راهنمای کامل خرید خانه در یزد

راهنمای کامل خرید خانه در یزد

از نظر شما بهترین محله برای زندگی چه ویژگی هایی می بایست داشته باشد؟ بهترین محله های خرید خانه در یزد کدام است و چرا مردم به چنین محله هایی علاقمند هستند؟ همه مواردی که گفتیم بخشی از رویکرد خرید خانه در یزد محسوب می شود که قصد داریم در این مقاله به آن بپردازیم. اینطور که مشخص است یک سری ویژگی های مهم در راستای خرید خانه در یزد وجود دارد که باید بررسی شود.

 

یزد در یک نگاه

یزد بزرگترین شهر آجری و کاهگلی در بخش جنوب ایران است و توانسته یکی از بهترین مقاصد گردشگری ایران باشد. یزد دومین شهر تاریخی دنیا لقب گرفته است. این شهر زیبا در بین رشته کوه های شیرکوه و خرانق قرار دارد و موقعیت گردشگری آن بسیار خوب است. یزد مشهور به شهر بادگیرها است، شهری پر از فضای تاریخی که بادهای پاییزی را در خود غرق کرده است. کلمه یزد به معنی پسند و پاک است که احتمالاً ریشه در معماری بی نظیر این شهر دارد. از دیگر موارد مهم و جذاب مربوط به خرید خانه در یزد این است که طبیعت چندگانه در این شهر دیده می شود. تپه هایی وجود دارد که از دور رنگی به نظر می رسند و همینطور شیرکوه که یکی از جذابیت های خوب یزد محسوب می شود و گردشگران خارجی را به خود جلب کرده است. یزد در لیست شهرهای خوب و سودآور برای خرید ملک محسوب می شود. منطقه ای پر از دیدنی های جذاب که توانسته ذره ذره رشد کند و به جذابیت یزد بیافزاید.

 

بهترین محله های خرید خانه در یزد

در صورتی که قصد خرید خانه در یزد دارید بهتر است کمی در مورد محله های این شهر آشنایی داشته باشید، محله های خوب خرید خانه در یزد را بشناسید و سعی کنید موقعیت ملک خریداری شده را ارزیابی کنید. برخی از املاک هستند که از نظر منطقه ای شرایط خوبی دارند و سود اقتصادی مناسبی را فراهم می سازند البته که هر یک از محله های یزد به نوبه خود توانسته اند سیاست های اقتصادی مخصوصی داشته باشند.

محله مریم آباد یکی از بهترین محله های خرید خانه در یزد محسوب می شود. این محله مخصوص خانواده های زرتشتی است و اینطور که مشخص است این مردم در هنر نساجی بسیار رشد کرده اند و به نوعی مهارت خاص زندگی را نیز برای آنها ارزیابی شده است. یک سری آثار تاریخی نیز در این محله ها دیده می شود که بخش مهمی از فضای منطقه ای را رشد می دهد. مثلاً امامزاده نصرالله، آب انبار مریم آباد و مدرسه رستمی از دیگر آثار تاریخی مربوط به محله مریم آباد هستند که می تواند سهم اقتصادی در خرید ملک و سرمایه گذاری داشته باشند. قیمت خرید خانه در یزد در محله مریم آباد به نسبت سایر بخش ها کمی گرانتر است اما شاید زندگی در بین مردم زرتشت برای شما در ابتدا کمی دشوار به نظر برسد.

راهنمای کامل خرید خانه در یزد1

 

خیابان امام خمینی از دیگر مناطق خوب خرید خانه در یزد محسوب می شود و در لیست خیابان های اصلی یزد قرار دارد. اینطور که مشخص است این خیابان از مرکز تا شرق ادامه دارد و از بهترین خیابان های یزد محسوب می شود که هم از نظر فروشگاه قوی است و هم وسایل حمل و نقل عمومی در این خیابان شرایط خوبی دارد. یکی از شاهکارهای معماری ایران در این خیابان واقع شده است. خانه تهرانی ها نیز در این خیابان قرار دارد که اولین هتل موزه ایران نیز محسوب می شود و به نوبه خود ارزش اقتصادی بالایی دارد. در این بخش راهروهای آب در بافت های قدیمی دیده می شود که تا حدی برای خیابان خطرناک به نظر می رسند. از سوی دیگر قیمت خرید خانه در یزد در این بخش کمی گرانتر از بخش های دیگر است و وضعیت منطقه ای مخصوص به خود دارد. موقعیت ملک در این خیابان ارزشمند بوده و سطح خرید نیز وسیع تر از گذشته بررسی می شود.

 

محله های خوب خرید خانه در یزد

برخی از محله ها در یزد هستند که برای خرید ملک بهترین نیستند اما باز هم خوب بوده و انتظاراتی که خریدار دارد را برآورده می سازد. خیابان مطهری یکی از محله های خوب یزد محسوب می شود که به باغ مطهری نیز مشهور است. باغ ملی مطهری از مکان های دیدنی جذاب در خیابان مطهری است و به نوبه خود سطح دسترسی خوبی دارد. در این خیابان آموزشگاه آرمان صدرا وجود دارد که در حوزه های کامپیوتر و تلفن همراه و ماشین های اداری فعالیت می کند. نرخ خرید خانه در یزد در خیابان مطهری معمولاً متوسط رو به بالا است. مردم یزد علاقه زیادی به خیابان مطهری دارند و این خیابان در بین کسانی که به تازگی نیز وارد یزد شده اند ارزش زیادی دارد.

راهنمای کامل خرید خانه در یزد2

 

شهرک دانشگاه از دیگر مناطق خوب خرید خانه در یزد محسوب می شود که از نظر دسترسی به خدمات شهری بسیار مناسب است. این شهرک به طور کلی وابسته به زندگی دانشجویی است. هر بخش از شهرک را نگاه کنید گروهی از دانشجویان دور هم جمع شده اند و خانه های شهرک نیز در ابعاد کوچک طراحی شده اند. در داخل این شهرک دانشگاه قرار دارد و بیشتر خانه های شهرک توسط دانشجویان اجاره یا خریداری شده اند. شهرک دانشگاه به طور کلی شهرت زیادی دارد. در صورتی که در حال تحصیل در یزد باشید می توانید به سراغ خانه های نزدیک به شهرک دانشگاه بروید و از این بابت هزینه رفت و آمد شما به دانشگاه کاهش خواهد یافت. دسترسی از این شهر به فروشگاه های مختلف به خوبی فراهم شده است و این موضوع یک امتیاز بسیار مهم محسوب می شود.

 

خرید خانه در یزد به صورت اقساطی

در صورتی که قصد خرید خانه در یزد دارید اما بودجه شما کافی نیست می توانید از شرایط اقساطی استفاده کنید. محله سید میرزا منطقه جنوبی یزد محسوب می شود که بیش از 200 خانواده در آن زندگی می کنند. این محله مربوط به بخش مرکزی یزد است. وسعت این منطقه بیش از 900 هکتار اعلام شده است و برای کسانی که قصد خرید خانه در یزد به صورت اقساطی دارند بهترین گزینه است. مردم این محله بیشتر مشغول به دامداری و کشاورزی به روش گلخانه ای هستند. محصولاتی که در این محله برداشت می شود شامل سه روش بهره برداری است که روش زراعی، محصولات درختی و محصولات گلخانه ای را مدنظر قرار می دهد. این محله هم زیباست و هم برای زندگی ساکت و امن است. مردمانی مهربان دارد که علاقه به زندگی سنتی دارند. یزد در لیست محله های بسیار ارزشمند در ایران است.

راهنمای کامل خرید خانه در یزد3

 

بلوار آزادگان از دیگر محل های خوب خرید خانه در یزد محسوب می شود که شرایط خرید اقساطی را فراهم ساخته است. این بلوار از سمت شمال به جنوب و در بخش غربی یزد قرار دارد و حد فاصل بین میدان صنعت تا سه راه آزادشهر را شامل شده است. پارک آزادگان از تفریحات مهم مربوط به این بلوار محسوب می شود. شهردار منطقه توانسته عملیات برداشت آسفالت های فرسوده این بخش را به خوبی پشت سر بگذارد و سازماندهی بلوار آزادگان به خوبی صورت گرفته است. به طور کلی بوته های زرشک، یاس طاووسی و بوته های سرو نوش از بهترین فضاهای گردشگری مربوط به این بلوار است. نحوه آبیاری بوته ها به صورت آبیاری قطره ای گزارش شده است. هتل های معروف یزد از قبیل هتل کاروان، پارسیان و تهرانی در نزدیکی این بلوار قرار دارد و موقعیت منطقه ای خوبی را شامل شده است.

 

محله های ارزان خرید خانه در یزد

در صورتی که بودجه شما به محله های بالای یزد نمیرسد می توانید در محله خود کمی تجدید نظر داشته باشید. قاسم آباد یکی از مناطق جنوب غربی یزد است که دسترسی به دانشگاه یزد را فراهم می سازد. به طور کلی این منطقه خانه هایی با امکانات خوب برای خرید و اجاره دارد و البته که سطح منطقه از نظر امنیت نیز شرایط خوبی دارد.

میدان مدرسی فاصله بسیار کمی با دانشگاه یزد دارد و واحدهای مناسبی برای فروش در این محله دیده می شود که دسترسی به دانشگاه و رستوران های شهر از میدان مدرسی بسیار آسان است. البته که سطح منطقه ای این میدان بسیار خوب است و یک سری فضای گردشگری را نیز شامل می شود.

راهنمای کامل خرید خانه در یزد4

 

نتیجه گیری

در صورتی که قصد خرید خانه در یزد دارید باید در ابتدا سلیقه، معیار و سطح اقتصادی خود را مشخص کنید. برخی از محله ها هستند که هم از نظر اقتصادی شرایط خوبی دارند و هم به واسطه موقعیت گردشگری خوب می تواند برای زندگی مناسب باشد. برخی از محله ها از آرامش بالایی برخوردار هستند و برخی دیگر از محله ها هستند که به واسطه سطح اقتصادی خوبی که دارند می توانند برای خرید و فروش ملک سودآوری خوبی داشته باشند. خانه هایی که در یزد به فروش می رسند هم دارای سطح اقتصادی روتین بوده و هم از نظر اقتصادی می تواند دسته بندی شود. در صورتی که قصد خرید خانه در یزد دارید می بایست به سراغ محله هایی بروید که با بودجه شما سازگار باشد و معیارهایی که در ذهنتان است را به صورت نسبی داشته باشد. شرایط طرح پیش فروش برای خانه ها نیز مدنظر است.

امیدوارم که مطلب راهنمای کامل خرید خانه در یزد مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :