راهنمای کامل خرید خانه در بوشهر

راهنمای کامل خرید خانه در بوشهر

خرید خانه در بوشهر، مرکز استان بوشهر نیاز به دقت و بررسی بالایی دارد. بوشهر در لیست استان های جنوب غربی ایران قرار دارد به طوری که به شکل روتین مقصد گردشگری خوبی بوده است. در این مقاله دوست داریم کمی در مورد بوشهر صحبت کنیم و موقعیت گردشگری و جغرافیایی و سطح رفاهی این شهر را بررسی کنیم و سپس بررسی کنیم که خرید خانه در بوشهر بیشتر در کدام محله ها صورت می گیرد و نتایج خاص خود را دارد. اینطور که مشخص است برای خرید خانه در بوشهر باید بودجه بالایی در نظر داشته باشید چون شهرهای بندری از نظر اقتصادی در ایران اهمیت زیادی دارند.

 

بوشهر در یک نگاه

بوشهر بندری شبه جزیره ای است که مربوط به مرکز استان بوشهر است به طوری که از سمت شمال و غرب و جنوب به خلیج فارس محدود می شود. این بندر به نوبه خود توانسته در ارتفاع 18 متری از سطح دریا قرار بگیرد و در ایران از اهمیت بالایی برخوردار است.

وضعیت آب و هوایی بوشهر بیابانی گرم است و این موضوع سبب شده است که موقعیت خرید خانه در بوشهر برای برخی از افرادی که با شرایط آب و هوایی این شهر سازگار هستند دنبال شود. از سوی دیگر اینطور که مشخص است بوشهر در لیست شهرهایی قرار دارد که مردم آن نیز از قومیت های خاصی بوده و به لهجه محلی تکلم دارند.

اگر قصد خرید خانه در بوشهر دارید بگذارید به شما بگوییم که بوشهر از نظر آمیزه شهر با رنگ آمیزی های سفید و زرد و قهوه ای همراه است و این بخشی از موقعیت این شهر را شامل شده است. بافت شهری بوشهر از حدود هفتاد سال پیش ساخته و تاسیس شده است. یک سری مصالح مورد نیاز برای ساخت مناطق شهری در بوشهر از افریقا و هند تآمین شده است و به طور کلی مردم این منطقه از ساکنین اصلی شهر هستند و اینطور که بررسی ها نشان می دهد موقعیت این شهر از نظر فضای تاریخی هنوز هم حفظ شده است یعنی شما با شهر لوکسی برای خرید خانه روبرو نیستید و باید به بافت محلی و سنتی علاقه داشته باشید تا خرید خانه در بوشهر برای شما ارزشمند به نظر برسد. برخی از مناطق بوشهر تا حد زیادی تخریب شده است و برخی دیگر هنوز در وضعیت نیمه ویرانه است اما خیابان های اصلی بوشهر به رشد خوبی رسیده اند و شهرداری در اجرا و رشد این مناطق بسیار همکاری داشته است. بوشهر در لیست مناطقی است که مردمانی بسیار مهربان دارد. مردمانی که زندگی ساده را دوست دارند و از فضای شهری موجود لذت می برند. اینطور که بررسی ها نشان می دهد بوشهر در لیست مناطقی است که مردم آن می توانند بسیار روتین و جذاب زندگی کنند و وضعیت زندگی در بوشهر قابل رویت است.

راهنمای کامل خرید خانه در بوشهر1

 

خرید خانه در بوشهر از منظر جغرافیایی

خرید خانه در بوشهر شاید بیشتر مخصوص بومیان این منطقه باشد و این موضوع به خاطر شرایط جوی و موقعیت منطقه ای است که بوشهر داشته است. وضعیت آب و هوایی در تیرماه در بوشهر به 33 درجه سانتی گراد می شود و گرم ترین ماه سال است و شاید زندگی در این شهر برای کسانی که به گرمای سوزان آن آشنایی ندارند بسیار سخت باشد. دی ماه بوشهر به 14 درجه سانتیگراد می رسد و در لیست سردترین ماه سال قرار گرفته است. اینطور که بررسی ها نشان می دهد به طور کلی این منطقه در فروردین ماه 20 درجه سانتی گراد بوده و میانگین دمای سالانه در بوشهر 25 درجه سانتی گراد است که به نسبت سایر شهرها وضعیت آب و هوایی آن گرم تر است.

از ویژگی های مهم آب و هوایی بوشهر می توان به پدیده شرجی اشاره کرد که به نوعی سبب شده تا این شهر به دو ناحیه تقسیم بندی شود:

1- ناحیه اول مربوط به نواحی ساحلی است که گرمای شدیدی دارد و رطوبت آن نسبتاً بالا است.

2- ناحیه دوم مربوط به نواحی داخلی است که گرمای آن شدید بوده و رطوبت نسبی پایین دارد.

هر یک از دو ناحیه از نظر وضعیت آب و هوایی برای خرید خانه در بوشهر گرم هستند و شاید زندگی در این نواحی سخت و طاقت فرسا بنظر برسد اما به طور کلی بوشهر در لیست مناطقی است که سود اقتصادی خوبی را شامل شده است.

از نواحی ساحلی بوشهر رطوبتی برخاسته می شود که سبب می شود که کاهش دما در زمستان ممنوع باشد و افزایش بیش از حد دما در تابستان را شامل شود. اینطور که مشخص است اختلاف دمای روز و شب و اختلاف دما در فصول مختلف سال نیز در استان بوشهر بسیار کمتر دیده می شود.

 

محله های خوب خرید خانه در بوشهر

تا به اینجای مقاله موقعیت منطقه ای و جغرافیایی بوشهر از نظر وضعیت آب و هوایی بررسی شد حال نوبت به بررسی محله ها و مراکز شهری بوشهر است تا ابهاماتی که در راستای خرید خانه در بوشهر وجود دارد به حداقل برسد و شرایط روتین و مشخصی دنبال شود. اینطور که مشخص است محله های دهدشتی و شنبدی دو محله خوب برای خرید خانه در بوشهر محسوب می شوند که هم بافت شهری به نسبت ارزان تری دارند و هم موقعیت منطقه ای آنها از نظر اصالت وضعیت خوبی دارد. منطقه کوتی و بهبهانی نیز از محله های قدیمی در بندر بوشهر محسوب می شود که به نوعی خرید ملک در این بنادر ارزان و مناسب است و سطح گردشگری خوبی را شامل شده است.

یک سری محله های دیگر در بوشهر وجود دارد که شامل محله بن مانع و بهمنی است که ساختمان سازی در آن رشد داشته است. مناطق صلح آباد و جفره علی باش نیز در بوشهر وجود دارد که موقعیت خرید ملک در آنها ارزانتر از قبل بررسی شده است. منطقه سنگی و شکری دو بخش مهم بوشهر هستند که انبوه سازی در آنها شکل گرفته است و سطح اقتصادی آنها بالا است. البته که باغ زهره و جبری و شغاب نیز به نوبه خود وضعیت مخصوص به خود را دارد. کوی فرهنگیان و عالی آباد نیز در لیست محله های خوب در بوشهر قرار دارد. از سوی دیگر مخ بلند و دواس و تل کوتی نیز به نوبه خود وضعیت خرید خانه در بوشهر را به رشد رسانده است. دستک و ریشهر در لیست مناطقی قرار دارند که مردم علاقه به خرید خانه های کلنگی در آنها داشته و البته که سطح شهرنشینی این مناطق بسیار خوب است.

راهنمای کامل خرید خانه در بوشهر2

 

در صورتی که قصد دارید ملک ارزان تری در بوشهر خریداری کنید به سراغ محله جلالی و هلالی بروید و یا محله هایی از قبیل تنگک محمد جعفری را انتخاب کنید. اینطور که مشخص است بوشهر به طور کلی شامل محله های سنتی هم است که به قصد صیادی محلی مشهور است که به دو بخش شرق و غرب بوشهر تقسیم شده است.

محله های جنوبی بوشهر شامل تنگک صفری و تنگک اول در لیست محله های خوب در بوشهر قرار دارد به طور کلی محله های تکاوران دریایی و شکاری در بوشهر نیز شامل خانه های سازمانی هستند که مربوط به مراکز مهم نظامی بندر بوشهر می شوند و وضعیت گردشگری در این محله ها به نسبت محدودتر است و باید یک سری قوانین شهر نشینی رعایت شود. البته که این محله ها دارای وضعیت امنیتی بسیار خوبی هستند و یک امتیاز مهم محسوب می شود.

راهنمای کامل خرید خانه در بوشهر3

 

بافت انسانی در بوشهر

کسانی که قصد خرید خانه در بوشهر دارند بهتر است از قومیت های مختلفی که در این شهر زندگی می کنند نیز اطلاعات خوبی داشته باشند. یک عده اهل کازرون در بوشهر در منطقه ای سکونت دارند که مشهور به منطقه کازرونی ها است و منطقه ای نسبتاً شلوغ محسوب می شود. مردم شیراز و آبادان نیز بوشهر را برای زندگی انتخاب کرده اند و معتقد هستند که وضعیت منطقه ای این شهر بسیار خوب است. از سوی دیگر بوشهر از نظر منطقه گردشگری توانسته سطح اقتصادی خوبی را شکل دهد و مردم این شهر به طور کلی هم از نظر اقتصادی به رشد خوبی رسیده اند و هم توانسته اند فرهنگ غنی تری داشته باشند.

 

خرید خانه در بوشهر از نظر سطح دسترسی

حمل و نقل شهری و برون شهری در بوشهر رشد داشته است. از اتوبوس های شهری و تاکسی استفاده می شود که توانسته بسیاری از مسیر های شهری را پوشش دهد. خیابان های اصلی بوشهر به طور کلی شامل دو بخش تردد اصلی و فرعی هستند که از سامانه یکپارچه کشوری در این محله ها استفاده شده است. تاکسی های گردی و خط ویژه در خیابان های اصلی شهر دیده می شود یک سری دفاتر تاکسی تلفنی نیز وجود دارد که می تواند برای افراد موقعیت خوبی فراهم سازد. البته که پایانه های مسافربری در بوشهر توانسته هم از نظر اقتصادی موقعیت خوبی داشته باشد و هم رضایت نسبی از سوی شهروندان را فراهم سازد.

قیمت خرید خانه در بوشهر در برخی از محله ها گران است و برخی دیگر از محله ها هستند که از نظر قیمت گذاری شرایط بهتری دارند. محله هایی نیز هستند که هم به واسطه منطقه ای می توانند سودآور باشد و هم در راستای کسب و کار رشد بهتری داشته است و سطح اقتصادی این مناطق بسیار روتین تر از گذشته بررسی شده است.

امیدوارم که مطلب راهنمای کامل خرید خانه در بوشهر مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :