راهنمای کامل خرید خانه در سنندج

راهنمای کامل خرید خانه در سنندج

وقتی صحبت از بهترین محله های خرید خانه در سنندج است در واقع صحبت در مورد مناطق مسکونی است که از نظر امکانات وضعیت بالایی دارند. اینطور که مشخص است محله های خوب مسکونی در سنندج را حتی با یک نگاه هم می توان تشخیص داد چون هم از نظر بافت متفاوت هستند و هم از نظر شهرنشینی موقعیت خوبی دارند. به طور کلی بهترین محله های سنندج برای زندگی می توان شمال و شمال غربی باشد. برخی از محله ها باکلاس هستند و برخی دیگر از نظر امکانات آموزشی و درمانی و فضای سبز در وضعیت خوبی قرار دارند. برخی از محله های سنندج به واسطه مراکز تجاری که دارند از استاندارد بالایی برخوردار هستند.

 

خرید خانه در سنندج در یک نگاه

بهترین محله های سنندج از نظر بافت شهری و محله ای با سایر بخش ها فرق دارند. فضای شهری و بافت مدرن منطقه ای در سنندج سبب شده است که ترکیبی از فضای مسکونی و آپارتمانی حاصل شود. به طور کلی برخی از محله ها هستند که از نظر قیمت نیز بالاتر از بخش های دیگر هستند. رشد و پیشرفت این مناطق بسیار گسترده تر از قبل است.

راهنمای کامل خرید خانه در سنندج1

 

محله های شیک در سنندج

یک سری از محله های خوب در سنندج وجود دارد که مشهور به محله مرفه نشین و باکلاس است. وضعیت زندگی در این محله ها به شکل روتین ارزیابی شده است. این محله ها از نظر ظاهری وضعیت بسیار خوبی دارند و حتی بافت شهری و خانه ای این محله ها بسیار قابل قبول است. این محله ها در بخش شمال و شمالی غربی سنندج قرار دارند. یکی از مناطق شیک برای خرید خانه در سنندج می توان به منطقه صفری اشاره کرد. منطقه ای که دارای موقعیت منطقه ای مشهوری است و دسترسی به این منطقه از سایر بخش ها آسان و مناسب گزارش شده است. منطقه دیگری نیز وجود دارد که جوانان علاقه زیادی به زندگی در آن دارند. این محله شالمان نامیده می شود. منطقه ای پر از درختان و فضای سبز بوده و ظاهر جذاب و دلربایی دارد. این منطقه از نظر گردشگری وضعیت بسیار خوبی دارد و می تواند برای زندگی مناسب باشد.

منطقه مبارک آباد از دیگر مناطقی است که افراد سعی به زندگی در آن دارند اما بودجه زیادی لازم است تا خرید ملک صورت بگیرد. مبارک آباد یکی از مناطق خوب برای کارمندان محسوب می شود. این منطقه هم وضعیت گردشگری خوبی دارد و هم از نظر موقعیت ملک در شرایط مناسبی قرار گرفته است به طوری که محله ای خلوت و ساکت است و مردم این محل از نظر سطح زندگی در شرایط خوبی هستند.

یک منطقه دیگر برای خرید خانه در سنندج خوب است که به واسطه فضای توریستی که دارد ارزش گذاری می شود مثلاً بلوار شبلی در لیست مناطقی قرار دارد که زندگی در آن به صورت روتین دنبال می شود. بلوار شبلی به فضایی گفته می شود که هم بافت شهری خوبی دارد و هم از نظر امکانات فرهنگی در شرایط خوبی است. این بلوار از نظر قیمت متوسط رو به بالا است.

راهنمای کامل خرید خانه در سنندج2

 

بافت شهری خرید خانه در سنندج

مناطقی که در بخش قبل به آنها اشاره شد از نظر بافت شهری و موقعیتی که دارند در رقابت با هم هستند به طوری که از نظر عدم ثبات قیمت وضعیت مناطق به خوبی مشخص است. از سوی دیگر یک سری از مناطق هستند که سازه های رویایی و لوکسی دارند و از این رو رقابت تنگاتنگی را پشت سر گذاشته اند. بافت مسکونی این مناطق شامل خانه های ویلایی لوکس است که متراژ بالایی دارد و همینطور ساه های آپارتمانی مدرن که شاید بیش از 100 متر مربع باشند. در صورتی که خیابان ها و کوچه های عریض را مورد مشاهده قرار دهید با آسفالت مرغوب و فضای سبز روبرو هستید که شرایط منطقه ای مخصوصی را ارزیابی کرده است. بوستان ها و پارک های مختلفی برای سنندج در نظر گرفته شده است که سطح تفریح و سرگرمی خوبی را شکل داده است. این محله ها به نسبت سایر بخش ها از نظر فرهنگی و آموزشی رتبه بالایی دارند و برای قشر مرفه جامعه بهترین گزینه محسوب می شود.

سکونت قشر مرفه جامعه در بهترین محله های سنندج برای زندگی سبب شد تا یک سری مراکز دولتی و خصوصی فضای سرمایه گذاری را گسترده تر از قبل دنبال کنند. دقت کنید که شرایط باور نکردنی از مزایا و امکانات شهری برای خرید خانه در سنندج دیده می شود. یک سری مراکز تجاری و تفریحی نیز در سنندج دیده می شود که برای تامین نیازهای روزانه گزینه خوبی است. این بخش از سنندج به واسطه وضعیت منطقه ای خود برای اساتید دانشگاه و … وضعیت مناسبی را دنبال می کند.

راهنمای کامل خرید خانه در سنندج3

 

محله های اصیل در سنندج

مرکز شهر سنندج شامل محله های اصیل و مناسب برای زندگی است. اصالت و قدمت این بخش بسیار خوب است و مزایای گردشگری آن نیز به وضوح دیده می شود. این محله ها دسترسی مناسب به همه قسمت های شهر دارد و برای کسانی که قصد دارند زود به محل کار و تحصیل خود برسند بهترین گزینه خرید خانه در سنندج محسوب می شود.

بلوار پاسداران در لیست محله هایی است که شب های شلوغی دارد این محله در شب های تابستان و بهار بهترین فضای قدم زدن جوانان محسوب می شود که البته کمی شلوغ است.

مناطق مسکونی دیگر نیز مانند خیابان امام و خیابان شهدا وجود دارد که در لیست بهترین محله های سنندج برای زندگی هستند. در این مناطق قیمت خرید یا اجاره خانه اغلب بالاتر از میزان متوسط آن در شهرهای سنندج است و به نوعی باید بودجه بالایی داشته باشید تا بتوانید خانه های بورژوایی شمالی را خریداری کنید.

یک سری محله ها هستند که برای خانواده های با اصل و نسب و قشر متوسط رو به بالای جامعه انتخاب شده است و به نوعی موقعیت این محله بسیار خوب است. از آنجایی مرکز شهر دسترسی خوبی به بخش های مختلف دارد از نظر وضعیت سکونت شرایط خاص خود را دارد. ساخت و ساز رشد زیادی داشته است و از این رو سبب شده تا انبوه سازی نیز بیشتر و بیشتر شود.

بافت برخی از محله ها به صورت خانه های ویلایی چند طبقه و آپارتمان های نوساز یا چند ساله است. و نیازهای مسکونی را برطرف می سازد. از سوی دیگر سازه های نوساز آپارتمان وجود دارند که شرایط روتین و مناسبی را بررسی کرده اند.

راهنمای کامل خرید خانه در سنندج4

 

بهترین محله خرید خانه در سنندج از نظر امکانات عمومی

برخی از محله های سنندج از نظر امکانات عمومی و خاص شهری گزینه خوبی برای زندگی محسوب می شود. به نوعی وجه تمایز بالایی با سایر بخش ها دارند. از نظر بافت شهری مدرن هستند و امکانات اختصاصی خوبی از نظر مراکز آموزشی و درمانی دارند. همینطور فضای تفریحی و تجاری این محله ها نیز خوب است و به صورتی طراحی شده است که در لیست بهترین مناطق منطقه ای محسوب می شوند. وضعیت آسفالت خیابان ها و کوچه ها با هم فرق دارد و محله های خوب خرید خانه در سنندج از نظر موقعیت جاده ای بسیار خوب هستند.

این محله ها در مناطق شمال و شمال غربی سنندج قرار گرفته اند و قیمت خرید یا اجاره ملک مسکونی در آنها بالا گزارش شده اند. بهترین محله سنندج برای زندگی مربوط به محله های مرکزی و اصیل شهر محسوب می شود. این مناطق به طور کلی از نظر دسترسی مناسب به بخش های مختلف وضعیت روتینی دارد. نقاط شهری و امکانات منطقه ای در سنندج همیشه در حال رشد است و این موضوع سطح گردشگری مناسبی را شامل شده است.

راهنمای کامل خرید خانه در سنندج5

 

فاصله طبقاتی در محلات بالا و پایین سنندج

خدمات شهری مثلاً آسفالت معابر و خیابان ها در برخی از مناطق سنندج با سایر بخش ها فرق دارد. اینطور که مشخص است موقعیت بالا و پایین در سنندج هر یک از نظر منطقه ای و امکانات متفاوت هستند. محله های بالاشهر در اولویت قرار دارند. برخی از خدمات شهری نیز در سنندج هستند که تنها مربوط به بخش های متنوعی است.

مناطق بالا شهر سنندج یکی از محله های خوب از نظر آسفالت محسوب می شود. محله هایی که وضعیت ملک خوبی دارند و فضای گردشگری آنها نیز روتین ارزیابی شده است.

مدارس و مراکز آموزشی و فرهنگی نیز در سنندج وجود دارد که مربوط به بالاشهر است. وضعیت این مناطق دسته بندی خاص خود را داشته و می تواند سطح مدیریتی و منطقه ای مخصوصی داشته باشد. البته که موقعیت برخی از خیابان ها بهبود داشته است و توانسته سطح اقتصادی خوبی نیز داشته باشد.

در راستای خرید خانه در سنندج باید بودجه مناسبی داشته باشید تا به سراغ مناطق بالاشهر بروید در غیر این صورت برخی از مناطق هستند که هم از نظر خرید ملک ارزان هستند و هم دسترسی به شهر از آن مناطق خوب است اما رشد اقتصادی مناطق بسیار مشکل ساز بوده و هنوز هم برخی از فضای فرهنگی و گردشگری در آنها به ندرت دیده می شود. سنندج در لیست مناطقی قرار دارد که کلکسیون فضا و خدمات شهری را دسته بندی کرده است و هر بخش به نسبت بخش دیگر با تفاوت هایی همراه است. البته که این شهر دارای بافت منطقه ای جذاب و روتین است و می تواند قابل سرمایه گذاری باشد.

امیدوارم که مطلب راهنمای کامل خرید خانه در سنندج مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :