راهنمای کامل خرید خانه در شهرک اکباتان تهران

راهنمای کامل خرید خانه در شهرک اکباتان تهران

اکباتان یکی از محله های خوشنام در غرب تهران است. این محله وابسته به منطقه 5 تهران است و به نوعی محبوبیت زیادی دارد. در این بخش با ما همراه باشید تا شرایط خرید خانه در شهرک اکباتان تهران را بررسی کنیم و این محله را از نظر بافت، وضعیت دسترسی، موقعیت مکانی، امکانات و سودآوری اقتصادی مورد بررسی قرار دهیم.

 

شهرک اکباتان در یک نگاه

برای خرید خانه در شهرک اکباتان تهران در ابتدا سعی کنید اطلاعات دقیقی در خصوص محیط آن داشته باشید. شهرک اکباتان در منطقه 5 شهرداری تهران قرار دارد و در سمت غربی این شهر واقع شده است. این شهرک به طور کلی شامل 3 فاز مسکونی است. اینطور که مشخص است موقعیت این شهرک به صورت دقیق ارزیابی شده است و طراحی آن برای مسکن نظامیان صورت گرفته است. در زمینه خرید مسکن در این شهرک شرایط برای خانواده های کارمند فراهم شده است. پس از پیروزی انقلاب شرایط ساخت و ساز این شهرک به نوعی وابسته به عمران و نوسازی ارزیابی شده است و البته که شرکت عمران نوسازی اکباتان توانسته واگذاری برخی از واحدها به مردم را در نظر بگیرد.

راهنمای کامل خرید خانه در شهرک اکباتان تهران1

 

شهرک اکباتان شامل 33 بلوک است، و شامل 15675 واحد آپارتمان مسکونی است. این منطقه شامل برترین و خاص ترین نمونه های معماری در نوع خود بوده و به صورتی طراحی شده است که شاید مثل آن در خاورمیانه به ندرت دیده شود. این شهرک بزرگترین شهرک مسکونی ایران محسوب می شود. موقعیت این شهرک از نظر سازه بسیار ارزشمند است و به نوعی موقعیت واگذاری آن نیز به صورت حرفه ای ارزیابی شده است. اینطور که مشخص است برترین و خاص ترین نمونه های معماری از نظر قیمت گذاری شرایط بهتری دارد.

از سوی دیگر فازبندی شهرک اکباتان در راستای خرید ملک بسیار مهم است که ما قصد داریم سه فاز مسکونی اکباتان را مورد ارزیابی قرار دهیم. موضوع مهم اینکه در ساخت این مجموعه استانداردهای شهرسازی مخصوصی را شامل شده است و زلزله تا 9 ریشتر را مقاومت می کند.

 

فازهای مهم خرید خانه در شهرک اکباتان تهران

فاز اول اکباتان:  این فاز به واسطه موقعیتی که دارد بیشتر مورد ارزیابی قرار می گیرد. به طور کلی فاز یک شامل دو قسمت است که یک مورد 6 بلوکه و مورد دیگر 4 بلوکه است. در نهایت این فاز شامل 10 بلوک است. اینطور که مشخص است این فاز دو بخش استادیوم یاس و راه آهن را شامل شده است. شهرک شامل دو بخش بلوک بالا و بلوک پایین است و موقعیت منطقه ای جذابی دارد. بلوک های این فاز به طور کلی دارای شرایط مخصوص هستند و با حروف بزرگ انگلیسی نمایش داده می شود. مثلاً بلوک های A و B بلوک های مخصوص محسوب می شود و دارای شرایط خاص است. خرید خانه در شهرک اکباتان تهران در فاز یک موقعیت خوبی محسوب می شود.

راهنمای کامل خرید خانه در شهرک اکباتان تهران2

 

فاز دو اکباتان: فاز دو اکباتان شامل بزرگترین فضای مسکونی محسوب می شود و شامل 19 بلوک زوج و فرد است. بلوک های این فاز شامل فضای شمالی و جنوبی این منطقه استاندارد هستند و شامل واحدهای دوبلکس و شیکی بوده که می تواند موقعیت منطقه ای خاصی داشته باشد. هر یک از فازهای اکباتان شامل امکانات خاص خود هستند. مثلاً در این فاز مقاومت سازه در برابر زلزله تا 9 ریشتر ارزیابی شده است. شوتینگ های استاندارد و پارکینگ های بسیار بزرگ دیده می شود و همینطور پله فرار عریض به صورت دو سری طراحی شده است. سرانه فضای سبز در این بخش نیز وسیع تر است. نورگیری مناسبی دیده می شود و در بلوک 5 فاز دو نیز شاهد امکانات استخر، سونا، جکوزی هستیم. خرید خانه در شهرک اکباتان تهران در فاز دو سبب می شود موقعیت ملک ارزیابی دقیق تری داشته باشد.

فاز سه اکباتان: این فاز شامل 4 بلوک است و نماد D و E برای آن مشخص شده است و شماره گذاری برای آن یک و دو است. این فاز کوچکترین و جدیدترین فاز مسکونی محسوب می شود که اغلب افرادی که قصد خرید خانه در شهرک اکباتان تهران دارند این فاز را گزینه خوبی می دانند. فازهای مسکونی اکباتان به طور کلی شامل 40 واحد می شود. موقعیت منطقه ای این فاز ارزشمند بوده و می تواند از نظر قیمت در شرایط خوبی قرار داشته باشد.

راهنمای کامل خرید خانه در شهرک اکباتان تهران3

 

خرید خانه در شهرک اکباتان تهران از نظر دسترسی

شهرک اکباتان در بخش غرب پایتخت قرار دارد و از نظر دسترسی به سایر بخش های شهر متصل است و به طور کلی موقعیت منطقه ای خوبی دارد. این محله به طور کلی از نظر بزرگراه ها به سادگی در دسترس قرار می گیرد مثلاً 4 بزرگراه شیخ فضل الله، باکری، لشکری و ستاری موارد مهم در تردد مربوط به شهرک اکباتان هستند. اینطور که مشخص است ایستگاه مترو و ورزشگاه آزادی نیز موقعیت منطقه ای خوبی محسوب می شود.

دقت کنید که از نظر دسترسی شما می توانید به سراغ تاکسی های منطقه بروید، تاکسی هایی که موقعیت حمل و نقل خوبی دارند و از نظر گردشگری شرایط خوبی محسوب می شود. البته که خرید خانه در شهرک اکباتان تهران می تواند شرایط دقیقی داشته باشد و البته که این منطقه از نظر دسترسی به واسطه مترو نیز مشخص می شود.

 

خرید خانه در شهرک اکباتان تهران از نظر امکانات

شهرک اکباتان در ابتدا از نظر امکانات در شرایط خوبی نبود اما امروزه با گذشت زمان توانسته رفاه نسبتاً خوبی برای کسانی که قصد خرید خانه در شهرک اکباتان تهران دارند فراهم سازد. اینطور که مشخص است این منطقه شامل موقعیت فرهنگی و مراکز تجاری خوبی می شود.

شهرک اکباتان شامل مدارس و مراکز آموزشی زیادی است از این نظر خانه ها هیچ مشکلی نخواهند داشت. موضوع دیگر اینکه این منطقه دارای کتابخانه عمومی و مرکز فرهنگی است که برای دوستداران کتاب گزینه خوبی محسوب می شود. بیشترین سرانه فضای سبز در میان محله های شهر مربوط به شهرک اکباتان است. اینطور که مشخص است در این شهرک در هر نقطه می توانید بوستان ببینید و از آن استفاده کنید. بازار روز و مراکز خرید و مراکز تجاری که در این بخش قرار گرفته اند شامل شرایط خوبی برای حال ساکنان محسوب می شود. پارکینگ های این شهرک وسیع هستند و خیابان های عریضی را شامل شده اند. این شهرک دارای موقعیت منطقه ای جذابی بوده و گاه از نظر تردد کمی شلوغ می شود.

راهنمای کامل خرید خانه در شهرک اکباتان تهران4

 

قیمت خرید خانه در شهرک اکباتان تهران

برای خرید خانه در شهرک اکباتان تهران نیاز است که عوامل مختلفی اعم از متراژ، موقعیت بلوک، امکانات هر بلوک و همینطور موقعیت فاز بررسی شود. قدمت واحدهای موجود در این شهرک زیاد است و به نوعی فضای بازسازی داخلی هر بخش دیده می شود که بر روی قیمت خانه تاثیر می گذارد. همینطور میانگین هزینه خرید هر متر مربع بر اساس شرایط ملک قیمت گذاری می شود. این شهرک دارای سه فاز مسکونی بوده و شامل 33 بلوک در مجموع می شود همینطور واحدهای مسکونی در این منطقه به 15675 مورد می رسند. مشخص است که هر یک از فازهای مسکونی در این منطقه شامل شرایط متفاوتی هستند که بخشی از قیمت هر بخش را شامل می شود. معماری و گستردگی پروژه در نوع خودش موضوع مهمی است و سبب شده تا به سودآوری خرید خانه در شهرک اکباتان تهران کمک نماید.

 

تیپ سازه فازهای مختلف شهرک اکباتان

تیپ های به کار رفته در فاز یک شهرک اکباتان به صورت H بوده و 74 متر است همینطور تیپ E با 68 متر طراحی شده است که همگی یک خوابه هستند. حروف بندی هر بخش اهمیت زیادی در خرید خانه در شهرک اکباتان تهران دارد.

تیپ G و F به ترتیب 78 و 86 متر بوده و دو خوابه هستند. در این فاز خانه های سه خوابه با تیپ A و تیپ B نیز وجود دارد که شامل 141 متر بوده و تیپ D وجود دارد که شامل 146 متر است. از سوی دیگر برخی از خانه ها 4 خوابه هستند که شامل تیپ C می شود و 176 متر نامگذاری شده اند. اینطور که مشخص است در فاز سه اکباتان نیز نوع نامگذاری مانند فاز یک است و اما در فاز سه خانه های دو خوابه ساخته نشده اند. کلاس و طبقه بندی های هر بخش از شهرک با بخش دیگر فرق دارد و به نوعی در فاز یک اکباتان تا فاز سه اسامی به صورت لاتین شامل حروف الفبایی می شوند.

فاز سه شهرک اکباتان دارای بلوک هایی به نام های D و E هستند که شماره های یک و دو را شامل می شود. فاز دوم اکباتان در سال 70 بهره برداری شده و نسبت به فاز یک و سه جدیدتر است. در فاز سه اکباتان مجتمع تجاری با 40 واحد وجود دارد.

بلوک های A و B برای خرید خانه در شهرک اکباتان تهران طرفدار زیادی دارد. بلوک های A شامل اتاق های دو خوابه هستند اما بلوک های B اغلب اتاق های دو خوابه ندارند. در بلوک سی نیز از نظر معماری شرایط خاصی دیده می شود که شبیه به موارد قبل نیست.

بلوک های A و B و C هر یک با شماره گذاری های مخصوص شامل بخش های پایین و بالا می شود. اکباتان یک تا شش مربوط به بلوک پایین اکباتان است و بلوک 7 تا 10 نیز مربوط به بلوک های بالای اکباتان می شود. تیپ های سازه ای برای این بخش از نظر بسیاری از خریداران مناسب است و هیچ ایرادی در آنها دیده نمی شود.

بلوک بندی ای که برای فازهای مختلف اکباتان دیده می شود خود شاخه های منطقه ای خاصی را شامل می شود. البته که برخی از بلوک ها از نظر قیمت گذاری گرانتر هستند.

امیدوارم که مطلب راهنمای کامل خرید خانه در شهرک اکباتان تهران مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :