راهنمای کامل خرید خانه در شیراز

راهنمای کامل خرید خانه در شیراز

شیراز و فالوده های خوشمزه اش در ذهن ها نقش بسته است. محله های قدیمی، آپارتمان سازی های لوکس، موقعیت منطقه ای بی نظیر و فضای دل انگیزی که شیراز دارد بسیار دل انگیز است. در این مقاله قصد داریم بهترین محله های خرید خانه در شیراز را بررسی کنیم. نگران نباشید سری به محله های ارزان قیمت شیراز نیز خواهیم زد با ما همراه باشید.

محله های خوش نشین خرید خانه در شیراز

اگر بودجه خوبی دارید و قصد خرید خانه در شیراز داشته باشید بهتر است در ابتدا خیابان های معروف این شهر را مورد بازدید قرار دهید. بلوار ارم که خیابان ارم نیز شناخته می شود، زیبایی و معماری بی نظیری دارد و یکی از بهترین مکان های خاطره انگیز دانشجویی است. این خیابان از میدان ارم آغاز شده و تا خیابان آزادی شیراز ادامه دارد. دسترسی از بلوار ارم به مراکز خرید، رستوران های لوکس و پارک معروف آزادی بسیار خوب است. دانشگاه شیراز به این خیابان نزدیک است و همینطور برای کارهای بانکی نیز دسترسی خوبی فراهم شده است. قیمت خرید خانه در این منطقه حداقل از متری 50 میلیون آغاز می شود و قطعاً کمتر از این رقم به شما پیشنهاد نخواهد شد بنابراین خیابان ارم در لیست محله های گران خرید خانه در شیراز محسوب می شود.

کارمندان در شیراز علاقه زیادی به زندگی در بلوار کریم خان زند دارند. بلوار کریم خان زند در لیست طولانی ترین بلوارهای شیراز قرار گرفته است و از میدان نماز آغاز می شود. بلوار کریم خان از معروف ترین خیابان های شیراز است که برای فعالیت های اقتصادی و تجاری گزینه خوبی محسوب می شود. مراکز تفریحی و تاریخی زیادی در این خیابان وجود دارد. رستوران های زنجیره ای و فضاهای گردشگری بی نظیر این منطقه آن را تبدیل به یکی از محله های گران قیمت کرده است. این بلوار به واسطه موقعیتی که دارد بسیار حایز اهمیت است. بلوار کریم خان زند دارای بافت آپارتمان سازی خوبی است به طوری که رشد انبوه ساخت و ساز آن را به رتبه خوبی رسانده است. قیمت خرید خانه در شیراز در این منطقه نیز گران است.

راهنمای کامل خرید خانه در شیراز1

 

ارزانترین محله های خرید خانه در شیراز

در صورتی که فکر می کنید بودجه کمتری دارید و به دنبال خرید خانه در شیراز با حداقل هزینه هستید، می بایست به سراغ محله های ارتش، پاسارگاد، میانرود، مدرس و شهرک صدرا بروید.

شهرک صدرا در لیست مناطقی قرار دارد که می توان خانه هایی با قیمت بسیار مناسب پیدا کرد. در این شهرک موقعیت خرید ملک به صورتی است که شما می توانید متراژ پایین تری انتخاب کنید و بودجه بهتری در نظر بگیرید. شهرک صدرا در 15 کیلومتری شمال غرب شیراز محسوب می شود. این منطقه بسیار خوش آب و هوا است. شرایط اقلیمی این بخش بی نظیر است و بین دو رشته کوه قرار گرفته است به طوری که آلودگی هوا نیز به حداقل می رسد.

این منطقه از نظر دسترسی به مراکز خرید و دانشگاه های شیراز شرایط سختی دارد و شاید یکی از دلایل ارزان بودن ملک همین باشد. اگر اتومبیل دارید از نظر موقعیت مکانی مشکلی نخواهید داشت. ساختمان سازی در شهرک صدرا بسیار گسترده شده است. مشخص است که این ساختمان سازی به واسطه شرایطی که دارد بررسی می شود و گزینه خوبی برای زوج های جوان محسوب می شود.

 

محله های پر تقاضای خرید خانه در شیراز

محله هایی معمولاً با تقاضای بالا برای خرید خانه در شیراز همراه هستند که از نظر امنیت، بافت، اقتصادی و … گزینه خوبی محسوب شوند. در این بخش قرار است برخی از محله های قابل قبول شیراز را بررسی کنیم تا تصمیم گیری برای شما آسانتر باشد.

1-      محله آستانه:  این محله با توجه به آرامگاه سید علاءالدین حسین مشهور شده است و گزینه خوبی برای زندگی محسوب می شود. آستانه در لیست محله های قدیمی در شیراز محسوب می شود و دقیقاً در مرکز شیراز واقع شده است. این محله بیشتر با خانه هایی که بافت قدیمی دارند شهرت دارد، خانه های ویلایی با حوضچه های زیبا و حیاطی سرسبز که اغلب از نظر متراژ در شرایط خوبی هستند. قیمت خانه در محله آستانه شیراز منصفانه تر از سایر محله های گران محسوب می شود.

2-      محله دروازه اصفهان: دروازه اصفهان در گذشته معروف به راسته چوب فروش ها بوده است و اعیان و اشراف شیرازی در این محله زندگی می کردند و به طور کلی شغل اغلب افراد در این محله چوب فروشی بوده است. این محله وابسته به محله موردستان و شهناز طراحی شده است و گزینه خوبی محسوب می شود. دروازه اصفهان شیراز با بازارچه فیل و درب شاهزاده شهرت زیادی دارد. خانه ها در این بخش هم قدیمی هستند و قالب بندی های جدیدی دارند و می تواند با سلیقه افراد مختلفی سازگار باشد.

3-      محله گود عربان: گود عربان در مرکز شهر شیراز قرار دارد. این محله مربوط به دوره قاجاریه بوده و پیش از آن نیز مربوط به دارالحکومه شیراز محسوب می شود. در این بخش مساجد مهمی از قبیل نصیرالملک، مدارس علمیه و کاخ قوام الملک ارزیابی می شود. این محله با مردمان مهربانی که دارد گزینه بسیار خوبی محسوب می شود و در لیست موارد بسیار عالی قرار دارد.

4-      محله پودنک: پودنک در لیست محله های قدیمی در شرق شیراز است و توانسته رشد خوبی داشته باشد. این محله در لیست موارد اطراف شیراز قرار داشت و بافت خانه ها اغلب روستایی و قدیمی بود اما امروزه در لیست گزینه های خوب شیراز قرار گرفته است. پودنک بخشی از منطقه هفت شیراز محسوب می شود و با محله های دشت چنار همسایه است.

راهنمای کامل خرید خانه در شیراز2

 

خرید خانه در شیراز در محله قصردشت شیراز

محله قصردشت در لیست محله های قدیمی و خوب شیراز است. این محله به طور کلی به واسطه مسجد سنگی که داشته است نام گذاری شده است. قصر دشت در گذشته شربت خانه بوده است این موضوع به دلیل باغ های میوه فراوانی است که در این محله دیده می شود. قصردشت شیراز به طور کلی در موقعیتی قرار دارد که افراد بتوانند با بودجه مشخص به سراغ موارد باب میل خود بروند. بافت خانه های این منطقه اغلب ویلایی و طبقه ای است و برج سازی نیز دیده می شود. قیمت خرید خانه در شیراز در منطقه قصردشت ارزان نیست.

راهنمای کامل خرید خانه در شیراز3

 

خرید خانه در شیراز در محله معالی آباد

منطقه معالی آباد مربوط به اطراف بلوار شریعتی است و در بخش شمال غرب شیراز قرار دارد. معالی آباد در منطقه 6 شهرداری قرار دارد. خدمات شهری در این محله زیاد است. این منطقه با اماکن تجاری و تفریحی و مراکز خرید و همینطور کافی شاپ ها شهرت دارد. به هر صورت تراکم جمعیتی در معالی آباد خوب است و آپارتمان سازی در وضعیت انبوه دیده می شود. این منطقه خواستگاه بسیاری از افرادی است که خواستار خرید خانه در شیراز هستند.

معالی آباد مشتمل از نواحی اطراف بلوار شریعتی است. این منطقه با کوه های دراک مجاور بوده و سبب شده که بافت خوب خود را حفظ نماید. آب و هوای معالی آباد خنک است. این منطقه باب میل قشر جوان است. آپارتمان های 4 الی 8 طبقه در این منطقه بسیار زیاد هستند و همینطور خانه های ویلایی نیز وجود دارند. قیمت خرید خانه در شیراز در معالی آباد در قالب های ویلایی تقریباً نصف قیمت آپارتمان های نوساز هستند. یک سری آپارتمان های قدیمی در معالی آباد دیده می شود که مشهور به به فرانسوی ساز هستند و در سمت راست بلوار شریعتی قرار دارد و قیمت مناسبی دارند.

معالی آباد از نظر دسترسی به مجتمع تجاری های مختلف شیراز در شرایط خوبی قرار دارند. مثلاً مجتمع تجاری آفتاب، گاندی، میلاد، آرین، پارمین و دنا از موارد بسیار مهم محسوب می شود و به هر صورت می تواند قابل قبول باشد.

داروخانه های معالی آباد نیز مناسب هستند و این منطقه به داروخانه های دکتر عابدی، دکتر شریفی، دکتر آریان و دکتر دانیالی دسترسی دارد.

همینطور در ابتدای بلوار شریعتی یک خط مترو وجود دارد که به ایستگاه های دیگر وصل می شود. ایستگاه دوم نیز مربوط به ابتدای خلبانان است. ایستگاه بعدی در ابتدای بلوار معالی آباد و نبش تقاطع پل معالی آباد قرار دارد. ایستگاه مترو احسان-فلکه گلسرخ بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

اتوبوس های 39 و 138 نیز خطوط واحد برای تردد در معالی آباد محسوب می شوند. خط واحد 39 مربوط به ایستگاه اول و ابتدای معالی آباد بوده و ایستگاه آخر نیز مربوط به پایانه احمدی یا دروازه کازرون است. همینطور ایستگاه اول پایانه نماز نیز واقع در میدان نماز بوده و مربوط به همه ایستگاه های خیابان معالی آباد است و در نهایت نیز به انتهای بلوار پرستار یا کوی وحدت ختم می شود.

 

 

جمع بندی

در این مقاله موقعیت خرید خانه در شیراز به واسطه محله های گران، متوسط و ارزان بررسی شد. برخی از مناطقی که از دید جوانان گزینه بهتری بود ارزیابی شد و همینطور محله های قدیمی نیز مشخص شد. خیابان های مشهور شیراز بررسی شد. در صورتی که قصد دارید سرمایه گذاری به واسطه خرید ملک دارید، بهتر است منطقه را از نظر موقعیت دسترسی به بخش های مختلف بررسی کنید. خرید خانه در شیراز مشابه با تهران است.

امیدوارم که مطلب راهنمای کامل خرید خانه در شیراز مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :