راهنمای کامل خرید خانه در منیریه تهران

راهنمای کامل خرید خانه در منیریه تهران

کسانی که قصد خرید خانه در منیریه تهران دارند باید چندین موضوع را مورد بررسی قرار دهند. بافت محله، تراکم، وضعیت ملک، شرایط دسترسی، امکانات ملک و قیمت خرید خانه در منیریه تهران از موضوعاتی است که در این مقاله مورد بررسی قرار می دهیم.

 

خرید خانه در منیریه تهران در یک نگاه

منیریه در منطقه 11 شهرداری تهران قرار دارد و در لیست مناطق جنوب شهر تهران است. شهرتی که برای منطقه منیریه دیده می شود بورس فروشگاه های ورزشی این منطقه است که سبب شده تا جوانان زیادی به سمت آن کشیده شوند. از سوی دیگر بافت منطقه منیریه قدیمی و تاریخی است. کسانی که علاقه به خرید خانه های قدیمی دارند می توانند به سراغ خرید خانه در منیریه تهران بروند.

منیریه از سمت شرق به خیابان ولیعصر وصل می شود و هرچه به سمت شرق حرکت کنید قیمت خرید خانه در منیریه تهران افزایش می یابد. از سمت غرب به خیابان کارگر جنوبی وصل می شود و از سمت شمال نیز به خیابان امام خمینی متصل است. این محله دسترسی خوبی به خیابان معیری جنوبی دارد.

کسانی که قصد خرید خانه در منیریه تهران دارند دسترسی خوبی به ایستگاه مترو و بی آر تی دارند. قیمت خرید خانه در منیریه تهران متوسط رو به بالا اعلام شده است بنابراین تصور اینکه جنوب شهر را انتخاب کرده اید تا با هزینه بسیار کم خانه خریداری کنید را از ذهن خود خارج کنید.

راهنمای کامل خرید خانه در منیریه تهران1

 

بافت منطقه منیریه تهران

منیریه از مناطق قدیمی تهران است این را می توان از حال و هوای قدیمی کوچه ها و ساختمان ها به خوبی متوجه شد. تاریخی بودن منیریه یکی از دلایل مهم خرید ملک از سوی قدیمی ها است. در طی سال های اخیر مهاجرت به تهران بیشتر و بیشتر شده است و فضای آپارتمان نشینی به نسبت گذشته بیشتر است. از سوی دیگر روند ساخت و ساز آپارتمانی نیز در این محله سیر صعودی داشته و به نوعی انبوه سازی نیز در برخی از خیابان های منیریه به وضوح مشخص است. کسانی که قصد خرید خانه در منیریه تهران دارند بدانند که خانه های ویلایی و حیاط دار در منیریه بسیار زیاد است و این موضوع سبب شده است که رویکرد خرید ملک در این منطقه در متراژ بالا صورت بگیرد. همینطور آپارتمان های نوساز و مجتمع های مسکونی رویکرد خرید خانه در منیریه تهران را بیشتر کرده است. مراکز تجاری قلب تپینده منیریه محسوب می شود و انواع لباس و لوازم ورزشی را عرضه می کنند. منیریه یکی از خیابان های شلوغ و پر تراکم تهران است پس اگر علاقه به زندگی در یک منطقه شلوغ دارید، خرید خانه در منیریه تهران بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

محله منیریه یکی از محله های اعیان نشین در تهران در گذشته محسوب شده است به طوری که در زمان قاجار شخصیت های برجسته محله منیریه را برای زندگی انتخاب می کردند. نام این منطقه برگرفته از نام خانم منیر السلطنه است. او مادر کامران میرزا بود و همسر ناصر الدین شاه قاجار که مدت زیادی از عمر خود را در محله منیریه زندگی می کرد.

راهنمای کامل خرید خانه در منیریه تهران2

 

خرید خانه در منیریه تهران از نظر دسترسی

بگذارید در ابتدا کمی در خصوص تراکم جمعیت و وضعیت جمعیت این منطقه صحبت کنیم. اینطور که بررسی ها نشان داده است جمعیت منیریه بیش از 24 هزار نفر است به طوری که موقعیت رشد جمعیت در این منطقه باز هم با پیشرفت زیادی همراه است. از سوی دیگر مساحت این منطقه 91 هکتار اعلام شده است که به نوبه خود بزرگ و قابل قبول است. قیمت خرید خانه در منیریه تهران بر اساس موقعیت ساختمان اعم از مسکونی و تجاری تعیین می شود. همینطور کاربری ملک یعنی رویکرد ویلایی، آپارتمانی و سوئیت از دیگر روند قیمت گذاری در منیریه است. در نهایت سن بنا و کیفیت مصالح به طور کلی بخش مهمی از قیمت نهایی خرید خانه در منیریه تهران محسوب می شود.

دسترسی از محله منیریه به بخش های مختلف به واسطه وسایل حمل و نقل عمومی صورت می گیرد و اینطور که مشخص است خطر اتوبوس رانی میدان تجریش و راه آهن در محله منیریه دارای ایستگاه مخصوص به خود بوده و اجازه می دهد که دسترسی به شمال و جنوب این منطقه به خوبی صورت بگیرد.

دسترسی به ایستگاه مترو منیریه یکی دیگر از مزایای خوب خرید خانه در منیریه تهران محسوب می شود و سبب می شود که رفت و آمد در این منطقه موقعیت بهتری داشته باشد.

دسترسی به ایستگاه های حسن آباد و ایستگاه مترو دانشگاه امام علی نیز از مزایای خرید خانه در منیریه تهران محسوب می شود.

به طور کلی دو خیابان کارگر جنوبی و خیابان ولیعصر سبب می شود که دسترسی به محله منیریه آسانتر صورت بگیرد. اینطور که بررسی ها نشان می دهد محلی نشین های منیریه مشکلی در دسترسی به وسایل حمل و نقل داخلی ندارند و می توانند به سادگی به بخش های مختلف تهران رفت و آمد داشته باشند.

راهنمای کامل خرید خانه در منیریه تهران3

 

خرید خانه در منیریه تهران از نظر امکانات

منیریه مشهور به بورس لوازم ورزشی در تهران است و به سادگی برندهای ورزشی مطرح را مورد پوشش قرار داده و نمایندگی های زیادی در این منطقه مشغول به فعالیت هستند. این موضوع سبب شده است که رفت و آمد شهرستانی ها به منطقه منیریه بیشتر شود و به نوعی یک مرکز خرید قدرتمند محسوب می شود. پاساژ کاوه و تابان و همینطور پاساژ حکمت ایرانیان در لیست پاساژهای خوب تهران در منطقه منیریه قرار دارند که در زمینه عرضه لوازم ورزشی فعالیت می کنند. فروشگاه های زنجیره ای در منیریه بسیار گسترده تر از گذشته فعالیت دارند و بخش مهمی از رویکرد اقتصادی این منطقه را شامل می شوند.

کسانی که قصد ورود به شغل در منطقه منیریه دارند می توانند به سراغ نمایندگی لوازم ورزشی بروند و از آن بهره مند شوند.

بازار میوه و تره بار در این منطقه در خیابان معیری قرار دارد و یکی از بهترین موقعیتهای منطقه ای محسوب می شود. به طور کلی این بازار می تواند سطح دسترسی گسترده ای به بخش های مختلف داشته باشد. از یاد نبرید که شما برای خرید خانه در منیریه تهران می بایست خیابانی را انتخاب کنید که خودتان در آن راحت تر هستید.

 

مراکز درمانی منطقه منیریه تهران

درمانگاه خیریه علوی زنجانی ها مربوط به میدان منیریه بوده و از بهترین مراکز درمانی در این منطقه محسوب می شود. از سوی دیگر بیمارستان نجات نیز در این محدوده قرار دارد و به نوبه خود یکی از بهترین بیمارستان های منیریه محسوب می شود. یک مرکز توانبخشی نیز در منیریه وجود دارد که مشهور به مرکز اخوان است و دسترسی به این مرکز به خوبی صورت می گیرد. دقت کنید که داروخانه های زیادی نیز در منیریه وجود دارد. خرید خانه در منیریه تهران از نظر دسترسی به مراکز درمانی دچار مشکل نخواهد بود و امتیازات بهداشت و درمان این منطقه خوب است.

 

اماکن تفریحی منطقه منیریه تهران

منیریه در لیست مناطقی قرار دارد که دارای درختانی سرسبز و قدیمی است اما شاید از نظر فضای سبز نتوان انتظار زیادی از منیریه داشت. ساخت و ساز روز به روز در این منطقه بیشتر شده است و این موضوع به تراکم جمعیت منیریه کمک کرده است. از سوی دیگر بخش های تاریخی زیادی نیز در منیریه دیده می شود که بخشی از رویکرد تفریحی این منطقه را شامل می شود.

موزه ملی قرآن کریم یکی از دیدنی های بسیار جذاب در منیریه بوده و زیربنایی به وسعت 10 هزار متر را تشکیل داده است. این موزه برای تاریخ دوستان و کسانی که قصد گردشگری در تهران دارند بهترین گزینه محسوب می شود.

اگر خرید خانه در منیریه تهران را انتخاب کرده اید سری به فرهنگسرای ابوسعید بزنید که جنب درمانگاه زنجانیها قرار داشته و در نزدیکی میدان منیریه واقع شده است و این فرهنگسرا از مراکز فرهنگی محله محسوب می شود. مجتمع تفریحی و تجاری چارسو نیز در منیریه قرار دارد و به نوعی محله خوبی برای زندگی محسوب می شود. البته که دسترسی به منیریه از اطراف به آسانی صورت می گیرد و به نوعی می تواند یک موقعیت منطقه ای جذاب را شامل شود.

مجتمع تجاری چارسو یکی از بهترین اماکن تفریحی در منطقه منیریه محسوب می شود. اینطور که بررسی ها نشان می دهد منطقه منیریه تهران یکی از مناطق گردشگری جذاب است که می تواند برای کسانی که هم به تاریخ علاقه دارند و هم قصد دارند در منطقه ای با تراکم جمعیت زیاد زندگی کنند گزینه خوبی محسوب می شود.

راهنمای کامل خرید خانه در منیریه تهران4

 

محله های اطراف منیریه به طور کلی به واسطه دسترسی به بخش های مهم می تواند یک رویکرد منطقه ای خوب باشد البته که سطح دسترسی به این منطقه بر اساس جاده ها و کوچه های اصلی و فرعی است و قیمت خرید خانه در منیریه تهران در جاده های اصلی گرانتر از جاده های فرعی محسوب می شود.

جاذبه های منیریه از هر سمت قابل دسترسی است و مشکلی از این قبیل وجود ندارد. افزایش خرید خانه در منیریه تهران به دلیل ورود افراد غیر بومی بوده و سبب شده تا بازار ملک و املاک به شکل گسترده تری دنبال شود. البته که بسیاری از بخش های منیریه برای بازارگردی مناسب است و می تواند بسیار مورد قبول باشد.

امیدوارم که مطلب راهنمای کامل خرید خانه در منیریه تهران مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :