهران

کسانی که قصد خرید خانه در ونک تهران دارند بهتر است اطلاعاتی در مورد بافت محله و ساختمان های منطقه نیز داشته باشند. ونک تهران با وجود اینکه محله ای قدیمی است اما سهم زیادی از آن مدرن است و بافت قدیمی تنها محدود به برخی از محله ها و خیابان های این منطقه است. بخشی از ونک به واسطه ساختمان های سنتی که دارد بافت مشخص آن حفظ شده است. از سوی دیگر برج های سر به فلک کشیده و آپارتمان های مسکونی و تجاری زیبایی که دارد گزینه خوبی برای خرید و فروش محسوب می شود. جلوه مدرن این منطقه بی نظیر است. اکثر خانواده های قدیمی بومی هستند که به دنبال خرید خانه در ونک تهران از نوع ویلایی هستند و این رویکرد سبب شده است که این محله با اصالت باقی بماند. بسیاری از زوج های جوان نیز آپارتمان های ونک را برای زندگی دوست دارند.

دانشگاه خواجه نصیر در ابتدای خیابان ملاصدرا قرار دارد و به طور کلی بخش زیادی از جوانان وارد ونک تهران شده اند و این موج جمعیتی جوانان سبب شده است که تبدیل به منطقه ای جذاب شود.

راهنمای کامل خرید خانه در ونک تهران3

 

در خصوص تعیین قیمت خرید خانه در ونک تهران باید اصالت، امکانات و موقعیت قرارگیری ارزیابی شود. به طور کلی اینکه کدام یک از امتیازات برای محبوبیت محله ونک دیده می شود چندان مشخص نیست. ونک در لیست مناطق مرفه نشین تهران قرار دارد و میانگین قیمت خرید خانه در ونک تهران بالا است. بافت های متفاوت ساخت و ساز در این منطقه دیده می شود. برخی از خیابان های اصلی با بافت های لوکس و تازه ساز خود بسیار خودنمایی می کنند و برخی دیگر به دلیل داشتن بافت های فرسوده توانسته اند موقعیت منطقه ای بهتری داشته باشند.

 

محله های خوب خرید خانه در ونک تهران

در مورد اینکه کدام محله در ونک به عنوان بهترین گزینه خرید خانه است، نظری نمی توان داد و اغلب خیابان ها و کوچه های این منطقه مناسب هستند اما یک سری از خیابان ها هستند که به نسبت موارد دیگر مهم تر هستند. مثلاً خیابان ملاصدرا از خیابان های مهم برای خرید خانه در ونک تهران محسوب می شود. این خیابان بافت منطقه ای خوبی دارد و ساخت و سازها در آن نسبتاً جدید است مشخص است که اگر افراد در این منطقه خانه انتخاب کنند می توانند هم از نظر دسترسی در شرایط بهتری باشند و هم از نظر سودآوری در وضعیت بهتری قرار بگیرند.

خیابان شیخ بهایی از دیگر خیابان های خوب خرید خانه در ونک تهران محسوب می شود. مشخص است که این خیابان به واسطه مراکز خرید و مراکز درمانی خود در لیست خیابان های شلوغ ونک قرار دارد و دسترسی خوبی به بخش های مختلف دارد.

سئول از دیگر خیابان هایی است که شاید کمتر کسی به دنبال خرید خانه در آن باشد اما بهتر است بدانید که آرامش و موقعیت خوبی که خیابان سئول دارد سبب شده تا به یکی از بهترین گزینه های خرید تبدیل شود. خیابان های عطار و شیرازی نیز دو مورد خوب در راستای خرید خانه محسوب می شوند. البته که هر یک از بهترین موارد خرید خانه در ونک وابسته به محله های بالاتر است چون سودآوری بهتری دارد. امکانات و سطح رفاهی که برای ونک در نظر گرفته شده است بر اساس سلیقه و معیارهای شما دسته بندی می شود. مثلاً شما می توانید به سراغ خرید خانه در ونک تهران در میدان ونک بروید چون به مراکز تجاری نزدیک تر است و سرگرم خواهید شد.

 

خرید خانه در ونک تهران از نظر دسترسی

یکی از امتیازات مهم خرید خانه در ونک تهران وضعیت دسترسی بسیار خوب آن است که سبب شده افراد نیاز روزانه خود را برطرف سازند. ونک با چندین بزرگراه اصلی تهران محاصره شده است. مثلاً همت، چمران، رفسنجانی و کردستان از مهمترین ها هستند. این رویکرد سبب شده تا رفت و آمد توسط خودروهای شخصی آسانتر شود. از سوی دیگر در اطراف میدان ونک یک سری مراکز تجاری متعدد وجود دارد و بار ترافیکی نیز در این بخش زیاد است اما وضعیت دسترسی به هر نقطه شهر سبب می شود که خیال شما راحت تر باشد. در صورتی که با ماشین شخصی رفت و آمد نکنید و از تاکسی و اتوبوس های بی آر تی استفاده کنید می توانید دسترسی بهتری به نقاط مختلف داشته باشید. همینطور خط 7 مترو تهران نیز از این محله عبور می کند و قرار است که امکانات بیشتری برای بخش مترو ونک در نظر گرفته شود. اینطور که مشخص است کسانی که خرید خانه در ونک تهران را انتخاب می کنند هیچ مشکلی در راستای رفت و آمد نخواهند داشت و به موقع به محل کارشان در هر نقطه از تهران خواهند رسید.

راهنمای کامل خرید خانه در ونک تهران4

 

خرید خانه در ونک تهران از نظر امکانات

ونک در لیست محله هایی قرار دارد که مراکز تجاری و اداری مختلفی را شامل شده است. در واقع ساخت و سازهای تجاری این منطقه سبب شده تا منطقه ونک یکی از بهترین مناطقی باشد که برای خرید خانه انتخاب می شود. ونک از جمله محله هایی است که امکانات آموزشی و درمانی و تفریحی و اداری مختلفی را شامل شده است و به نوعی توانسته نیازهای اولیه برای هر شخص را در نظر بگیرد. از سوی دیگر این منطقه به واسطه فضای فرهنگی خوبی که دارد برای ورود به دانشگاه ها و مدارس دولتی و غیر دولتی نیز مشکلی نخواهد داشت. مجموعه ورزشی ونک یکی از مهمترین گزینه هایی است که طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است. مثلاً این منطقه با بیمارستان بقیه الله خود شهرت زیادی دارد همینطور مساجد بقیه الله و جامع ده نمک نیز از اماکن مذهبی در ونک محسوب می شوند. کسانی که خرید خانه در ونک تهران را انتخاب می کنند دسترسی به بانک دارند و همینطور می توانند به ادارات مختلف این منطقه نیز مراجعه کنند.

 

جاهای دیدنی ونک

از آنجایی که شهرت محله ونک تهران زیاد است و مراکز تجاری مختلفی را شامل شده است یکی از بهترین گزینه های تفریحی تهران نیز محسوب می شود. پل مشهور طبیعت و پارک آب و آتش مربوط به ونک است و همینطور مراکز تفریحی و فضای سبز بی نظیری نیز دارد که سبب شده تا افراد زیادی به آن جذب شوند. کافه ها و رستوران های جذاب و فود کورت های مخصوص از بخش های مهم ونک محسوب می شوند که پاتوق بسیاری از جوانان در ونک است و فضای عاشقانه خوبی برای زوج های جوان در نظر گرفته می شود. اینطور که مشخص است این منطقه از نظر گردشگری گزینه خوبی است و توانسته فضای فرهنگی و هنری خاص مربوط به خود را فراهم سازد.

 

 

امیدوارم که مطلب راهنمای کامل خرید خانه در ونک تهران مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

 

پاسخ دهید

ممکن است از این برچسب ها و ویژگی های HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>