راهنمای کامل خرید خانه در تهرانپارس تهران

راهنمای کامل خرید خانه در تهرانپارس تهران

یکی از بزرگ ترین محله های تهران مشهور به تهرانپارس است که مربوط به منطقه 4 و 8 تهران است. تهرانپارس تاریخی نسبتاً قدیمی دارد و به صورت چندین آبادی و روستا است. این منطقه در گذشته مشهور به محله زرتشتیان بوده است. اینطور که مشخص است مهندسان فرانسوی در ساخت ساختمان های این منطقه نقش زیادی داشته اند. ساخت و سازهای این محله بسیار جذاب است و به نوعی مشهور به تهران پاریس است. بسیاری از آمریکایی هایی مقیم ایران در این منطقه سکونت داشتند و منطقه ای خاص محسوب می شد. از سوی دیگر خیابان های تهران پارس با نظم دقیقی که دارد مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است.

در راستای خرید خانه در تهرانپارس تهران بهتر است نوع سازه به کار رفته در ساختمان را بررسی کنیم.

 

تهران پارس در یک نگاه

دسترسی و نظم زیاد خیابان های تهران پارس آن را تبدیل به یک محله مدرن و شکیل کرده است. محله ای که دارای بافت منطقه ای مخصوص است و به نوعی سیاست منطقه ای در آن رعایت شده است. تهرانپارس در شرقی ترین منطقه تهران قرار دارد و 60 کوچه افقی و 11 خیابان عمودی دارد که چنین نظمی در هیچ کجای تهران دیده نمی شود. تهرانپارس مشهور به منطقه مشبک تهران است به طوری که دسترسی از آن به خیابان های مختلف به آسانی صورت می گیرد. این منطقه شامل دو بخش غربی و شرقی است و بلوار پروین این دو بخش را از هم جدا می سازد.

در تهرانپارس 4 فلکه اصلی وجود دارد که خیابان اصلی آن در امتداد خیابان تیرانداز واقع شده است. فلکه های دوم و چهارم در این منطقه تبدیل به چهارراه شده اند و هنوز هم نام قبلی خود را حفظ کرده اند. قیمت خرید خانه در تهرانپارس تهران در فلکه های دوم و سوم ارزانتر است.

راهنمای کامل خرید خانه در تهرانپارس تهران1

 

مقایسه تهرانپارس غربی و شرقی

همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد تهرانپارس شامل دو بخش غربی و شرقی است.

تهرانپارس شرقی به خیابان سلطانی و محله اتحاد متصل است و از سمت غرب نیز به خیابان یا بلوار شاهد وصل شده است. از نظر وسعت تهرانپارس شرقی از غربی کوچکتر است. اینطور که مشخص است مزیت تهرانپارس شرقی آرامش زیاد و ترافیک کمتر آن است که سبب شده افراد زیادی علاقه به زندگی در این بخش داشته باشند. تهران پارس غربی به نسبت شرق شلوغ تر است. تهرانپارس غربی از سمت غرب به بزرگراه باقری متصل می شود و از سمت شرق نیز به خیابان شاهد وصل می شود. از نظر امکانات رفاهی می توان تهرانپارس غربی را گزینه بهتری دانست چون مراکز خرید بیشتری دارد و رستوران ها و بانک ها در این منطقه بیشتر در دسترس عموم قرار می گیرد. وضعیت آلودگی صوتی در تهرانپارس غربی زیاد است. در راستای خرید خانه در تهرانپارس تهران بهتر است موقعیت غربی و شرقی را بررسی کنید.

تهرانپارس غربی به واسطه 4 فلکه اصلی خود شهرت دارد که محصور به خیابان تیرانداز است. تهرانپارس غربی ظاهری مدرن تر دارد و از نظر قیمت خرید خانه در تهرانپارس تهران نیز منطقه غربی گرانتر از منطقه شرقی است این موضوع به دلیل معماری و بافت بی نظیر این منطقه محسوب می شود.

راهنمای کامل خرید خانه در تهرانپارس تهران2

 

از آنجایی که تهرانپارس شامل 4 فلکه اصلی است بهتر است پیش از اقدام برای خرید خانه در تهرانپارس تهران موقعیت 4 فلکه را ارزیابی کنید. فلکه اول تهرانپارس مربوط به محل تقاطع خیابان های تیرانداز، پروین و امیری طائمه است،. امروزه نامی که برای این میدان در نظر گرفته می شود قمر بنی هاشم است. البته که مردم این منطقه این فلکه را با همان نام قدیمی شناسایی می کنند.

فلکه دوم تهرانپارس بر اساس تغییرات شهری ایجاد شده است و شامل چهارراه اشراق است. خیابان های دکتر جشنواره، فرجام و حجر بن عدی مربوط به این فلکه است و موقعیت خوبی دارد.

فلکه سوم تهرانپارس مشهور به فلکه سجادیه بوده و شامل خیابان های حجر بن عدی، و 196 غربی و شرقی است.

در نهایت نوبت فلکه چهارم تهرانپارس است که سالهاست از آن به عنوان بزرگراه زین الدین یاد می شود و به نوعی نام و یاد فلکه از آن حذف شده است.

 

بافت سازه ای تهران پارس

تهران پارس دارای خیابان هایی با طراحی مدرن و اصولی است و این موضوع شرایط خرید خانه در تهرانپارس تهران را بیشتر کرده است. بافت خانه ها و آپارتمان های تهرانپارس به نوعی ویلایی و نوساز هستند. در صورتی که به دنبال خرید خانه در تهرانپارس تهران هستید می توانید از املاک متنوع این بخش استفاده کنید. این منطقه از نظر آب و هوایی در شرایط خوبی قرار دارد و دسترسی خوبی به محله های مختلف دارد و یکی از پرجمعیت ترین مناطق تهران محسوب شده است. وضعیت ساخت و ساز به صورت توسعه بخش بوده و قطعاً یکی از بهترین محله های تهران برای خرید خانه محسوب می شود. این منطقه توسعه یافته است و به نوعی در لیست موارد ارزشمند در تهران قرار دارد.

راهنمای کامل خرید خانه در تهرانپارس تهران3

 

قیمت آپارتمان در تهرانپارس به واسطه خیابان های وسیع و سهولت در دسترسی باعث افزایش محبوبیت می شود. به طور کلی رشد ساخت و سازها در این منطقه سبب شده تا قیمت ها بیشتر شود. از سوی دیگر این منطقه بسیار مدرن است و تراکم امکانات آن نیز بیشتر است و سبب می شود که وضعیت قیمت گذاری در آن بهتر شود. قیمت خرید خانه در تهرانپارس تهران در بخش غربی بیشتر از شرقی است و این موضوع سبب شده است که قیمت خانه های ویلایی بیشتر از قبل باشند. بسیاری از محله های تهران پارس از نظر قیمت ملک با هم فرق دارند و این موضوع بخشی از جریان اقتصادی در تهرانپارس محسوب می شود. قیمت خرید خانه در تهرانپارس تهران در سال جدید افزایش داشته است.

 

نقشه تهران پارس

کسانی که قصد خرید خانه در تهرانپارس تهران را دارند بدانند که این منطقه از سمت شمال به بزرگراه شهید بابایی متصل است، در بخش جنوب آن خیابان دماوند قرار دارد و در بخش غربی نیز بزرگراه شهید باقری قرار گرفته است. این محله به واسطه کوهسار و اوقفا و نارمک نیز رشد داشته است. البته که موقعیت مرزی برای این بخش بسیار خوب است. مثلاً محله کوهسار و مجید آباد در لیست تهرانپارس قرار دارد و به صورتی طراحی شده است که شاید از نظر امنیت کمی ضعیف به نظر برسد.

 

خرید خانه در تهرانپارس تهران از نظر دسترسی

وضعیت خیابان کشی های تهرانپارس مدرن است و حمل و نقل دسترسی این محله به نسبت سایر محله های تهران سریع تر است. از سوی دیگر این محله در بین بزرگراه های اصلی تهران قرار دارد. محله تهرانپارس به خروجی شهر تهران وصل است و از گذشته تا به امروزه موقعیت اثربخشی داشته است. دسترسی به خط دو مترو تهران به واسطه ایستگاه های مترو شهید باقری ارزیابی شده است. ایستگاه مترو به فرهنگسرا و تهرانپارس نیز متصل می شود و سبب می شود که رفت و آمد در این محله آسانتر صورت بگیرد. همینطور خطوط بی آر تی و تاکسی نیز برای رفت و آمد اهالی وجود دارد که موقعیت دسترسی را بهتر کرده است.

راهنمای کامل خرید خانه در تهرانپارس تهران4

 

خرید خانه در تهرانپارس تهران از نظر امکانات

قدمت محله تهرانپارس زیاد است و این موضوع سبب شده است تا محبوبیت این محله در بین مردم بیشتر شود. به طور کلی ساکنین این منطقه نگاه ویژه ای به فضای فرهنگی و رفاهی دارند. مراکز درمانی و بیمارستان های خصوصی در هر دو بخش غربی و شرقی تهرانپارس برای ارائه خدمات به بیماران فعالیت می کنند. یک سری امکانات اداری و رفاهی و تفریحی نیز در تهرانپارس دیده می شود. مثلاً ساختمان شهرداری و آب و فاضلاب و همینطور پارک سرسبز و بوستان های لویزان در این بخش قرار دارند. یک سری مراکز خرید مانند سپید و پارسیان و سیوان نیز در این محله واقع شده است. رستوران ها و کافی شاپ های زیادی نیز در این محله وجود دارد که سبب می شود رفاه اهالی تهرانپارس فراهم شود.

در لیست امکانات منطقه تهرانپارس می توان به عمارت هرمز یا آتشکده باغ رستم نیز اشاره کرد که به نوعی بالاتر از فلکه دوم تهرانپارس قرار دارند. این بخش ها به عنوان تفریح گزینه خوبی هستند. باغ پرندگان تهران و مرکز خرید سپید و مرکز خرید پارسیان از دیگر گزینه های ارزشمند زندگی در تهرانپارس محسوب می شوند. پارک جنگلی یاس و فاطمی و لویزان و سرخه حصار می توانند برای کودکان گزینه خوبی باشند. مغازه های تجاری بسیاری در این محله فعالیت می کنند. موقعیت گردشگری در منطقه تهرانپارس خوب است.

 

نکات خرید خانه در تهرانپارس تهران

کسانی که قصد خرید خانه در تهرانپارس تهران دارند در ابتدا باید موقعیت غربی و شرقی تهرانپارس برای زندگی را از نظر وضعیت ترافیک و امکانات زندگی بشناسند. سپس نوبت به بررسی امکانات ملک مورد نظر خواهد بود که نیاز است به دقت بررسی شود. البته که برخی از ملک ها دارای سازه های مخصوص دو بخشی هستند. وضعیت تاریخی و فرهنگی برای هر بخش تهرانپارس خود یکی از دلایل افزایش قیمت آن محسوب می شود. برخی از املاک شامل نوع سازه مخصوص به بخش دیگر هستند و ساختمان های اداری این منطقه نیز به قیمت نهایی آن بسیار اضافه می کنند. خرید خانه در تهرانپارس تهران می بایست با بررسی سند صورت بگیرد.

امیدوارم که مطلب راهنمای کامل خرید خانه در تهرانپارس تهران مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :