راهنمای کامل خرید خانه در خیابان انقلاب تهران

راهنمای کامل خرید خانه در خیابان انقلاب تهران

قیمت خرید خانه در خیابان انقلاب تهران متغیر است و این موضوع برای سرمایه گذار هم یک رویکرد سودآوری است و هم نگران کننده به نظر می رسد. انقلاب یکی از محله های بسیار شناخته شده در تهران محسوب می شود و در بین دانشجویان محبوبیت زیادی دارد. انقلاب را به کتابفروشی های زیبایش می شناسند و مکانی است دل و انگیز و دوست داشتنی با کافه های متنوع که می تواند محبوبیت را به هر زوج جوانی هدیه دهد. دسترسی از این منطقه به مناطق دیگر به واسطه فضای فرهنگی که دارد روز به روز بیشتر می شود. انقلاب تهران در لیست مناطق خوب برای زندگی محسوب می شود. محله های بسیار خوب که موقعیت گردشگری بسیار ایده آلی دارند و می توانند از نظر محبوبیت شرایط خاص خود را داشته باشند. برای خرید خانه در خیابان انقلاب تهران باید نکات دقیقی را بررسی کنید.

 

خیابان انقلاب تهران در یک نگاه

خیابان انقلاب در ناحیه یک و منطقه 11 شهرداری تهران قرار دارد و شهرت این منطقه به بورس کتاب تهران است. بافت این محله شامل اداری، تجاری و همینطور ترکیبی از ساختمان های نوساز و قدیمی است. خیابان انقلاب از سمت شرق به فلسطین متصل است و از سمت غرب به خیابان کارگر وصل شده است همینطور از سمت شمال به خیابان انقلاب 2 متصل است و از سمت جنوب نیز به خیابان جمهوری اسلامی وصل شده است.

دسترسی های محلی این خیابان به خیابان آزادی، خیابان جمهوری اسلامی و خیابان ولیعصر نیز وجود دارد. خیابان انقلاب دارای ایستگاه مترو بوده و همینطور شامل ایستگاه بی آر تی نیز می شود. قیمت خرید خانه در خیابان انقلاب تهران متوسط رو به بالا است.

محله انقلاب در ناحیه یک منطقه 11 شهرداری قرار دارد و در مرکز شهر واقع شده است. این محله از سمت جنوب به خیابان جمهوری اسلامی متصل است و از سمت شمال به خیابان انقلاب وصل می شود. محله انقلاب از سمت شرق متصل به خیابان فلسطین است و از سمت غرب نیز به خیابان کارگر جنوبی وصل می شود.

راهنمای کامل خرید خانه در خیابان انقلاب تهران1

 

بافت محله انقلاب تهران

کسانی که قصد خرید خانه در خیابان انقلاب تهران دارند در خصوص بافت این منطقه رضایت کامل دارند. در واقع محله بورس کتاب تهران مهمترین شهرت محله انقلاب محسوب می شود. فروشگاه ها و پاساژ های کتابفروشی مختلفی در این محله وجود دارد که تا حد زیادی تجاری و اداری هستند. در کوچه های آن نیز یک سری منازل مسکونی وجود دارد که ترکیبی از خانه های قدیمی و نوساز هستند. از سوی دیگر این محله نزدیک به دانشگاه است و خوابگاه های دانشجویی در نقاط مختلف این منطقه رویت می شود.

نام قبلی خیابان انقلاب خیابان شاهرضا بود و پس از پیروزی انقلاب نام جدید برای آن انتخاب شد. بیشترین راهپیمایی ها و گردهمایی های خیابانی در خیابان انقلاب برگزار می شود.

 

تراکم جمعیت و سطح قیمت خرید خانه در خیابان انقلاب تهران

قیمت خرید خانه در خیابان انقلاب تهران تقریباً بالاست. در واقع اینکه خانه ای از نظر تعرفه با خانه دیگر در همان کوچه متفاوت است بر اساس نوع ملک و شرایطی است که ملک دارد. از سوی دیگر قدمت ساختمان و یا شمالی و جنوبی بودن آن در نرخ نهایی بسیار تاثیرگذار است. موقعیت مسکونی این ملکها به طور کلی می تواند دسته بندی خاص خود را داشته باشد. اما نباید انتظار قیمت پایین ملک برای خرید خانه در خیابان انقلاب تهران داشته باشید. دقت کنید که همیشه موقعیت ملک بر اساس سطح قیمت گذاری تغییر می کند. برخی از املاک هستند که تعرفه ارزانتری دارند برخی دیگر به صورت دو بخشی ارزیابی می شوند.

برخی از املاک به واسطه موقعیت دسترسی خوبی که دارند درگیر قیمت گذاری هستند. قیمت گذاری هایی که در مناطق ارزان انقلاب دیده می شود اغلب بر روی خانه هایی است که بافت فرسوده ای دارند و خانه هایی که می توانند اجرای درستی داشته باشند. وضعیت ترافیکی از موارد مهم در قیمت گذاری ملک محسوب می شود.

راهنمای کامل خرید خانه در خیابان انقلاب تهران2

 

خرید خانه در خیابان انقلاب تهران از نظر دسترسی

موقعیت جغرافیایی منطقه انقلاب به صورتی است که دسترسی از آن به سایر نقاط شهر به آسانی صورت می گیرد. این منطقه در طرح زوج و فرد قرار دارد و همینطور طرح ترافیک دسترسی به اتومبیل شخصی را کمی دشوار کرده است و افراد اغلب از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می کنند. خرید خانه در خیابان انقلاب تهران از نظر دسترسی یک موقعیت خوب برای بانوان شاغل است.

انقلاب دارای ایستگاه مترو است و به نوعی تاکسی نیز در چهار ضلع میدان همیشه حضور دارد. همینطور اتوبوس های شرکت واحد نیز برای تردد فعالیت می کنند. خطوط بی آر تی شرایط عبوری خوبی از انقلاب تا میدان آزادی دارند و به نوعی این رویکرد به صورتی است که می تواند تردد را آسانتر نماید. انقلاب یکی از مناطق دسترسی بسیار خوب در تهران است. منطقه انقلاب به واسطه ترددی که دارد برای خرید و فروش ملک یک امتیاز بسیار مهم محسوب می شود. در هر صورت برخی از بخش های انقلاب دو بخشی هستند که قیمت را زیر سوال میبرند اما متغیر بودن قیمت در دنیای ملک امر عادی محسوب می شود.

 

خرید خانه در خیابان انقلاب تهران از نظر امکانات فرهنگی

محله انقلاب در لیست محله های فرهنگی و آموزشی خوب تهران است و مراکز آموزشی آن نیز گسترده هستند. لیست زیر مدارس مربوط به خیابان انقلاب است که دسترسی به هر یک به آسانی صورت می گیرد و از نظر اعتبار نیز در وضعیت خوبی قرار دارند.

 • مدرسه پسرانه شهید آیت الله مدنی واقع در خیابان فخر رازی
 • مدرسه ابتدایی دخترانه خیرالنسا واقع در بین ابوریحان و خیابان دانشگاه، خیابان ژاندارمری
 • مجتمع آموزشی ممتاز حنان در خیابان فلسطین پایین تر از بلوار خیابان شهید حجت دوست
 • دبیرستان پسرانه شهید اعلمی واقع در خیابان انقلاب، بین فلسطین و ولیعصر، نبش برادران مظفر
 • دبیرستان دخترانه هیات امنایی قدس در خیابان انقلاب، نبش خیابان قدس

دانشگاه تهران در محله انقلاب تهران قرار دارد و یکی از مهمترین امتیازات خرید خانه در خیابان انقلاب تهران، وجود معروف ترین دانشگاه خاورمیانه در آن است. دقت کنید که تعداد دانشگاه های این منطقه به صورتی است که می تواند یک فضای فرهنگی بی نظیر برای جوامع مختلف ایجاد نماید.

از سوی دیگر مرکز آموزش علمی و کاربردی و فرهنگ و هنر نیز در این منطقه دیده می شود. دانشگاه آزاد و هنر و معماری در خیابان انقلاب بسیار مورد توجه قرار گرفته است. همینطور خیابان نبش فلسطین نیز وجود دارد که رویکرد فرهنگی بی نظیری را شامل می شود و بسیار ارزشمند است.

لیست زیر لیستی از مراکز آموزشی انقلاب محسوب می شود:

 • آموزشگاه موبایل در میدان انقلاب ابتدای خیابان کارگر جنوبی نبش خیابان وحید نظری
 • آموزشگاه آوا واقع در میدان انقلاب، خیابان ۱۲ فروردین، پلاک ۳۰۰
 • آموزشگاه موسیقی ژوست در خیابان 12 فروردین
 • آموزشگاه زبان خارجی برتر جنب سینما مرکزی
 • آموزشگاه سفیر جنب سینما سپیده

 

خرید خانه در خیابان انقلاب تهران و سایر امکانات

مراکز خرید بخش مهمی از خرید خانه در خیابان انقلاب تهران محسوب می شود. محله انقلاب یک محله کاملاً سر زنده است و رفت و آمد زیادی به آن می شود. این محله عمدتاً میزبان فروشگاه های کتاب و لوازم التحریر است و خوشبختانه توانسته برای دانشجویان و دانش آموزش یک گزینه خوب باشد.

در این محله یک سری دستفروشی های کتاب نیز وجود دارد که شامل وسایل پزشکی و چرم فروشی و … است. همینطور کیف های اداری که در منطقه انقلاب به فروش می رسد بسیار اهمیت دارند.

دو مسجد در خیابان انقلاب وجود دارد که شهرت زیادی دارد. مسجد امام سجاد واقع در خیابان جمهوری و مسجد سیدالشهدا جنب مترو در ضلع شمال غربی میدان انقلاب که همگی دارای شرایط خاص خود هستند و به طور کلی حسینیه های شاخص محله را شامل می شوند. برای خرید خانه در خیابان انقلاب تهران می توانید اطراف مناطق مذهبی را انتخاب کنید.

وجود مراکز درمانی وضعیت خوبی دارد و به شهرت انقلاب افزوده است. لیست زیر مواردی از درمانگاه های مهم منطقه انقلاب تهران را شامل می شود.

 • درمانگاه ابوریحان واقع در خیابان انقلاب، فلسطین جنوبی، نبش خیابان نظری، درمانگاه ابوریحان
 • درمانگاه دندانپزشکی طلایه داران در خیابان انقلاب، خیابان برادران مظفر
 • درمانگاه اسفند واقع در ضلع غربی میدان انقلاب، ساختمان اسفند، طبقه همکف
 • بیمارستان مدائن واقع در خیابان انقلاب، نرسیده به چهارراه ولیعصر، خیابان برادران مظفر
 • بیمارستان رحیمیان در خیابان دانشگاه
 • مرکز تخصصی بیماری‌های پستان، خیابان انقلاب، خیابان دانشگاه، خیابان نظری

محله انقلاب یکی از محلاتی است که توانسته همه مراکز اداری گسترده را شامل شود و از سوی دیگر مراکز مهم دولتی و اداری در این منطقه به صورتی هستند که می تواند دسترسی از نقاط مختلف شهر را آسانتر دنبال نماید.

سازمان غذا و دارو در خیابان انقلاب، دقیقاً روبروی درب اصلی دانشگاه تهران قرار دارد. این سازمان در خیابان فخر رازی قرار دارد و دقیقاً نبش خیابان وحید نظری واقع شده است و دسترسی به آن با تاکسی فراهم شده است.

در محله انقلاب محله سرسبز بسیار محدود است و از این رو آلودگی هوا در انقلاب زیاد است. سینما سپیده و سینما انقلاب دو مورد تفریحی خوب در این منطقه هستند. کافه های مختلفی نیز برای دانشجویان وجود دارد که پاتوق همه روزه محسوب می شود. این منطقه از نظر مرکز ورزشی نیز با محدودیت هایی همراه است اما امید است که پروسه خرید خانه در خیابان انقلاب تهران به صورت گسترده تر دنبال شود و به رتبه خوبی برسد.

امیدوارم که مطلب راهنمای کامل خرید خانه در خیابان انقلاب تهران مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :