راهنمای کامل خرید خانه در دهکده المپیک تهران

راهنمای کامل خرید خانه در دهکده المپیک تهران

دهکده المپیک یکی از محله های قدیمی تهران است و به واسطه ساختمان های قدیمی که دارد در لیست محله های 40 ساله غرب تهران قرار دارد. این محله شامل ساختمان های گسترده ای است و به نوعی توانسته دسترسی به سایر بخش ها را فراهم سازد. بخش جدید محله مشهور به بلوار دهکده المپیک است و از همت تا میدان المپیک را شامل شده است.

 

دهکده المپیک در یک نگاه

کسانی که قصد خرید خانه در دهکده المپیک تهران دارند بدانند که این منطقه در بخش شمال غرب تهران قرار دارد و در گذشته بخشی از اراضی کن بوده است. دهکده المپیک در منطقه 5 تهران قرار دارد. دهکده المپیک دارای بافت نسبتاً قدیمی اما لوکس است. این منطقه از سمت شرق به باغ های کن و رودخانه متصل است، از سمت غرب به شهرک راه آهن و از سمت شمال به رشته کوه های البرز وصل شده است. همینطور از سمت جنوب به اتوبان شهید همت وصل شده است. کسانی که خرید خانه در دهکده المپیک تهران را انتخاب می کنند دسترسی محلی به بزرگراه همت و آزادگان دارند. این محله ایستگاه مترو و بی آر تی ندارد و از نظر قیمت نیز در وضعیت متوسطی قرار دارد.

ساختمان های دهکده المپیک اغلب در دهه 40 پیش از انقلاب ساخته شده است و کاربری اولیه آن با معماری خاصی همراه بوده که هنوز هم بسیار مورد قبول است. این منطقه شامل بلوک های 4 یا 5 طبقه است و بین هر بلوک فضای سبز وجود دارد و فضای سبز سبب شده تا بلوک ها از هم جدا شوند. محله دهکده المپیک نسبتاً دنج و خاص است و به طور کلی بافت منطقه ای بی نظیری دارد.

در تاریخچه این محله بازی های المپیک دیده می شود که مربوط به سال های 1350 الی 1357 است. اینطور که مشخص است نامگذاری این محله بر اساس بازی های المپیک صورت گرفته است. امکانات اسکان ورزشکاران نیز در منطقه المپیک وجود دارد. همینطور توسعه و گسترش ورزش در این بخش سبب شده تا امروزه از آن به عنوان قطب ورزشی تهران یاد شود.

 

خرید خانه در دهکده المپیک تهران از نظر دسترسی

جمعیت دهکده المپیک بالغ بر 700 خانوار است که سبب می شود در لیست مناطق متراکم تهران قرار بگیرد. در گذشته بیشترین ساکنین دهکده المپیک را کارکنان سازمان تربیت بدنی تشکیل می دادند. این محله بافتی قدیمی دارد و به نوعی اشباع شده است. اگر به داخل شهرک ها بروید، هنوز بازسازی صورت نگرفته است. بازسازی ها توسط ساکنین صورت می گیرد و جنبه سلیقه ای دارد. این شهرک ظاهر قدیمی خود را حفظ کرده است و سطح قیمت در این محله بر اساس بافت قدیمی متوسط ارزیابی شده است. نرخ خرید خانه در دهکده المپیک تهران بر اساس موقعیت ملک مشخص می شود.

در بخش غربی دهکده المپیک تهران رودخانه ها و باغ های کن قرار دارد و در ضلع شمالی آن رشته کوه های البرز دیده می شود که این موارد برای خرید خانه گزینه خوبی هستند. از سمت جنوبی به اتوبان همت متصل می شود. دسترسی اصلی این محله از اتوبان شهید همت است و از سمت شرق به غرب وصل شده است. از سمت جنوب به شمال نیز مسیر اتوبان آزادگان وجود دارد.

 

خرید خانه در دهکده المپیک تهران از نظر فرهنگی

در بخش جنوب غربی دهکده المپیک سه ساختمان آموزشی دیده می شود که در یک برهه زمانی به صورت آموزشی بوده و بعد ها مشهور به خوابگاه دانشجویی شده است که مربوط به دانشکده تربیت بدنی است. در این محله مدرسه دولتی شهید مطهری قرار دارد که در ابتدای شهرک واقع شده است و در بخش غرب شهرک نیز دانشگاه دولتی علامه طباطبایی دیده می شود. این منطقه دارای سرای محله بوده و به نوعی مرکز آموزش و فرهنگی محسوب می شود.

خرید خانه در دهکده المپیک تهران1

 

مراکز خرید دهکده المپیک تهران

یک مجموعه جهت خرید و رفاه حال ساکنین وجود دارد که بر اساس مغازه های کوچک و فروشگاه های تعاونی دسته بندی شده است. از سوی دیگر در این محله بازار تره بار محلی و فروشگاه های زنجیره ای دیده می شود که برای تهیه مایحتاج زندگی مناسب هستند.

 

مراکز مهم دولتی در دهکده المپیک تهران

بانک ملی، تجارت، پاسارگاد و صادرات از بانک های مهم دهکده المپیک تهران محسوب می شوند و همینطور ایستگاه آتش نشانی نیز در این بخش وجود دارد و در لیست مراکز مهم دولتی و فرهنگی مربوط به دانشگاه علامه طباطبایی داخل محله هستند.

 

مراکز مذهبی دهکده المپیک تهران

در صورتی که قصد خرید خانه در دهکده المپیک تهران دارید بهتر است بدانید که مسجد حضرت ابوالفضل مربوط به این منطقه است و در نزدیکی پایگاه بسیج قرار دارد و همینطور امور مذهبی در این بخش نیز به صورت یومیه برگزار می شود.

خرید خانه در دهکده المپیک تهران2

 

مراکز درمانی دهکده المپیک تهران

مرکز جراحی ارم در دهکده المپیک تهران  یکی از مراکز مهم درمانی محسوب می شود که فعالیت های درمانی این بخش را به خود اختصاص داده است. بیمارستان ایرانیان در این قسمت قرار دارد و در پشت بازار میوه و تره بار قرار دارد. البته که مرکز درمانی در این راستا دارای شرایط خاص مربوط به خود هستند. دقت کنید که دهکده المپیک تهران به صورت دقیق و درست دارای بافت منطقه ای جذابی است و البته که می تواند یکی از بخش های گردشگری خوب نیز محسوب شود.

 

اماکن تفریحی مربوط به شهرک راه آهن

دهکده المپیک با بزرگترین قطب های گردشگری منطقه 22 تهران یعنی دریاچه چیتگر و آبشار تهران همسایه است و از این رو توانسته رشد اقتصادی خوبی داشته باشد و نظر خانواده ها را در راستای خرید ملک جمع کند. از سوی دیگر این منطقه به بوستان بزرگ جوانمردان و آبشار تهران و پارک جنگلی چیتگر متصل است و از این رو معروف ترین مکان برای ورزش محسوب می شود. سینما دهکده جایی برای تفریح ساکنین داخل شهرک محسوب می شود و از سوی شهروندان گزینه خوبی به شمار می آید.

 

مراکز مهم دولتی در دهکده المپیک

بانک های ملی، تجارت، بانک پاسارگاد و صادرات از مراکز دولتی مهم مربوط به دهکده المپیک محسوب می شوند که می توانند از نظر سطح امکانات شرایط خوبی داشته باشند. این مراکز به نوبه خود دارای بافت منطقه ای جذابی هستند. از سوی دیگر این محله می تواند به واسطه ایستگاه آتش نشانی نیز شهرت داشته باشد.

خرید خانه در دهکده المپیک تهران3

 

خیابان های مهم خرید خانه در دهکده المپیک تهران

خیابان ورزش یکی از خیابان های مهم خرید خانه در دهکده المپیک تهران محسوب می شود. این خیابان دارای بافتی قدیمی اما ساخت و ساز جدید است. موقعیت این خیابان به صورتی است که دسترسی به بخش های مختلف را فراهم می سازد. از سوی دیگر این خیابان دارای موقعیت منطقه ای مشهوری است و توانسته دسترسی به سایر بخش ها را فراهم سازد.

خیابان گلبانگ یکی از مشهورترین خیابان های مربوط به خرید خانه در دهکده المپیک تهران محسوب می شود. خیابان گلبانگ در لیست مکان هایی قرار دارد که خرید ملک در آن نیاز به بررسی دقیق دارد برخی از کوچه ها از نظر قیمت گذاری بسیار گران هستند و برخی دیگر از کوچه ها نیز به صورت چند بخشی طراحی شده اند. این خیابان دارای بافت منطقه ای مخصوصی است و توانسته از نظر اقتصادی در شرایط خوبی قرار بگیرد.

اتوبان همت در لیست مناطقی قرار دارد که هم دسترسی به سایر بخش های همسایه را آسانتر می کند و هم در لیست مناطقی است که توانسته بافت منطقه ای خاص خود را داشته باشد. اتوبان همت یکی از بهترین مناطقی است که می تواند برای خرید ملک گزینه خوبی محسوب شود.

از سوی دیگر یک سری مراکز خرید نیز در دهکده المپیک وجود دارد که اگر خانه هایی در نزدیکی آنها خریداری کنید به طور کلی به شکل ایده آل قابل قبول هستند.

یک موضوع دیگر که در خصوص فروشگاه های زنجیره ای این منطقه دیده می شود اینکه به رشد گردشگری نیز کمک زیادی کرده است و از این بابت توانسته بسیار مورد قبول قرار بگیرد. از یاد نبرید که گردشگران دهکده المپیک تهران را یک موقعیت منطقه ای خوب می دانند و سعی می کنند به واسطه آن به سودآوری برسند. بازار روز المپیک با تنوعی که دارد سبب جلب توجه افراد شده است و خرید در این بازار بسیار ارزشمند است.

خرید خانه در دهکده المپیک تهران4

 

خرید خانه در شهرک دهکده المپیک بیشتر از سایر بخش ها دیده می شود علت این امر بافت قدیمی و جذابی است که در شهرک دیده می شود. آپارتمان ها در وضعیت نوساز قرار دارند و از سوی دیگر توانسته اند از نظر قیمت گذاری در موقعیت خوبی قرار بگیرند. بر اساس موقعیت ملک و متراژ و … شرایط خرید و فروش بهتر خواهد بود و آینده اقتصادی برای ملک بسیار روتین است. دقت کنید که برخی از آپارتمان ها هستند که به صورت دو خوابه طراحی شده که هم قیمت مناسب تری دارند و هم می توانند از نظر ساختار مورد تایید قرار بگیرند. البته که بسیاری از آپارتمان ها در این منطقه می توانند شامل دسته بندی های ملکی خوبی باشند. قیمت گذاری برای خانه ها بر اساس موقعیت ملک و فضای گردشگری موجود نیز صورت می گیرد و گاه سازه های جدید با افزایش قیمت بالایی همراه هستند.

امیدوارم که مطلب راهنمای کامل خرید خانه در دهکده المپیک تهران مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :