راهنمای کامل خرید خانه در بندرعباس

راهنمای کامل خرید خانه در بندرعباس

بندرعباس یکی از شهرهای تجاری و بندری بسیار مشهور در ایران است. موقعیت تجارت و پتروشیمی در این منطقه بسیار خوب است و به نوعی زندگی و شغل شرایط خاص خود را دارد. در این شهر به جز تجارت و جنبه توریستی، شرایط ملک و املاک بسیار خوب است. اینطور که بررسی ها نشان می دهد خرید خانه در بندرعباس در سال های اخیر با رشد زیادی همراه است و بهترین شرایط را در بر می گیرد.

 

محله های لوکس برای خرید خانه در بندرعباس

یکی از محله های خوب و گران قیمت برای خرید خانه در بندرعباس، محله بهشت بندر است. این محله یکی از بهترین دیدنی های جذاب در بندرعباس محسوب می شود و به نوعی دارای خانه های ویلایی و آپارتمان های لوکس و دیدنی است. این محله به طور کلی دارای بافت منطقه ای خوبی است و توانسته وضعیت گردشگری روتینی را شامل شود. از سوی دیگر خیابان های امام خمینی و مصطفی خمینی نیز در لیست بخش های خوب مربوط به بهشت بندر است. در این بخش امکانات رفاهی بسیار خوبی دیده می شود. نانوایی، سوپرمارکت، فروشگاه های زنجیره ای و … همگی از بخش های خوب خرید خانه در بندرعباس در محله بهداشت بندر محسوب می شود. از سوی دیگر امکانات رفاهی، ساختمان های امدادی و بیمارستان نیز در این بخش ها وجود دارد. دسترسی مناسبی از محله بهشت بندر به سایر بخش ها دیده می شود. ساختمان های این محله همگی قیمت متوسط رو به بالا دارند و به نوعی بهترین گزینه از نظر قیمت گذاری محسوب می شوند. خانه ها فول آپشن هستند و قیمت خرید خانه در بندرعباس در محله بهشت بندر نسبتاً بالا است.

راهنمای کامل خرید خانه در بندرعباس1

 

محله های قدیمی خرید خانه در بندرعباس

گلشهر در لیست محله های قدیمی و لوکس در بندرعباس است. این محله به دو بخش جنوبی و شمالی تقسیم می شود و وسعت آن بسیار زیاد است. اینطور که مشخص است گلشهر در لیست محله هایی قرار دارد که دارای ساختمان های اداری و کاربردی است.

محله گلشهر تا وسط بندر وسعت دارد و دسترسی از این بخش به مناطق دیگر بسیار خوب و بهبود یافته است. اینطور که مشخص است بناها و املاک در محله گلشهر قدیمی هستند و بر اساس متد روز بازسازی شده اند. این محله دارای خانه های دو بخشی بوده و به موازات ساحل کشیده شده اند. اینطور که مشخص است این بخش به بلوار ابوموسی و خیابان های اطراف گلشهر و خیابان فجر متصل می شود.

قدمت و مهاجرت این منطقه به نسبت سایر بخش ها بیشتر است. خانه ها و ویلاهای گران قیمت در این محله ها بسیار دیده می شود و مشهور به محله ای لوکس است.

 

خرید خانه در بندرعباس نزدیک به ساحل

سه محله مشهور نزدیک به ساحل در بندرعباس دیده می شود که هر یک از محله ها دارای بافت منطقه ای مشهوری هستند. مثلاً محله سرریگ در لیست محله های قدیمی و مذهبی بندرعباس قرار دارد که تنها یک خیابان با دریا فاصله دارد. اینطور که مشخص است قدمت و شهرت این محله بالا بوده و توانسته بیشترین امکانات مورد نیاز زندگی را برای افراد فراهم سازد. این محله به خیابان های شریعتی، امام خمینی و بلوار طالقانی متصل شده است. یک سمت این محله از رودخانه عبور می کند. دسترسی از محله سرریگ به محله های سیم بالا، چهارراه برق و رویال بسیار خوب است و موقعیت منطقه ای جذابی دارد.

محله قلعه شاهی از دیگر محله های قدیمی در بندرعباس محسوب می شود که موقعیت منطقه ای خوبی دارد. این محله در امتداد رودخانه و طبق فاصله یک خیابان از دریا قرار گرفته است. قلعه شاهی در این محله بهترین گزینه بازدید محسوب می شود. یک بازار بزرگ نیز در این محله وجود دارد که در غربی ترین قسمت محله شناخته شده و بسیار مشهور است. خانه های این بخش اغلب قیمت مناسبی دارند. بسیاری از آپارتمان ها دارای کاربری های مسکونی یا خانه های قدیمی هستند که ساخت و ساز دوباره را منجر می شوند. خیابان های امام موسی صدر و امام خمینی از دیگر بخش های محله قلعه شاهی هستند. اینطور که مشخص است این محله دارای بافت شهری خوبی است.

راهنمای کامل خرید خانه در بندرعباس2

 

خرید خانه در بندرعباس برای دانشجویان

محله پل خواجو میانی ترین بخش شهر محسوب می شود و در صورتی که قصد دارید بهترین محله برای خرید خانه در بندرعباس را انتخاب کنید، گزینه بسیار خوبی است. شرایط دسترسی به سایر نقاط شهر از این محله به خوبی ارزیابی شده است. اهمیت این محله برای امنیت خوب آن است. در واقع اگر دانشجو باشید و قصد اجاره یا خرید خانه در بندرعباس با هزینه کم دارید پل خواجو بهترین بخش محسوب می شود. خانه ها کوچک هستند و بهترین گزینه برای فروش محسوب می شوند. این محله دارای بافت منطقه ای بسیار خوب و ارزشمند است.

راهنمای کامل خرید خانه در بندرعباس3

 

سایر محله های خرید خانه در بندرعباس

کوی ملت، دوهزار، سید کامل، شمیلی ها از دیگر محله های خوب خرید خانه در بندرعباس محسوب می شود. اینطور که بررسی ها نشان داده است این محله وابسته به بخش های سیدکمال، درخت سبز و بلوچ ها است. مناطق دیگری از جمله خواجه عطا میز در بندرعباس وجود دارد که برای خرید خانه بسیار خوب هستند. از یاد نبرید که هر یک از محله های بندرعباس از نظر منطقه ای جذاب و روتین هستند و موقعیت ملک برای این محله ها دسته بندی شده است. بسیاری از محله هایی که هم دارای دو بخش گردشگری هستند و هم رویکرد اقتصادی خوبی دارند و می توانند سطح سرمایه گذاری را افزایش دهند.

 

وضعیت مسکن در بندرعباس

اگر به آمارها توجه کرده باشید مشخص است که قیمت خرید خانه در بندرعباس دست کمی از تهران ندارد و در آمارهای اقتصادی مشخص شده است که بندررعباس یکی از گران ترین شهرهای کشور برای زندگی محسوب می شود. شاخص های موثر در افزایش هزینه های خانواده در این منطقه دیده می شود.

اینطور که مشخص است هر یک از منازل مسکونی در بندرعباس بر اساس نوسانات بازار ارزیابی می شوند. برخی از خانه ها هستند که رشد چشمگیری از نظر قیمت گذاری نسبت به سایر بخش ها دارند. متریال قیمت گذاری در بندر عباس با سایر بخش ها فرق دارد. مثلاً رسالت جنوبی یک متریال درجه یک برای خرید خانه در بندرعباس محسوب می شود و قیمت گذاری ملک در این منطقه بسیار بالا است. از سوی دیگر یک سری محله های دیگر هستند که هم وضعیت قیمت گذاری بالایی دارند و هم از نظر سوددهی شرایط به روز و قابل قبولی دارند.

بلوار ساحلی شهر بندرعباس با چشم انداز بی نظیری که دارد بهترین موقعیت گردشگری محسوب می شود و سبب افزایش قابل توجه بودجه شده است. اینطور که مشخص است ساختمان های این منطقه دارای دسته بندی های قیمت خوب هستند و در نهایت بنگاه های معاملاتی در این منطقه وضعیت ملک را به صورت روتین ارزیابی می کنند. اینطور که بررسی ها نشان می دهد بندر عباس در لیست شهرهایی است که هم قیمت ارزان برای خرید خانه در آن وجود دارد و هم قیمت ملک در وضعیت بالایی ارزیابی شده است. بسیاری از فضای انبوه سازی در این منطقه رویکرد قابل توجهی دارند و سطح قیمت گذاری به صورت روتین پیش بینی می شود.

 

خرید خانه در بندرعباس از نظر امکانات

مجتمع های تجاری سیتی سنتر، زیتون، ستاره جنوب، نیلی و ستاره شهر همگی بخش های مناسب برای خرید خانه در بندرعباس محسوب می شود. این بخش ها به طور کلی دسترسی به بازار روز، مراکز تجاری نور، صدف و مروارید را به صورت دقیق دنبال می کنند. مجموعه فرهنگی ورزشی پارمیس در این بخش فعالیت خوبی دارد. البته که طرح های عمرانی خاصی نیز به این منطقه اختصاص داده شده است.

جهت خرید خانه در بندرعباس در ابتدا باید به سراغ محله های خوب آن بروید. سعی کنید. مناطقی را انتخاب کنید که هم موقعیت گردشگری خوبی دارد و هم وضعیت ملک آن به صورت دو بخشی ارزیابی می شود. این منطقه دارای بخش های دسته بندی شده به روز است. از یاد نبرید که برای خرید خانه در بندرعباس باید هم بودجه خوبی داشته باشید و هم سعی کنید رویکرد منطقه ای را ارزیابی کنید. بسیاری از مناطق در بندرعباس دارای بافت قدیمی و مخصوصی هستند. برخی از مناطق نیز وضعیت بازسازی خوبی دارند.

راهنمای کامل خرید خانه در بندرعباس4

 

کلام آخر

هزینه زندگی در بندرعباس چندان بالا نیست اما زندگی در برخی از مناطق به واسطه وضعیتی که دارد هنوز محدوده بالایی محسوب می شود. اینطور که مشخص است که در راستای خرید خانه در بندرعباس باید بودجه خود را با توجه به سطح انتظاری که دارید تنظیم کنید. از سوی دیگر می بایست در نظر داشته باشید که برخی از محلات شهری در بندرعباس وابسته به سطح اقتصادی روتینی ارزیابی شده اند و مشخص است که هر ملک از نظر قیمت وضعیت خوبی دارد.

بلوار افروز شهابی پور از دسته بخش های خوب خرید خانه در بندرعباس محسوب می شود که از نظر اجاره و رهن نیز شرایط خوبی دارد. اینطور که بررسی ها نشان می دهد این بلوار وابسته به منطقه اجرایی دسته بندی شده است و برخی از خیابان های آن هنوز هم موقعیت ملک خوبی ندارند و شرایط برای زندگی در این خیابان ها دشوار است.

امیدوارم که مطلب راهنمای کامل خرید خانه در بندرعباس مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :