راهنمای کامل خرید خانه در اسلامشهر

راهنمای کامل خرید خانه در اسلامشهر

اسلامشهر در 12 کیلومتری جنوب تهران قرار دارد و کسانی که قصد خرید خانه در اسلامشهر دارند باید این شهر را از نظر محله و بافت منطقه ای مورد بررسی قرار دهند. در این مقاله قصد داریم در خصوص محله های خوب خرید خانه در اسلامشهر صحبت کنیم و همینطور فاصله این شهر را تا مرکز شهر تهران از نظر سطح دسترسی مورد بررسی قرار دهیم.

 

اسلامشهر در یک نگاه

از اسلامشهر تا مرکز تهران تنها 15 دقیقه زمان نیاز دارید و اگر مسیر شلوغ باشد در حدود 30 دقیقه زمان برای شما نیاز خواهد بود. این شهر از سمت شرق و جنوب با ری و از سمت غرب با رباط کریم همسایه است. از سمت غرب به شهریار نیز راه های اتصالی وجود دارد. این شهرستان در حدود 245 کیلومتر مربع وسعت دارد و شامل 26 روستا است که در 21 روستا سکونت وجود دارد. اسلامشهر به طور کلی با روستای قاسم آباد همجوار است و یکی از بخش های مهم منطقه ای محسوب می شود.

بافت انسانی این شهر بیشتر اقوام مختلف ترک زبان ایرانی هستند اما گیلک ها و لرها نیز در برخی از محله های اسلامشهر زندگی می کنند و به زندگی در این ساختار عادت کرده اند. موقعیت منطقه ای برای خرید خانه در اسلامشهر به نسبت سال های گذشته با تغییراتی همراه بوده است که نیاز به بررسی های دقیق تری دارد.

از نظر سطح دسترسی این شهر از طریق محور تهران-ساوه با استان های غرب و جنوب غرب کشور در ارتباط است و همینطور از جنوب با راه آهن و سایر استان های اصفهان و یزد و کرمان همسایه است. اینطور که بررسی ها نشان می دهد از نظر موقعیت اجتماعی و سیاسی نیز می توان رویکرد خرید خانه در اسلامشهر را به صورت دقیق و جدی دنبال نمود.

 

تقسیم بندی اسلامشهر به طور کلی شامل موارد زیر است:

 

بخش‌ها

بخش مرکزی

بخش چهاردانگه

بخش احمدآباد مستوفی

 

شهر ها

شهر اسلام‌شهر

شهر چهاردانگه

شهر احمدآباد مستوفی

 

دهستان‌ها

دهستان بهرام آباد

دهستان چیچکلو

دهستان ده عباس

دهستان احمد آباد مستوفی

دهستان فیروز بهرام

دهستان چهار دانگه

راهنمای کامل خرید خانه در اسلامشهر2

 

مزایای خرید خانه در اسلامشهر

یکی از مهمترین مزیت های خرید خانه در اسلامشهر این است که در مسیر راه های عمده مواصلاتی استان و همینطور کشور قرار گرفته است. این شهر با فرودگاه های بین المللی امام خمینی و مهرآباد تهران همجوار است. از سوی دیگر اسلامشهر بزرگترین پایانه ریلی کشور در منطقه محسوب می شود و مجتمع های صنفی و صنعتی نیز در این شهر قرار دارد. بزرگترین مرکز نمایشگاه های ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین استان در اسلام شهر واقع شده است. همینطور صنایع بزرگ کشور از جمله دیزل و سدید و بهمن و گروه لبنیات میهن و دومینو نیز وابسته به این منطقه است.

وجود دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلام شهر و دانشگاه پیام نور نیز بخش مهمی از مزایای خرید خانه در اسلامشهر محسوب می شود و به سودآوری ملک و املاک این بخش کمک زیادی می کند.

 

محله های خوب خرید خانه در اسلامشهر

در صورتی که قصد خرید خانه در اسلامشهر دارید و به دنبال محله های خوب این شهر هستید می توانید به سراغ بلوار نواب بروید. بلوار نواب از دسته مناطق بسیار مناسب از نظر امنیت و سطح گردشگری محسوب می شود. این بلوار شرایط دسترسی خوبی به شهرک لاله و همینطور خیابان های تختی و بلوار گلها دارد. شما می توانید خانه هایی لوکس در این بلوار خریداری کنید و سودآوری خوبی از خرید خود داشته باشید. یک بخش دیگر وجود دارد که مشخص به بزرگراه غدیر است. ساختمان سازی در این بزرگراه بیشتر از قبل دیده می شود و سطح گردشگری آن نیز مطلوب تر گزارش شده است. اینطور که بررسی ها نشان می دهد این بلوار از نظر موقعیت منطقه ای می تواند برای زوج های جوان بهترین گزینه باشد. این بلوار در سال های اخیر مورد توجه تیم های گردشگری مختلفی قرار گرفته است. برخی از افراد هستند که زندگی در این بلوار را به نسبت فضای شلوغ شهری ترجیح می دهند و معتقد هستند که برای زندگی در چنین فضایی باید بودجه خوبی داشت.

شهرک لاله نیز از دیگر محله های خوب خرید خانه در اسلامشهر محسوب می شود. این شهرک وضعیت بسیار خوبی به نسبت دسترسی به مرکز شهر دارد. وضعیت زندگی در این شهرک به نسبت سایر بخش ها متفاوت است. برخی از گروه ها هستند که زندگی در این شهرک را از نظر ایمنی بسیار خوب می دانند اما برخی امکانات این منطقه را چندان مساعد نمی دانند که هنوز دو دسته نظر وجود دارد.

راهنمای کامل خرید خانه در اسلامشهر3

 

محله های لوکس خرید خانه در اسلامشهر

در صورتی که بودجه خوبی برای خرید خانه در اسلامشهر دارید به سراغ شهرک باغ فیض بروید. شهرکی که پر از دیدنی های جذاب است و موقعیت زندگی در این شهرک بسیار خوب است. دسترسی از شهرک باغ فیض به خیابان زیر افشان و همینطور بلوار گلها فراهم شده است. یک سری شهرک های دیگر به اسامی شهرک انبیا و شهرک توحید نیز وجود دارد که موقعیت خوبی برای خرید خانه در اسلامشهر محسوب می شود. این شهرک ها به طور کلی دارای بافت منطقه ای مخصوصی هستند. در نظر داشته باشید که این شهرک ها می توانند از نظر منطقه ای سودآوری خوبی داشته باشند و مورد نظر بسیاری از گروه ها قرار بگیرند. شما به واسطه خرید خانه در اسلامشهر می توانید به بزرگراه های غدیر و … نیز دسترسی داشته باشید.

راهنمای کامل خرید خانه در اسلامشهر4

 

شهرک سعیدیه از دیگر بخش های خوب خرید خانه در اسلامشهر محسوب می شود. از این شهرک به قائمیه اسلامشهر نیز دسترسی وجود دارد. این شهرک به طور کلی به سایر بخش ها نیز دسترسی دارد. کوی فدک یکی از بخش هایی است که با انبوه سازی به رشد خوبی رسیده است. فدک به طور کلی در لیست مناطقی قرار دارد که موقعیت منطقه در آن رشد داشته است. این منطقه هم به واسطه فضای رشد خود سودآور است و هم سطح رشد روتین و قابل قبولی دارد. در بررسی های صورت گرفته میدان قائم نیز در لیست مناطق بسیار لوکس برای خرید خانه در اسلامشهر محسوب می شود. این منطقه از نظر گردشگری مورد تایید بسیاری از گردشگران است و برای زندگی مناسب و قابل قبول است.

 

محله های ارزان خرید خانه در اسلامشهر

حصارک یکی از محله های ارزان برای خرید خانه در اسلامشهر است. این محله به طور کلی از نظر قیمت گذاری شرایط خوبی دارد. از میدان قائم تا حصارک دسترسی خوبی فراهم است و وضعیت ملک نیز در شرایط مناسبی قرار گرفته است. اینطور که مشخص است ساختمان های حصارک از نظر ابعاد و سال ساخت به نسبت سایر بخش ها متفاوت هستند. در ارزیابی های صورت گرفته مشخص است که از حصارک تا بلوار امام خمینی یک سری بخش ها وجود دارد که می تواند دسترس پذیری بهتری داشته باشد.

سبز دشت از دیگر محله های ارزان قیمت برای خرید خانه در اسلامشهر محسوب می شود. سبز دشت به طور کلی بافت منطقه ای بسیار خوبی دارد. این منطقه هم از نظر قیمت گذاری روتین است و هم سطح قیمت گذاری آن با سایر بخش ها فرق دارد. در صورتی که دوست دارید بودجه خود را برای این منطقه در نظر بگیرید می توانید هم از نظر اقتصادی شرایط خوبی برای خود رقم بزنید و هم سعی کنید به سراغ خانه های قدیمی تر بروید.

راهنمای کامل خرید خانه در اسلامشهر5

 

خرید خانه در اسلامشهر به صورت اقساطی

ساختمان های جدیدی که در بلوار امام خمینی وجود دارد موقعیت خوبی برای خرید خانه در اسلامشهر محسوب می شوند. البته که طرح اقساطی برای این ساختمان خود یک برگ برنده بوده و سبب می شود که وضعیت ملک نیز مورد توجه قرار بگیرد. البته که برخی از ساختمان ها در سال های اخیر مورد خرید و فروش قرار گرفته اند اما شاید نیاز باشد که سطح منطقه ای ملک نیز بررسی شود. در سال های اخیر بسیاری از ساخت و سازهایی که در بلوار امام خمینی دیده می شوند توانسته سمت و سوی اقتصادی بهتری را رقم بزند و به نوبه خود برای همه گروه ها وضعیت بهتری دارد.

شما می توانید خرید خانه در اسلامشهر به صورت اقساط طولانی مدت داشته باشید و هم از نظر نوع ملک شرایط بهتری برای خود رقم بزنید. البته که برخی از املاک در این منطقه دارای شرایط اقتصادی متفاوتی هستند و شاید نیاز باشد که در ابتدا انتظار شما از نوع ملک مشخص شود. در سال های اخیر بسیاری از آپارتمان های ساخته شده در اسلامشهر از نظر ابعاد وضعیت کوچکتری دارند برخی از آپارتمان ها هستند که با توجه به متراژ کمی که دارند از نظر قیمت شرایط بسیار خوبی دارند. مشخص است که بخش بندی های مختلفی در راستای خرید خانه در اسلامشهر وجود دارد که می تواند قابل قبول باشد.

بلوار آزادگان نیز دسترسی خوبی به بخش قائمیه و سایر بخش ها دارد و می تواند از نظر دسترسی به بلوار شهید سیفی نیز گزینه خوبی باشد. در دوره های زمانی مختلف موقعیت خرید خانه در اسلامشهر بهبود زیادی داشته است.

امیدوارم که مطلب راهنمای کامل خرید خانه در اسلامشهر مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :