راهنمای کامل خرید خانه در پاسداران تهران

راهنمای کامل خرید خانه در پاسداران تهران

شرایط خرید خانه در پاسداران تهران چندان سخت نیست. سلطنت آباد نام دیگر منطقه پاسداران تهران است. منطقه ای که با برج سفید و رستوران گردان جذابی که دارد بسیار شهرت یافته است. پاسداران محله ای بسیار دوست داشتنی است که در بخش شمال شرق تهران قرار دارد و از هر نظر گزینه خوبی محسوب می شود. خیابان پاسداران مهمترین خیابان محله پاسداران است.

 

محله پاسداران در یک نگاه

خرید خانه در پاسداران تهران سبب می شود هم در منطقه خوش آب و هوا زندگی کنید، هم از نظر اقتصادی سودآوری خوبی داشته باشید و هم از فضای تفریحی آن لذت ببرید. خیابان پاسداران مربوط به منطقه 3 و 4 شهرداری تهران است و انتهای آن وارد منطقه 1 شهرداری می شود و مشخص است که سطح دسترسی در این محله بسیار خوب است. در نهایت این منطقه به نیاوران ختم می شود. این منطقه به دوره ناصرالدین باز می گردد و به نوعی محله خوشگذرانی او بوده است. حصار بیک نام روستایی بود که تا قصر صاحبقرانیه کشیده شده بود روستایی جذاب با مردمانی دوست داشتنی و مهربان بود.

پاسداران در شمال شرق تهران قرار دارد. این محله از سه راه ضرابخانه شروع می شود و پس از چهارراه پاسداران به میدان نوبنیاد می رسد و از این بخش به سه راه اقدسیه و بوستان نیاوران متصل می شود. پاسداران مرز منطقه 3 و 4 شهرداری تهران است.

راهنمای کامل خرید خانه در پاسداران تهران2

 

خیابان های مهم خرید خانه در پاسداران تهران

نگارستان و بوستان دو خیابان بسیار مشهور برای خرید خانه در پاسداران تهران محسوب می شود. این دو خیابان هم لوکس هستند و هم گران قیمت و از نظر منطقه ای نیز در شرایط خوبی قرار دارند. همینطور اختیاریه و هروی دو مورد دیگر است که از نظر ساخت و ساز در شرایط خوبی قرار دارد و به صورت دو بخشی ارزیابی می شود. فرخی یزدی و گل نبی موقعیت منطقه ای جذابی دارند و در لیست خیابان های مشهور پاسداران هستند. همینطور مناطقی به اسم ضرابخانه و بهستان نیز وجود دارد که به عنوان منطقه ای مشهور برای خرید خانه محسوب می شوند. کسانی که در حصار بوعلی زندگی کرده اند می دانند این منطقه برای زندگی به دو بخش مهم تقسیم شده است. بخش هایی در این منطقه وجود دارد که بسیار آرام بوده و برای زندگی بی نظیر است.

شهرک شهید چمران و کلاهدوز به واسطه چند بخشی بودن نوع ساخت و ساز خود توانسته اند سیاست های منطقه ای خاصی داشته باشند. از سوی دیگر محله های اقدسیه و احتشامیه و لسانی نیز برای خرید خانه در پاسداران تهران بسیار خوب هستند. منطقه هایی پر از فضای تفریحی و فرهنگی که خوشبختانه با سلیقه افراد زیادی سازگار است. کسانی که دوست دارند در یکی از بهترین محله های پاسداران زندگی کنند می توانند به سراغ محله اقدسیه بروند. محله ای که دارای بافت مدرن است و زندگی در آن جریان دیگری دارد.

قدیمی های تهران علاقه به زندگی در ضرابخانه دارند، ضرابخانه محله ای خوب است که یکی از قدیمی ترین خیابان های محله پاسداران محسوب می شود. ضرابخانه در گذشته روستایی خوش آب و هوا بوده است که محل ضرب سکه محسوب می شد. البته که این محله از سوی ناصر الدین شاه نیز اعتبار زیادی داشت.

راهنمای کامل خرید خانه در پاسداران تهران3

 

معروف ترین منطقه خرید خانه در پاسداران تهران

اگر نگاه ایده آل در راستای خرید خانه در پاسداران تهران داشته باشیم، خیابان گلستان بدون شک بهترین محله پاسداران محسوب می شود. بیشتر افراد محله گلستان را گران قیمت ترین خیابان پاسداران می دانند که البته تا حد زیادی درست است. در این محله بهترین مراکز خرید دیده می شود، موقعیت ملک بسیار خاص است و ساخت و ساز رشد زیادی دارد. مردم این منطقه مهربان هستند و سعی می کنند ارتباط خوبی با هم داشته باشند. از سوی دیگر فضای فرهنگی و هنری در این منطقه بسیار خوب است. هر بخش از بخش دیگر مجزا است و فرهنگ زندگی در آن بسیار زیاد است. این محله از نظر آلودگی هوا بهتر از سایر مناطق پاسداران محسوب می شود.

در راستای خرید خانه در پاسداران تهران بهتر است دقت ویژه ای به قیمت ها داشته باشید. پاسداران در لیست مناطق بالای تهران قرار دارد و به نوعی قیمت خانه ها در این منطقه نسبتاً زیاد است. در بخش شمالی خیابان پاسداران محله اقدسیه و نیاوران وجود دارد که بخش ارزشمند اقتصادی را شامل شده است. این محله به طور کلی در لیست مرفه نشین تهران قرار گرفته است. محله پاسداران تهران وسعت زیادی دارد و از سوی دیگر قیمت خرید آپارتمان در آن متفاوت است. وقتی به سمت شمال می رویم قیمت مسکن بیشتر هم می شود گاه برخی از خیابان های فرمانیه دو برابر با سایر بخش ها هستند و موقعیت منطقه ای مخصوص به خود را دارند.

راهنمای کامل خرید خانه در پاسداران تهران4

 

خرید خانه در پاسداران تهران از نظر دسترسی

بدون شک کسانی که خرید خانه در پاسداران تهران را انتخاب کرده اند می دانند که از نظر نقطه دسترسی این منطقه یکی از بهترین خیابان های تهران محسوب می شود. مثلاً ایستگاه نوبنیاد مربوط به خط سه مترو تهران بوده و همینطور خطوط اتوبوسرانی و بی آر تی در این خیابان قرار دارد. از سوی دیگر روال دسترسی به صورتی است که اتوبان های صدر و زین الدین را به هم متصل می کند. پاسداران دارای ایستگاه مترو در شهید زین الدین است. موقعیت این منطقه نوبنیاد و هروی و حسین آباد است. این منطقه به بزرگراه صدر و صیاد شیرازی و امام علی متصل است و به نوعی سبب می شود که دسترسی به بخش های مختلف آسانتر باشد. همینطور چندین خط اتوبوس و بی آر تی نیز وجود دارد که وابسته به مقصد رسالت است. پایانه تجریش و بلوار صبا و بزرگراه شهید صدر نیز نقاط دسترسی از پاسداران هستند. موقعیت دیگری که برای دسترسی از پاسداران دیده می شود وابسته به طرح ترافیکی است که خوشبختانه این منطقه در طرح ترافیکی خاصی قرار ندارد اما محله ای شلوغ است که گاه با بی نظمی همراه بوده و دردسرساز می شود. البته که موقعیت این بخش وابسته به جریان های منطقه ای ارزیابی می شود. طرح ترافیک در این بخش می تواند کمک کننده باشد.

 

خرید خانه در پاسداران تهران از نظر امکانات

مراکز خرید مختلفی در پاسداران تهران وجود دارد که سهم گردشگری در آن را بیشتر کرده است. مثلاً مرکز خرید پردیس سنتر یکی از مهمترین گزینه ها محسوب می شود که دارای موقعیت مدرنی است. مرکز خرید آرتمیس و مرکز خرید پاسداران از دیگر موارد منطقه ای محسوب می شود. از سوی دیگر مرکز خرید کوهستان و برج سفید و همینطور مرکز خرید خانه سام شامل شرایط مختلفی می شود. اینطور که مشخص است میدان هروی از مهمترین مراکز تجاری در پاسداران است و توانسته به رشد خرید خانه در پاسداران تهران کمک نماید. دبستان و دبیرستان های مختلفی نیز در پاسداران وجود دارد که هر یک دارای شرایط و امکانات مخصوص به خود هستند.

محله پاسداران و دانشگاه علمی کاربردی از مراکز آموزشی مهم محسوب می شوند. همینطور بیمارستان گلستان و فرمانیه و دامپزشکی ایرانیان در این منطقه وابسته به موقعیت ملک ارزیابی شده است. مرکز درمانی 110 و مرکز توانبخشی و مراقبت های شبانه روزی سالمندان از دیگر گزینه های مشخص در راستای خرید خانه در پاسداران تهران محسوب می شود. مساجد مهم دیگری نیز در پاسداران وجود دارد. اجتماعات دینی و مساجد مذهبی خاص در این منطقه خود شامل موقعیت منطقه ای مخصوصی هستند. مسجد رسول اعظم و حسینیه ارشاد در پاسداران از مناطق مذهبی خوب محسوب می شود.

راهنمای کامل خرید خانه در پاسداران تهران5

 

استخر پاسداران و مرکز ورزشی درین از بخش های مهم تفریحی و ورزشی در پاسداران محسوب می شود. زمین چمن طبیعی شهید عراقی منطقه ای بسیار خوب است که موقعیت منطقه ای خاصی دارد. مجتمع الماس و باشگاه هدف نیز سایر موقعیت منطقه ای در پاسداران محسوب می شوند.

 

مکان های دیدنی مشهور در پاسداران

یکی از دیدنی های جذاب در محدوده پاسداران موزه فرش رسام عرب زاده است که در بخش بوستان اول قرار دارد و متعلق به استاد عرب زاده است. این بخش شهرت زیادی به منطقه پاسداران بخشیده است. این محله برای بازدید از هنر ایرانی بی نظیر است. پارک جنگلی لویزان از دیگر مجموعه های دیدنی و جذاب در پاسداران محسوب می شود همینطور رستوران های متنوع و کم نظیری دارد که توانسته موقعیت منطقه ای جذابی ایجاد نماید. مراکز خرید در پاسداران بسیار متنوع است و به نوعی شامل برج سفید و گلستان نیز می شود. برندهای مختلف دنیا در این بخش وجود دارد. دلخوشی های این منطقه زیاد است. بوستان نارنجستان یکی از بهترین بوستان های منطقه محسوب می شود و شامل طرح بندی خاصی است. موزه زیبای مازیار و سایر بخش های منطقه ای در پاسداران هر یک دارای شرایط مناسبی هستند. از سوی دیگر این منطقه دارای موقعیت گردشگری خوب برای خارجیان است و هر سال فضای خرید خانه در پاسداران تهران برای خارجیان و مهاجران نیز فراهم می شود و سهم اقتصادی زیادی را شامل شده است. این منطقه به نوبه خود می تواند برای گروه های مختلف اقتصادی گزینه خوبی باشد و البته که از نظر اقتصادی موقعیت بسیار ویژه ای دارد .

راهنمای کامل خرید خانه در پاسداران تهران6

 

برای بررسی قیمت خرید خانه در پاسداران تهران بهتر است در ابتدا نوع ساختمان و وسعت آن ارزیابی شود. سازه های به کار رفته و سطح ملک مورد نظر موضوع پر اهمیتی است و نیاز به بررسی دقیق و خاص دارد.

امیدوارم که مطلب راهنمای کامل خرید خانه در پاسداران تهران مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :