راهنمای کامل خرید خانه در اصفهان

راهنمای کامل خرید خانه در اصفهان

اصفهان نصف جهان از بهترین شهرهای صنعت گردشگری در ایران محسوب می شود. زاینده رود دوست داشتنی برای هر گردشگری جذاب است. خرید خانه در اصفهان با معیارهای مختلفی همراه است. برخی از افراد به قیمت اهمیت می دهند، برخی دیگر به دنبال محله های خوب اصفهان هستند و برخی نیز از نظر موقعیت منطقه ای دوست دارند در فضایی ساکت زندگی کنند. برخی از محله های اصفهان مشهور به محله های خوش نشین هستند و خرید خانه در این محله ها هم بسیار ارزشمند بوده و هم سودآوری و رضایت خوبی در بر می گیرد.

لوکس ترین محله های خرید خانه در اصفهان

اگر سرمایه گذار باشید و یا دید سرمایه گذاری داشته باشید، ترجیح می دهید به سراغ محله هایی برای خرید ملک بروید که در زمان سریع تر و دردسر کمتری سبب افزایش سرمایه شما شود. برخی از محله های اصفهان در لیست محله های گران قیمت قرار دارند که شامل موارد زیر است:

مهرآباد:  مهرآباد که بگوییم، کلاه از سر اصفهانی ها می افتد! بله درست حدس زدید مهرآباد گرانترین منطقه در اصفهان یا حداقل یکی از گران ترین محله هایی است که خرید و فروش ملک در آن بستگی به افراد خاصی دارد. این محله مشهور به محله لاکچری نشین ها است. آپارتمان ها اغلب در نرخ میلیاردی معامله می شود و خانه ها از نظر معماری بسیار جدید و لوکس هستند. خرید خانه در اصفهان در محله مهرآباد با بیشترین سودآوری همراه است. این محله با آپارتمان سازی گسترده خود توانسته برای سرمایه گذاران انتخاب خوبی باشد.

شیخ صدوق: شیخ صدوق منطقه 6 محسوب می شود. این منطقه در دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شده است. شیخ صدوق شمالی در لیست محله های اعیانی اصفهان قرار گرفته است. آپارتمان های این بخش گران قیمت هستند، برخی از آپارتمان ها به طور کلی دارای فضای بزرگ هستند. این منطقه برای کسانی که قصد سرمایه گذاری در وضعیت پیش ساخت دارند گزینه بسیار خوبی است.

جی:  جی یکی از بزرگترین خیابان های شهر اصفهان محسوب می شود که مربوط به شرق اصفهان است و به دو بخش یا منطقه تقسیم شده است. اگر میزان بودجه شما با منطقه مهرآباد سازگاری ندارد می توانید به سراغ منطقه جی بروید، این منطقه از نظر قیمت ملک متوسط رو به بالا است. جی به دو بخش جی غربی و جی شرقی تقسیم می شود که بخش غربی آن به محله خوراسگان منتهی شده و بخش شرقی آن نیز به احمدآباد منتهی می شود. آپارتمان ها در این منطقه اغلب به صورت دو خوابه و تک خوابه طراحی شده اند و متراژ 90 متر موارد پرتکرار هستند.

مرداویج: مرداویج در لیست محله های جنوبی اصفهان محسوب شده و یکی از بناهای تاریخی اصفهان است. این محله به واسطه برج کبوتری که دارد بسیار شهرت دارد و قیمت خرید خانه در این منطقه نیز متوسط رو به بالا اعلام شده است. مرداویج از نظر دسترسی به سالن های بدنسازی، سالن بیلیارد، کافه های تفریحی و … گزینه بسیار خوبی محسوب می شود. این محله دارای خیابان های ملاصدرا، ملاصدرای جنوبی، شیخ صدوق جنوبی، جابر و عمار است و همینطور خیابان استقلال را نیز شامل می شود.

خرید خانه در اصفهان زیر 100 متر

در صورتی که قصد خرید خانه در اصفهان را دارید و بودجه شما به مناطق لوکس این شهر نمی خورد می توانید به سراغ خانه های ویلایی با متراژ کمتر از 100 متر بروید. مناطقی که در این راستا به شما پیشنهاد می شود، عبارت است از:

  • خیابان مفتح
  • زینبیه
  • 24 متری
  • خوراسگان
  • مولوی

دقت شود که در راستای خرید خانه در اصفهان با نرخ ارزان تر می بایست سند تک برگ و قطعی دریافت کنید و بهتر است که خانه را صرفاً به واسطه ارزان بودن به صورت قولنامه ای خریداری نکنید. شما می توانید محله های رودکی، چهارباغ پایین و رازنده را نیز برای خرید خانه ویلایی کمتر از 100 متر در نظر داشته باشید. مشخص است که متوسط خرید ملک در این منطقه به واسطه موقعیتی که دارد ارزیابی می شود.

حسین آباد در لیست مناطق خوشنام در اصفهان قرار دارد به طوری که متوسط خرید خانه در این منطقه به نسبت سایر مناطق ارزان قیمت، کمی بیشتر است.

یک سری محله های مرکزی در اصفهان وجود دارد که به فرهنگیان و مسجد سید و مدرس مشهور است که متوسط قیمت خانه در آن مناسب تر است.

راهنمای کامل خرید خانه در اصفهان2

 

ارزانترین محله های خرید خانه در اصفهان

افرادی که بودجه کمی دارند اما به فکر سرمایه گذاری هستند می بایست به سراغ محله های ارزان قیمت اصفهان بروند. خرید خانه در اصفهان در محله های ارزان قیمت نیز گزینه خوبی محسوب می شود و اعتبار بالایی دارد. مثلاً بهارستان، امام خمینی، رباط اول، زینبیه در لیست محله های ارزان قیمت در اصفهان قرار می گیرند به طوری که قیمت خانه در این محله ها بسیار مناسب است.

نکته جالب اینکه خرید خانه در مناطق شمالی ارزانتر از مناطق جنوبی است! بله در اصفهان مناطق جنوبی در لیست مناطق گران قیمت قرار گرفته اند و در لیست محله های باکلاس بوده و از نظر امنیت و شرایط نیز مناطق جنوبی گزینه های برتری محسوب می شوند. قیمت خانه ها در بخش جنوبی به نسبت منطقه شمالی گرانتر است. برای خرید خانه در اصفهان در مناطق جنوبی در صورتی که قصد خرید یک خانه ویلایی را داشته باشید می بایست بودجه زیادی در نظر بگیرید این موضوع بسیار مهم بوده و بهتر است در شناسایی محله های مختلف موارد مهمی را در نظر بگیرید.

راهنمای کامل خرید خانه در اصفهان3

 

بخش بندی محله های اصفهان در راستای خرید خانه

محله دردشت

دردشت در لیست محله های اصلی در اصفهان محسوب می شود. این محله مربوط به بخش جنوب خیابان عبدالرزاق است و مشهور به ستون اصلی شهر است. این محله از نظر دسترسی به مساجد مختلف برای اصفهانی ها بسیار ارزشمند است و افرادی که قصد خرید خانه در اصفهان دارند و دسترسی به برخی از مکان های مذهبی برایشان بسیار مهم است این محله را گزینه خوبی می دانند. معماری این محله به واسطه فضای سنتی شهرت دارد. بازار صفوی اصفهان به دردشت متصل است.

وضعیت خانه دردشت:  آپارتمان ها در دردشت به نسبت مکان های دیگر قیمت ارزان تری دارند اما این منطقه نمی تواند در لیست مکان های ارزان قیمت قرار بگیرد. خانه ها به صورت آپارتمانی بین 2 الی 4 واحد طراحی و ساخته شده اند. مشخص است که این منطقه به واسطه شرایطی که دارد می تواند به محور اصلی شهر نیز متصل باشد.

 

محله طوقچی

طوقچی نام محله ای است که می تواند در لیست محله های قدیمی اصفهان قرار بگیرد و اعتبار بالایی دارد. این محله زیبا که امروزه با عنوان میدان قصد شناخته می شود در ابتدای دروازه شمالی اصفهان قرار گرفته است. این محله دارای باغ های فراوانی بوده و شرایط حاصلخیزی دارد. دسترسی به باغ های سرسبز اطراف این محله بسیار جذاب است و به طور کلی قبرستان مشهوری نیز در این محله دیده می شود که بسیار جذاب و بی نظیر است.

وضعیت خانه در طوقچی: بافت خانه های طوقچی اغلب سنتی است و از فضای آجری خاصی تشکیل شده است. اینطور که مشخص است این منطقه به واسطه فضایی که دارد مورد حمایت قرار می گیرند و خانه های ویلایی بیشتر خرید و فروش می شود. خرید خانه در منطقه طوقچی اغلب با هدف بازسازی بوده و بیشتر زمین به قیمت خوب به فروش می رسد.

راهنمای کامل خرید خانه در اصفهان4

 

محله پاچنار

پاچنار در لیست محله های جنوبی اصفهان قرار دارد و مشخص است که قیمت خانه در این محله بالا است. این محله در خیابان حکیم نظامی قرار دارد و از سمت جنوب به حسین آباد و از سمت شرق به سراچگان متصل است. این محله زیبا از سمت شمال نیز به ارمنی نشین مشهور است. مسجدی با همین نام در این محله دیده می شود که 20 سال گذشته مورد توجه باغ های میوه و سبزی کاری بوده است.

وضعیت خانه در پاچنار: ساختمان سازی در قالب آپارتمان در محله پاچنار رشد زیادی داشته است. این منطقه به طور کلی به واسطه موقعیتی که دارد قابل ارزیابی است. این منطقه دارای باغ های میوه است و خانه هایی که ساخته می شود اغلب از نظر دسترسی به باغ ها مشکلی ندارند. خانه ها به صورت ویلایی و آپارتمانی بسته به سلیقه معمار طراحی شده است.

خرید خانه در اصفهان در محله جلفا

جلفا در لیست محله های قدیمی اصفهان قرار دارد و یک منطقه ارمنی نشین محسوب می شود. در این منطقه یک سری کلیساها دیده می شود و مراکز خرید زیادی نیز وجود دارد. به طور کلی این منطقه برای زندگی ارمنی ها گزینه خوبی است اما اگر فقط سرمایه گذار باشید می توانید با خرید خانه در محله جلفا سودآوری خوبی داشته باشید. مهمترین مراکز تاریخی و مذهبی این محله برای مسلمانان حائز اهمیت است. اینطور که مشخص است این محله بسیار آرام است و از فضای مخصوصی برخوردار است. به هر صورت موقعیتی که محله جلفا دارد به نسبت سایر مناطق قابل قبول است و می تواند از نظر قیمت خرید خانه نیز ارزانتر به نظر برسد.

 

 

جمع بندی

خرید خانه در اصفهان به واسطه محله های مختلف و متنوعی که دارد با پیشنهادات خوبی همراه است؛ کافیست مشاوره های لازم پیش از خرید خانه در اصفهان را جدی بگیرید.

امیدوارم که مطلب راهنمای کامل خرید خانه در اصفهان مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :