راهنمای کامل خرید خانه در همدان

راهنمای کامل خرید خانه در همدان

همدان در لیست کلان شهرهای ایران قرار دارد و خرید خانه در همدان نیاز به بررسی یک سری نکات دارد. اینطور که مشخص است این شهر از نظر قیمت خانه در لیست شهرهای گران قیمت قرار دارد. هزینه خرید خانه در همدان در بخش های شمالی به نسبت جنوبی ارزان تر است.

 

محله های خوب خرید خانه در همدان

برای اینکه بتوانید خرید خانه در همدان داشته باشید در ابتدا لازم است که به محله های همدان به خوبی آشنا شوید و سپس قیمت ملک را بر اساس عوامل مختلف ارزیابی کنید. یکی از اصول مهمی که بر روی قیمت خرید خانه در همدان تاثیر می گذارد، نوع سازه مسکونی، نوع محله و امکانات آن است. همینطور متراژ و سال ساخت نیز تاثیر گذار است. دقت کنید که بخش هاش شمالی همدان از نظر قیمت ملک ارزانتر هستند این در حالی است که بخش های جنوبی همدان قیمت بالایی برای خرید و رهن خانه در نظر می گیرند.

میدان بیمه یکی از محله های خوب خرید خانه در همدان محسوب می شود این میدان از نظر دسترسی به بخش های مختلف شهر شرایط خوبی دارد و موقعیت منطقه ای آن بی نظیر است. قیمت خرید خانه در همدان در میدان بیمه بالا است. همینطور منطقه استادان و متخصصین نیز در همدان به واسطه بافت شهری به روز و خاصی که دارد برای خرید خانه در همدان بهترین گزینه محسوب می شود. محله های پردیس و سعیدیه و اعتمادیه سه محله هر رده هستند که موقعیت خرید ملک در همدان را به خوبی فراهم ساخته اند. البته باید دقت کنید که برای رهن خانه در همدان در بخش های جنوبی نیاز به بودجه زیادی دارید و باید این موضوع را مد نظر قرار دهید.

راهنمای کامل خرید خانه در همدان1

 

امکانات رفاهی آپارتمان های بخش جنوبی در همدان بسیار خوب است و همینطور دسترسی به مراکز خرید و مراکز تجاری لوکس و بوستان های مختلف را فراهم می سازد. بافت شهری محله های لاکچری به صورت ترکیبی از آپارتمان های لوکس و خانه های ویلایی بسیار شیک است.

مرکز شهر همدان نیز از نظر دسترسی به بخش های مختلف وضعیت خوبی دارد و همینطور امکانات درمانی و تجاری و آموزشی خوبی را شامل شده است. از محله های مرکزی همدان با قیمت متوسط می توان به خیابان های شریعتی و مدرس و تختی اشاره کرد. همینطور منطقه بوعلی و فردوسی نیز در لیست محله های خوب برای خرید خانه در همدان محسوب می شوند. محله های مرکز شهر اغلب قدیمی هستند و خانواده های اصیل همدانی در آن سکونت دارند. دقت کنید که قیمت رهن و اجاره در مناطق مرکزی همدان نیز متوسط است. محدوده شریعتی برای خرید خانه در همدان گزینه خوبی است چون تنوع ساخت و امکانات بسیار خوب است و موقعیت منطقه ای مشخصی را دنبال می کند.

 

محله های ارزان خرید خانه در همدان

در صورتی که بودجه محدودتری دارید می توانید برای خرید خانه در همدان به سراغ بخش های شمالی بروید. محله های شمالی همدان به نسبت بخش های مرکزی و جنوبی ارزان تر هستند. شهرک مدنی در لیست محله های مناسب و ارزان قیمت برای خرید خانه در همدان محسوب می شود. شهرک فرهنگیان و همینطور محله خضر نیز از نظر قیمت خانه وضعیت خوبی دارند. اینطور که مشخص است افراد برای خرید خانه در همدان باید از نظر بودجه وضعیت خوبی داشته باشند و شرایط را بررسی کنند. برخی از خانه ها هستند که هم قیمت مناسبی دارند و هم از نظر امکانات در شرایط خوبی هستند.

مناطق شمالی و شمال غربی همدان فاصله زیادی با امکانات رفاهی و شهری دارد و قیمت خانه در این بخش بسیار ارزان است. اینطور که مشخص است سرعت ساخت و ساز در این محله ها به کندی دنبال می شود و شرایط مخصوص به خود را دارد.

راهنمای کامل خرید خانه در همدان3

 

بهترین محله های همدان برای زندگی

برای خرید خانه در همدان هر شخص دارای یک سری پارامترها است. اینطور که مشخص است یک سری نکات و ویژگی ها برای خرید خانه در همدان وجود دارد که نیاز به تحقیق و شناخت بیشتر دارد. مثلاً محله های همدان برای اجاره یا خرید خانه دسته بندی مخصوص به خود را دارد. همدان رتبه 9 قیمت خانه در کشور را به خود اختصاص داده است. به طور کلی این شهر به 4 منطقه شهری تقسیم شده است. مناطق یک و دو مربوط به دامنه کوهستان الوند هستند و از نظر آب و هوا شرایط خوبی دارند و به نوعی بهترین بخش شهر محسوب می شوند. این بخش مربوط به بالای شهر همدان است و قیمت خرید خانه در همدان در مناطق یک و دو با هم فرق می کند.

مورد بعدی مربوط به منطقه سه و چهار است که به بخش های شمالی شهر بستگی دارد که شامل شهرک ها و حواشی می شود. البته که این مناطق مربوط به پایین شهر هستند و رویکرد منطقه آن بسیار خوب است. دقت کنید که شما برای خرید خانه در همدان می بایست بتوانید در ابتدا یکی از 4 مناطق اعلام شده را مدنظر قرار دهید و در صورتی که نتیجه درست حاصل شد بهترین انتخاب را داشته باشید.

استادان و پردیس از مناطق خوب و لوکس خرید خانه در همدان محسوب می شود و به طور کلی موقعیت ملک برای این بخش ها بسیار خوب است و رشد بالایی را دنبال می کند.

راهنمای کامل خرید خانه در همدان4

 

نقاط مرکزی خرید خانه در همدان

خیابان باباطاهر یکی از خیابان های مرکز شهر در همدان محسوب می شود. این خیابان شامل دو بخش است و اینطور که مشخص است بخش ابتدایی آن طرفدار بیشتری دارد. بلوار کاشانی و شهرک مدنی دو بخش مهم برای خرید خانه در همدان هستند و موقعیت خوبی دارند. شهرک فرهنگیان از دیگر بخش های مهم برای خرید خانه در همدان محسوب می شود. این موقعیت فرهنگی به طور کلی دارای بخش بندی های مشخصی بوده و می تواند دسته بندی خاص خود را داشته باشد.

مناطق حصار امام خمینی و خضر نیز در لیست خرید خانه در همدان محسوب می شود و در بخش های شمال شهر است که قیمت به نسبت ارزانتر و مناسب تری را به خود اختصاص داده است.

در صورتی که قصد شما خرید خانه در محله های لوکس بخش شمالی همدان است بهتر است دو موضوع مهم را بررسی کنید. اول اینکه برخی از محله ها دسته بندی منطقه ای خوبی دارند و برخی دیگر از نظر منطقه ای کمی مشکل دار هستند و باید سطح توقع خود را بررسی کنید.

مورد دیگر اینکه واحدهای مسکونی در همدان هر یک از نظر موقعیت ملک شرایط خوبی دارند و آپارتمان سازی در همدان به خوبی صورت گرفته و توانسته سطح گردشگری خوبی را شامل شود.

راهنمای کامل خرید خانه در همدان5

 

خرید خانه در همدان و سودآوری

در صورتی که به سراغ محله های گردشگری همدان بروید و اقدام به خرید خانه کنید قطعاً سودآوری بهتری خواهید داشت. برخی از خانه ها سنتی هستند و برخی دیگر به شکل لوکس طراحی شده اند. برخی از خانه ها هنوز هم از نظر قیمت بسیار گران هستند. مثلاً آرامگاه بوعلی سینا در همدان یکی از مناطق گردشگری لوکس و بی نظیر است. این منطقه به طور کلی شامل برج گنبد قابوس و همینطور یک سری باغچه های مخصوص است که اطراف آن آپارتمان سازی زیادی صورت گرفته است. هر یک از این خانه ها موقعیت منطقه ای مخصوص به خود دارند و بهترین گزینه این است که بتوانید موقعیت ملک را دسته بندی کنید. موضوع دیگر دسته بندی گردشگری در همدان است که سطح اقتصادی روتینی را شامل شده است. مثلاً برخی از خانه ها هستند که هم به شکل روتین طراحی شده اند و هم دارای بافت قدیمی هستند این خانه ها قیمت مناسبی دارند و از نظر موقعیت منطقه ای نیز شرایط به صورت حرفه ای برقرار است.

دانشگاه بوعلی سینا در همدان نیز در منطقه ای قرار دارد که خرید و فروش خانه در آن زیاد است و منطقه بسیار خوبی از نظر خرید ملک محسوب می شود. این دانشگاه دارای بافت منطقه ای مشخصی است و سطح قیمت گذاری برای آن نیز بسیار مناسب است. این منطقه به طور کلی هم دارای بافت گردشگری خوبی بوده و هم می تواند شرایط مشخص اقتصادی را در نظر بگیرد. در بهترین شرایط یک سری موقعیت روتین علمی نیز در نظر گرفته شده است که می تواند دسته بندی مخصوص خود را داشته باشد. البته که همه مناطق همدان برای زندگی مناسب هستند.

راهنمای کامل خرید خانه در همدان6

 

کلام آخر

در صورتی که قصد خرید خانه در همدان در ارتفاعات دارید باید خودتان را برای زندگی در منطقه ای با آب و هوای سرد کوهستانی آماده کنید. مناطق جنوبی همدان دارای وضعیت آب و هوایی معتدل کوهستانی هستند.

برخی از محله های همدان مخصوص بومیان این شهر است و وضعیت زندگی در آن ها برای افراد غیر بومی کمی دشوار است. اینطور که مشخص است همدان در لیست شهرهایی قرار دارد که مردم می توانند هم رویکرد اقتصادی قوی تری را برای خود رقم بزنند و هم به رشد اقتصادی خوبی دسترسی داشته باشند. همدان در لیست شهرهای خوب گردشگری قرار دارد و همین موضوع خرید خانه در همدان را سودآور می کند و نتایج خوبی به همراه دارد. همدان در لیست شهرهایی قرار دارد که هم برای زندگی مناسب است و هم از نظر تفریح بسیار ارزشمند است.

امیدوارم که مطلب راهنمای کامل خرید خانه در همدان مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :