راهنمای کامل خرید خانه در یافت آباد تهران6

بافت منطقه یافت آباد تهران به صورتی است که هنوز هم ساختمان هایی اصیل با بافت قدیمی در آن دیده می شود. تغییراتی که در بافت ساختمان های یافت آباد دیده می شود در طول زمان دستخوش تغییرات زیادی بوده است. در این مقاله خرید خانه در یافت آباد تهران از نظر سطح دسترسی، امکانات، موقعیت مکانی و اقتصادی را مورد بررسی قرار می دهیم.

 

یافت آباد تهران در یک نگاه

یافت آباد تهران مربوط به منطقه 18 تهران بوده و در بخش جنوب غربی تهران قرار دارد. این محله بورس مبل تهران شناخته شده است و به نوعی تلفیقی از بافت قدیم و جدید محسوب می شود. یافت آباد از سمت جنوب به خیابان های زمزم و بهاران و از سمت شمال به امام زاده حسن متصل است. در شرق این منطقه خیابان ابوذر وجود داشته و در بخش غربی شاهد شهرک ولیعصر هستیم.

از نظر دسترسی های محلی می توان گفت که یافت آباد مربوط به بزرگراه فتح و آذری از سمت شمال و جاده ساوه از سمت شرق و جنوب است. همینطور از بخش غربی به بزرگراه آزادگان متصل می شود. در این منطقه ایستگاه مترو وجود ندارد و از نظر قیمت نیز خانه ها در وضعیت میانگین قرار دارند.

در تاریخچه منطقه یافت آباد تهران، کارخانه شیر پاستوریزه محله یافت آباد یک موقعیت اقتصادی بسیار عالی ایجاد کرده به طوری که رونق و محبوبیت منطقه یافت آباد چند برابر شد. اینطور که مشخص است این منطقه به چندین شهرک و کوی کوچکتر نیز تقسیم شده است که هر یک از نظر قیمت ملک در شرایط خوبی هستند. مثلاً شهرک امام خمینی و ابراهیم آباد دو منطقه خود در یافت آباد تهران محسوب می شوند که هر یک از نظر قیمت خرید ملک شرایط خوبی دارند. عرب آباد و ارشد آباد نیز مناطق خوب در یافت آباد هستند و به نوعی می توانند برای زندگی مناسب باشند.

راهنمای کامل خرید خانه در یافت آباد تهران1

 

خرید خانه در یافت آباد تهران از نظر بافت شهری

اگر یک بار از سمت بزرگراه آزادگان به سمت یافت آباد حرکت کرده باشید، گذر زمان و تغییراتی که در یافت آباد ایجاد شده است به سادگی لمس می شود. بافت کلی محله به این صورت است که از سمت نوساز به سمت بافت قدیمی در حرکت است. همینطور یک سری کوچه پس کوچه در این منطقه وجود دارد که رنگ خاطرات گذشته هنوز در آن جریان دارد و به نوعی مربوط به دوران اصالت تهران است.

اینطور که بررسی ها نشان می دهد چهارمین پادشاه قاجار زمین های بکر این منطقه را تصاحب کرد و نامگذاری محله یافت آباد نیز به دست او صورت گرفته است.

با توجه به اینکه بافت منطقه یافت آباد قدیمی است بیشتر اسناد در این منطقه اوقافی هستند و به قیمت خرید خانه در یافت آباد تهران به نسبت محله های اطراف ارزانتر است. این موضوع سبب شده است که اقشار مختلف جامعه بتوانند شرایط خرید خانه را داشته باشند.

راهنمای کامل خرید خانه در یافت آباد تهران2

 

خرید خانه در یافت آباد تهران از نظر دسترسی

بزرگراه آزادی بهترین منطقه از نظر دسترسی به یافت آباد است. زمانی که از سمت غرب به سمت محله یافت آباد حرکت کنید یک مسیر جایگزین وجود دارد که می تواند شما را به بزرگراه فتح متصل نماید. در این محله خبری از ایستگاه مترو نبوده اما برای اینکه بتوانید به شبکه شهری متصل باشید شرایط استفاده از ایستگاه مترو مربوط به محله عبدل آباد و ایستگاه مترو آزادگان فراهم است.

اتوبوس های تندرو در یک نقطه از این محله دیده می شوند که مربوط به نمایشگاه های دائمی بازار مبل ایران هستند. ایستگاه معلم نیز مربوط به خط 10 سامانه اتوبوس های تندرو است که از بخش آزادگان شروع می شود و در نهایت به ایستگاه واحد علوم و تحقیقات منتهی می شود. سایر مسیرهای دسترسی در این محله بسیار جذاب هستند.

راهنمای کامل خرید خانه در یافت آباد تهران3

 

خرید خانه در یافت آباد تهران از نظر امکانات فرهنگی و تفریحی

تراکم جمعیت در محله یافت آباد تهران زیاد است اما مدارس زیادی در این بخش دیده می شود. مدارس آزادی، قدس، فهمیده و فدک موارد مشهوری هستند که اغلب والدین به سراغ آن می روند. دانشکده فنی انقلاب اسلامی شماره 4 نیز مربوط به این منطقه بوده و در لیست مراکز مهم آموزشی قرار دارد.

بازار مبل و همینطور نمایشگاه های مبل در منطقه یافت آباد یکی از شاخص ترین و مهم ترین وجه تمایز آن با سایر بخش ها محسوب می شود. در کنار این مجموعه ها سازه هایی نیز وجود دارد که مربوط به انبوه سازان بوده و با هدف ایجاد فضای تفریحی به نتیجه می رسد. این محله دارای مراکز زیادی مانند نانوایی، سوپرمارکت و فست فود است.

مراکز دولتی مانند بانک و مخابرات و یک سری ادارات دولتی نیز در محله مهرآباد تهران دیده می شود. همینطور بیمارستان شهدای یافت آباد و دادسرای عمومی نیز در یافت آباد وجود دارد و همینطور مراکزی وجود دارد که در خصوص تعویض پلاک الغدیر است.

راهنمای کامل خرید خانه در یافت آباد تهران4

 

خرید خانه در یافت آباد تهران از نظر بافت مذهبی

یافت آباد مشهور به منطقه ای بزرگ برای برگزاری مراسم مذهبی است به عنوان مثال مسجد الغدیر که در میدان الغدیر قرار دارد بزرگترین و معروف ترین مسجد در یافت آباد است که توانسته موقعیت منطقه ای خوبی داشته باشد. مسجد 14 معصوم و مسجد الهادی از دیگر مساجد معتبر در این محله هستند که برای برگزاری مراسم عزاداری و همینطور نمازهای یومیه گزینه خوبی محسوب می شوند.

 

خرید خانه در یافت آباد تهران از نظر مرکز درمانی

بیمارستان شهدای یافت آباد که در بلوار الغدیر قرار دارد در راستای خدمات درمانی شرایط خوبی را ارائه کرده است. این منطقه مجتمع توانبخشی مشهوری نیز دارد که توانسته برای بیماران کم توان گزینه خوبی باشد. درمانگاه های فرمانفرمائیان و امیرکبیر نیز در لیست مراکز درمانی در یافت آباد قرار دارد.

 

خرید خانه در یافت آباد تهران از نظر مراکز تفریحی و ورزشی

بوستان قائم و بوستان مینا در لیست مناطق ورزشی و تفریحی مشهور در یافت آباد قرار دارند همینطور بیش از 20 سالن ورزشی و ورزشگاه در یافت آباد دیده می شود که بخش مهمی از نقاط قوت این منطقه هستند. سالن ورزشی برادران شهید اسماعیلی و سالن ورزشی شهید ناطق نوری نیز در این منطقه وجود دارد که دارای بافت تفریحی خوبی است.

 

خیابان های مهم خرید خانه در یافت آباد تهران

خیابان سجاد و خیابان عسگری دو مورد از مهمترین مکان های خرید خانه در یافت آباد تهران محسوب می شوند که هم از نظر سودآوری در شرایط خوبی هستند و هم برای زندگی مناسب هستند. از سوی دیگر خیابان حسن زندیه، محمد طاهری و خیابان بابایی نیز سه مورد از خیابان های مشهور در یافت آباد هستند و توانسته اند موقعیت اقتصادی خوبی به نسبت گذشته داشته باشند.

بهترین و معروف ترین منطقه یافت آباد مربوط به میدان الغدیر و خیابان سجاد است که توانسته از نظر اقتصادی در شرایط خوبی باشد. شهرک ولیعصر نیز در نزدیکی یافت آباد قرار دارد و محیطی زیبا و آرام محسوب می شود.

منطقه یافت آباد تهران از نظر آب و هوایی در شرایط خوبی قرار دارد و تعداد زیادی کارگاه و فروشگاه در این منطقه وجود دارد که سبب شده تا وضعیت آب و هوا با آلودگی همراه باشد. مشکلی که در یافت آباد بسیار دیده می شود نبود آب آشامیدنی است که سلامت اهالی این منطقه را به خطر انداخته است و به نوعی منطقه ای خوب و قابل قبول خواهد بود.

 

قیمت خرید خانه در یافت آباد تهران

شما برای خرید خانه در یافت آباد تهران در بخش شمالی نیاز به بودجه بیشتری به نسبت بخش جنوبی دارید. از سوی دیگر زمین های اوقافی در این محله زیاد است و این موضوع سبب شده است تا قیمت خرید خانه در یافت آباد تهران به نسبت سایر محله ها ارزان تر باشد.

یافت آباد از سمت شمال به 45 متری زرند متصل است و از سمت غرب نیز به محله تولید دارو متصل شده است. از سمت شرق به محله های آذری وصل شده است. این منطقه از سمت شرق به محله های آذری و امام زاده حسن وصل شده است و از سمت جنوب نیز به محله وصفنارد متصل است.

راهنمای کامل خرید خانه در یافت آباد تهران5

 

خرید خانه در یافت آباد تهران از نظر مکان های دیدنی

یافت آباد از دسته مناطقی است که به واسطه بازار مبل و بازار موبایل خود شهرت دارد و از بخش های مهم دیدنی این منطقه محسوب می شود. همینطور یک سری بوستان ها وجود دارد که به عنوان پارک بازی برای بومیان این منطقه است. در خصوص مکان های تفریحی مدرن و به روز هنوز نمی توان یافت آباد را منطقه ای پر رشد نامید اما گلزار شهدای گمنام یافت آباد از بخش های مهم گردشگری محسوب می شود.

در راستای خرید خانه در یافت آباد تهران می توانید یک سری شرایط را در نظر بگیرید و از خانه های وام دار استفاده کنید همینطور می توانید به سراغ خانه های کلنگی بروید و پروسه خرید ملک را کمی دقیق تر دنبال کنید. از یاد نبرید که افراد برای خرید خانه در یافت آباد تهران باید در ابتدا بودجه اولیه خود را بررسی کنند و سپس به این موضوع توجه داشته باشند که آیا روحیات زندگی در یک منطقه قدیمی را دارند یا خیر. در هر صورت یافت آباد در لیست مناطقی است که می تواند برای افراد مختلف موقعیت خرید خانه را فراهم سازد.

 

 

امیدوارم که مطلب راهنمای کامل خرید خانه در یافت آباد تهران مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

 

پاسخ دهید

ممکن است از این برچسب ها و ویژگی های HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>