راهنمای کامل خرید خانه در بریانک تهران

راهنمای کامل خرید خانه در بریانک تهران

بریانک تهران، واقع در منطقه 10 می باشد. منطقه ای که پر از شلوغی و تراکم است. این محله نسبتاً خوش آب و هوا است و به نوعی مسیر و دسترسی خوبی از بریانک به سایر مناطق تهران وجود دارد. کسانی که تقاضای خرید خانه در بریانک تهران دارند بهتر است اطلاعات کافی از این منطقه در راستای نوع ملک، قیمت ملک، شرایط ساخت و ساز و بافت و تراکم شهری داشته باشند.

 

بریانک تهران در یک نگاه

بریانک نام منطقه 10 شهرداری تهران است. این منطقه در بخش جنوب شهر قرار دارد و بسیار خوش قیمت و با دسترسی مناسب است. بافت این منطقه قدیمی است و رویکرد نوساز برای آن وجود دارد. بریانک از سمت شمال به کمیل و از سمت جنوب به خیابان قزوین متصل است. این منطقه از سمت غرب به امامزاده عبدالله و از سمت شرق نیز به بزرگراه نواب وصل شده است.

دسترسی های محلی برای این منطقه اینطور نشان می دهد که بریانک دارای ایستگاه مترو، و ایستگاه بی آر تی است. سطح قیمت برای این منطقه نسبتاً متوسط اعلام شده است. قیمت خرید خانه در بریانک تهران نیز متغیر است.

بریانک در جنوب تهران قرار دارد و دسترسی آن به بزرگراه نواب، خیابان کمیل و خیابان قزوین سبب شده تا رویکرد منطقه ای مخصوصی ارزیابی شود. این محله از نظر قیمت در شرایط خوبی قرار دارد و به نوعی سرمایه گذاری خوبی برای آینده محسوب می شود.

بریانک در لیست محله های قدیمی تهران قرار دارد و از این رو خانه ها اغلب قدیمی هستند و بافت فرسوده خانه ها در کوچه های بریانک احساس می شود. هر ساله به تعداد آپارتمان های نوساز این منطقه افزوده می شود. محله بریانک یکی از محله های پر تراکم شهری است که به طور کلی به نسبت قیمت گذاری که دارد و وضعیت دسترسی به شهر توانسته کمی رشد کند و امروزه در دنیای معاملات از آن بسیار یاد می شود.

نامی که در گذشته برای بریانک اعلام شده بود ” ده بریانک” بود. ده بریانک در واقع دارای باغ هایی بود که در لیست دهستان غار بخش شهر ری قرار داشت. این ده در 14 کیلومتری شمالی باختر مرکز بخش واقع شده بود و صد نفر در آن زندگی می کردند. زراعت شغل اصلی مردم این منطقه محسوب می شد.

تاریخ نشان می دهد که یکی از شاهان در گذشته در این محله بریانی می خورد و این موضوع سبب شده که این محله مشهور به بریانک شود. محله بریانک در ابتدا شامل یک سری باغ های خوش آب و هوا بود که پس از مدتی درگیر تفکیک شد و به گروه های مختلفی فروخته شده است.

راهنمای کامل خرید خانه در بریانک تهران1

 

خرید خانه در بریانک تهران از نظر دسترسی

بریانک در لیست مناطقی است که در شرق اتوبان نواب صفوی قرار دارد. این محله در داخل محدوده طرح ترافیک واقع شده است و طرح زوج و فرد ندارد و از این رو تردد به نسبت آسان است. اگر بخواهید از تاکسی های درون شهری استفاده کنید می توانید به سراغ تاکسی های بین میدان نواب و بریانک بروید. اما اگر قصد شما این است که به نقاط مختلف بریانک سفر داشته باشید یک سری تاکسی های درون محله ای هستند که گذر را برای شما آسانتر می کنند و می توانید از همانها استفاده کنید. مثلاً ایستگاه مترو بریانک مربوط به تقاطع بزرگراه شهید نواب صفوی و خیابان قزوین می باشد که دسترسی از سمت جنوب به این مناطق آسانتر است. زمانی که ایستگاه مترو راه اندازی شد در کمترین زمان شرایط دسترسی از این منطقه به قسمت های مختلف شهر به آسانی صورت گرفت. یکی از فاکتورهای خوب در بریانک این است که محله ای خوش مسیر است و میتواند پیشتاز در خرید خانه و سرمایه گذاری باشد.

 

مزایای خرید خانه در بریانک تهران

امتیازات محله بریانک تهران زیبا است که سبب شده نسبت به سایر محلات امتیاز بیشتری داشته باشد. بازار مسکن در بریانک تحت تاثیر قرار گرفته است و به نوعی محله ای خوش مسیر محسوب می شود. در واقع مسیر خوب و آسفالت درست در تردد برای محل کار اهمیت زیادی دارد و دردسرهای موجود را کاهش می دهد.

از نظر آلودگی می توان رتبه متوسط را به بریانک تهران دارد و به نوعی محیطی سالم برای زندگی محسوب می شود.

 

قیمت خرید خانه در بریانک تهران

بریانک مربوط به جنوب تهران است اما این موضوع نه به معنی اینکه محله بسیار ارزانی برای خرید خانه باشد. به هر صورت این محله بر اساس امکانات و ویژگی هایی که دارد توانسته رشد اقتصادی خوبی برای خود رقم بزند. از سوی دیگر مشتریان مربوط به محله بریانک به نسبت گذشته پیشرفته داشته اند و این موضوع سبب شده تا خانه های ویلایی نیز به فروش برسد.

آپارتمان سازی در محل بریانک کم است اما موقعیت آپارتمان سازی به صورتی است که شاید بتواند یک شروع سرمایه گذاری بی نظیر باشد و با رشد خوبی همراه باشد. در صورتی که قصد خرید خانه در بریانک را دارید می توانید با توجه به بودجه خود به سراغ برخی از مناطق بریانک بروید و خوشبختانه دست خالی باز نخواهید گشت. تنوع قیمت گذاری ملک و املاک در بریانک بسیار زیاد است و سهم ارزشمندی را شامل می شود. مشخص است که این منطقه از نظر نقشه و اجرا با سایر مناطق متفاوت بوده و سهم ارزشمندی از قیمت گذاری ها را شامل می شود. راهنمای کامل خرید خانه در بریانک تهران2

 

خرید خانه در بریانک تهران از نظر امکانات

اگر به گذشته بریانک توجه شود، بیشتر بافت ها به صورت باغ های سرسبز بوده اند، این در حالی است که تعداد محدودی از این زمین های سبز امروزه مشاهده می شود و جای خود را به ساختمان های بلند داده اند. هنوز هم یک سری پارک و فضای سبز در بریانک وجود دارد که سبب شده تا از نظر آلودگی هوا کمی در امان باشد. باغ حکیم، هفت چنار، 22 بهمن و اعتماد و خانواده و ناظمی همگی در لیست مکان های تفریحی و فرهنگی بریانک قرار دارند.

از دیگر امکاناتی که برای بریانک مطرح شده است، مراکز درمانی است که بیمارستان کودکان شهید فهمیده، یکی از نزدیکترین بیمارستان های تخصصی به بریانک محسوب می شود.

این منطقه شامل مراکز خرید متنوعی بوده و همینطور مراکز تفریحی و بازار های روز نیز در بریانک فعالیت دارند. در این منطقه به میزان دلخواه فست فود و کافی شاپ نیز دیده می شود که برای تفریحات آخر هفته گزینه خوبی هستند.

مسجد الهادی یکی از بزرگترین و قدیمی ترین مساجد مربوط به این محله است که توانسته مناسبت های مختلفی را پوشش دهد. اداره آموزش و پرورش منطقه 10 تهران نیز در بریانک قرار دارد و به طور کلی تعداد زیادی از مدارس و مراکز آموزشی را در بر گرفته است. خرید خانه در بریانک تهران با توجه به امکانات نسبی شرایط خوبی دارد.

راهنمای کامل خرید خانه در بریانک تهران3

 

خرید خانه در بریانک تهران از نظر مکان های دیدنی

بریانک در لیست محله های قدیمی تهران است و بازدید از محله های قدیمی خود یکی از روش های تفریحی ارزشمند محسوب می شود. موزه حیات وحش یکی از بخش های دیدنی جذاب در بریانک تهران است. همینطور منطقه هفت چنار که دارای فضای باز دلچسبی است و می توان برای بازدید از آن شرایط خاصی را در نظر داشت.

در لیست مراکز فرهنگی و تاریخی که در بریانک وجود دارد می توان به آرامگاه ملک المتکین اشاره کرد و همینطور خانه انیس الدوله و حمام انصاری از دیگر موارد مهم محسوب می شوند. خیابان رودکی و مغازه هی زیادی که در این محله وجود دارد به طور کلی فرصت زندگی خوبی را برای افراد فراهم می سازد.

برای خرید خانه در بریانک تهران در ابتدا باید بودجه خود را بسنجید، سپس بررسی کنید که آیا با محیط شهری و نوع منطقه بریانک سازگار هستید یا خیر. برخی از کوچه ها شلوغ و پرتردد هستند و برخی دیگر خلوت و قابل قبول تر. به این ترتیب این شما هستید که مشخص می کنید کدام بخش برای زندگی مناسب است. در بررسی های صورت گرفته اینطور که مشخص است مناطق جنوبی بریانک از نظر تعرفه ارزانتر هستند و می توانند آغاز یک سودآوری خوب باشند. در صورتی که سود وابسته به این منطقه چندین سال محاسبه شود می تواند یک رویکرد واقعی و درست را مدنظر قرار دهد. خرید خانه در بریانک تهران در برخی از ایام سال بیشتر است.

املاکی که به صورت کلنگی به فروش میرسند بهترین شرایط سرمایه گذاری را دارند. این املاک در بازارهای داخلی به شکل روتین قیمت گذاری می شوند و به نوعی سود حاصل از خرید و فروش آنها زیاد است.

مشخص است که برای خرید خانه در بریانک تهران بهترین رویکرد این است که بتوانید به سراغ بافت های فرسوده بروید و بازسازی داشته باشید به این ترتیب پروسه بازسازی برای شما به صورتی دنبال می شود که می توانید سود اصلی خود را داشته باشید.

در بهترین شرایط برخی از خانه های نوساز نیز به صورت پیش فروش در اختیار افراد قرار می گیرند که می تواند یک رویکرد خوب و ارزشمند باشد و به نوعی می تواند برای همه بخش ها قابل رویت به نظر برسد. در صورتی که فکر می کنید قصد خرید خانه در بریانک تهران را دارید سعی کنید به سراغ خانه هایی بروید که نزدیک به فضای سبز هستند و اعتبار بیشتری دارند.

امیدوارم که مطلب راهنمای کامل خرید خانه در بریانک تهران مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :