راهنمای کامل خرید خانه در پامنار تهران

راهنمای کامل خرید خانه در پامنار تهران

پامنار در لیست قدیمی ترین محله های تهران قرار دارد و مربوط به منطقه 12 شهرداری تهران است. این محله بخشی از فضای تاریخی و قدیمی عودلاجان محسوب می شود و به نوعی در لیست 5 منطقه اصلی در تهران محسوب می شود. پامنار قدمت زیادی دارد و علت اوج و اهمیت آن نیز همین قدمت طولانی آن است. در این مقاله قصد داریم در خصوص شرایط خرید خانه در پامنار تهران صحبت کنیم و این بخش را از نظر فضای قیمت گذاری مورد بررسی قرار دهیم. شرایط خرید ملک به واسطه نوع سند نیز بررسی می شود.

 

پامنار در یک نگاه

اینطور که مشخص است دلایل مختلفی در راستای خرید خانه در پامنار تهران وجود دارد. یکی از موضوعات مهم این است که پامنار در مرکز تهران قرار دارد و به نسبت سایر محلات شرایط دسترسی به آن خوب است. از سوی دیگر رونق اقتصادی از چند سال گذشته تا به امروز در پامنار بسیار بیشتر شده است. این منطقه از نظر سیاسی نیز مورد توسعه قرار گرفته است. موقعیت اجتماعی و فرهنگی و اقتصادی و سیاسی در این منطقه بسیار خوب است و دلایل اجتماعی و فرهنگی گسترده ای را شامل شده است. قدمت تاریخی پامنار زیاد است و به نوعی توانسته مربوط به شرایط منطقه ای خاصی شود. این منطقه در گذشته محل زندگی خاندان سلطنتی بوده است و این موضوع سبب شده تا امروزه اهمیت زیادی داشته باشد.

راهنمای کامل خرید خانه در پامنار تهران1

 

بافت انسانی پامنار تهران

خانه های اصیل اولین مشخصه در محله پامنار است که این روزها بیشتر شاهد تخریب آنها هستیم. از سوی دیگر موقعیت این منطقه به صورتی است که توانسته از نظر تاریخ نویسان نیز شرایط خوبی داشته باشد. گذرهای محله عودجالان از بخش های مهم پامنار محسوب می شود. دروازه شمیران به بازار متصل شده است و بخش مهمی از بافت انسانی پامنار را تشکیل می دهد. از سوی دیگر بازارچه پامنار هنوز هم شهرت زیادی در بین گردشگران و بومیان این بخش دارد. بازارچه پامنار شامل تیمچه، کاروانسرا، حمام و مسجد و آب انبار است. در نهایت این بخش شامل خیابان بندی های مختلفی است. البته که در زمان ملی شدن نفت این منطقه یکی از کانون های سیاسی تهران محسوب می شد. پامنار محله بسیار قدیمی در تهران است و ارزش تاریخی زیادی دارد. از نظر مرزبندی این منطقه از غرب به خیابان خیام متصل شده است و از سمت شرق نیز به خیابان شهید مصطفی خمینی وصل شده است. این منطقه از سمت شمال به امیرکبیر متصل شده و از بخش جنوب نیز به خیابان 15 خرداد وصل شده است. موقعیت منطقه ای و بافت انسانی پامنار بسیار جذاب و قابل قبول است.

 

خرید خانه در پامنار تهران از نظر دسترسی

کسانی که قصد خرید خانه در پامنار تهران دارند بدانند که این منطقه در لیست طرح ترافیک قرار دارد. در واقع می بایست بر اساس طرح ارائه شده از سوی پلیس راهنمایی و رانندگی روند تردد صورت بگیرد. موضوع دیگر مربوط به پایانه اتوبوس رانی است که نزدیک ترین گزینه محسوب می شود. مشخص است که این منطقه وابسته به میدان بهارستان و چهارراه سرچشمه ارزیابی شده است. از سوی دیگر موقعیت منطقه ای این بخش اهمیت زیادی دارد.

تاکسی هایی در راستای میدان بهارستان و چهارراه سرچشمه وجود دارد که به سمت پامنار حرکت می کنند. موقعیت تاکسی های این بخش وابسته به شرایط خاص ارزیابی می شود. اینطور که مشخص است افرادی که قصد خرید خانه در پامنار تهران دارند از نظر دسترسی به بخش های مختلف مشکلی ندارند.

ایستگاه 15 خرداد شامل یک خط و ایستگاه امام خمینی نیز در خط 2 نزدیک ترین ایستگاه های مترو پامنار محسوب می شوند. وضعیت خرید خانه در پامنار تهران از نظر دسترسی شرایط خاص خود را دارد و می تواند سیاست گذاری های مخصوصی داشته باشد.

 

خرید خانه در پامنار تهران از نظر امکانات

دو بخش مهم در راستای خرید خانه در پامنار تهران مربوط به بازار بزرگ پامنار و بازار رضا است. این محله شامل طلافروشی ها و زرگری های مختلفی است که بخشی از فضای منطقه ای را شامل می شود. اینطور که مشخص است از نظر تعمیر طلا و جواهر موقعیت خوبی در این بازار دیده می شود. از سوی دیگر این محله مربوط به نرده و استیل و تابلو و طلق بوده و همینطور فضای منطقه ای خوبی را شامل شده است. بازار بزرگ 15 خرداد یکی از بازارهای محله پامنار است. از سوی دیگر در این بازار بخشی به عنوان گود بازار وجود دارد. موانع فلزی برای جلوگیری ورود موتور سیکلت ها است که در ابتدا و انتهای بازار است. وضعیت مشاغل در این بخش اهمیت زیادی دارد. عرضه مستقیم ورق های فلزی و نرده و حفاظ استیل و فولادی از سوی محله پامنار صورت می گیرد.

یک سری مشاغل وجود دار که در راستای ساخت پانل های تبلیغاتی و مواد شیمیایی و پلاستیکی است. همینطور بخش هایی وجود دارد که مربوط به ساخت سقف کاذب و سیم و کابل است.

بازار پامنار پس از راسته سبزه میدان قرار دارد و با خیابان ناصر خسرو دیوار به دیوار است. همینطور یک محله مربوط به گذر عودلاجان است. این مجموعه در دل منطقه بزرگ پامنار قدیم قرار دارد. چیزی که امروزه به صورت یک کارگاه سراسری شمال به جنوب است.

بسیاری از اصناف کارگاهی و صنعتی در پامنار فعالیت می کنند که هر یک از نظر وضعیت منطقه ای در شرایط خوبی هستند.

در داخل کوچه های پامنار مغازه های کوچک و بزرگی دیده می شود، همینطور چندین بازار و گاراژهای بزرگ و کوچک در کنار هم قرار دارد.

راسته مربوط به آبکاری و جوشکاری و مته کاری نیز در این راسته دیده می شود. بازار پامنار یک بازار سنتی است و به نوعی شامل یک بازار مدرن نمی شود. اما بافت سنتی آن بسیار مشهور است و یک گزینه عالی در راستای فضای منطقه ای محسوب می شود.

یک سری اصناف کارگاهی در این منطقه وجود دارد که بخش مهمی از شرایط اقتصادی را رشد می دهد. مشخص است که وضعیت کارگاهی در این بخش دسته بندی شده و می تواند به کارآفرینی کمک نماید.

راهنمای کامل خرید خانه در پامنار تهران2

 

قیمت خرید خانه در پامنار تهران

در راستای خرید خانه در پامنار تهران اینطور که مشخص است وضعیت ملک دسته بندی خاص خود را دارد. برخی از ملک ها هستند که به نسبت قیمت ارزان تری دارند اما در طول دو سال گذشته از نظر قیمت شرایط خاص را دنبال کرده است. اینطور که مشخص است موقعیت پامنار از نظر قیمت به نسبت سایر بخش ها ارزانتر است. اینطور که مشخص است شرایط خرید خانه در پامنار تهران به واسطه فضای دیدنی موجود دسته بندی شده است. در بررسی های صورت گرفته ملکی که در تهران خریداری می شود باید از نظر قدمت مورد بررسی قرار بگیرد. برخی از املاک هستند که شامل دسته بندی های مخصوصی هستند. مثلاً ملکی که از نظر تعرفه گرانتر از املاک دیگر است هم از نظر قدمت در شرایط خوبی قرار دارد.

کسانی که به واسطه خرید خانه در پامنار تهران قصد ارزیابی موقعیت مخصوصی را دارند بهتر است بدانند که هر ملک می تواند دارای شرایط خاص خود باشد. اینطور که ارزیابی ها نشان داده است برخی از املاک هستند که قیمت ارزان تری دارند اما از نظر قدمت بسیار قدیمی و کهنه هستند. املاک دیگری نیز وجود دارند که از مصالح جدید در آن ها استفاده شده است.

دسترسی از هر بخش به نسبت بخش های دیگر بررسی می شود. البته که موقعیت خرید ملک در پامنار می تواند قابل قبول به نظر برسد. مراکز خرید در این مجموعه شرایط خاص خود را دارد. البته که وضعیت دسترسی به مناطق مختلف اهمیت زیادی دارد. بیمارستان های بازرگانان و سینا دو بخش مهم در این محدوده است که بخشی از قیمت را شامل می شود.

 

نکات کلیدی خرید خانه در پامنار تهران

شما به واسطه خرید خانه در پامنار تهران می توانید موقعیت هر بخش را بررسی کنید. پامنار از سمت غرب موقعیت منطقه ای خوبی دارد و تا خیابان خیام کشیده شده است. این منطقه از سمت شرق نیز موقعیت خرید ملک در شرایط مناسب دارد. مشخص است که از نظر نقشه پامنار می تواند وضعیت منطقه ای قابل قبول به خود را داشته باشد.

قیمت خرید خانه در پامنار تهران ارزان و مناسب است و از سوی دیگر تعرفه ای که برای املاک در نظر گرفته می شود خود شامل چند بخش است. مثلاً ملکی که از نظر مصالح جدیدتر باشد قیمت گران تری به نسبت ملک دیگر دارد و از سوی دیگر ملکی که دارای وام است می تواند گزینه خوبی برای خرید باشد. اینطور که مشخص است شما به واسطه ملکی که خریداری می کنید باید بتوانید شرایط سازه ملک را بررسی کنید.

به واسطه خرید خانه در پامنار تهران می توانید سطح ملک را بررسی کنید، موقعیت خانه های پامنار هر یک به واسطه وضعیت منطقه ای بررسی می شود. پامنار یکی از بخش های مهم در راستای خرید خانه محسوب می شود.

نقشه پامنار به واسطه موقعیتی که دارد ارزیابی می شود. افزایش قیمت در زمینه خرید خانه بسیار موضوع مهمی است و شرایط سودآوری دارد.

قیمت خرید خانه در پامنار تهران به صورت دقیق بررسی شده و شرایط خاص خود را دارد.

امیدوارم که مطلب راهنمای کامل خرید خانه در پامنار تهران مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :