راهنمای کامل خرید خانه در گرگان

راهنمای کامل خرید خانه در گرگان

گرگان مرکز استان گلستان است، منطقه ای زیبا و سرسبز! وضعیت آب و هوایی گرگان معتدل مدیترانه ای است و از این رو خرید خانه در گرگان با تقاضای زیادی همراه است. در این مقاله قصد داریم خیابان های مهم خرید خانه در گرگان را به شما معرفی کنیم. همینطور یک سری موقعیت های گردشگری مهم نیز در گرگان وجود دارد که آینده سودآوری برای ملک در نظر می گیرد.

 

خرید خانه در گرگان در بالا شهر

گرگان هم مانند بسیاری از شهرها و استان های ایران دارای تقسیم بندی اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی است به طوری که سه تقسیم بندی کلی بالاشهر، پایین شهر و وسط در نظر گرفته شده است. مبرهن است که قیمت خرید خانه در گرگان در بالاشهر و پایین شهر با هم فرق دارد از سوی دیگر وسط شهر به نسبت سایر بخش ها رویکرد متوسطی دارد.

در بررسی بازار ملک این تقسیم بندی می تواند موقعیت خرید ملک را به شکل روتین دنبال نماید. مثلاً مکان جغرافیایی جنوب شهر یکی از بخش های خرید خانه در گرگان محسوب می شود و در لیست بالا شهر قرار دارد. این منطقه از نظر اقتصادی شرایط خوبی دارد و خانه های این بخش لوکس و رویایی هستند و به طور کلی موقعیت منطقه ای بی نظیری دارد. فلکه کاخ و جانبازان و سروش سه بخش خوب برای خرید خانه در گرگان محسوب می شود. همینطور جنگل ناهارخوران و شهرک مخابرات نیز بخش های مهم خرید خانه در گرگان محسوب می شوند. از یاد نبرید که هر یک از مکان های جغرافیایی در این منطقه دارای موقعیت گردشگری مناسبی هستند و این موضوع خود بخشی از فضای گردشگری محسوب می شود.

راهنمای کامل خرید خانه در گرگان1

 

وسط شهر از نظر خرید خانه در گرگان به صورت متعادل تر ارزیابی شده است. خانه های این بخش قدیمی تر و با اصالت هستند و به نوعی خرید خانه های ویلایی در این منطقه بیشتر از سایر بخش ها است. یک سری محله های دیگر نیز وجود دارد که مشهور به فلکه شهرداری، حافظیه و علی محدودی و پارس و عدالت هستند. این مناطق به طور کلی دارای رویکرد مشخص گردشگری هستند.

شمال شهر در گرگان منطقه پایین محسوب می شود و معمولاً وضعیت اقتصادی در این بخش ضعیف گزارش شده است. در این منطقه قیمت خانه ها گران نیستند و حتی جاره و رهن نیز به نسبت سایر بخش ها ارزانتر است. در صورتی که بودجه شما در راستای خرید خانه در گرگان کم است می توانید به سراغ محله های بروید که کمترین هزینه را در ملک و املاک ارزیابی کرده اند. یک سری محله ها با عنوان ویلاشهر، شهرک امام و فلکه شهدا و ترمینال برای خرید خانه در گرگان بسیار خوب و مقرون به صرفه هستند. در صورتی که بودجه شما مناسب است بخش های شهرک مخابرات و نهارخوران از بخش های مهم گردشگری در گرگان هستند و به طبع قیمت خرید ملک در این بخش ها بالاتر از سایر بخش ها ارزیابی شده است.

 

خرید خانه در گرگان در خیابان امام خمینی

از آنجایی که خیابان امام خمینی گرگان از قدیمی ترین و معتبر ترین خیابان های منطقه محسوب می شود و در نزدیکی بازار قرار دارد به نوعی به عنوان مرکز شهر محسوب می شود کسانی که قصد خرید خانه در گرگان در مرکز شهر دارند قطعاً می توانند این خیابان را گزینه خوبی بدانند. بازار نعلبندان یکی از بخش های بسیار جذاب در گرگان است. منطقه ای پر از میوه های تازه و ارگانیک که به صورت مستقیم از زمین کشاورزی به بازار وارد می شوند. میدان شهرداری میدان اصلی شهر است که دسترسی خوبی به میدان کریمی دارد. میدان کریمی مرکز جگر سراهای با کیفیت شهر محسوب می شود. اگر دقت کرده باشید این منطقه مرکز شب نشینی ها محسوب می شود که به نوعی جگرخوران است.

در صورتی که قصد خرید خانه در گرگان در بخش مدرن تری دارید می توانید به سراغ خیابان ولیعصر روید. خیابان ولیعصر مرکز بوتیک های مدرن و زیبا محسوب می شود و یکی از بهترین منطقه هایی است که لباس های شیک و به روز عرضه می کند.

بلوار ناهارخوران در امتداد خیابان ولیعصر قرار دارد. این بلوار پهن تر از خیابان است و درختانی دو طرف آن ردیف شده اند که سبب شده است منطقه ای با شکوه و جذاب باشند.

از سوی دیگر منطقه ناهارخوران یک منطقه بسیار عالی برای گردشگری و تفریحی و پیاده روی محسوب می شود. جاده های خوبی برای دوچرخه سواری دارد و رستوران های متنوعی دارد.

همینطور خیابان سرخواجه نیز وجود دارد که در لیست خیابان های مهم گرگان است. این خیابان مرکز فروش کیف و کفش و همینطور لوازم خانگی محسوب می شود.

 

خرید خانه در گرگان نزدیک به جنگل

اگر از آن دسته افرادی هستید که دوست ندارید به مناطق مرکز شهر و شلوغی نزدیک باشید می توانید به سراغ مناطق جنگلی بروید. یکی از خیابان های جنگلی مشهور در گرگان، خیابان سروش نامیده می شود. این خیابان پر از خانه های ویلایی و زیبا است که رو به جنگل قرار دارند. این خیابان ها در انتهای پارک جنگلی النگدره قرار دارند و مرکز آپارتمان های رو به جنگل هستند. این منطقه بسیار جالب طراحی شده است.

خرید خانه در گرگان در نزدیکی مناطق جنگلی از نظر امنیت شاید کمی مشکل ساز باشد اما در مجموع گرگان یکی از شهرهای خوب از نظر امنیتی محسوب می شود و موقعیت گردشگری خوبی دارد.

راهنمای کامل خرید خانه در گرگان2

 

خرید خانه در گرگان نزدیک به مراکز تاریخی

یکی از خیابان های مشهور در گرگان، خیابان لشگر است. یک خیابان تاریخی و جذاب که قطعاً در سفر به گرگان باید از آن بازدید کنید. خیابان لشگر به طور کلی شامل تالار فخرالدین اسعد گرگانی و پادگان تاریخی است. این خیابان شامل چندین نمایشگاه و گالری است و یک سری خانه های قدیمی با سقف های سفالی نیز دارد که موقعیت منطقه ای خوبی را شامل شده است. در این بخش قیمت خرید خانه به نسبت بخش های دیگر مناسب تر اعلام شده است. وضعیت خرید ملک در این بخش به صورتی است که شخص می تواند خانه ای خریداری کند که از نظر بودجه مناسب باشد.

 

بهترین خیابان خرید خانه در گرگان

هر شهر به نسبت وسعت و ظرفیتی که دارد دارای بافت محله ای متفاوت است. یکی از خیابان های بسیار جالب در راستای خرید خانه در گرگان خیابان ولیعصر است. این خیابان هم از نظر دسترسی به بخش های مختلف وضعیت خوبی دارد و هم وضعیت منطقه ای آن به شکلی است که می تواند رویکرد منطقه ای خوبی از نظر قیمت ملک داشته باشد. دقت کنید که این منطقه به نسبت مناطق دیگر از نظر قیمت ملک وضعیت متوسطی دارد. از سوی دیگر می توانید به سراغ محله حافظیه و علی محمدی بروید. این محله ها از نظر قیمت ملک شرایط خوبی دارند. عدالت، طالقانی و گلشهر از دیگر مناطق خوب خرید خانه در گرگان محسوب می شوند. شما می توانید مناطق مولوی، فردوسی و بلوار انتظام را نیز برای خرید ملک در نظر داشته باشید.

بخش های دیگری برای خرید خانه در گرگان وجود دارد که سلیقه ای است. مثلاً جهاد مرکزی، کاشانی، شهرک شهریار که هر یک از نظر قیمت گذاری با بخش های دیگر فرق دارد. به هر صورت این مناطق دارای بافت منطقه ای خوبی هستند. رنج قیمت در این مناطق به نسبت مناطق دیگر متفاوت است. در صورتی که قصد خرید خانه های ویلایی را دارید باید به سراغ مناطقی بروید که از نظر قیمت گذاری موقعیت خوبی دارند. خانه هایی که گران قیمت هستند از نظر قیمت مصالح و منطقه مسکونی ارزیابی می شوند.

 

خرید خانه در گرگان در روستای زیارت

روستای زیارت از دسته بخش های خوب خرید خانه در گرگان محسوب می شود که برای کسانی که به زندگی در روستا اهمیت می دهند یک انتخاب بی نظیر است. روستای زیارت را بسیاری از مردم می شناسند. روستایی پر از فضای جذاب و دیدنی که مظهر زیبایی گرگان است. در این روستا آرامگاه بوداییان قرار گرفته است و بهترین موقعیت از نظر گردشگری محسوب می شود. در بخش شمالی این روستا جنگل ناهارخوران قرار دارد و همینطور آبشار و جنگل زیبایی نیز در بخش جنوبی دیده می شود. این روستا بسیار جذاب و دوست داشتنی است و محبوبیت زیادی دارد. روستای زیارت توانسته رویکرد منطقه ای بی نظیری داشته باشد و از سوی دیگر موقعیت آن به صورتی است که دسترسی به شهر را بسیار عالی در نظر می گیرد.

 

کلام آخر

در صورتی که می خواهید خرید خانه در گرگان داشته باشید، برخی از مناطق هستند که هم از نظر گردشگری وضعیت خوبی دارند و هم می توانند از نظر بودجه شرایط خوبی داشته باشند. در بهترین شرایط شما می توانید خانه ای در گرگان خریداری کنید که بتوانید سهم اقتصادی خوبی را شامل شوید. از یاد نبرید که برخی از خانه ها هستند که به صورت کلنگی به فروش می رسند و گزینه بسیار خوبی برای سرمایه گذاری هستند. وقتی این خانه ها را خریداری می کنید باید بدانید که سرمایه گذاری روتین و نرمال را طی کرده اید. البته که ناهارخوران گرگان بهترین موقعیت خرید خانه است. هم فضای بی نظیری به شما هدیه می دهد و هم در راستای حفظ پول به شما کمک زیادی می کند.

امیدوارم که مطلب راهنمای کامل خرید خانه در گرگان مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :