راهنمای کامل خرید خانه در تهرانسر تهران

راهنمای کامل خرید خانه در تهرانسر تهران

تهرانسر یکی از بهترین محله های تهران است. این محله بسیار خوش آب و هوا است و بومیان تهران علاقه زیادی به زندگی در تهرانسر دارند. اینطور که مشخص است تهرانسر شکارگاه شاهزادگان قاجاری بوده است. خرید خانه در تهرانسر تهران محبوبیت زیادی دارد بنابراین داشتن اطلاعات در این راستا بسیار کمک کننده خواهد بود.

 

تهرانسر در یک نگاه

تهرانسر در لیست محله های کلان در تهران قرار دارد و در منطقه 21 شهرداری تهران واقع شده است. تهرانسر خود شامل 4 بخش شرقی و غربی و مرکزی و شمالی است. خرید خانه در تهرانسر تهران به دلیل داشتن وسعت زیاد بسیار شهرت دارد.

بخش شمالی تهرانسر مربوط به بزرگراه شهید لشکری و همینطور شهرک آزادی است. بخش جنوبی تهرانسر مربوط به فرودگاه مهرآباد است و همینطور بزرگراه فتح نیز وجود دارد که مربوط به بخش جنوبی است. در بخش شرقی تهرانسر بزرگراه آزادگان و همینطور شهرک استقلال قرار دارد که بخش مهمی از تردد را به خود اختصاص داده است. اینطور که مشخص است این منطقه در گذشته شکارگاه شاهان قاجاری بوده است. قدمت تهرانسر به زمان های گذشته باز می گردد و به نوعی ساخت و ساز و بافت این محله بسیار محبوب است.

این محله زمانی به شهرت زیادی رسید که فرودگاه مهرآباد در آن افتتاح شد و بلوار گلها بیش از پیش به رونق رسید. اینطور که مشخص است این محله خوش آب و هوا و سرسبز بوده و یکی از بهترین محله هایی است که افراد می توانند در آن زندگی کنند. پیش از ساخت فرودگاه امام خمینی و تفکیک پروازهای داخلی و خارجی، مهرآباد یکی از محله های جالبی بود که آلودگی صدا در آن بسیار دیده می شد.

راهنمای کامل خرید خانه در تهرانسر تهران1

 

علت محبوبیت خرید خانه در تهرانسر تهران

تهرانسر یکی از محله های بسیار مشهور در راستای خرید خانه است به طوری که شهرستانی ها علاقه دارند در این محله زندگی کنند. دقت کنید که تهرانسر از گذشته تا به امروز بارها و بارها به پیشرفت رسیده است و شرایط زندگی در این محله رشد خوبی داشته است. امکانات کافی زندگی یکی از ویژگی های مهم محله تهرانسر محسوب می شود به طوری که افراد می توانند به سادگی نیازهای خود را برطرف سازند. از سوی دیگر امکانات رفاهی و درمانی و مذهبی و آموزشی نیز در محله تهرانسر به رشد زیادی رسیده است. رونق بازار خرید و فروش آپارتمان در تهرانسر از سه سال گذشته تا به امروز مشخص شد و افراد زیادی قصد خرید خانه در تهرانسر تهران دارند.

با هر بودجه ای که دارید شانس خرید خانه در تهرانسر تهران خواهید داشت کافیست مشاوره های لازم پیش از خرید خانه را مدنظر قرار دهید.

تهرانسر شامل 7 بخش است که به ترتیب تهرانسر شمالی، شرقی، مرکزی و غربی و همینطور شهرک پاسداران و دریا و باشگاه نفت است. اینطور که مشخص است طیف وسیعی از آپارتمان در این شهرک وجود دارد و قیمت های گسترده ای برای آن در نظر گرفته شده است که اجازه می دهد بتوانید خرید خوبی داشته باشید. میانگین قیمت خرید آپارتمان در تهرانسر به نسبت محلات همسایه آن ارزانتر است. البته که گاه برخی از خانه ها قیمت پایین تری دارند.

تهرانسر از سمت شمال به بزرگراه لشکری متصل است و در نهایت به شهرک آزادی ختم می شود. در بخش جنوبی این منطقه بزرگراه فتح وجود دارد و دسترسی به بزرگراه آزادگان نیز از تهرانسر بسیار آسان است.

راهنمای کامل خرید خانه در تهرانسر تهران2

 

خرید خانه در تهرانسر تهران از نظر دسترسی

تهرانسر به فرودگاه مهرآباد نزدیک است و این موضوع سبب محبوبیت آن شده است. تهرانسر در لیست محله هایی قرار دارد که شامل آلودگی صوتی زیادی بوده و به نوعی رفت و آمد و تردد روزانه در آن بسیار زیاد است. به هر صورت دسترسی از تهرانسر وضعیت خوبی دارد. اینطور که بررسی ها نشان می دهد این منطقه به بزرگراه های مختلف متصل است و این موضوع سبب شده است که دغدغه استفاده از ماشین شخصی به حداقل برسد. متروی خط 4 از ایستگاه شهرک اکباتان به تهرانسر وجود دارد که یک اتفاق مثبت برای این منطقه محسوب می شود. این بخش شامل وسایل نقلیه عمومی مخصوصی است و به طور کلی ایستگاه های تاکسی و اتوبوس نیز برای دسترسی به بخش های مختلف فراهم شده است.

 

خرید خانه در تهرانسر تهران از نظر امکانات

سفر درون شهری از تهرانسر به نقاط مختلف به سادگی صورت می گیرد و این موضوع سبب شده است که دسترسی به پارک ها و بوستان ها و همینطور مراکز علمی و آموزشی به سادگی دنبال شود. همینطور یک سری مساجد معروف نیز در این محله وجود دارد که بخش مذهبی آن را پوشش می دهد. مسجد جامع، مسجد النبی، مسجد امام مهدی از مساجد مهم در تهرانسر هستند. اینطور که بررسی ها نشان می دهد بوستان شهدای گمنام و همینطور خانه اسباب بازی و پارک سه گوش از دیگر مراکز تفریحی تهرانسر هستند.

مجموعه های ورزشی زیادی در این منطقه وجود دارد که شامل استخر شهید شجاعی، استخر رحیمیان، استخر استقلال و همینطور استخر گل ها است. همینطور سفره خانه های محله تهرانسر نیز بسیار گسترده است. در هر صورت این منطقه از مرکز بهداشت و درمان گزینه خوبی محسوب می شود. از مراکز فوق تخصصی گرفته تا کلینیک هایی که به صورت شبانه روزی فعالیت می کنند، همگی در خیابان های مختلف تهرانسر قرار دارند.

کسانی که خرید خانه در تهرانسر تهران را انتخاب می کنند در دسترسی به فروشگاه های زنجیره ای دسترسی زیادی دارند و می توانند خرید روزانه خود را داشته باشند. از سوی دیگر فروشگاه رفاه و بازار میوه و تره بار در این بخش وجود دارد.

فروشگاه شهروند و فروشگاه کوروش در منطقه تهرانسر از موارد پر اهمیت محسوب می شود و همینطور مراکز آموزش عالی نیز وجود دارد که شامل دانشکده فنی و حرفه ای سما، دانشکده علوم سما، دانشگاه علمی کاربردی پارس، و مهرسام در لیست موارد مهم در تهرانسر قرار دارند. به هر صورت این منطقه دارای بافت شهرنشینی خوبی است.

 

لیست مراکز خرید تهرانسر:

 • مرکز خرید رضا: تهرانسر، بلوار اصلی، خیابان شهید گیتی نما
 • مجتمع تجاری سینا: تهرانسر، بلوار اصلی، خیابان گیتی نما، پلاک ۱۰۵، مجتمع تجاری سینا
 • مجتمع تجاری صدف: خیابان تهرانسر، نبش بلوار نیلوفر، مجتمع تجاری صدف
 • پاساژ رحیمیان: بلوار تهرانسر، نبش خیابان یازدهم
 • مرکز تجاری تهرانسر: تهرانسر شرقی، خیابان شاهد، مرکز تجاری تهرانسر

 

لیست مراکز درمانی تهرانسر:

 • درمانگاه صاحب کوثر: این درمانگاه که با نام قوامین هم شناخته می شود در حال توسعه بوده و به یک بیمارستان مجهز فوق تخصصی تبدیل می شود.
 • درمانگاه شهید صنیع خانی: این درمانگاه در منطقه شهرک استقلال واقع شده و یکی از مجهزترین درمانگاه های تحت پوشش نیروهای مسلح است.
 • درمانگاه تخصصی دندانپزشکی تهرانسر: این درمانگاه در منطقه تهرانسر شمالی قرار گرفته است.

 

وضعیت آب و هوایی محله تهرانسر

منطقه تهرانسر تهران از نظر آب و هوا بسیار مطلوب است و به نوعی نسبت به سایر مناطق تهران از نظر آلودگی وضعیت بهتری دارد. همینطور این منطقه به دلیل نزدیکی به رودخانه کن درگیر وزش بادهایی است که از سمت غرب به سمت شرق حرکت می کنند.

 

مراکز تفریحی تهرانسر

پارک نرگس یکی از بخش های بسیار جذاب تفریحی در تهرانسر است و بزرگترین پارک تفریحی این منطقه محسوب می شود. پارک نرگس مربوط به میدان اصلی تهرانسر بوده و مشهور به کمال الملک است.

مجتمع الماس غرب دارای شهربازی سرپوشیده است و برای نوجوانان یک محیط ایمن و خوب محسوب می شود.

بوستان بانوان گل ها از نظر تفریحی در شرایط خوبی قرار دارد. این بوستان درختانی تنومند دارد و از جاذبه ها و مراکز تفریحی بسیار خوب در محله تهرانسر محسوب می شود. خرید خانه در تهرانسر تهران به واسطه دسترسی به بخش های تفریحی مختلف توانسته رشد خوبی داشته باشد.

 

خرید خانه در تهرانسر از نظر فرهنگی

مراکز فرهنگی در منطقه تهرانسر بسیار زیاد است مثلاً:

 • فرهنگسرای تهرانسر
 • کتابخانه مسجد النبی
 • خانه فرهنگ تهرانسر
 • خانه فرهنگ رهام
 • خانه فرهنگ جوان

 

قیمت خرید خانه در تهرانسر تهران

کسانی که قصد خرید خانه در تهرانسر تهران دارند می توانند از بافت نوساز این منطقه استفاده کنند که قیمت متوسط به رو به بالا دارد. افرادی که قصد خرید خانه در تهرانسر تهران در بخش شمالی دارند باید بودجه بیشتری داشته باشند. از سوی دیگر ایستگاه مترو و بی آر تی در تهرانسر وجود ندارد و استفاده از تاکسی برای بخش های مختلف دیده می شود که خود یکی از دلایل کاهش قیمت خرید خانه در تهرانسر تهران است. از سوی دیگر دسترسی این محله به سایر بخش ها رشد بیشتری داشته و این موضوع سبب می شود که در قیمت خرید خانه در تهرانسر تهران تاثیرگذار باشد.

راهنمای کامل خرید خانه در تهرانسر تهران3

 

برخی از خانه ها از نظر سازه قدیمی تر هستند و قیمت خرید خانه در تهرانسر تهران به واسطه این موضوع ارزانتر است و می تواند یک رویکرد خوب برای ملک محسوب شود. از سوی دیگر یک سری قوانین در راستای خرید خانه وجود دارد که می تواند دسته بندی خاص خود را داشته باشد. مراکز تفریحی در تهرانسر تهران به نسبت گذشته رشد بیشتری دارند و آپارتمان هایی که اطراف این مراکز خرید هستند به نسبت سایر بخش ها گرانتر هستند. اینطور که مشخص است تهرانسر تهران می تواند از نظر ساخت و ساز موقعیت خوبی داشته باشد. خرید خانه در تهرانسر تهران می تواند ساختار دقیق و مخصوص به خود را داشته باشد.

امیدوارم که مطلب راهنمای کامل خرید خانه در تهرانسر تهران مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :