راهنمای کامل خرید خانه در زاهدان

راهنمای کامل خرید خانه در زاهدان

شاید زاهدان در لیست شهرهایی باشد که در اذهان عمومی، مشهور به نابسامانی، عدم امنیت و رویکرد توسعه نیافته است. خرید خانه در زاهدان شاید آنطور که باید در اولویت نباشد اما قصد ما اطلاع رسانی صحیح در خصوص اقصی نقاط ایران است تا پروسه سرمایه گذاری در راستای ملک به شکل روتینی دنبال شود.

 

خرید خانه در زاهدان در یک نگاه

زاهدان در لیست شهرهایی است که موقعیت توسعه نیافته خود را حفظ کرده است. وقتی از ورودی زاهدان پا به این منطقه می گذارید، محرومیت و بی سر و سرمانی و زباله و خانه هایی که هنوز هم مخروبه هستند به چشم می خورد. اما خیابان های پر رنگ و لعاب این منطقه نیز کم نیستند. مثلاً بلوار شهید مطهری یکی از خیابان های خوب خرید خانه در زاهدان محسوب می شود. به اطراف این خیابان که نگاه کنید، درختان فراوانی دیده می شود، بلوار چمن کاری شده است و همینطور فضای گلکاری دیده می شود. دقت کنید که خرید خانه در زاهدان اغلب برای مناطق مرکز شهر گزینه خوبی محسوب می شود.

وقتی از خیابان مطهری خارج شوید، باز هم فضای عجیب و غریب و غم انگیزی پیش روی شما پدیدار می شود. خیابان هایی که پر از چاله و چوله هستند، دست اندازهای زیاد و مشکل ساز و همینطور زباله هایی که به هر دو سو پراکنده هستند. اعتیاد در زاهدان یک امر عادی است و این را می توان از جوانانی که در میان زباله ها سرک می کشند فهمید.

مردم زاهدان از شهرداری این شهر گلایه دارند و اینطور که مشخص است رسیدگی برای وضعیت نا به سامان شهر صورت نمی گیرد و یا عملکرد دیرتر از زمان موعد است.

همانطور که می دانیم، ورودی هر شهر نماد فرهنگ شهر است و نشانگر سبک زندگی و مردم همان منطقه است. به طور کلی شهر زاهدان از نظر حال و هوا وضعیت مناسبی ندارد و این موضوع شهروندان زاهدان را ناراحت کرده است.

ورودی زاهدان مناسب یک مرکز استان نیست و فضای بسیار دلگیر و خسته کننده ای دارد. در این شهر آسفالت موقعیت خوبی ندارد و به طور کلی این موضوع سبب دلسرد شدن افراد شده است. موقعیت گردشگری در زاهدان بسیار محدود است و کمبودهای زیادی احساس می شود. در نقطه نقطه زاهدان تپه های خاکی و زمین های کشاورزی خشک دیده می شود. آسفالت مناسبی وجود ندارد و وضعیت خیابان کشی نیز نامناسب است. سالهاست که میدان تره بار در این کشور به رشد خوبی نرسیده است.

راهنمای کامل خرید خانه در زاهدان2

 

موقعیت منطقه ای زاهدان

کسانی که به فکر خرید خانه در زاهدان هستند نیاز است که موقعیت منطقه ای این شهر را به خوبی بشناسند. مثلاً شمال شهر زاهدان مشهور به محله فقیرنشین است در صورتی که بخش های جنوبی زاهدان اغلب شامل حال مرفه نشین ها می شود. ساکنان بخش شمالی زاهدان همیشه گلایه دارند از این بابت که همه تمهیدات شهرداری برای بخش جنوبی این شهر در نظر گرفته می شود. به طور کلی بیشتر فعالیت شهرداری برای مناطق جنوبی و غربی مانند خیابان دانشگاه و بزرگمهر است.

خیابان معلم یکی از بهترین خیابان های خرید خانه در زاهدان محسوب می شود که هم از نظر امکانات وضعیت خوبی دارد و هم در بافت اقتصادی توانسته به رشد خوبی دست یابد. بلوار شهید مطهری نیز از نظر خرید خانه در زاهدان گزینه خوبی است اما قیمت خرید خانه در زاهدان در این بلوار بالاتر اعلام شده است.

بلوار دانشجو از نظر دسترسی به شهر موقعیت خوبی دارد و برای خرید خانه در این بلوار شرایط مناسبی دیده می شود.

برخی از محله های زاهدان توسط مردم درختکاری شده اند و فضای سبز شهری رشد بیشتری پیدا کرده است. خانه ها رنگ آمیزی شده اند و نمایی زیبا و جذاب دارد. البته هنوز کل شهر از نظر وضعیت نابسامان است ولی می توان موقعیت این شهر را برای برخی از محله ها کمی بهتر در نظر گرفت.

راهنمای کامل خرید خانه در زاهدان3

 

خیابان های خوب خرید خانه در زاهدان

بلوار معلم و دانشجو دو خیابان خوب برای خرید خانه در زاهدان محسوب می شوند. موقعیت خرید ملک در این خیابان ها به صورتی است که هم می تواند در آینده سودآوری داشته باشد و هم موقعیت حریم در آن رعایت شده است. این خیابان ها از نظر تردد در وضعیت خوبی قرار دارند. وضعیت پیاده رو ها برای دو بلوار خوب است و همینطور شرایط دسترسی به خیابان های مختلف نیز فراهم شده است. از سوی دیگر این خیابان ها به صورتی طراحی شده اند که هم از نظر سازه وضعیت خوبی دارند و هم می توانند دسترسی به نقاط مختلف شهری را به صورت روتین با استفاده از تاکسی فراهم سازند.

بلوار معلم از نظر فضای سبز نیز موقعیت خوبی دارد و به طور کلی فضای سبز در این بخش اغلب در بخش خصوصی پیگیری شده است اما باز هم به نسبت سایر مناطق شمالی زاهدان وضعیت بهتری دارد.

 

خیابان های ارزان خرید خانه در زاهدان

خیابان قلنبر یکی از مناطق ارزان قیمت برای خرید خانه در زاهدان محسوب می شود. این خیابان زیرساخت خوبی در راستای هدایت آبهای سطحی ندارد اما هنوز هم به نسبت سایر خیابان ها حداقل یک جویبار آب را تشکیل داده است. در صورتی که بارندگی در زاهدان آغاز شود شاهد هدایت آب های سطحی در این منطقه خواهیم بود. از سوی دیگر تنها بخشی از خیابان قلنبر وجود دارد که یک کیلومتر جوی آب را تشکیل می دهد. در صورتی که قصد خرید خانه در زاهدان دارید این خیابان می تواند موقعیت خوبی برای شما باشد اما سودآوری کمتری به نسبت سایر بخش های زاهدان دارد.

 

خرید خانه در زاهدان از نظر امکانات

زاهدان مشهور به شهر بدون فضای سبز و پارک است. شاید هیچ مرکز تفریحی نتوان در زاهدان نام برد. مردم این شهر همیشه گله دارند که فضاهای سبز کم هستند و یا محیط پیاده روی هموار نبوده و نور مناسبی وجود ندارد. از سوی دیگر این شهر از نظر تفرجگاه نیز بسیار ضعیف است. به جرات می توان گفت که زاهدان هنوز یک پارک مناسب برای فضای خانوادگی ندارد.

وضعیت آب و هوایی در زاهدان به صورتی است که شب ها خنک تر است و اعضای خانواده در طول شب کمی در شهر قدم می زنند. میدان های شهر محیط تفریحی محسوب می شوند که البته امکانات خاصی ندارند.

پارک فرهنگیان در بلوار معلم زاهدان قرار دارد که هنوز نتوانسته چندان جالب به نظر برسد اما در طول شب ها با لامپ های رنگی خود کمی خودنمایی می کند. همینطور پارک کوی قدس نیز وجود دارد که شاید بتواند تا حدودی فضای خانوادگی کوتاه مدت را فراهم سازد.

اگر قصد خرید خانه در زاهدان دارید می توانید اطراف این پارک ها را انتخاب کنید. البته از نظر امکانات فرقی با سایر مناطق زاهدان نمی کند. مثلاً پارک فرهنگیان در جای مناسبی قرار دارد اما به حدی کوچک و شلوغ است که اصلاً نمی تواند موقعیت خوبی را شامل شود.

یک سری فضاهای سبز کوچک نیز در زاهدان وجود دارد که از نظر قیمت خرید خانه بسیار ارزان است اما فضایی خوفناک و عجیب را شکل داده است و کسی جرات نمی کند وارد آن شود.

راهنمای کامل خرید خانه در زاهدان4

 

وضعیت آسفالت خیابان های زاهدان

به هر حال وضعیت حمل و نقل شهری برای خرید خانه در زاهدان باید بررسی شود. وضعیت آسفالت در زاهدان واقعا تاسف برانگیز است. بسیاری از خیابان ها هنوز هم به شکل خاکی یا شوسه هستند. شهرداری فکری به حال این خیابان ها نمی کند. وضعیت خودروهای شهرداری نیز در شهر به صورت منظم دیده نمی شود. در خیابان های شهر یک سری خودروهای لوکس دور می زنند که احتمالاً چیزی از خرابی شهر نمی دانند. در هر صورت نمی توان تعریفی از فضای خیابان کشی زاهدان داشت.

راهنمای کامل خرید خانه در زاهدان5

 

خرید خانه در زاهدان چقدر عاقلانه است؟

اگر شما از یک شهر دیگر قصد خرید خانه در زاهدان دارید بهتر است خودتان را برای طولانی مدت آماده کنید. دقت کنید که وضعیت خرید خانه در زاهدان به صورتی است که افراد باید بتوانند موقعیت ملک را بررسی کرده باشند. دقت کنید که برخی از خانه ها در این شهر از نظر موقعیت منطقه ای بسیار ارزان هستند پس اگر در شهر دیگری نمی توانید خانه خریداری کنید و بودجه شما کم است می توانید خرید خانه در زاهدان را انتخاب کنید. اما حقیقت این است که برد خرید خانه در زاهدان به نسبت سایر شهرها بسیار محدود است. دقت کنید که افراد برای خرید خانه در زاهدان باید بتوانند به سراغ خیابان های خوب بروند.

در صورتی که قصد خرید خانه در زاهدان دارید بهتر است در ابتدا خیابان های اصلی و کوچه های وابسته به آن را انتخاب کنید. در صورتی که نتیجه ای حاصل نشد، می توانید به سراغ خیابان هایی بروید که از نظر امکانات شرایط خوبی ندارند. این مناطق قیمت بسیار ارزانی برای خرید خانه در زاهدان در نظر می گیرند.

 

کلام آخر

فعالیت های هنری و فرهنگی نیز در زاهدان محدود است و نمی توان انتظار بیشتری هم داشت. اینطور که مشخص است هنوز دیوارهای شهر در وضعیت قدیمی و عجیب خود قرار گرفته اند و خبری از ارتقای هنر در این منطقه دیده نمی شود. فعالیت های هنری و منطقه ای در زاهدان رو به رشد است اما شرایط زیباسازی شهر چنگی به دل نمی زند. شهرداری در صدد است که فضای تفریحی برای خانواده ها فراهم سازد که هنوز در عمل چیز زیادی احساس نشده است.

امیدوارم که مطلب راهنمای کامل خرید خانه در زاهدان مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :