راهنمای کامل خرید خانه در قلهک تهران

راهنمای کامل خرید خانه در قلهک تهران

خرید خانه در قلهک تهران به واسطه بافت سنتی و آب و هوای خوبی که دارد یک پیشنهاد عاقلانه محسوب می شود. تنوع مذهبی منطقه قلهک تهران سبب شهرت آن شده است. یکی از محله های قدیمی تهران است که در ابتدا در جاده قدیم شمیرانات قرار داشت و امروزه نام خیابان شریعتی به آن داده می شود. این محله در بخش شمال شرقی تهران قرار دارد. ساکنین این محله در حدود 5 الی 6 هزار نفر تخمین زده شده اند. محله قلهک به طور کلی مربوط به مسلمانات و ارمن و یهودی است و تنوع مذهبی که دارد سبب شده تا نظر بسیاری از تاریخ نویسان جلب شود. وضعیت آب و هوایی این منطقه خوب است و یک سری کارخانه های مهمات سازی خوب در آن دیده می شود که سبب شهرت آن شده است. وضعیت خرید خانه در قلهک تهران خوب است و سهم اقتصادی بالایی را شامل شده است.

 

محله قلهک تهران در یک نگاه

خرید خانه در قلهک تهران برای کسانی که به سلامتی خود اهمیت می دهند، انتخاب خوبی است. اگر از بیماری های تنفسی و قلبی رنج می برید و به دنبال محله ای خوش آب و هوا برای زندگی هستید، قلهک قطعاً گزینه خوبی محسوب می شود. به طور کلی این محله در گذشته اراضی خوش آب و هوای تهران در راستای باغداری و کشاورزی محسوب می شد. باغ های این مناطق محلی برای استراحت مردم بوده و مردم از هوای گرم این بخش دور می شدند، اینطور که مشخص است تابستان های داغ توسط فضای دل انگیز قلهک قابل تحمل می شد. دروس نام دهی بود که بیشتر کشاورزان آن ارمنی بودند. محله ای جذاب که امروزه با ساخت و سازهای مدرن خود جلوه دیگری دارد. ساخت امکانات و خدمات رفاهی که برای این منطقه در نظر گرفته می شود بسیار خاص است. موقعیت منطقه بی نظیر است و توانسته شرایط خرید را بهتر نماید. سرمایه گذاران زیادی این منطقه را برای سودآوری انتخاب کردند و این موضوع سبب شد تا موقعیت منطقه ای قلهک بهبود یابد. خدمات رفاهی و منطقه ای در این منطقه رشد بهتری یافت و به طور کلی رفته رفته به موقعیت مسکونی خوبی رسید. برای خرید خانه در قلهک تهران بهترین شرایط داشتن موقعیت سرمایه بالا است.

بافت محله قلهک تهران به صورت مسکونی است و اغلب خانه ها بازسازی شده و نوساز هستند. این منطقه از بخش غرب به خیابان شریعتی متصل است و در بخش جنوب نیز به خیابان مشکانی متصل می شود. بخش شرقی این منطقه خیابان هدایت است. قلهک دارای ایستگاه مترو است اما ایستگاه بی آر تی در این بخش وجود ندارد. وضعیت قیمت خرید خانه در قلهک تهران بالا است و به طور کلی دارای شرایط منطقه ای خاص است.

ساختمان های قدیمی در این منطقه هنوز دارای شرایط خاصی هستند و ملک در وضعیت کلنگی برای خرید وجود دارد. برای خرید خانه در قلهک تهران از نوع کلنگی باید موقعیت منطقه ای بررسی شود در غیر این صورت سودآوری ملک زیر سوال می رود.

راهنمای کامل خرید خانه در قلهک تهران2

 

سفارت بریتانیا در این منطقه سبب افزایش شهرت آن شده است. مالکیت زمین های آن به صورت دقیق دنبال شده است. این منطقه به واسطه موقعیت منطقه ای که دارد توانسته سازمان بندی خوبی داشته باشد. البته که موقعیت منطقه ای در این بخش برای جوانان شاید کمی کسل کننده به نظر برسد و بافت قدیمی محسوب شود. خرید خانه در قلهک تهران برای افراد کارمند نیز گزینه خوبی است.

 

بافت انسانی قلهک تهران

ساختمان های محله قلهک متراکم هستند و جمعیت زیادی در این منطقه زندگی می کنند. از سوی دیگر وضعیت قیمت گذاری نیز گران است و به طور کلی در لیست منطقه های شیک قرار گرفته است. کوچه ها کم عرض هستند و خیابان ها باریک در نظر گرفته شده اند. در این بخش مدارس و مراکز آموزشی متعددی دیده می شود و مشکلات جدی ترافیکی نیز وجود دارد که یکی از نگرانی های افرادی است که قصد خرید خانه در قلهک تهران دارند. اگر به ساعات شلوغ سال دقت شود، ترافیک خیابان پاسداران و خیابان دولت به کوچه های محله قلهک نیز کشیده می شود. بافت شهری در این محله وابسته به مدارس و ساختمان های اداری است البته که این خیابان ها اغلب مسکونی هستند.

موضوع دیگر آرامش نسبی است که در خیابان های محله دیده می شود. شاید فضای سبز در محله قلهک به اندازه مورد نیاز نباشد و این موضوع در خصوص مراکز فرهنگی نیز دیده می شود. از سوی دیگر خیابان دولت از خیابان های قدیمی منطقه بوده و سبب می شود که قلهک و دروس به هم متصل شوند. بافت انسانی محله قلهک مربوط به مردم ارمنی و یهودی است. در گذشته ارامنه در خیابان چیذر تهران زندگی می کردند البته این خیابان امروزه به عنوان یکی از مکان های مشهور خرید خانه در قلهک تهران محسوب می شود و تعداد ارامنه این منطقه کمتر شده است. ملایری ها و ترک ها و یزدی ها سه گروه مهم زندگی در محله قلهک تهران هستند. دروس و قلهک در لیست محلاتی قرار دارند که از نظر اجتماعی بافت قدیمی خود را حفظ کرده اند. به طور کلی ساکنان قدیمی خانه های خود را نوسازی کرده اند و این موضوع سبب شده که ساکنان این محله به محله خود احساس تعلق داشته باشند.

نقشه موقعیت جغرافیای قلهک به این صورت است که خیابان کلاهدوز و خیابان تجریش از سمت شمال به آن متصل می شود، از سوی دیگر خیابان مشکینی و همت از سمت جنوب و خیابان هدایت و زرگنده نیز از بخش غرب به این منطقه متصل است. در بخش شرق این منطقه زمین های مخبرالسلطنه وجود دارد که بافت انسانی قلهک را تکمیل کرده است و موقعیت خوبی دارد.

 

خرید خانه در قلهک تهران از نظر امکانات

کسانی که قصد خرید خانه در قلهک تهران دارند، بدانند که امکانات فرهنگی و زندگی در این منطقه خوب است. مثلاً چندین مجموعه زبان خارجی در قلهک وجود دارد که نشان از اهمیت مردم این بخش به فرهنگ های مختلف می دهد، مثلاً موسسه های آموزش زبان آلمانی از دیگر موارد مهم محسوب می شود و می تواند ساختار منطقه ای خوبی داشته باشد. نیازهای آموزش زبان های خارجه محله توسط گروه های مختلف ارزیابی می شود. البته که وضعیت منطقه ای در این بخش بسیار خوب است. امکانات تفریحی و ورزشی خاصی نیز در این منطقه دیده می شود. مثلاً پارک دوراهی قلهک در سمت غرب بین خیابان بهشتی و شریعتی قرار دارد. بوستان خلیج فارس در این منطقه یکی از قدیمی ترین خیابان های قلهک محسوب می شود. همینطور بوستان فوتبال چهل هزار از قدیمی ترین زمین های فوتبال در این منطقه واقع شده است و به واسطه فضای سبز دلچسبی که دارد شناسایی می شود. اینطور که مشخص است در این منطقه فضای تفریحی از جمله سینما پردیس قلهک و پارک موزه آب قلهک وجود دارد که فضای تفریحی بی نظیری فراهم ساخته است. خرید خانه در قلهک تهران به واسطه امکانات خوبی که دارد موقعیت خوبی محسوب می شود.

راهنمای کامل خرید خانه در قلهک تهران3

 

مراکز خرید مهم قلهک تهران

اگر به محله های قدیمی قلهک بروید می توانید از مراکز خرید محله لذت ببرید و سرگرمی خوبی محسوب می شود. به طور کلی مراکز خرید این منطقه وابسته به خیابان های مختلف و کوچه های مخصوصی است که می تواند شرایط خاصی داشته باشد. اگر به شمال غربی قلهک بروید فروشگاه آ.اس.پ قطعاً ساعاتی وقت شما را پر می کند، فروشگاهی جالب که نیازهای مختلف شما را برطرف می کند. اینطور که مشخص است رستوران ها و کافه های این محله گزینه خوبی هستند که سبب می شود امکانات تفریحی خوبی فراهم شود. در زمینه خرید خانه در قلهک تهران می توانید به مراکز خرید نیز دسترسی داشته باشید.

از سوی دیگر امکانات پزشکی که در قلهک وجود دارد سبب شده است که شرایط درمانی خوبی نیز فراهم شود. ساختمان پزشکان تهران در این بخش قرار دارد و موقعیت منطقه ای خوبی را شامل شده است. بیمارستان بزرگمهر در بخش جنوب غربی قرار دارد و توانسته موقعیت خوبی را شامل شود. داروخانه سجاد از بهترین مکان های منطقه ای محسوب می شود و می تواند نیازهای درمانی را رفع کند. اینطور که مشخص است وضعیت خرید خانه در قلهک تهران می تواند برای افراد مختلف در نظر گرفته شود.

 

امکانات مذهبی قلهک تهران

مسجد اعظم قلهک یکی از قدیمی ترین مساجد تهران است که در ضلع شمال غربی قلهک قرار دارد. خیابان کلاهدوز از بهترین مواردی است که سبب می شود که بازدید از منطقه جذاب باشد. در واقع بسیاری از سنت ها و آیین های مذهبی در این منطقه کاملاً حس می شود و بخشی از بافت منطقه محسوب می شود. حال و هوای تاسوعا و عاشورا در منطقه قلهک به سادگی احساس می شود. از سوی دیگر گروه زیادی از مردم در مراسم نخل دور هم جمع می شوند و فضای چشمگیری ایجاد می شود. تقویت روحیه مذهبی بخشی از حال و هوای قلهک محسوب می شود. اینطور که مشخص است این منطقه دارای فضای روتین زندگی محسوب می شود. کلیسای پروتستان آلمان در قلهک قرار دارد و محله خوبی محسوب می شود و اقلیت های مذهبی در این بخش زندگی می کنند. ساختار مذهبی برای این بخش ارزیابی شده است. در راستای خرید خانه در قلهک تهران می توانید از نظر تفریح نیز مشکلی نخواهید داشت.

راهنمای کامل خرید خانه در قلهک تهران4

 

خرید خانه در قلهک تهران از نظر دسترسی

وضعیت دسترسی در منطقه قلهک خوب است. اگر اتومبیل شخصی ندارید به سادگی می توانید از خط یک مترو استفاده کنید، این ایستگاه در قلهک قرار دارد. همینطور می توانید خطوط بی آر تی در خیابان کلاهدوز و شریعتی را در نظر بگیرید. به طور کلی کسانی که اتومبیل شخصی دارند از بزرگراه صدر و همت استفاده می کنند که در نزدیکی قلهک قرار دارد و دسترسی آن به بخش های مختلف فراهم شده است.

امیدوارم که مطلب راهنمای کامل خرید خانه در قلهک تهران مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :