راهنمای کامل خرید خانه در کرمان

راهنمای کامل خرید خانه در کرمان

کرمان منطقه ای دوست داشتنی است که با بافت قدیمی و منحصر به فرد خود توانسته نظر بسیاری از افراد را جلب کند. در این مقاله قصد داریم شرایط خرید خانه در کرمان را با هم بررسی کنیم و با بهترین محله های کرمان آشنا شویم.

 

بهترین محله های خرید خانه در کرمان

بخش غرب کرمان مشهور به محله های بالاشهر است و سمت شرق کرمان نیز به محله های اقشار ضعیف اشاره دارد. اسمی که برای بیشتر محله های کرمان در نظر گرفته شده است بر اساس اماکن و آثار مطرح مربوط به پهلوانان و حکام است.

محله هزار و یک شب یکی از محله های خوشنام و لوکس محسوب می شود که برای آپارتمان نشینی مناسب است. این محله به طور کلی دارای بافت شهری خوبی است و توانسته ساختار خاص خود را داشته باشد.

الهیه کرمان از دیگر محله های لوکس محسوب می شود که با برج های سر به فلک کشیده ای که دارد در لیست خیابان های اعیان نشین و مرفه نشین کرمان محسوب می شود.

راهنمای کامل خرید خانه در کرمان1

 

از سوی دیگر محله شفا یکی از محله های مشهور در کرمان است که مجتمع مسکونی لوکس و سرسبز مخصوص به خود را دارد و به نوعی برای اجاره آپارتمان در کرمان مناسب است. این محله توانسته ساختاری قدرتمند و جذاب داشته باشد و از بهترین خیابان های شهرک کرمان محسوب می شود.

بهمنیار از دیگر محله های لوکس خرید خانه در کرمان محسوب می شود. این محله دارای مراکز مشهوری است که توانسته ساختاری واقعی و جذاب داشته باشد. برات کرمانی از دیگر محله هایی است که مردم می توانند در آن زندگی کنند و مشکلی از نظر امنیت نداشته باشند. این محله به نوبه خود توانسته به سودآوری خرید خانه در کرمان کمک زیادی کند.

امام جمعه از جمله محله های نوبنیاد شهر کرمان محسوب می شود و همینطور که از نامش پیداست در لیست محله هایی قرار دارد که امام جماعت و ولایت فقیه کرمان در آن زندگی می کنند و بافت آن به نسبت با سایر بخش ها متفاوت است. قیمت خرید خانه در کرمان در این محله به نسبت سایر بخش ها ارزانتر است.

همینطور شرایط خرید خانه در کرمان در بلوار جهاد نیز وجود دارد. بلوار جهاد از محله های مرکزی و مناسب برای سکونت و دسترسی آسان محسوب می شود که به مناطق مختلف شهر وصل شده است و توانسته ساختاری ارزشمند داشته باشد. این بلوار به طور کلی می تواند وابسته به محله های متوسط و پایین از نظر قیمت شرایط بهتری داشته باشد.

راهنمای کامل خرید خانه در کرمان2

 

محله های قیمت مناسب خرید خانه در کرمان

محله رسالت از دسته محله های متوسط و مرکزی شهر کرمان محسوب می شود که به نوعی دسترسی از آن به سایر بخش ها به سادگی صورت می گیرد و کسانی که قصد استفاده از وسایل حمل و نقل هر روزه را دارند می توانند در این محله زندگی کنند. البته که این منطقه گاه از نظر قیمت گذاری بسیار گرانتر از سایر بخش ها است اما مشخص است که می تواند با بودجه مناسب نیز برای خریداران شرایطی فراهم سازد.

شهرک فرهنگیان از محلات مرکزی کرمان محسوب می شود که در گذشته برای گروه فرهنگیان بوده و یکی از بهترین محلات مرکزی کرمان محسوب می شود. این محله در سال 1360 بنیان گذاری شده است و اغلب کسانی که در این منطقه ساکن هستند در گروه بازنشستگان و فرهنگیان هستند. این شهرک امکانات کمی دارد اما به طور کلی در لیست شهرک هایی قرار دارد که می تواند نیازهای اولیه شما را برطرف سازد.

شهرک پانصد دستگاه کرمان در لیست محله های قدیمی مسکونی کرمان قرار دارد و مربوط به مردم جنگ زده بخش جنوب است. بافت این محله قدیمی است و به نوعی توانسته ساختار خود را حفظ کند. شهرک پانصد دستگاه در بهترین شرایط می تواند رویکرد منطقه ای خوبی ایجاد نماید و سودآوری آن مناسب است.

شهرک ایرانمنش از محله های بافت جدید در کرمان محسوب می شود. این شهرک مربوط به قشر فرهنگی و نیروهای سپاه است و امکانات خوبی دارد. این شهرک به طور کلی دارای شرایط خاص اقتصادی است و رویکرد گردشگری آن نیز به صورت جدی دنبال می شود.

شهرک ارتش نیز مخصوص کارمندان ارتش و کارکنان نظام است، این شهرک به طور کلی بافت جدیدی دارد اما خرید خانه در این بخش برای قشر خاصی فراهم شده است و شامل همه افراد نمی شود.

محله خواجه خضر از محله های قدیمی در کرمان است، این محله به صورت بافت تو در تو بوده و قیمت مسکن در این محله متوسط اعلام شده است. محله خواجه خضر به طور کلی دارای موقعیت خوبی برای خرید خانه در کرمان محسوب می شود.

محله خورشید از محله های مشهور با قیمت پایین در کرمان است و در بخش شرقی کرمان قرار دارد، این محله به طور کلی دارای بافتی ارزشمند است و توانسته برای کسانی که قصد خرید خانه های کلنگی دارند گزینه خوبی باشد.

 

خرید خانه در کرمان از نظر امکانات تفریحی

کرمان اقلیم خاص خود را دارد و در مسیر رشته کوه هایی قرار گرفته است که از مرکز کشور شروع شده اند و در نهایت تا سیستان و بلوچستان ادامه دار هستند. این منطقه شامل آب و هوای نیمه کویری است و پوشش گیاهی خاص خود را دارد. یکی از بخش های مهم که در لیست مکان های تفریحی کرمان قرار دارد پارک جنگلی پردیسان قائم است. این پارک در حاشیه شرقی کرمان قرار دارد و یکی از فضاهای سبز مشهور در این منطقه محسوب می شود. گردشگران زیادی روزهای تعطیل را در این بخش سپری می کنند. این پارک سبب شده است که هوای کرمان پاکیزه نگه داشته شود.

بام کرمان در نزدیکی پارک جنگلی پردیسان قرار دارد و به نوعی بیش از 10 هزار اصله درخت در کنار هم قرار دارد. این پارک دارای موقعیت جذاب گردشگری است. پارک جنگلی شهید باهنر کرمان از دیگر مواردی است که مورد بررسی قرار می گیرد. همینطور پیست اسکی سیرچ نیز در این منطقه وجود دارد و مربوط به مراکز تفریحی در کرمان است و به نوعی استقبال زیادی از آنها می شود.

 

قیمت خرید خانه در کرمان

خانه هایی که در خیابان های اصلی شهر قرار دارند از نظر قیمت گرانتر از سایر بخش های فرعی کرمان هستند. از سوی دیگر خانه هایی که به صورت قدیمی هستند نیز از نظر تعرفه می توانند گزینه خوبی برای خرید محسوب شوند، برخی از خانه ها از نظر بافت شهری موقعیت بهتری دارند و بخشی از گرانی را شامل می شوند. کسانی که قصد خرید خانه در کرمان دارند می توانند به سراغ بخش هایی بروند که به مراکز خرید و بازارهای محلی کرمان نزدیک تر هستند. مشخص است که خانه ها در این بخش دارای موقعیت جغرافیایی خاص خود هستند و امکانات مطلوبی دارند. از سوی دیگر برخی از خانه ها هستند که به صورت کلنگی به فروش می رسند. اینطور که بررسی ها نشان می دهد کسانی که قصد خرید خانه های لوکس در کرمان دارند به سراغ محله های مرفه نشین  می روند مثلاً قسمت های غربی و مرکزی کرمان موارد مهم خرید خانه در کرمان محسوب می شوند.

راهنمای کامل خرید خانه در کرمان3

 

سوالات مهم خرید خانه در کرمان

 

چرا برخی از مناطق کرمان از نظر قیمت هنوز تغییری نکرده اند؟

رشد اقتصادی در راستای خرید خانه در کرمان به واسطه منطقه، اغلب یک سری پارامترهای مهم را در بر می گیرد. مثلاً محله هایی که هنوز از نظر امنیت شرایط خوبی ندارند از نظر قیمت گذاری وضعیت بهتری دارند، شاید زندگی در چنین محله هایی برای غیر بومیان دشوار باشد.

 

چرا قیمت خرید خانه در کرمان در خیابان های اصلی سر به فلک می کشد؟

استفاده از سازه های جدید ساخت و ساز برای خانه هایی که در خیابان های اصلی شهر قرار دارند سبب شده تا قیمت نهایی ملک سر به فلک بکشد. مشخص است که برخی از خانه ها از نظر ساخت و ساز بافت تاریخی مخصوص به خود را دارد و این موضوع نسبت به سایر خانه ها تفاوت قیمت ایجاد می کند.

 

آیا قیمت خرید خانه در کرمان برای خانه هایی که متراژ بالای 90 متر دارند مناسب است؟

بله شما می توانید با انتخاب خانه های قدیمی که بیش از 90 متر هستند به سادگی موقعیت خرید ملک را به رشد برسانید. از یاد نبرید که بسیاری از خانه ها در کرمان قیمت گذاری چند بخشی دارند و گاه ارزانتر و گاه گرانتر هستند. البته که برخی از خانه ها می توانند به صورت کلنگی نیز خریداری شوند اما از نظر تعرفه با سایر بخش ها تفاوت وجود دارد.

 

آیا شرایط خرید خانه در کرمان با وام وجود دارد؟

شرایط خرید خانه در هر شهری بر اساس وام مطرح است و خرید خانه در کرمان نیز در این زمینه مجاز است و افراد می توانند بر اساس شرایط بازپرداختی که دارند اقدام به خرید خانه در کرمان داشته باشند و موقعیت خوبی برای خود فراهم سازند. اینطور که مشخص است خرید خانه در کرمان می تواند ساختار مخصوص به خود داشته باشد و وام می تواند ساختار خرید را بهبود دهد.

در صورتی که قصد خرید ملک در کرمان را دارید می توانید مشاوره های لازم را در نظر گرفته و انتخابی هوشمندانه داشته باشید.

امیدوارم که مطلب راهنمای کامل خرید خانه در کرمان مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :