راهنمای کامل خرید خانه در اهواز

راهنمای کامل خرید خانه در اهواز5

خرید خانه در اهواز با توجه به موقعیت کلان شهری که دارد گزینه بسیار خوبی محسوب می شود. رونق اقتصادی در این منطقه به شکل ویژه ای ارزیابی شده است. این منطقه در لیست آبادترین مناطق ایران در دوره های گذشته محسوب شده است.

در این مقاله به مناطق گران در راستای خرید خانه در اهواز اشاره می کنیم و اطلاعاتی در مورد مناطق خوب و ارزشمند این شهر خواهیم داد. مشخص است که محله های مختلف خرید خانه در اهواز به واسطه بودجه ای که دارید ارزیابی می شود.

خرید خانه در اهواز کمتر از 100 متر

خانه هایی که در اهواز ساخته شده اند اغلب کمتر از 100 متر هستند. به هر صورت وجود خانه و آپارتمان هایی که در اهواز دیده می شود اغلب از 60 متر آغاز شده و با دو اتاق خواب همراه هستند. خانه هایی که مجهز به آسانسور بوده و دارای انباری و درب ریموت دار هستند. برخی از خانه هایی که درب ریموت دار دارند در لیست موارد خوب خرید خانه در اهواز محسوب می شود.

خانه هایی نیز در اهواز وجود دارد که 75 متری بوده و با دو اتاق خواب فضایی بهتر از موارد 60 متری فراهم می سازد. کوی ملت یکی از مکان هایی است که موقعیت خرید خانه در آن به رویکرد خوبی رسیده است. خانه های 85 متری با دو اتاق خواب در لیست مواردی قرار دارند که می توانند کمی گرانتر از موارد قبل باشند. خانه های 90 متری در اهواز هستند که می توانند شامل سه اتاق خواب باشند که اغلب از نظر فضای کمد یکی از اتاق خواب ها شامل کمد هستند.

محله های اعیان نشین برای خرید خانه در اهواز

کیانپارس یکی از محله های گران خرید خانه در اهواز محسوب می شود و در لیست مناطق اعیان نشین محسوب می شود و همسایه محله کیان آباد است. این منطقه دارای خانه های ویلایی بوده و متراژ بالایی دارد و به طور کلی دارای کوچه های سرسبزی است. این منطقه به واسطه ساخت و سازی که دارد در لیست بهترین موارد امکانات رفاهی محسوب می شود. این منطقه بزرگترین مراکز خرید اهواز را به خود اختصاص داده است و در لیست مجتمع تخصصی و فوق تخصصی پزشکی در اهواز قرار دارد. مراکز خرید کیانپارس و ایران نگین در این بخش دیده می شود. این منطقه به طور کلی به واسطه رستوران و فودکورت و سینما نیز مشهور است. آپارتمان سازی اغلب در ابعاد بزرگ صورت گرفته است و موارد خوبی محسوب می شود. منطقه دیگری با عنوان کیان آباد در نزدیکی کیانپارس قرار دارد که در همین گروه قرار می گیرد. قیمت ملک در خیابان های اول و آخر کیانپارس با بیشترین سودآوری همراه هستند.

پادادشهر در محدوده بلوار جواد الائمه قرار دارد و از دیگر مناطق گران قیمت در اهواز محسوب می شود. این منطقه به بیمارستان های خصوصی و مراکز خرید متصل است و برای مرکز درمانی میلاد و مجتمع تجاری هیراد به رشد خوبی رسیده است.

خرید خانه در اهواز1

 

از دیگر محله های خوب خرید خانه در اهواز، محله زیتون است. این محله که مربوط به شمال شرق رودخانه کارون است در لیست محله های نسبتاً قدیمی اهواز است.

این منطقه در گذشته محل زندگی کارمندان بوده است و بسیاری از کارگران و کارمندان شرکت ملی نفت در آن زندگی می کردند. به هر صورت زیتون کارمندی و کارگری دو بخشی است که برای خرید خانه در این محله دیده می شود و وضعیت قابل قبولی را دارد به طوری که قیمت ملک در محله کارگری به نسبت کارمندی ارزانتر است. پویایی این منطقه زیاد است به طوری که اتصال آن به کوی ملت، نیوسایت و پاسداران سبب شده تا موقعیت خوبی برای سرمایه گذاری محسوب شود. سیتی سنتر از دیگر مراکز خرید خوب در اهواز محسوب می شود که در موقعیت زیتون قرار دارد. این منطقه ساختمان سازی های گسترده ای دارد و به طور کلی در لیست مواردی قرار می گیرد که می بایست نتیجه بخش باشد.

وضعیت کلی خرید خانه در اهواز

منطقه کوروش یکی از مناطق خوب اهواز است به طوری که خرید خانه در این منطقه از متری 4 میلیون تومان آغاز می شود. مناطق زیتون مسکن در وضعیت متری 5 الی 8 میلیون تومان است و منطقه باهنر نیز ملک با قیمتی در حدود 3 میلیون نیز وجود دارد. برخی از مناطق در اهواز مانند سپیدار و گلستان نیز ملک در شرایط 3 میلیون هستند.

شمال شهر، بالای شهر اهواز محسوب شود. در این منطقه مناطق بسیار با کلاس و سازه های رویایی دیده می شود. از سوی دیگر مناطق جنوبی اهواز پایین اهواز هستند و از نظر قیمت گذاری نیز می تواند بسیار ارزانتر از بخش های دیگر باشد.

یک مثال در باب خرید خانه در اهواز برای شما می آوریم. فرض کنید شما به دنبال خانه ای دو خوابه با 100 متر مربع زیر بنا هستید و قرار است که در حدود 700 الی 800 میلیون هزینه در نظر بگیرید. در این مورد می توانید به سراغ محله های جاده ساحلی، الهام و مطهری بروید اما شاید در کیانپارس مبلغ شما کمی محدود به نظر برسد.

خرید خانه در اهواز2

 

افرادی که قصد خرید خانه نوساز در محله های میان شهر دارند می توانند به سراغ خیابان زیتون، گلستان و کوروش بروند. این محله ها قدمت بالایی داشته و اصالت بیشتری دارند.

یک سری محله ها در اهواز هستند که از نظر هزینه موقعیت خوبی دارند اما از نظر نوع سازه و موقعیت ساختمان کمی قدیمی به نظر می رسند. مشخص است که مناطق پردیس، مهدیس، مهرشهر و صد دستگاه در لیست مناطق ارزان قیمت برای خرید خانه محسوب می شود.

شاخص های مهم تعیین قیمت خرید خانه در اهواز

یک سری فاکتورهای مهم در راستای خرید خانه در اهواز در نظر گرفته می شود که در نهایت بر روی قیمت ملک نیز تاثیرگذار خواهد بود.

مصالح به کار رفته در ساخت خانه: یکی از مهمترین شاخصه هایی که در راستای خرید خانه در اهواز در نظر گرفته می شود مصالح مورد نظر و نوع و میزان آن است. هرچه مواد اولیه به کار رفته گرانتر باشد و از کیفیت بیشتری برخوردار باشد قطعاً قیمت نهایی خانه بیشتر است. در صورتی که مواد اولیه ارزان و بی کیفیت باشد، قیمت خانه ارزانتر بوده اما دوام کمتری دارد.

موقعیت مکانی خانه: مهمترین شاخصه ای که در قیمت نهایی در خرید خانه در اهواز در نظر گرفته می شود موقعیت مکانی است. موقعیت مکانی به واسطه بخش های مختلف ارزیابی می شود. مثلاً بالاشهر و پایین شهر و مناطق متوسط از نظر قیمت گذاری با هم فرق دارد. منطقه لوکس از نظر قیمت بسیار بالاتر از منطقه پایین است.

هزینه تمام شده:  برای ساخت خانه هزینه های مختلفی در نظر گرفته می شود. هزینه های مصالح تنها بخشی از قیمت ملک را تعیین می کند و در نهایت هزینه تعیین نقشه ها، پروانه ساخت و هزینه ساخت از موارد بسیار مهم در قیمت خرید خانه در اهواز محسوب می شوند. در صورتی که تورم بالا باشد، هزینه تمام شده نیز بیشتر خواهد شد.

تعداد طبقات: طبقه ای بودن خانه نیز مهم است. اینکه خانه ای در چند طبقه ساخته شود بر روی تعیین قیمت آن دخالت دارد. مثلاً برخی از خانه ها در دو طبقه طراحی شده اند که قطعاً به نسبت یک طبقه گرانتر هستند.

خرید خانه در اهواز3

 

خرید خانه در اهواز با متراژ 100 تا 200 متر

خانه های 110 متری در اهواز مربوط به مجتمع گلدیس کوی ملت بوده که اغلب دو اتاق خواب دارند و مجهز به پارکینگ هستند. این مدل از خانه ها اغلب انباری دارند و در صورتی که طبقه باشد با آسانسور همراه است. این مدل از خانه ها به واسطه موقعیتی که دارند مورد استفاده قرار می گیرند. از سوی دیگر در منطقه کیان آباد در اهواز خانه های 135 متری نیز دیده می شود که اغلب مربوط به طبقه های چهارم و پنجم می شود. این خانه ها دارای سه اتاق خواب و یک انباری و آسانسور بوده و شامل سیستم اعلام حریق و باربیکیو می شود. مشخص است که این سبک از خانه ها می توانند بر اساس امکانات بررسی شوند.

خرید خانه در اهواز4

 

خرید خانه در اهواز با متراژ بالای 200 متر

خانه های ویلایی در منطقه کیانپارس اهواز دیده می شود که با متراژ بالای 200 متر و با 4 اتاق خواب همراه هستند. این خانه ها دارای انباری و آسانسور بوده و می توانند موقعیت خوبی برای سرمایه گذاری باشند. مشخص است که این منطقه به واسطه امکانات بالایی که دارد گزینه گران قیمتی محسوب می شود. مناطق اعیان نشین در اهواز به مناطقی گفته می شود که هم موقعیت زمین در آن خوب است و هم فضای ملک در شرایط خوبی قرار می گیرد.  خانه های ویلایی که در منطقه زیتون اهواز دیده می شود به همراه موقعیت اتاق خوابی که دارند گزینه خوبی محسوب می شود.

 

راهنمای خرید خانه در اهواز

شما برای خرید خانه در اهواز باید در ابتدا بودجه خود را در نظر بگیرید و سپس به سراغ مناطقی بروید که با بودجه شما بیشتر همخوانی داشته باشد. سازه هایی نیز وجود دارد که موقعیت خرید خانه را بهبود می دهد و می تواند قدمت بالایی داشته باشد و بسیار ارزشمند باشد.

امیدوارم که مطلب راهنمای کامل خرید خانه در اهواز مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :