راهنمای کامل خرید خانه در بهارستان تهران

راهنمای کامل خرید خانه در بهارستان تهران

بهارستان یکی از محله های قدیمی در تهران است و معروف ترین بخش تهران محسوب می شود به طوری که قدمت آن به سال ها پیش باز می گردد. اینطور که مشخص است خرید خانه در بهارستان تهران به واسطه موقعیت منطقه ای که دارد ارزیابی می شود. در این محله باغ و کاخ های مختلفی دیده می شود. باغ و کاخ نگارستان دو گزینه مهم در راستای قیمت گذاری خرید خانه در بهارستان تهران هستند. کاخ بهارستان به واسطه مجلس شورای اسلامی ارزیابی شده است. دقت کنید که در کوچه و خیابان های این محله هنوز هم خانه های قدیمی و سنتی دیده می شود. به طور کلی وقتی در کوچه پس کوچه های بهارستان قدم می زنید می توانید به سال ها پیش بازگردید و از فضای موجود دیدن کنید. بهارستان میزبان آثار تاریخی بسیاری از هنرمندان ایرانی است و به نوعی معماری های گسترده ای را در بر گرفته است. اوج هنر و خلاقیت برای طراحی هر بنا دیده می شود. آثار تاریخی در این بخش قدمت چندین ساله دارد و به نوعی تاریخ را روایت می کند.

راهنمای کامل خرید خانه در بهارستان تهران2

 

بهارستان در یک نگاه

قدمت تاریخی بهارستان به بیش از 200 سال گذشته می رسد. این منطقه در دوران قاجار یکی از محله های مهم محسوب می شد و به نوعی همزمان با انتخاب تهران توانست منطقه ای خوب محسوب شود. باغ نگارستان محلی بود که آقا محمدخان قاجار آن را برای ییلاق و گذراندن تعطیلات در نظر گرفته بود و به نوعی علاقه به فضای کاخ گلستان نداشت. در همین دوره بود که یک عمارت قدیمی در بهارستان بازسازی شده و در نهایت باغ نگارستان نیز طرح کامل خود را طی کرد.

طراحی و ساخت نگارستان رفته رفته به پایان رسید اما از نظر شاه آن زمان فضای این عمارت می بایست تکمیل می شد. انتهای باغ میدانی طراحی شد که بعدها به عنوان میدان نگارستان شناخته شد. نام این میدان وابسته به نام منطقه تغییر کرده است. مشخص است که منطقه بهارستان در طول تاریخ دستخوش تغییرات زیادی بوده است. مثلاً در این منطقه اولین مجلس قانون گذاری شکل گرفت.

در طراحی باغ نگارستان از عمارت کلاه فرنگی استفاده شده است و اینطور که مشخص است 600 متر زیر بنا دارد. در خصوص شرایط خرید خانه در بهارستان تهران، آنچه سبب سودآوری این بخش می شود وابسته به همین عمارت بهارستان است. مثلاً در طراحی باغ نگارستان 64 اتاق دیده می شود و همینطور یک کتابخانه و چهار تالار وجود دارد که وقتی قدم به داخل آن می گذارید نقاشی هایی به چشم می خورد که شاید کمتر کسی در دنیا بتواند تجربه دیدن آن را داشته باشد.

در گوشه هایی از باغ منطقه به عنوان سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دیده می شود. کاخ بهارستان به واسطه ساختمانی که دارد مورد شناخت قرار گرفته است و قسمتی از این کاخ به عنوان موزه مجلس شناخته شده است. در خصوص بخش های دیگر نیز مراسم های تشریفاتی مجالس دیده می شود.

راهنمای کامل خرید خانه در بهارستان تهران3

 

خرید خانه در بهارستان تهران از نظر دسترسی

بهارستان یکی از محله های مهم تهران است که سطح دسترسی از آن به بخش های دیگر آسان است. این محله از سمت شمال به خیابان انقلاب متصل است و از سمت شرق نیز به خیابان ابن سینا وصل شده است. کسانی که خرید خانه در بهارستان تهران را در نظر می گیرند این منطقه را گزینه خوبی از نظر تردد برای خود می دانند. بهارستان از سمت جنوب به خیابان امیر کبیر وصل شده است و از سمت غرب نیز به خیابان سعدی منتهی می شود. وضعیت خرید خانه در بهارستان تهران از نظر دسترسی شرایط خوبی دارد و موقعیت دسترسی هر بخش از بخش دیگر متفاوت است.

موضوع دیگر برای کسانی که قصد خرید خانه در بهارستان تهران دارند، محدودیت ترافیکی است. این منطقه در لیست محلات طرح ترافیک قرار دارد و طرح زوج و فرد برای آن ارزیابی شده است. ساعات اجرای این طرح با سخت گیری های مهمی همراه است و وضعیت ترافیکی را در بر می گیرد.

دسترسی به محله بهارستان به واسطه اتوبوس فراهم شده است، مثلاً اتوبوس های بی آر تی آزادی-تهرانپارس نیز وجود دارد که این منطقه را پوشش می دهد و در نهایت باید در مقصد دروازه دولت پیاده شوید. از سوی دیگر یک سری اتوبوس های درون شهری نیز وجود دارند که به سمت میدان بهارستان حرکت می کنند و می توان از آنها استفاده کرد. نقشه اتوبوس های درون شهری در این بخش ارزیابی شده است.

در صورت نیاز به پمپ بنزین در محله بهارستان می بایست وارد خیابان ابن سینا شوید و در نهایت به سمت پایین حرکت کنید. پمپ بنزین بهارستان جلوتر از بیمارستان طرفه قرار دارد و در بخش حاشیه ای خیابان است.

خرید خانه در بهارستان تهران از نظر دسترسی وابسته به ایستگاه های مترو نیز بوده و افراد در صورتی که قصد مراجعه به بخش شمال بهارستان دارند باید از مترو دروازه دولت این ناحیه استفاده کنند. شما می توانید به واسطه ایستگاه متروی سعدی به بازار این منطقه برای خرید مراجعه کنید. در صورتی که قصد دارید به بخش جنوبی منطقه بهارستان بروید باید از ایستگاه مترو ملت استفاده کنید و به طور کلی دسترسی به این بخش اهمیت زیادی دارد.

راهنمای کامل خرید خانه در بهارستان تهران4

 

خرید خانه در بهارستان تهران از نظر امکانات

در راستای خرید خانه در بهارستان تهران بررسی مراکز درمانی اهمیت زیادی دارد. مثلاً مراکز درمانی که مربوط به محله بهارستان است شامل بیمارستان طرفه می شود. آدرس این بیمارستان روبروی سازمان تبلیغات اسلامی بوده و دقیقاً در میدان بهارستان قرار دارد و سطح دسترسی به آن آسان است. باغ سپهسالار و مسجد سپهسالار از دیگر آثار تاریخی مربوط به این منطقه است. به طور کلی این بخش سبب شده است که گردشگران زیادی وارد این منطقه شوند و شرایط خوبی را در نظر بگیرند. مسجد سپهسالار نیز شرایط خوبی در راستای موقعیت منطقه ای داشته و امروزه به نام مسجد شهید مطهری شناخته می شود. مسجدی بزرگ که توسط فردی به نام میرزا حسین خان سپهسالار ساخته شده است. این مسجد شامل معماری های خاص و بی نظیری است و به نوعی بزرگترین مسجد منطقه محسوب می شود.

در منطقه بهارستان فضای کافی برای رستوران و فست فود دیده می شود و رستوران بزرگ بهارستان یک مورد مشهور آن است. در صورتی که مدتی در منطقه گشت و گذار کرده باشید می توانید از بین رستوران ها و کافه ها به سراغ این گزینه بروید. فروشگاه ها و مراکز خرید محله بهارستان نیز باب میل بانوان خوش سلیقه ایرانی است و شامل بورس انواع کیف و کفش زنانه می شود. اینطور که مشخص است خیابان سعدی یکی از موارد متنوع است و شرایط خاص خود را دارد. این خیابان در قالب عمده فروشی فعالیت می کند و برخی از اجناس به صورت تک به مشتریان عرضه می شود.

راهنمای کامل خرید خانه در بهارستان تهران5

 

در نزدیکی ایستگاه مترو سعدی در منطقه بهارستان نیز به کوچه مشهور برلن می رسید که منطقه ای سرشناس در راستای خرید محصولات مختلف خواهد بود. این کوچه به واسطه وسایل سنتی و مدرن خود بسیار شناخته شده است.

یک سری فروشگاه های مهم دیگر نیز وجود دارد که مربوط به خیابان سعدی است و همینطور فضای خرید در بخش سپهسالار نیز فراهم شده است. شما می توانید در راستای خرید خانه در بهارستان تهران هم از فضای بازار و مراکز آن استفاده کنید و هم در منطقه ای قدیمی و آرام زندگی کنید.

 

راهنمای خرید خانه در بهارستان تهران

از آنجایی که خانه های بهارستان اغلب قدیمی هستند، بهتر است همین حالا بدانید که قرار است وارد دنیایی با قدمت زیاد شوید و این موضوع بخشی از شرایط خرید خانه در بهارستان تهران را در نظر می گیرد. بسیاری از خانه های بهارستان دارای دسته بندی منطقه ای خاصی هستند. مثلاً خانه های ویلایی که بدون طبقه هستند هم از نظر سازه قدیمی تر هستند و هم مصالح مورد استفاده در آنها قدیمی تر است و به نوعی از نظر قیمت ارزانتر از سایر بخش ها است. مشخص است که موقعیت خرید ملک در این زمینه به نسبت سایر بخش ها ارزانتر است. خرید خانه در بهارستان تهران با بافت کلنگی یکی از روش های ارزان خرید محسوب می شود و هم سطح سرمایه گذاری خوبی را شامل شده است و هم وضعیت خرید را آسانتر می کند. از سوی دیگر موقعیت ملکی که در بهارستان خریداری می شود به واسطه سازه نیز قیمت گذاری می شود. برخی از خانه های نوساز چون ایمن تر از سایر بخش ها ساخته شده اند گرانتر هستند. دقت کنید که اگر خانه ای سند نداشته باشد از نظر قیمت ارزانتر است اما در راستای خرید و فروش درگیر موارد غیر قانونی شده و ضرر و زیان به همراه خواهد داشت.

در راستای خرید خانه در بهارستان تهران بهتر است هم از نظر اقتصادی شرایط خوبی داشته باشید و هم سعی کنید به سراغ ملک های بالای 100 متر بروید تا موقعیت دقیق ملک برای شما بررسی شود. از سوی دیگر بهارستان در لیست مناطقی است که رونق اقتصادی خوبی دارد و می تواند سطح گردشگری خود را نیز بهبود دهد. کسانی که قصد خرید خانه در بهارستان دارند در ابتدا باید به سراغ خیابان های اصلی آن بروند و سعی به ارزیابی موقعیت منطقه ای داشته باشند.

امیدوارم که مطلب راهنمای کامل خرید خانه در بهارستان تهران مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :