راهنمای کامل خرید خانه در پونک تهران

راهنمای کامل خرید خانه در پونک تهران

اگر بخواهیم قدیمی ترین و پرطرفدارترین محله در تهران را معرفی کنیم، قطعاً پونک گزینه خوبی خواهد بود. خرید خانه در پونک تهران به طور کلی سبب می شود تا هم منطقه ای خوش آب و هوا انتخاب شود و هم موقعیت دسترسی به بخش های مختلف فراهم شود. این منطقه به طور کلی گزینه ای مطلوب در غرب تهران است و کسانی که به غرب تهران علاقه دارند خرید خانه در پونک تهران را انتخاب می کنند. در این مقاله قصد داریم در خصوص پونک، پرمعامله ترین محله در غرب تهران صحبت کنیم و این منطقه را از نظر موقعیت جغرافیایی، فضای منطقه ای و شرایط خرید و فروش ملک مورد ارزیابی قرار دهیم.

 

پونک در یک نگاه

پونک در منطقه 5 تهران قرار دارد و به طور دقیق در بخش شمال غرب تهران واقع شده است. بافت این محله نوساز است و به نوعی دارای شرایط منطقه ای مخصوصی است. این منطقه از نظر دسترسی به بخش های مختلف شرایط خاص خود را دارد. مثلاً از سمت شرق به جنت آباد متصل می شود و از سمت غرب به دره پونک متصل است. از سوی دیگر از سمت حصارک و سیمون بولیوار در بخش شمالی پونک قرار دارد. در بخش جنوبی منطقه نیز باغ فیض وجود دارد که محله ای بسیار خوش آب و هوا محسوب می شود.

از نظر دسترسی محلی این منطقه به بزرگراه حکیم، بزرگراه همت و نیایش متصل است و از سمت دیگر به بزرگراه نیایش وصل شده است. دو نکته مهم در راستای سطح دسترسی به بخش های مهم برای افرادی که قصد خرید خانه در پونک تهران دارند، به این صورت است که ایستگاه مترو در این منطقه وجود ندارد، اما ایستگاه بی آر تی در این بخش دیده می شود. وضعیت ملک از نظر قیمت تقریباً گران به نظر می رسد.

راهنمای کامل خرید خانه در پونک تهران1

 

پونک یکی از محله های قدیمی در تهران است که در بخش شمال غربی وجود دارد و در ناحیه سوم شهرداری منطقه 5 قرار گرفته است. پونک در منطقه 5 و همینطور بخش کوچکی از منطقه 2 تهران قرار دارد. از نظر دسترسی به محله های اطراف مشکلی برای پونک دیده نمی شود. ساکنین پونک به سادگی به بزرگراه حکیم دسترسی دارند. خرید خانه در پونک تهران می بایست در شرایط قابل قبول صورت بگیرد.

 

بافت منطقه ای پونک تهران

در صورتی که قصد خرید خانه در پونک تهران را دارید اما از بافت ساختمان های آن بی اطلاع هستید، این بخش به شما کمک می کند. بخش عمده ای از مناطق غرب تهران با اجرای سازه ای مختلفی همراه هستند و به نوعی تفاوت سازه قبل و بعد از انقلاب به خوبی مشخص است. اینطور که بررسی شده است ساخت و سازهای نوظهور در پونک دیده می شود که اغلب در خیابان های پهن تر و وسیع تر قرار دارند و شرایط برای این بخش نوساز و چند طبقه ای هستند. دسترسی ویژه ای به مراکز خرید و خدمات شهری وجود دارد و شرایط متنوعی دیده می شود. از سوی دیگر برخی از خانه های آپارتمانی و چند طبقه با معماری به روز خود پونک را تبدیل به یک فضای ارزشمند اقتصادی کرده اند و سرمایه گذاری در آن بسیار خوب است.

راهنمای کامل خرید خانه در پونک تهران2

 

پونک به معنی کوچه های پونه است و این موضوع از نظر نویسندگان و تاریخ نویسان به واسطه نام رودخانه ای است که در گذشته در این منطقه وجود داشته است. این رودخانه از بزرگراه شهید اشرفی اصفهانی فاصله کمی دارد و از منطقه 2 شهرداری تهران عبور می کند. به طور کلی این منطقه توسط مهاجرانی از سمت خراسان به رشد زیادی رسیده و فضای مهاجرنشینی در پونک زیاد است. آنها افرادی بودند که بیشتر مشغول شغل باغبانی بودند و به مرور زمان زبان افراد به لهجه عادی شمیران تغییر کرده است و البته که به زبان تهرانی نزدیک تر شده است. البته برخی دیگر می گویند در گذشته در این منطقه روستایی به نام پوئینک وجود داشته است که به صورت عامیانه در سال های دیگر پونک نامیده شده است. این منطقه بعدها گسترش زیادی پیدا کرد و توانست موقعیت ماندگاری داشته باشد. اینطور که بررسی ها نشان می دهد بافت منطقه ای این بخش بسیار جالب است و توانسته شرایط خوبی داشته باشد. برای خرید خانه در پونک تهران بهتر است سطح بودجه اولیه ارزیابی شود.

 

بافت انسانی پونک تهران

خرید خانه در پونک تهران به واسطه بافت انسانی که دارد نیز رشد داشته است. مثلاً از نظر تراکم آمارها نشان می دهد که در این محله بیش از 22 هزار نفر زندگی می کنند و این نشان از رشد جمعیت بالا در منطقه است. سطح قیمت خانه ها در این منطقه بالا بوده و شامل رقم های رو به افزایش است. از سوی دیگر مشخص است که مردمان منطقه پونک هم بومی هستند و به صورت مهاجر وارد منطقه شده اند. موقعیت خرید ملک در پونک به نسبت سایر مناطق تهران گرانتر به نظر می رسد.

کسانی که قصد خرید خانه در پونک تهران دارند، دسترسی به مرکز شهر و سایر مناطق مهم را در اولویت قرار می دهند. البته که شرایط دسترسی این منطقه از سمت جنوب به بزرگراه حکیم و اتوبان همت است. از سمت شمال نیز به نیایش متصل شده است. کسانی که در بخش شرقی پونک زندگی می کنند به اتوبان ستاری وصل هستند و از سمت غرب نیز به دره پونک وصل می شوند. اینطور که مشخص است بومیان تهران اغلب در خیابان های اصلی این منطقه یعنی میرزا بابایی و خیابان سردار جنگل اقدام به خرید خانه می کنند. به طور کلی اینطور که مشخص است بهترین خیابان پونک مربوط به بلوار عدل، بلوار کمالی، بلوار همیلا است که شرایط زندگی خوبی را شامل شده است. وضعیت دسترسی و خیابان های مهم در این منطقه بسیار ارزشمند است.

راهنمای کامل خرید خانه در پونک تهران3

 

اتوبوس های بی آر تی شامل مسیر خط ویژه ای بوده و از میدان آزادی تا دانشگاه علوم تحقیقات ادامه دارد و به طور کلی این مسیر به واسطه اتوبان شرقی اصفهانی متصل است. از سوی دیگر وضعیت پایانه تاکسیرانی در پونک تهران نیز وجود دارد که وابسته به میدان ولیعصر و میدان ونک و میدان صنعت است. تاکسی هایی که در بخش جنوب میدان پونک وجود دارد اغلب برای مقصد سیدخندان مستقر هستند. اینطور که مشخص است دسترسی به این محله به واسطه مناطق کلیدی ارزیابی شده است. خرید خانه در پونک تهران باید به واسطه نوع سند مشخص شود.

 

خرید خانه در پونک تهران از نظر امکانات

از مهمترین مراکز آموزشی که برای منطقه پونک تهران ارزیابی شده است وابسته به دانشگاه علوم تحقیقات است و به نوعی مربوط به انتهای اشرقی اصفهانی است. از سوی دیگر چون منطقه پونک تهران در خیابان میرزا بابایی قرار دارد از دیگر مراکز فرهنگی معتبر محسوب می شود. در این منطقه مدارس دخترانه زیادی دیده می شود و همینطور یک سری مدارس غیر انتفاعی پسرانه نیز وجود دارد.

مراکز خرید پونک به واسطه دسترسی مناسب دارای مراکز خرید معتبری بوده است. همینطور این مراکز خرید وابسته به پاساژ بوستان و فروشگاه های زنجیره ای شهروند بوده که توانسته شرایط مایحتاج روزانه را فراهم سازد. بازار میوه و تره بار این منطقه در بلوار کمالی دیده می شود و همینطور از سمت خیابان پارک دسترسی به بلوار همیلا فراهم شده است.

اگر بخواهیم به ابتدای بلوار میرزابابایی دقت کنیم، در واقع حد فاصل بین میدان پونک و بلوار عدل می توان به رستوران و فود کورت های مختلف اشاره کرد که برای گردشگری و رفع خستگی شرایط خوبی باشد. وعده های مختلف مواد غذایی در این بخش وجود دارد.

راهنمای کامل خرید خانه در پونک تهران4

 

فضاهایی نیز وجود دارد که مربوط به امور روزانه و تفریح در این محله است. مثلاً برای دسترسی به بانک ها و همینطور پلیس هیچ مشکلی وجود ندارد و منطقه شامل بانک های ملی، ملت و پاسارگاد است. مشخص است که فعالیت های روزانه ساکنین در این محله نیز بسیار آسان تر شده است و دسترسی به همه چیز فراهم است.

این منطقه شامل مساجد، تکایا و حسینیه های شاخص است. به طوری که شرایط برای دسترسی به امور مذهبی فراهم شده است. مراسم عزاداری و برپایی نمازهای یومیه در این منطقه اهمیت زیادی دارد. خرید خانه در پونک تهران باید شرایط اقتصادی مربوط به خود را داشته باشد.

 

خرید خانه در پونک تهران از نظر مکان های تفریحی

پارک نهج البلاغه از پارک های بزرگ تهران بوده و همینطور در بلوار همیلا قرار دارد. این پارک بزرگترین قطب گردشگری این منطقه محسوب می شود. شهربازی سرپوشیده یکی از فضاهای تفریحی خاص در پونک محسوب می شود. همینطور منطقه فرحزاد نیز در لیست فضاهای خوش آب و هوای پونک است. از سوی دیگر این منطقه برای تفریح گزینه محسوب می شود.

مراکز مهم درمانی در این منطقه مربوط به مجتمع پزشکان معتبر و داروخانه گل سنگ است. به طور کلی این منطقه فاقد بیمارستان است و کسانی که نیاز به فضای درمانی دارند به کلینیک پیامبر و درمانگاه بهراد مراجعه می کنند. از سوی دیگر این منطقه وابسته به شرایط خاص منطقه ای ارزیابی شده است و سطح منطقه ای بالایی دارد. خرید خانه در پونک تهران از نظر مکان های تفریحی بهتر از مناطق درمانی است.

 

نکته پایانی

کسانی که قصد خرید خانه در پونک تهران دارند بهتر است در ابتدا خیابان های مهم این منطقه را از نظر موقعیت ملک ارزیابی کنند و سپس موقعیت خرید ملک را مدنظر قرار دهند. برخی از املاک از نظر قیمت در شرایط بهتری هستند و برخی دیگر دارای موقعیت منطقه ای بهتر بوده و کمی گرانتر محسوب می شوند. در راستای قیمت خرید خانه در پونک تهران بهتر است در خصوص وجود یا عدم وجود سند اطمینان داشته باشید.

امیدوارم که مطلب راهنمای کامل خرید خانه در پونک تهران مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :