راهنمای کامل خرید خانه در سید خندان تهران

راهنمای کامل خرید خانه در سید خندان تهران

سید خندان تهران، فرهنگی ترین محله در شمال شرق پایتخت محسوب می شود. خرید خانه در سید خندان تهران هم سودآوری خوبی دارد و هم برای زندگی یک انتخاب خوب است. سید خندان محله ای نسبتاً قدیمی است اما دسترسی از این محل به بخش های مختلف تهران به آسانی صورت می گیرد. سید خندان محله ای متنوع در راستای مراکز خرید و مراکز فرهنگی است و به نوعی محبوب تهرانی های عزیز است. در این مقاله اطلاعات جامع و کاملی در خصوص خرید خانه در سید خندان تهران خواهیم داشت تا بتوانید انتخابی هوشمندانه داشته باشید.

راهنمای کامل خرید خانه در سید خندان تهران1

 

سید خندان تهران در یک نگاه

کسانی که قصد خرید خانه در سید خندان تهران دارند، نیاز به اطلاعات اولیه در خصوص این محله دارند. سید خندان در منطقه 7 شهرداری قرار دارد و در شمال شرقی تهران واقع شده است. بافت این محله ترکیبی از ساختمان های نوساز و خانه های ویلایی است. بخش مهم خرید خانه در سید خندان تهران، خانه های قدیمی ساز و کلنگی هستند که از نظر قیمت در وضعیت خوبی قرار دارند.

سید خندان از سمت شمال به بزرگراه رسالت متصل است و از سمت جنوب به ستاد فرماندهی نیروی انتظامی تهران وصل شده است. این منطقه از سمت غرب به خیابان سهروردی شمالی و از سمت شرق نیز به بزرگراه شهید صیاد شیرازی متصل شده است. کسانی که خرید خانه در سید خندان تهران را انتخاب کرده اند بدانند که متاسفانه در این محله ایستگاه مترو وجود ندارد و اما ایستگاه بی آرتی تنوع خوبی دارد. سطح قیمت خرید خانه در سید خندان تهران نسبتاً بالا اعلام شده است.

بافت خانه های سید خندان در مجموع قدیمی است و محله پدربزرگ و مادربزرگ های دوستی داشتنی است اما ساخت و ساز گسترده ای در این محله صورت گرفته است و هر ساله به تعداد آپارتمان های نوساز و چند طبقه این محله افزوده می شود. دسترسی به مراکز فرهنگی یکی از مهمترین دلایل خرید خانه در سید خندان تهران محسوب می شود.

علت نام گذاری این منطقه به نام سید خندان به زمان نصار الدین شاه باز می گردد. او در گذشته در یک روستای خوش آب و هوا به اسم سید خندان زندگی می کرد و زمانی که شهرنشینی توسعه یافت، بافت شهری پیشرفت کرد و به نوعی این منطقه به عنوان منطقه مسکونی سیدخندان نام گرفت. سید خندان نام یک پیرمرد است که بسیار نیکوسرشت بوده و به دلیل اخلاق خوب و درون پاک وی به آن سید خندان می گفتند او همیشه با صدای بلند می خندید و امروزه این منطقه به یاد او نامگذاری شده است.

راهنمای کامل خرید خانه در سید خندان تهران2

 

خرید خانه در سید خندان تهران از نظر دسترسی

سید خندان در لیست محله های خوش مسیر در تهران است و مسیرهای تاکسی خور از این منطقه به بخش های مختلف تهران وجود دارد. مثلاً زیر پل سید خندان ایستگاه های تاکسی متعددی وجود دارد. در نزدیکی همین پل یک پایانه اتوبوس رانی نیز وجود دارد که تردد با اتوبوس را آسانتر نماید و برای کسانی که تردد همه روزه دارند گزینه ارزانی محسوب می شود.

این منطقه ایستگاه مترو ندارد اما ایستگاه مترو شهید بهشتی، سهروردی و مصلی به این منطقه نزدیک است و از نظر دسترسی در شرایط بهتری قرار دارد از سوی دیگر استفاده از خودروی شخصی نیز در این منطقه ممکن است اما ترافیک بخش جدا نشدنی منطقه سید خندان تهران است. ترافیک گسترده این منطقه مربوط به فرهنگسرای ارسباران است که شهرت زیادی داشته و مراجعه کنندگان بسیار گسترده و از نقاط مختلف تهران هستند.

کسانی که قصد خرید خانه در سید خندان تهران دارند، خیابان جلفا یکی از خیابان های خوب و خوش مسیر اما پر ترافیک است.

یک تعداد مراکز آموزشی در محله سید خندان وجود دارد که بخشی از نیازهای آموزشی این منطقه را برطرف کرده است. لیست زیر اسامی مدارس مربوط به منطقه سیدخندان است:

  • دبیرستان شهید حداد عادل واقع در میدان کتابی، خیابان جلفا
  • مدرسه پسرانه شهید واقع در میدان کتابی،خیابان ارسباران
  • مدرسه پسرانه قدس در خیابان شریعتی، بعد از پل سیدخندان
  • مدرسه دخترانه دولتی سجادیه واقع در میدان کتابی، خیابان جلفا
  • دبیرستان کار و دانش غیرانتفاعی دخترانه تلاش در خیابان شریعتی، خیابان آذرشهر

در ضلع شمال شرقی منطقه سیدخندان آموزش زبان ایرانمهر وجود دارد و همینطور دانشکده برق دانشگاه صنعتی خواجه نصیر نیز در نزدیکی این منطقه واقع شده است.

راهنمای کامل خرید خانه در سید خندان تهران3

 

خرید خانه در سید خندان تهران از نظر امکانات خرید

مراکز خرید از امتیازات خوب خرید خانه در سید خندان تهران است. مرکز خرید اندیشه یکی از موارد مشهور در منطقه سیدخندان است که در خیابان قندی سهروردی وجود دارد و یکی از پاساژهای مشهور تهران محسوب می شود. در صورتی که خرید خانه در سید خندان تهران را انتخاب کرده باشید و به این منطقه سر زده باشید متوجه می شوید مغازه های زیادی در منطقه مشغول به کار هستند و به نوعی محل خرید بومیان منطقه محسوب می شوند. یک سری برندهای مشهور در این منطقه در مراکز خرید رویت می شود. بوتیک های منطقه سید خندان برای خرید اجناس مرغوب بسیار مشهور هستند.

مساجد شاخص محله سید خندان نیز شامل مسجد حضرت ولیعصر، مسجد امام جعفر صادق و مسجد جامع محمدیه است که هر ساله با مراسم های مخصوص شب های محرم همراه هستند. مسجد جامع در خیابان رسالت و مسجد حضرت ولیعصر در خیابان عراقی واقع شده است.

راهنمای کامل خرید خانه در سید خندان تهران4

 

خرید خانه در سید خندان تهران از نظر امکانات درمانی

چندین مراکز درمانی در منطقه سیدخندان وجود دارد که درمانگاه دندانپزشکی  پردیس مهمترین آن ها است. این درمانگاه به صورت شبانه روزی فعالیت می کند و در خیابان شریعتی قرار دارد و به سمت شمال و پس از پل سید خندان قرار گرفته است. از سوی دیگر مرکز پزشکی هسته ای سیدخندان 110 نیز وجود دارد که مربوط به خیابان شریعتی بخش شمالی است.

برای خرید خانه در سید خندان تهران درمانگاه شبانه روزی دکتر حقیقت فر یک امتیاز بزرگ محسوب می شود و چون این درمانگاه نزدیک به پل مشهور سید خندان است دسترسی به آن آسان است. داروخانه های متعددی نیز در منطقه سیدخندان وجود دارد در خیابان های هوشیار، بلوار مجتبایی، خیابان پاکروان و پل سیدخندان قرار گرفته اند.

 

خرید خانه در سید خندان تهران از نظر اماکن ورزشی

چندین مرکز فرهنگی در منطقه سیدخندان وجود دارد بنابراین اگر قرار است خرید خانه در سید خندان تهران داشته باشید نگران این موضوع نباشید. موسسه فرهنگی ایران سنجش یکی از مشهورترین بخش های فرهنگی در سیدخندان است. گالری هنر در خیابان ارسباران مورد توجه بانوان خوش سلیقه ایرانی قرار می گیرد و فرهنگ سرای مشهور ارسباران در میدان کتابی شهرت زیادی دارد. از سوی دیگر اگر علاقمند به ورزش باشید می توانید از باشگاه ورزشی شهید صاید شیرازی نیز بازدید کنید که در میدان کتابی واقع شده است.

باشگاه ورزشی شرکت نفت در خیابان شریعتی قرار دارد و پس از پل سید خندان قرار گرفته است. یک مکان تاریخی و فرهنگی نیز وجود دارد که دقیقاً روبروی دانشگاه خواجه نصیر قرار دارد و منطقه دیدنی و جذابی است. دسترسی به پارک های دارای فضای ورزشی از سید خندان با یک مسیر تاکسی به سادگی فراهم شده است و موقعیت دسترسی آن بسیار ارزشمند و قابل قبول است و می تواند یک رویکرد عالی برای جوانان باشد.

راهنمای کامل خرید خانه در سید خندان تهران5

 

قیمت خرید خانه در سید خندان تهران

یک سری عوامل مهم در قیمت گذاری خرید خانه در سید خندان تهران تاثیرگذار است. مثلاً بافت خانه یکی از موارد بسیار مهم است. خانه هایی که بافت قدیمی دارند گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری محسوب می شوند. خانه هایی که چند بخشی هستند و به طور کلی دارای موقعیت کلنگی بوده و قیمت خرید و فروش آنها به نسبت بافت جدید ارزانتر است. بازسازی خانه های قدیمی موقعیت مسکونی خوبی به آنها می بخشد.

کسانی که قصد خرید خانه در سید خندان تهران دارند بدانند که خانه های اطراف میدان کتاب اغلب از نظر سودآوری گزینه عالی هستند و البته که قیمت خرید خانه در سید خندان تهران در میدان کتاب به نسبت سایر بخش ها بیشتر است. بخش های شمالی سید خندان به نسبت بخش های جنوبی ترافیک بیشتری دارند و از این رو از نظر معاملات ملکی نیز طرفداران خاص خود را دارند.

متراژ ملک در راستای خرید خانه در سید خندان تهران از دیگر مواردی است که مورد بررسی قرار می گیرد، خانه هایی که متراژ بالایی دارند اغلب از نظر قیمت مناسب تر از متراژ 60 الی 80 متر است. برخی از خانه ها در متراژ بسیار پایین به صورت آپارتمانی به فروش می رسد که با توجه به نوساز بودن از فضای کاربردی خوبی برخوردار هستند و گزینه خوبی برای خرید محسوب می شوند. قیمت گذاری برای خانه ها در سید خندان به نسبت سایر بخش ها متفاوت است. برخی از خانه قیمت پایین تری دارند و برخی دیگر از خانه ها از نظر قیمت به واسطه دسترسی به بخش های مختلف شهر گرانتر هستند.

 

در صورتی که قصد خرید خانه در سید خندان تهران دارید و خانه های آپارتمانی با متراژ پایین را انتخاب می کنید باید بدانید که طبقات اول تا سوم به نسبت طبقات بالایی گزینه مناسب تری از نظر تردد هستند و همین موضوع سبب شده است که قیمت خرید خانه در سید خندان تهران در چنین حالتی کمی گرانتر باشد.

امیدوارم که مطلب راهنمای کامل خرید خانه در سید خندان تهران مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :