راهنمای کامل خرید خانه در تبریز

راهنمای کامل خرید خانه در تبریز

تبریز همیشه در لیست کلان شهرهای ایران قرار گرفته است و قیمت خانه در این منطقه اغلب بالا است به طوری که خرید خانه در تبریز می تواند یک نگاه سودآور محسوب شود. خرید خانه در تبریز با تهران تقریباً برابری می کند. چه خوب است بتوانیم محله های گران و متوسط تبریز را برای خرید خانه شناسایی کنیم و از سوی دیگر به سراغ محله هایی برویم که قیمت خانه در آن ارزانتر است.

محله های لوکس خرید خانه در تبریز

در صورتی که بودجه خوبی دارید و قرار است سودآوری خوبی داشته باشید می توانید به سراغ محله های گران قیمت برای خرید خانه در تبریز بروید. محله هایی که از نظر امنیت و دسترسی به مرکز شهر در شرایط خوبی هستند، محله هایی که به واسطه موقعیت شهری ارزیابی می شود هر یک می تواند قابل قبول باشد. مثلاً محله های میرداماد، ائل گلی، خیام و ولیعصر در لیست محله های گران و سودآور تبریز هستند. به هر صورت یک سری خانه های میلیاردی و فول امکانات در این بخش دیده می شود که در لیست محله های اصیل تبریز نیز قرار گرفته است. همینطور یک سری خانه های ویلایی نیز در این راستا دیده می شود که اهمیت زیادی دارند. در صورتی که از محله ولیعصر تبریز راضی هستید می توانید به سه بخش شمالی و جنوبی و مرکزی این بخش بروید و به هر صورت موقعیت خانه های گران قیمت را در نظر بگیرید. یک سری خانه ها متعلق به بخش شمالی این محله هستند که در لیست گرانترین محسوب می شوند.

در صورتی که دوست دارید آپارتمان شخصی ساز در زعفرانیه تبریز داشته باشید هزینه شما می بایست بسیار بالا باشد. زعفرانیه در لیست محله های بسیار خوب در تبریز است و می تواند گزینه خوبی برای افراد باشد.

راهنمای کامل خرید خانه در تبریز1

 

محله های متوسط خرید خانه در تبریز

برای خرید خانه در تبریز می توانید به سراغ محله های کمی ارزانتر بروید. این محله ها در لیست موارد متوسط در تبریز محسوب می شوند. به هر صورت محله های فرشته، استانداری، فرشته و آبرسان در لیست موارد بسیار عالی برای خرید خانه محسوب می شوند. خرید خانه در این محله ها دسته بندی مخصوصی دارد. خرید خانه در این محله ها می تواند شرایط مخصوصی داشته باشد.

خانه ها در منطقه فرشته اغلب بالای 100 متر طراحی شده اند و این موارد برای خانواده های پر جمعیت گزینه خوبی محسوب می شود. به هر صورت فرشته در لیست مناطقی قرار دارد که موقعیت آپارتمانی را می توان در آن کمتر دید. این منطقه می تواند برای افرادی که دوست دارند خانه هایی با قدمت بالا اما بزرگتر داشته باشند گزینه خوبی محسوب می شود.

راهنمای کامل خرید خانه در تبریز2

 

یکی از مناطق متوسط در تبریز مشهور به منطقه رشدیه است که باز هم اگر منزل بالای 100 متر باشد به بودجه نسبتاً زیادی نیاز دارید.

در صورتی که آپارتمانی در منطقه آبرسان در تبریز بخواهید می توانید با کمتر از یک میلیارد بودجه شرایط را در نظر داشته باید.

شما می توانید مناطق دیگری از تبریز را انتخاب کنید که با بودجه سازگار است.

 

محله های ارزان خرید خانه در تبریز

در صورتی که قصد خرید خانه در تبریز دارید و بودجه شما کم است می توانید به سراغ محله های حافظ، بهار و امام خمینی بروید. این محله ها در لیست ارزان ترین محله های تبریز محسوب می شوند به طوری که با بودجه کمتر به آنچه می خواهید دست می یابید. از سوی دیگر ارزان ترین محله های تبریز نیز برای خرید خانه سهند و اندیشه محسوب می شود که گزینه های خوبی هستند. اینطور که مشخص است خرید خانه در تبریز به واسطه موقعیت این محله ها بررسی می شود.

محله های ارزان در تبریز از نظر امنیت در شرایط خوبی هستند اما شاید دسترسی به شهر در این محله ها گزینه خوبی به نظر نرسد و نیاز به وسیله نقلیه است. اینطور که مشخص است هر یک از محله های ارزان در تبریز به واسطه موقعیت منطقه ای که دارند دسته بندی می شوند. ارزانترین آپارتمان ها متعلق به محله اندیشه است. آپارتمان سازی در این محله با متراژ پایین در نظر گرفته می شود و موقعیت ملک می تواند قابل قبول باشد.

راهنمای کامل خرید خانه در تبریز3

 

وضعیت قیمت خرید خانه در تبریز

وضعیت اقتصادی کشور به صورتی بوده است که قیمت خرید خانه در تبریز در طی چند سال اخیر با رشد خوبی همراه بوده است. از سوی دیگر اجاره خانه در تبریز بسیار بالا بوده و شرایط خاص خود را دارد.

بازار مسکن در تبریز در طول چند سال توانسته به رشد قابل توجهی برسد و نقدینگی از سوی بانک ها به سمت بازار رفته است.

خرید خانه کلنگی در تبریز

افرادی که پول خرید خانه لوکس ندارند از سوی دیگر به دنبال سرمایه گذاری از طریق خرید خانه در تبریز هستند می توانند به سراغ خانه های کلنگی بروند. خانه های کلنگی دومین و مناسب ترین گزینه های سرمایه گذاری در تبریز محسوب می شود. مثلاً می توانید به سراغ محله امیر خیز بروید. این محله به واسطه موقعیتی که دارد گزینه خوبی برای خرید خانه کلنگی محسوب می شود. امیر خیز و دوه چیز و نوبر از موارد خوب محسوب می شوند و قدیمی ترین محله های تبریز هستند. این محله ها پر از زمین و خانه های کلنگی هستند و همینطور بهترین منطقه تبریز برای سرمایه گذاری است چون با واسطه بافت فرسوده ای که دارد در لیست محله های ارزان قیمت بوده و گزینه خوبی محسوب می شود. در صورتی که قصد دارید خرید خانه در تبریز با قیمت بسیار ارزان داشته باشید می بایست به مناطق قدیمی تر تبریز بروید. منطقه حافظ، سیلاب، لاله و منبع در لیست مناطق قدیمی تر هستند که به طور کلی می توان با بودجه کمتر به قیمت بالاتری دست یافت. همینطور می توانید به سراغ منطقه داداش آباد بروید. منطقه داداش آباد در لیست مناطقی قرار دارد که افراد به واسطه آن می توانند خرید بهتری داشته باشند.

راهنمای کامل خرید خانه در تبریز6

 

خرید خانه در تبریز برای زندگی دانشجویی

بارها دیده می شود که زن و شوهر دانشجو قصد دارند در تبریز خانه ای خریداری کنند، به این ترتیب بر اساس آدرس دانشگاه خود می بایست موقعیت مورد نظر را انتخاب کنند. سه دانشگاه دولتی اصلی در تبریز دیده می شود که از اعتبار خوبی برخوردار هستند. پیدا کردن مسکن اجاره ای نیز در چنین محله هایی دیده می شود. محله های آبرسان، شهناز، میدان ساعت و طالقانی در لیست محله های مناسب در تبریز محسوب می شود و زندگی دانشجویی مخصوصی را در نظر میگیرد و قیمت خانه نیز در این محله ها شرایط خوبی دارد.

 

پیش خرید خانه در تبریز

در صورتی که بودجه کافی ندارید می توانید به سراغ پیش خرید خانه در تبریز بروید. دقت شود که پیش فروش می بایست به شکل قانونی دنبال شود و همه شرایط و ضوابط رعایت شود. پیش خرید خانه ها مزایای زیادی به همراه دارد و بازه های زمانی متفاوتی دیده می شود که قیمت پیش خرید خانه در تبریز ارزانتر است.

ارزانتر شدن قیمت کل معامله برای متقاضیان به واسطه پروسه ساخت و ساز ارزیابی می شود. بی توجهی در زمان عقد قرارداد بسیار مهم است. گاه بازار نظارت صحیحی بر روی بازار پیش فروش در تبریز ندارد. بی توجهی به شهروندان در خصوص خرید ملک موضوع مهمی است. مشخص است که معاملات در راستای خرید ملک در این منطقه می تواند گاه خطرساز باشد.

قیمت پیش خرید خانه در تبریز بر اساس هر منطقه تعیین می شود. شرایط به این صورت است که مبلغی به عنوان پیش پرداخت در نظر گرفته می شود و الباقی نیز طبق قراردادی که امضا می شود ارزیابی خواهد شد. پیش خرید خانه ها به واسطه پول نقدی که بررسی شده است دسته بندی می شود. سازنده های اصلی در این زمینه اقساط را به شکل دقیق در نظر می گیرند. قدرت مالی شما در خرید خانه در تبریز بسیار مهم است.

تبریز دارای 10 منطقه است که شهرک سازی های گسترده ای را شامل شده است. رشد اقتصادی در این منطقه بالا است و در لیست شهرهای مهاجرپذیر محسوب می شود. این منطقه شامل املاکی با شرایط مخصوص است و رونق اقتصادی بالاتری را شامل می شود به طوری که موقعیت ملک در این منطقه بسیار حائز اهمیت است.

راهنمای کامل خرید خانه در تبریز4

 

مناطق متوسط در تبریز قیمت ملک در شرایط پیش فروش را بین 3 الی 5 میلیون اعلام می کنند مثلاً بام فرشته و عباسی در لیست همین مناطق قرار گرفته اند و گزینه خوبی محسوب می شوند. از سوی دیگر یک سری مناطق گران تر در تبریز وجود دارد که پیش فروش از متری 5 میلیون آغاز می شود و می تواند یک انتخاب هوشمندانه محسوب شود.

گاه نیز دیده می شود یک سری وام های خرید خانه در تبریز در نظر گرفته می شود که می تواند برای شرایط پیش فروش گزینه خوبی باشد. مسکن مهر در تبریز نیز گزینه خوبی برای خرید خانه با قیمت مناسب است. خرید خانه در تبریز با تهران مشابه است و تنها تفاوت در وضعیت آب و هوای این شهر است.

امیدوارم که مطلب راهنمای کامل خرید خانه در تبریز مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :