راهنمای کامل خرید خانه در افسریه تهران

راهنمای کامل خرید خانه در افسریه تهران

افسریه از مناطق خوب تهران در راستای خرید خانه است. منطقه ای است که برای هر قشری مناسب است. فضای سبز زیادی دارد و موقعیت منطقه ای آن تا حد زیادی امن است. اینطور که مشخص است رویکرد خرید خانه در افسریه تهران به واسطه فضای فرهنگی که دارد گزینه بسیار جالب محسوب می شود. از سوی دیگر این منطقه برای کسانی که دوست دارند دسترسی به بخش های مختلف داشته باشند گزینه مناسبی محسوب می شود. اگر صاحب فرزند هستید و در راستای خرید خانه در افسریه تهران سوالاتی دارید و به دنبال یک موقعیت مکانی با رفاه خوب هستید این مقاله به شما کمک زیادی می کند.

 

افسریه تهران در یک نگاه

افسریه تهران دسترسی خوبی به بخش های مهم تهران دارد از این رو خرید خانه در افسریه تهران با موقعیت خوبی دنبال می شود و قیمت خرید خانه در افسریه تهران نیز رشد زیادی داشته است. افسریه از سمت شمال به خیابان شهید رحیمی متصل است و از سمت جنوب به بلوار خاتم الانبیا وصل شده است همینطور از بخش غرب به بزرگراه بسیج متصل است و از سمت شرق نیز به قصر فیروزه وابسته است.

در تقسیم بندی محله ای، افسریه شامل دو بخش شمالی و جنوبی است که به صورت عامیانه به آن افسریه بالا و پایین گفته می شود. از نظر قیمت خرید خانه در افسریه تهران بین دو بخش بالا و پایین تفاوت زیادی دیده نمی شود. شاید خانه های افسریه بخش شمالی کمی گرانتر به فروش برسد.

خرید خانه در افسریه تهران از نظر قیمت در لیست موارد ارزان قیمت قرار دارد و به طور کلی دسترسی خوبی در این بخش دیده می شود و سبب می شود که رویکرد تفریحی و ورزشی در این بخش نیز قابل ارزیابی می شود.

اهالی این محله به سادگی شرایط دسترسی به پارک جنگلی خجیر و همینطور سرخه حصار را دارند. پیک نیک در روزهای آخر هفته نیز موقعیت منطقه ای خوبی را به خود اختصاص می دهد و برای زندگی خانوادگی بسیار خوب است.

در این منطقه چندین بیمارستان و درمانگاه قرار دارد، به طور کلی تراکم جمعیت بالایی در افسریه وجود دارد و این موضوع سبب می شود که از نظر شغلی نیز شرایط خوبی داشته باشد.

در حال حاضر قیمت فروش خانه در این منطقه رشد خوبی داشته است و سود حاصل از فروش خانه نیز در شرایط خوبی است. البته که ملک در افسریه تهران به صورت حرفه ای بررسی شده است.

راهنمای کامل خرید خانه در افسریه تهران1

 

خرید خانه در افسریه تهران از نظر امنیت

چون در مورد یکی از محله های جنوب تهران صحبت می کنیم دوست داریم در ابتدا وضعیت امنیت آن را شفاف سازی کنیم تا انتخاب در سطح هوشمندانه صورت بگیرد و نگرانی ها در این زمینه حل شود. امنیت افسریه تهران مطلوب است و در لیست محله های امن تهران قرار دارد. اینطور که مشخص است سازمان های نظامی زیادی در منطقه افسریه تهران وجود دارد. سال ها پیش این منطقه برای آموزش نیروی های مسلح استفاده می شد و منطقه خوبی به واسطه موقعیت شهری محسوب می شد.

خیابان 15 متری سوم در منطقه افسریه محل قرارگیری کلانتری 156 بوده است. این منطقه از نظر امنیت در شرایط خوبی قرار دارد. به طور کلی پادگان های نظامی دیگری نیز در منطقه افسریه محسوب می شود و از سوی دیگر پاساژهای متعددی نیز در این بخش وجود دارد. منطقه دارای روشنایی زیادی است و خیابان ها شلوغ و پرتردد هستند. به هر صورت موقعیت امنیتی این منطقه بسیار خوب است و می تواند گزینه خوبی برای زندگی باشد. کودکان در این منطقه مشکلی برای رفت و آمد ندارند و خطرات احتمالی به حداقل رسیده است. بانوان به سادگی در سطح شهر تردد می کنند و موقعیت شغلی بانوان با رشد بیشتری همراه بوده است. از سوی دیگر افسریه در لیست محله هایی است که به صورت جدی مورد استقبال قرار گرفته است و توانسته با سلیقه بسیاری از افراد سازگار باشد. افسریه یکی از مناطقی است که مردمش بسیار علاقه به زندگی سالم و آرام دارند و این موضوع را از سبک زندگی افراد قدیمی این منطقه به سادگی متوجه شد. افسریه یکی از بخش های مهم تهران است که مراکز آموزشی خوبی داشته و توانسته برای تفریح گزینه خوبی باشد. البته که این منطقه برای کسانی که دوست دارند در بخش آرام زندگی کنند نیز موقعیت منطقه ای خوبی را شامل شده است. البته که پاساژ گردی در افسریه یکی از بهترین مواردی است که می تواند سازگار دنبال شود.

راهنمای کامل خرید خانه در افسریه تهران2

 

خرید خانه در افسریه تهران از نظر فرهنگی

تراکم جمعیتی افسریه تهران بسیار زیاد است به طوری که آمارها نشان می دهد از افسریه شمالی تا جنوبی جمعیت به بیش از 130 هزار نفر می رسد. این شهر به میزان زیادی مدرسه داشته و این موضوع نگرانی های موجود از سوی خانواده ها را به حداقل رسانده است. دسترسی به مراکز آموزشی و فضای فرهنگی در این بخش به خوبی صورت می گیرد. فرزند در هر پایه ای تحصیل کند به سادگی می تواند در مدارس افسریه ثبت نام کند. از سوی دیگر تعداد مهدکودک های افسریه نیز به اندازه زیادی است و از این حیث مشکلی دیده نمی شود. کتابخانه های زیادی در افسریه شمالی و جنوبی دیده می شود به طوری که 6 کتابخانه بزرگ در بخش شمالی افسریه دیده می شود.

همینطور دوره های آموزشی نیز در افسریه تهران وجود دارد که می تواند موقعیت منطقه ای خوبی را شامل شود. شرایط فرهنگی در افسریه خوب است اما نمی توان گفت شاخص است و همه چیز در وضعیت ایده آل است اما رشد فرهنگی به خوبی دیده می شود. افسریه شامل دو سینما پیروزی و سینما شکوفه است و این موضوع از نظر فرهنگی سبب شده تا موقعیت خرید خانه به صورت جدی ارزیابی شود.

راهنمای کامل خرید خانه در افسریه تهران3

 

امکانات ورزشی افسریه تهران

امکانات تفریحی و ورزشی در افسریه تهران با نمره قبولی همراه است. به طور کلی دسترسی به پارک آبی آزادگان در این منطقه به سادگی صورت می گیرد و این موضوع سبب می شود که کودکان بتوانند موقعیت خوبی را پشت سر بگذارند. همینطور شهربازی بسیج نیز در منطقه افسریه دیده می شود. این شهربازی به طور کلی دارای موقعیت دوچرخه سواری و اسکیت نیز بوده و توانسته بافت شهری خوبی داشته باشد.

ورزشگاه 30 هزار نفری تختی در منطقه افسریه دیده می شود که بر اساس موقعیت منطقه ای ارزیابی شده است. باشگاه سوارکاری در این منطقه با امکانات خوبی احداث شده است. در این باشگاه تجربه ورزش سالم و مفرح برای شما فراهم می شود. این منطقه بزرگترین فضای سبز محله افسریه محسوب می شود. همینطور خیابان هشتم افسریه نیز وجود دارد که به صورت جدی دنبال می شود. یک سری بازی ها مانند پینگ پنگ وجود دارد و همینطور پیست اسکی و امکانات تفریحی نیز وجود دارد. در صورتی که قصد دارید به این منطقه ورود داشته باشید می توانید به صورت دقیق بافت های مختلف آن را بررسی کنید.

راهنمای کامل خرید خانه در افسریه تهران4

 

خرید خانه در افسریه تهران از نظر مهندسی شهرسازی

از نظر مهندسی شهرسازی، منطقه افسریه در لیست نخستین موارد قرار دارد به طوری که می تواند از سیستم کدینگ نیز استفاده نماید و البته که این منطقه توانسته ساختار خوبی از نظر ملک نیز داشته باشد. آدرس دهی در این محل به صورت خیابان و پلاک است. در واقع یک کد وجود دارد که شامل 4 رقم است که دو رقم مربوط به خیابان و دو رقم نیز مربوط به پلاک است. چیزی به عنوان کدپستی در سیستم آدرسی افسریه به ندرت دیده می شود.

افسریه به قطعات 120 متری تقسیم شده است و به طور کلی در لیست محله هایی قرار دارد که توانسته بر اساس موقعیت منطقه ای دسته بندی شود. از سوی دیگر این منطقه دارای پارکینگ های شهری مختلفی است که دسترسی به همسایه های شمالی و جنوبی را آسانتر می کند.

افسریه دارای خیابان های متقاطع و و منظم است، مثلاً سه خیابان اصلی شمالی و جنوبی وجود دارد که به نام های 15 متری اول تا سوم مشهور است. همینطور یک خیابان شرقی و غربی در منطقه افسریه دیده می شود که از بخش جنوب تا شمال کشیده شده است و در حدود 45 کوچه منظم را شامل می شود که خیابان های 1 تا 20 متری افسریه مربوط به بخش جنوبی بوده و از خیابان 30 الی 45 نیز مربوط به بخش شمالی است. افسریه در منطقه 15 تهران قرار دارد و کد گذاری منطقه به صورت چند پارتی صورت می گیرد.

راهنمای کامل خرید خانه در افسریه تهران5

 

مدارسی که در این منطقه ساخته شده اند دسته بندی مختلفی دارند. برخی از بخش های افسریه از نظر شهرسازی بد سازه است اما امکانات تحصیلی در همه بخش ها وجود دارد.

مثلاً کوچه های تنگ و باریکی وجود دارد که با استانداردهای روز دنیا متفاوت است اما برای خرید خانه در افسریه تهران با قیمت ارزان انتخاب خوبی خواهد بود.

برخی از بخش ها هستند که قیمت گذاری دو بخشی دارند و به صورت خاص دسته بندی شده اند.

افسریه در لیست مناطقی است که می تواند نهاد منطقه ای خاصی را شامل شود.

این منطقه از نظر شهروندی موقعیت خوبی دارد و برخی از مناطق مشهور به فرهنگی نشین است. البته که نظارت شهرداری در این منطقه نیز بیشتر از قبل است و توانسته به سود خوبی برسد.

امیدوارم که مطلب راهنمای کامل خرید خانه در افسریه تهران مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :