راهنمای کامل خرید خانه در حکیمیه تهران

راهنمای کامل خرید خانه در حکیمیه تهران

حکیمیه در لیست مناطق خوش آب و هوای تهران قرار دارد و به نوعی در شرقی ترین نقطه تهران واقع شده است. این منطقه به واسطه قیمت ملک بالای خود یکی از بهترین موارد سرمایه گذاری محسوب می شود. خرید خانه در حکیمیه تهران مربوط به منطقه 4 است و منطقه 4 یکی از بهترین مناطق خرید ملک در تهران از نظر امکانات و سطح دسترسی محسوب می شود.

 

حکیمیه تهران در یک نگاه

حکیمیه در بخش شمال شرقی تهران و در آخرین منطقه قرار گرفته است. حکیمیه تهران از قسمت مرکزی تهران دور است این موضوع سبب شده است که موقعیت گردشگری و فضای سبز این محله به نسبت محله های دیگر بهتر باشد و شاید یکی از دلایلی که سبب شده است منطقه حکیمیه گزینه خوبی برای زندگی باشد همین موقعیت آب و هوایی و دوری از شهر است که خرید خانه در حکیمیه تهران را بیشتر کرده است. مثلاً منطقه حکیمیه تهران با پارک جنگلی سرخه حصار همنشین است که سبب شده تا موقعیت منطقه ای و فضایی دل انگیز داشته باشد. دسترسی از این منطقه به باغ های لواسان و همینطور پارک لویزان نیز به آسانی صورت می گیرد. این موارد سبب شده است که قیمت خرید خانه در حکیمیه تهران افزایش داشته باشد و موقعیت منطقه ای این بخش بی نظیر به نظر برسد.

اگر بخواهیم دلایل دیگر در راستای خرید خانه در حکیمیه تهران مثال بزنیم به این صورت است که این منطقه از نظر دسترسی به نقاط مختلف شهر شرایط خوبی دارد. کسانی که قصد خرید خانه در حکیمیه تهران دارند می بایست در راستای رفت و آمد به محل کار خود دقت داشته باشند. اینطور که مشخص است محله حکیمیه به بزرگراه شهید بابایی منتهی می شود و از سمت جنوب نیز به دماوند متصل است و رویکرد رفت و آمد در طول روز بسیار آسان می شود. کسانی که در بخش غربی اقدام به خرید خانه در حکیمیه تهران می کنند می توانند به تهرانپارس شرقی دسترسی داشته باشند و از سمت شرق نیز به جاده تلو وصل می شوند. در هر صورت دسترسی از این منطقه به بزرگراه های بابایی و زین الدین بسیار آسان است و مشکلی در این راستا دیده نمی شود. یک موضوع مهم دیگر که باید در خرید خانه در حکیمیه تهران به آن دقت داشته باشید فضای امنیتی محل است که در بخش های بعد به آن می پردازیم.

راهنمای کامل خرید خانه در حکیمیه تهران1

 

خرید خانه در حکیمیه تهران از نظر دسترسی

رفتن به محل کار، مدرسه یا دانشگاه موضوع مهمی در راستای خرید خانه در حکیمیه تهران محسوب می شود. اینطور که مشخص است حکیمیه در شرقی ترین نقطه تهران واقع شده است و از نظر دسترسی به مرکز شهر یا بخش غربی شهر کمی دور است. از نظر دسترسی به وسایل نقلیه در این راستا مشکلی دیده نمی شود اما نیاز است که زمان بیشتری صرف شود که این موضوع در راستای خرید خانه در حکیمیه تهران باید به طور دقیق بررسی شود.

کسانی که خرید خانه در حکیمیه تهران را انتخاب می کنند از سمت شمال به بزرگراه بابایی متصل هستند و از سمت جنوب نیز شرایط دسترسی به جاده دماوند وجود دارد، این جاده کم ترافیک تر از سایر بخش ها بوده و شرایط دسترسی بهتری ایجاد می کند. از سمت دیگر حکیمیه از سمت غرب به 35 متری جاده اتحاد وصل شده است و برخی از مسیر های محل کار به این جاده متصل هستند. به سمت شرق این منطقه دقت کنید به جاده تلو می رسید که به نوعی این منطقه محدودیت ترافیکی ندارد و شرایط برای کسانی که خرید خانه در حکیمیه تهران را انتخاب می کنند در راستای تردد با خودروی شخصی به خوبی فراهم شده است.

موضوع دیگر تردد با مترو بوده که بسیار مهم است. ایستگاه های متروی نوبنیاد و شهید باقری و تهرانپارس و فرهنگسرا 4 ایستگاه مناسب برای تردد در حکیمیه هستند. مشخص است که این ایستگاه ها به حکیمیه متصل بوده و فضای منطقه ای خوبی را شامل می شود. از مبدا تهران پارس رسالت، تهران نو نیز می توانید از اتوبوس و تاکسی استفاده کنید. منطقه حکیمیه از نظر حمل و نقل عمومی در شرایط مطلوبی قرار دارد و هیچ مشکلی برای افراد در این راستا گزارش نشده است حتی وضعیت ترافیک نیز خوب است و شرایط آلودگی آب و هوا به ندرت دیده می شود. دسترسی به این منطقه به واسطه موقعیتی که دارد سبب شده تا قیمت خرید خانه در حکیمیه تهران کمی بیشتر شود. در واقع منطقه ای که هم دور از مرکز شهر باشد، هم هوای خوبی داشته باشد و هم از نظر رفت و آمد بدون مشکل باشد یک انتخاب بی نظیر در راستای خرید ملک و سرمایه گذاری محسوب می شود که از نظر متقاضیان بسیار ارزشمند است.

راهنمای کامل خرید خانه در حکیمیه تهران2

 

خرید خانه در حکیمیه تهران از نظر امکانات

موضوع دیگری که دوست داریم در راستای شرایط خرید خانه در حکیمیه تهران بررسی کنیم، امکانات و فضای تفریحی و فرهنگی در این منطقه است.

همانطور که در بخش های اول اشاره شد، منطقه حکیمیه از نظر همنشین بودن با بوستان های جنگلی لویزان گزینه خوبی محسوب می شود. این منطقه به سرخه حصار و باغ های لواسان نیز متصل است که همه ما می دانیم قطب گردشگری تهران محسوب می شود. یک سری بوستان های دیگر نیز در منطقه حکیمیه وجود دارد که مشهور به شکوفه و ریحانه و صبا است و یکی از این موارد مخصوص بانوان است و شرایط ورزش های گروهی آزاد را فراهم ساخته است که سهم ارزشمندی در افزایش قیمت خرید خانه در حکیمیه تهران داشته است. بنابراین بوستان و پارک های منطقه حکیمیه در شرایط بسیار خوبی قرار دارند.

موضوع دیگر مرکز خرید در این منطقه است که نیاز به ارزیابی دارد، مراکز خریدی که به نوبه خود دارای بافت منطقه ای خوبی هستند. مثلاً مرکز خرید ارکیده که از نظر بانوان یکی از بهترین مراکز خرید لباس محسوب می شود و یا بازار بزرگ حکیمیه که برای رفع نیازهای روز گزینه خوبی است.

مورد بعدی بازار بزرگ ولیعصر است که به نوعی گزینه خوبی برای خرید محصولات غذایی است. این بازار بخشی دارد که در خصوص خرید اسباب بازی هم از نظر قیمت در شرایط خوبی است و هم محصولاتی با کیفیت عرضه می کند. اینطور که بررسی ها نشان داده است این بازار بزرگ توانسته موقعیت منطقه ای در حکیمیه تهران را به رشد خوبی برساند. از یاد نبرید که این بازار برای همه سلیقه ها شرایط خوبی دارد.

در این منطقه فروشگاه شهروند با لاین های متنوع فعالیت می کند. یک بازارچه کوثر وجود دارد که به صورت سنتی است و دارای فضای منطقه ای خوبی است. اینطور که مشخص است در راستای خرید خانه در حکیمیه تهران بهتر است همه امکانات بررسی شود.

راهنمای کامل خرید خانه در حکیمیه تهران3

 

فضای فرهنگی حکیمیه تهران

مجموعه های فرهنگی در این منطقه در شرایط خوبی قرار دارند. مثلاً مراکز و امکانات تفریحی در این منطقه بسیار خوب است و از سوی دیگر شرایط رفاهی محله بسیار خوب است. مجموعه فرهنگی سرای محله نیز از دیگر شرایط منطقه ای حکیمیه محسوب می شود. یک مجتمع هنری فرهنگی در حکیمیه وجود دارد و همینطور کتابخانه حکیمیه نیز برای فعالیت های فرهنگی فراهم شده است. مسجد جامع الزهرا در این بخش به همراه باشگاه سوارکاری گزینه های خوبی هستند. در سال های اخیر موقعیت فرهنگی حکیمیه تهران بسیار ارزشمند است و توانسته ساختار مخصوصی داشته باشد.

 

قیمت خرید خانه در حکیمیه تهران

بافت حکیمیه نوساز است و به نوعی ساخت و ساز در این محله خوب است. به طور کلی ملک در این منطقه از نظر قیمت از میانگین قیمت خرید خانه در سایر بخش ها بیشتر است. اینطور که بررسی ها نشان می دهد خانه های واحدی با متراژ پایین تر به نوبه خود از نظر قیمت در شرایط بهتری هستند. زندگی در خانه های کوچک در حکیمیه به سادگی صورت می گیرد و یک امر طبیعی است. فضای آپارتمانی بیشتر دیده می شود و افراد علاقه به زندگی در این فضا دارند. موضوع مهم دیگر اینکه موقعیت خرید ملک در حکیمیه تهران بسیار ارزشمند است. ملک از نظر قیمت گذاری با موقعیت منطقه ای و بافت سازه همراه است.

خانه هایی که شرایط نوساز دارند به نوبه خود قیمت خوبی دارند و از نظر خرید و فروش نیز شرایط هوشمندانه ای را شامل شده اند. سکونت در این منطقه به واسطه نوع ملک با سایر بخش ها فرق دارد. برخی از آپارتمان ها هستند که هم قیمت ارزان تری دارند و هم از نظر سازه شرایط خوبی دارند اما نیاز است که ملک بر اساس مصالح به کار رفته و سطح ساخت قیمت گذاری شود.

در صورت خرید خانه در حکیمیه تهران می توانید دسترسی به فضای تفریحی را بیشتر کنید، همینطور می توانید هر بخش را از نظر فرهنگی و هنری نیز مورد استفاده قرار دهید. قیمت خرید خانه در حکیمیه تهران به نسبت مناطق اطراف آن با نوسان بیشتری همراه است که هم شرایط سودآوری بهتری دارد و هم سبب می شود موقعیت ساخت و ساز با سرعت بیشتری دنبال شود. هر ملک دارای بافت منطقه ای مخصوصی است، برخی از املاک هستند که به صورت پیش فروش در اختیار افراد قرار می گیرد و یا شامل طرح وام مخصوص می شوند که می تواند خرید را آسانتر کند.

امیدوارم که مطلب راهنمای کامل خرید خانه در حکیمیه تهران مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :